Heavenko

Komentár od pavcas to skvelo vystihuje, že ani moc neviem, čo viac napísať. Pochválim najmä scenár, skvelú kameru, hudbu a Joaquina Phoenixe. Jedna * dolu za prestrelenú stopáž a pár logických chýb. ()

sWONDER

Na moje prekvapenie sa táto komorná, sociálno vztahová dráma neprerodila na predvídatelnú tuctovku, ako som povodne čakal. Naopak, nenechala ma chladným a určite stojí za vzhliadnutie i zamyslenie. Nieje to však úplne moja šálka kávy, preto iba tri*. ()

speedy7929

Rok 2025 a bojim sa, že to takto bude. Pôjdete po ulici každý si pozerá do svojho telefóniku rozprava sa z virtuálnym priatelom a nevšíma si svet naokolo. Kvalitne zobrazená budúcnosť ľudstva. Samantha mala celkom dobrý zmysel pre hudbu a príjemný hlas. Veľa vecí mi prišlo ako somarina. ()

Gromit

Oscar za nejlepší původní scénář nemohl letos doputovat do povolanějších rukou. Ona není jen velmi originální romance. Je to také nesmírně trefná a působivá výpověď o dnešní přetechnizované době. Kdo dnes nemá počítač, jako by žil někde v pravěku. Kdo nemá profil na Facebooku, jako by byl nějaký novodobý Robinson. Spousty lidí už spolu dokáží komunikovat pouze v kyberprostoru a udržují virtuální vztahy, které by se v reálu ihned rozpadly. Toto všechno a mnohem více lze z filmu Spikea Jonzeho vyčíst. Ale ani ten, kdo se chce u něj pouze bavit a dojímat, nepřijde zkrátka. Už díky skvělému Joaquinu Phoenixovi v jeho dost možná nejlepší roli. Co dodat? Velmi příjemný, velmi zajímavý a velmi netradiční zážitek. ()

Colchack

Silne citový, melanchóliu presiaknutý, nostalgický príbeh, ktorý sa človeku dostáva pod kožu a ten Scarlett-kin hlas je neskutočne sexy. Ak pozerať, tak jedine v originálnom znení :) ()

Miagy

Scifi na veľmi slaboduchej myšlienke, o láske medzi človekom a "strojom" ktorá jednoducho nie je zaujímavá, nefunguje a nie je ničím zaujímavá. Z filmu mohol byť normálny romantický film, keďže hlavný hrdina podáva vskutku dobrý herecký výkon, páčili sa mi priestory, práca hlavného hrdinu, v podstate všetko naokolo bolo zaujímavé, len nie vzťah Samanthy Theodora... ()

dkas

Chvílemi velmi znepokojující, chvílemi jemné, až dojemné... Každopádně zajímavý náhled do budoucnosti, který by nemusel být úplně mimo. A.I. dost děsivá :-) ()

quorra

U většiny romantických filmů trpim, ale tohle mě dostalo. Fascinace tím, že film, ve kterém skoro celou dobu vidíme jenom obličej hlavního hrdiny + nějaké, byť zajímavé pozadí, může být strhující. Hodně mě potěšilo, že ač se film zdánlivě tváří jako kritika anonymizované a individualistické spotřební společnosti, zároveň ukazuje, že život a opravdové vztahy, byť k virtuálním bytostem, si vždycky najdou cestu. Je to prostě mnohem víc Merton, než Adorno:-) ()

celticek

Mě to teda zasáhlo hodně, moc hezký film. Phoenix super, Scarlettin hlas sexy. Obavy, že by to takhle jednou dopadlo nemám,dostat kopačky od OS je celkem hnus. Ale dokud budou mít lidé v hlavě 2 neurony, tak určitá možnost tam je:) ()

J.e.r.e.c

Všechno, co jste (ne)chtěli vědět o lásce, shrnuto ve dvou hodinách a naservírováno v luxusním sci-fi balení. Do posledního znaku zdrojového kódu úžasný a dotažený film. Proč jen mi přišel tak... skličující? Asi proto, že nejsem nic víc, než sekvence jedniček a nul. 100 % ()

