Mahowny

Miluju svojí ženu. Jsem teď hodně v práci a jsem unavenej, pořád v jednom kole a málem jsem úplně zapomněl, jaké to bylo dřív, když jsme byli spolu. Nemyslím tím spolu fyzicky, ale psychicky. Her mi to všechno připomněla. Tu omamnou závislost na druhém, intimitu sdílení myšlenek a pocitů. Já to všechno znovu cítil a otevřel v sobě dveře, na kterých byla už hodně zaprášená klika. Asi jsem hipster, alespoň podle mojí manželky, a tenhle film mi mluvil z duše. Kromě téhle osobní roviny cením geniální kameru, výběr lokací, pečlivě naaranžované barevné kompozice, hudbu, zvuk, po dlouhé době český dabing, herecký výkon Phoenixe, který je podle mě nejlepší herec jeho generace a samozřejmě scénář. Zamiloval jsem se a pak mi zlomila srdce a odešla. Jo a pak je tu ta rovina futuristická, která mě jako muže znepokojuje debilním střihem kalhot. Samantha nás stopro jednou čeká a od Siri je to už vlastně malej kousek. Jinak jsem moc rád, že tentokrát byla budoucnost konečně poklidná, bez vraždících robotů, plná čistých a klidných měst a celkově vizuálně estetická. :D ()

hazdrova

Na takýto film potrebujete mať buď radi pomalé a zádumčivé filmy alebo ste mimo. Celá rodina sme si to pozreli v dnešné sobotné popoludnie a jediná naša emócia bola hnev, že sme to nevypli skôr a stratili s tým čas. Ale hold, takéto filmy naozaj nie sú pre každého. 2,5* ()

Duke90

Sice už trošku psycho, ale přesto emocionálně velmi působivé. Jen ale ta představa, že se chlap zamiluje do operačního systému a ten systém do něj, je dosti děsivá. Doufám, že se až takové inteligence nikdy nedočkám, protože nahradit něčím tak autentickým ženu z masa, srdce a kostí je docela žalostné. Hlavně kdybych to začal brát tak vážně jako Joaquin, asi bych se zbláznil způsobem, že už by mě nikdy nikdo nevyléčil... Jinak ale hodně originální a dojemný film. I jako divák jsem byl někdy hodně na měko, protože jsem mohl pouze přihlížet a litovat chudáka Joaquina. City jsou nejmocnější zbraní pro každého člověka, ale někdy se mohou nehezky postavit proti nám. ()

kyjo

Skouknul jsem znovu po skoro 10 letech, bohužel musim nechat původní 3★. Poměrně zajímavej vizuál a neotřelej námět romantickýho vztahu člověk-stroj na pozadí probíhající inteligenční exploze se totiž utápí v nekonečný, přehnaně ukňouraný, melancholii. ()

Anianna

Vynikající Phoenix. Role senzitivních podivínů mu sluší. Vlastně si neumím v této roli představit nikoho jiného. Stejně tak Rooney Mara - vedle Phoenixe opět jako v Maří Magdaleně působí křehce, ale je to právě ona, kdo je připraven ustát facky života. Těším se na jejich role v Polaris. ()

Amonasr

Je neuvěřitelné, jak naléhavé otázky klade tento film ohledně AI už před více než 10 lety, kdy jsem snad ani netušil, že něco takového může existovat. Dnes snad ještě aktuálnější než tenkrát. Líbí se mi také závěrečné pozitivní vyznění  - kéž by tomu tak bylo i v realitě, která už nám visí doslova za krkem. ()

uodevr

Jasná pětka, už jenom za tu nadgalakticky úžasnou sexuální scénu. Jsem pevně přesvědčen, že krásněji a bezchybněji se už nikomu tento akt natočit nepodaří. ()

Solverino

Hustej fičák, na povrchu to vypadá sice jako celkem přiteplalá sračka, ale pod povrchem mi běhá mráz po těle z takovéhle "budoucnosti". Ale mílovými kroky se k ní blížíme, Odumba v Americe a bolševici v EU na to pracují dnem i nocí. "1984" v soft-core verzi. Doporučeno. ()

kubilov

Nenuceně načrtnutá budoucnost, sympatický tichý Joaquin Phoenix se směšným knírem, operační systém s nejvíc sexy hlasem (Siri sux), milá kámoška "odvedle" Amy Adams, exmanželka Rooney Mara, možná budoucí přítelkyně Olivia Wilde a hlavně, "nastavování zrcadel" dnešní době, která může přerůst i do toho, že bude běžné zamilovat se do vlastního OS. Her je mimo té nejčistší studie virtuálního vztahu unikátním mixem žánrů, protože filosofování střídá lehká komedie s nádechem bizarní romance, aby to vše bylo nakonec zabaleno do sci-fi dramatu. Mezi hlavní klady pak také patří divákova nevědomost a těžká odhadnutelnost konce, který se pak nakonec stejně zdá jasný jak facka. Spike Jonze nikdy netočil normální filmy, a možná i proto je tento potenciální obraz budoucnosti tak věrohodný, protože od něj to vyzní úplně jinak. Skutečně krásný film. ()

lucky.loo

Velice dobrý nápad a jakási vize do blízké budoucnosti. Již nyní jsme ve světě oproti minulosti dosti virtuálním a tento film je jakési nahlédnutí jak bychom mohli dopadnout necháme-li se pohltit cyber realitou, která ale s potřebou fyzična, která je od počátku lidské civilizace potřebná nemá ovšem co dělat. Joaquin Phoenix opět ve své roli nezklamal. Hodnocení:80% ()

makakus

Spike Jonze jako obvykle - inspirativní, provokativní, originální, podivný, nesoustředěný a zoufale nedomyšlený. Všem obdivovatelům doporučuji, aby si místo OS dosadili reálnou ženu - rázem z toho bude tuctový romantický film. Jediný originální nápad, tedy dosazení počítače místo člověka, mi ale nestačí. A všechny ty vize chmurné, odlidštěné budoucnosti už mi začínají připadat kýčovité. Od Blade Runner už snad uběhla přece jenom drahná řádka let. Pro mne je Jonze víceméně intelektuální snob, který ostentativně chce vždy dělat "jiné" filmy, a tak nějak se chytře umělecky omluvit za to, že na druhou stranu vytvořil oslavný kult lidského buranství, zcela prvoplánovou provokaci - tedy Jackass. Tady tedy máme provokaci druhoplánovou. ()

gicous

Ochotně jsem se nechal unášet sexy nakřaplým hláskem Scarlett Johansson, jenž v nehmotné formě doprovází Theodora při jeho strastiplné cestě za laskou. Čekal jsem vše, jen ne klasickou romantiku, a tak jsem tedy nebyl zklamán. V souladu s námětem jde o čistě neemocionální příběh, který mi tu a tam na tváři vykouzlil lehký úsměv, ale to je tak asi vše, co může Her v tomto ohledu nabídnout. Nicméně musím podotknout, že zároveň obsahuje pár scén (virtuální sex, rande, horská chata), které jsou dostatečně originální a působivé, a proto tedy určitě stojící za vidění. Také se mi velice líbily citlivě natočené sekvence kombinující šťastné obrazy Theodorových vzpomínek s jeho současným smutným stavem, v němž se nachází. Celkově na mně příběh působil uceleně, což vzhledem ke kvalitám Jonze-scénaristy není žádné překvapení. Kvůli těmto výše zmíněným kladům, nenechám tento film u sebe klesnout pod čtyřhvězdičkovou hranici. 7/10 ()

marek29

SPOILER + Budu asi sprostej, takže děti si zakryjí oči: TEĎ! Do piče čeho jsem to byl svědkem?! :-o trailer mě neskutečně nalákal, ale byla to 2h táhnoucí se nuda. Chlap opakuje po telefonu jak ho miluje a pak jak se spolu musí rozejít. Nakonec si vytáhne hlavu z prdele a jde zavalit do holky snů, se kterou se rozvedl před tím.. Za co 2 hvězdy? 1 za Olivii divokou a druhá za ten trailer ptž sem čekal film o Siri a né o tlučení hubama :( P.S. Co mě dostalo, byla zajímavost, že Scarlett si odnesla z MFF v Římě cenu za nejlepší herecký výkon za to, že to jen namluvila :D chudák ten chlap co tady hrál doopravdy hlavní roli. ()

boombang

Phoenixe beru zpátky na milost. Je to sice pořád magor, ale sem se to hodí - i když mám pocit, že opět hraje sám sebe. Aneb vztahy se ženami nejsou - a nebudou - nikdy jednoduché. A jaké to vlastně je... dostat košem...??? ()

dzberry

Dlouho jsem dumal a pak jsem na to přišel... Woe, dzberry, tohle není fikce, vždyť tvůj stařičký operační systém tě OSouložuje a manipuluje už drahnou dobu!!! Rom(dram)antika, jakou svět neviděl (vzpomněl jsem trochu na Larse a jeho vážnou známost..), bohužel dost žouželovitá, řek bych navíc, že žánrově (pro mě nejvíc drama) je to mimo mísu...to takhle ještě komédie, to jo, ale tenhle vážný xicht mě s přibývajícími minutami fakt dost štval... Jo, abych nezapomněl - je to ta nejerotičtější Scarlettčina role, jakou jsem kdy slyšel! ()

MadMax3

Zvláštne, divné, zaujímavé, miestami úchylné. Skvelý Phoenix, aj keď mi miestami už liezol na nervy. Ale kvôli až nechutne realistickej vízie blízkej budúcnosti sa nedá dať inak ako plný počet. Oh, a samozrejme Scarlettin hlas :-) ()

frufru98

Technicky a pro oko výborné, myšlenka také fajn, ale dialogy samé kecy, ve kterých scházelo alespoň pár uvěřitelných podkladů. ()

Eilem

Ach na jednej strane obrovská spokojnosť s myšlienkou s akou sa film hral. Škoda len nenaplneného potenciálu alebo lepšie povedané dalo sa vymlátiť z toho ešte viac. Myslím, že je to jeden z tých sci fi filmov, ktoré sa v budúcnosti môžu stať realitou. 8/10 ()

dol2004

"Nepřipadá ti lidské tělo strašně zvláštní ?? představ si, že bys ho popisoval mimozenšťanovi, kterž by nechápal, proč není konečník např. pod pažou." "A jak by pak vypadal anální sex??" Ano i takhle může znít romantická-scifi-komedie-drama (ve které je od každého tak akorát na to,aby vznikl vynikající film) :-D A Vás to bude bavit :-D !!! ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz