Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

eraserhead666

Bylo to docela fajn, napínavé, slušné scény, ani mi tak nějak nevadilo, že příběh motá více věcí dohromady. Veskrze sympatická pihovatá mladší sestra Gillian Anderson v hlavní roli byla hodně dobrá, atmosféra a napětí fungovalo. Vypadalo to na další skvělý zapadlý levný kousek, který s přehledem předbíhá současné mainstreamové duchařiny. Ale ten konec to skoro všechno pokazil. 3.5* ()

JASON_X

Vynikající horrorový thriller se správně hutnou a temnou atmosférou, pomalým tempem, klidnou (většinou) kamerou, několika dobrými lekačkami, zajímavou heterochromickou hlavní hrdinkou a výbornou hudbou (tedy až na ten nepochopitelný závěrečný titulkový cajdák, který doznívající silný dojem z filmu rázem spolehlivě zařízne). Další příklad dobrého filmu natočeného za málo prachů a většinou jen v několika málo pokojích. Hadovitý strýček Judas je sympaťák, ovšem nejzajímavější postavy filmu jsou slepá senzibilka a její maniakální přítel - tyhle dvě comicsové figury by zasloužily svůj vlastní celovečerák. ()

Morholt

Tak tohle se mi hodně líbilo. Malej domek kdesi na periferii, mrtvá matka a tajemství, které má její dcera rozlousknout. Chtělo by se říct, že už to tady bylo x krát, což je pochopitelně pravda, ale tady se na minimálnim půdorysu podařilo takřka od začátku do konce udržovat mrazivou atmosféru s několika nepříjemnými momenty. Neni to sice žádnej žánrovej vrchol, ale k nadprůměru to určitě patří, zvlášť v porovnání s tím, co se nám v posledních letech hrne do hlavy. 80% ()

oLí

Nó ... co k tomuhle říct. Hodnocení má film dost rozporuplný, můj dojem z tohohle thrilleru je však výbornej, po delší době jsem nadšenej z filmu, od kterého jsem víceméně nic nečekal. Vypadá to celé tak, že byl Pact pořízen za nevelkej peníz, ale o to víc na mě působí velmi neobvykle zručně a s jistotou natočenej, žádnej lacinej rutinní brak. Pár minut před titulky jsem si říkal, že bych sem za trochu údernější finále mrsknul za pět hvězd, že by byla škoda celý film mírně pokazit nějakým nenápaditým koncem, což se naštěstí nestalo. Takže určitě veliká zvědavost a těšení se, s čím jako scénárista a režisér příjde Nicholas McCarthy příště, s větším rozpočtem bychom se možná mohli dočkat sakra dobrejch věcí. 9/10 ()

Genero

Při letmém pohledu na zdejší hodnocení jsem se vnitřně smířil s tím, že jsem asi dvanáctiletá kravka, kterou vyděsí každé zakašlání a cvaknutí kliky. Já jsem se totiž během těch devadesáti minut opět párkrát celkem vydatně posral a jestli o mém tvrzení pochybujete, můžu vám to klidně přinést ukázat. Děsivý fakt, že Casper není v tom domě jediné strašidlo, bylo hotovým pohlazením po bypassu a potěšilo i to, že ani závěrečné rozuzlení tentokrát nevymýšlely největší scénáristické hvězdy z pavilonu C. Teď o půlnoci bych přísahal, že z dutiny za zdí obýváku, o které jsem si vždycky myslel, že je to komín, slyším podivné chrčení a nářek. No nic, nebudu si toho všímat. Můžu být rád, že ta krev, co vytéká z praskliny v omítce není moje a budu věřit, že do rána nezmizím za záhadných okolností. ()

Khalesi

Povedala by som, že som v celku spokojná. To, čo mi zabránilo dať plný počet, boli slabšie pasáže, pri ktorých som mala trošku problém udržať pozornosť. Musím ale podotknúť, že ich na šťastie mnoho nebolo a napriek nim bola atmosféra filmu miestami až mrazivá, ako to od tohoto žánru samozrejme očakávam. Páčilo sa mi aj to, že som nebola schopná predvídať, čo sa bude diať, pretože sa mi to stáva pomerne často, zvlášť u tohoto druhu filmov. Hlavná hrdinka žiaľ len priemerná, ale nikto nemôže mať všetko a ja dávam plnokrvné 4*. Nebojím sa doporučiť. ()

6thSun

Film mě nebyl schopnej dostat do děje, většinu času se VŮBEC NIC neděje a malinko napínavější závěr už to fakt nezachránil. 20% ()

PROROK14

Miestami fajnová atmosféra, zopár veľmi vydarených momentov, pri ktorých mi ako sa vraví, prešiel mráz po chrbte a nakoniec napínavé finále. ()

Hoyt

Dost slabá duchařina s hodně zmateným začátkem i příběhem. Divné chování všech postav mě dost vadilo. Plusem jsou tak dvě excelentní lekačky a sympatická hlavní hrdinka. ()

corpsy

Ducharina z ríše B, ktorá ovplýva napätím a atmosférou, za ktoré by sa nehanbila ani hocijaká veľkolepejšia kinoprodukcia. ()

liquido26

Podle prvních pár minut jsem čekal, že to bude prostě navíc další "haunted house", ale pak se to rozjelo trochu jiným směrem a já si po celou dobu říkal, že takovýhle horor jsem už hodně dlouho neviděl. Skvělá atmosféra, skvělý nápad se zakomponování sériové vraha, prostě paráda. Navíc v hlavní roli Caity Lotz aka Sara Lance z Arrow a Legends of Tomorrow, což byl příjemný bonus. ()

Ten Druhy

Tá prísna matka ležiaca v rakve vyzerala hrozivo a vyčítavo, zjavne zostalo niečo nedopovedané. Jej dve dcéry sa podobali, spočiatku som si myslel, že je to herečka v dvojrole. Divák má skrátka od začiatku viacero podozrení a tajomstvo sa darí udržať, prostredníctvom znepokojujúcich falošným motívov, prakticky až do konca. To, čo sa spočiatku javí ako nadprirodzená hrôza je celkom reálne. Ťaživá atmosféra naozaj funguje, tak ako aj ľakačky. Film pôsobí ako celok, napriek tomu, že je kombináciou rôznych žánrov (ghost, serial killer, mystery, chiller). Z nasadeného svižného tempa v úvode sa vôbec nepoľavuje, napätie postupne graduje v spletitom, no zrozumiteľnom deji, v ktorom nie je núdza o prekvapenia. ()

Marsik

Mám za sebou hororů celou řádku, takže jsem na bububu-filmy poměrně náročný. V případě The Pact jsem si po dlouhé době doslova liboval. Horor se rozjíždí od samotného začátku, jde na věc téměř okamžitě a po celých 85 minut jsem byl v dobrém napětí. Skvělé lekačky, které na mě fungovaly a celý snímek je zajímavě záhadný. Škoda jen toho závěru. Nějak mi to s tím bratrem nesedělo a trochu narušil takové to tajemno, kdy divák neví, kdo nebo co straší. Každopádně.. jedním slovem hodnotím - spokojenost. 77% ()

Astaroth12

Sú dve sestry a zomrela im mama a ta jedna z nich je u nej v byte ale zmizne.Druha sestra príde do matkinho bytu a po sestre ani stopa.A ona začne odkrývať tajomstvo domu.Veľmi znepokojivý a strašidelný film,dobre spracovaný i slušne natočený.Stále ma udržoval v napätí a vôbec nenudil.Len škoda ze film stavil na postavy,ktoré boli viac na smiech ako na zaujatie ale aj tak veľká paráda.Obsah vyzeral pekne na p..u a preto som ho odkladal dlhšie a teraz viem ze to bola chyba.Tento film je parádny,len som začal nenáviďieť hororové klišé ktoré je aj v tomto filme. ()

Kryton

Třikrát hurá! Je tu duchařský horor/thriller a kamera se netřese, nepadá na zem a lidi se nechovají na kameru pitomě. Kamera je libová, protože pomalu jede scénou a předvádí zoom, kterým se navodí více atmosféry než pomateným běháním sem tam. Místy to připomene (a prosím je to jen nadnesené) kameru z Kubrickova SHINING. Casper Van Dien je po dlouhé době přijatelný v roli vyšetřovatele a hlavní představitelka Caity Lotz je velmi sexy mladá verze Julian Moore. Škoda, že závěr otočí celkové vyznění filmu, protože jinak je to řemeslný a atmosférický duchařský film. ()

schizmo

The Pact je ukázkovým příkladem toho, jak se dá poměrně nadějné téma se zajímavou pointou zadupat do země režisérskou impotencí. Dát do hlavní role asexuálního babo-chlapa s věčně protaženým rypákem asi nebylo nejvhodnější řešení. Stejnou měrou tomu na prdel dává také televizní vidlácká produkce, která se vlastně s produkcí ani nedá zaměňovat. První půlka filmu se zmítá ve víru chaotických indícií, že na kvartýru straší a několika záběrů, které z dálky připomínaj Paranormal Activity, ale protože nejde o found footage, takže potenciál zajímavosti nula. V půlce se to naštěstí trochu zlomí a dojde na pár děsivých scén a lekaček a v závěru solidní rozuzlení, ale všechny ty plusové hodnoty stejně nemůžou zachránit tuhle filařskou šumařinu... ()