Hisnuklusi

V první řadě tak trochu sterilní podívaná. Čekal jsem asi něco jineho. Ale netvrdim, že by rozhovory mezi programem a hlavní postavou nebyly zajimavé. No na mě asi mimo jine až přehnaně melancholicke. Čekal jsem, že to občas bude třeba i sranda, jenže Phoenix opravdu vypadal, že každou vteřinou spacha sebevraždu no a ten programek se nakonec vybarvil vlastně asi stejně, jako kdejaká děvka z města. No nevim, prostě jsem fakt čekal něco jineho, což je asi moje chyba, ale vic jak tři dat prostě nemohu. Taky netvrdim, že ten film nema svoji hodnotu, učitě ji ma, ale se mnou se prostě jaksi minul. ()

El Patron

Jemně vyprávěná Sci-Fi - AI - Love Story a s procítěným vnímáním samoty. Takhle nějak si představuji když film vystoupí z řady a jde si svoji cestou a nepředstavuje budoucnost jako ničení planety nebo válku. ()

Godhaj

,,You’re class mom.“ Her je příjemné, milé a oddychové sci-fi, které ale víc připomíná romanťák ze sedmdesátek. Přesně tak se totiž v tomto filmu lidé oblékají, mají zařízené byty a vše okolo. Atmosféra filmu je příjemně klidná, nevyskytují se zde žádné sociální problémy a divák má dost času si užít nádherných designových kompozic. Pochválit musím i příběh, který se věnuje tématice osamění a hledání lásky, místo aby složitě vysvětloval, proč se Samantha chová jako člověk. Scarlett se příjemně poslouchá a Joaquin je legrační ťunťa, u něhož jsem nebyl s to pochopit, proč na něj letěly takové krasavice jako je např. Olivia Wilde. Jen jedno mi na Her opravdu vadilo, a to Joaquinova přecitlivělost a neustálé tlachání o emocích, čehož jsem se přejedl už v první polovině. Ale na druhou stranu ono to celé bylo vlastně jen o emocích a citech. ()

jadran90

Děsivá vize budoucnosti. Ne kvůli umělé inteligenci, ale ten knír, kalhoty, červená košile a možná ještě anální otvor v podpaží. Vůbec jsem netušil, o čem film je, ale výsledek mě moc překvapil. Počítače, vztahy, smutek ze samoty... to všechno mi něco říká. Hloubka tomu nechybí, jen to tempo mohlo být vyšší. Závěr také nic moc. Jinak je ovšem vztah muž - počítač podán opravdu uvěřitelně, včetně touhy AI po něčem víc. Kéž by ten můj NB uměl alespoň "Počítači, vypni se." ()

DaweForeman

Velice propracovaný a komplexní příběh o umělé inteligenci, ale tentokrát v celkem originálním podání, kdy tu nemáme žádné vražedné úmysly nebo apokalypsu, ale prostě každodenní využití při různých příležitostí běžného života. Dále je tu také několik životních myšlenek a několik načatých filosofických otázek. Člověk se tak kolikrát zamyslí nad různými věcmi v trochu jiném pohledu a tak trochu začne vnímat i tu umělou inteligenci z jiného úhlu. Když ale vezmu film jako takový, tak bych rozhodně pochválil dobrou hudbu, která k danému tématu celkem sedí, ale co se týče dalších věcí, tak zaprvé mě nenadchnul moc ten hlavní herec a hlavním takovým mínusem bych viděl ony retro prvky v designu daného světa (osobně moc nejsem tohohle fanouškem, ale naopak něčeho futuristického). ()

SergioCamp

Jsem naprosto unesen atmosferou a hloubkou vztahu cloveka se spiritualni virtualitou . Opravdu jsem jim to pral :-) Lze si z toho vzit i ponauceni do budoucna, protoze to ze jsme neustale on-line, neznamena ze nejsme sami. ()

playboy_05

Preslazene, uchylne a bizarni...takze proste takovy typicky Phoenixuv film...nepamatuju se, kdy sem si naposledy pral, aby hlavni protagonista z te strechy na konci vazne skocil...navic dabing Scarlett Johansson v podani Mariky Prochazkove, alias Milady z Ulice...to je teprv neco. PS: pokud si chcete uzit, ne pouze imaginarni, souloz s umelou inteligenci, doporucuju radeji Ex Machinu. ()

_aandyy_

Bohužel musím říci "průměrné". Nějak mě zpracování námětu "láska k umělé inteligenci" v tomto případě příliš nenadchlo. Jistě, myšlenka, že člověk se může zamilovat pouze do "mozku" ať už je tím myšlena třeba právě umělá inteligence ve formě operačního systému; je zajímavá, ale to je asi tak jedno z mála + , které zde spatřuji... Kladně hodnotím také tvůrčí zpracování, avšak osobně se mě snímek nedotkl. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz