Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

Shakers

Auta v slimačom tempe. Je to decke, rodinne športové a príbehovo klasický neprekvapujúce, ale asi som vadný a slimáky fakt nemám rád, ale hlavná postava mi k srdcu neprirástla. Keď tento animák náhodu zmeškáte o nič ste neprišli. Jedine, že by ste mali radi slimáky, v tom príde odporúčam. Inak film je to dosť pomalý (príbehovo nezaujímavý) a slizký (nezaujmú moc ani postavy) rovnako ako hlavný hrdina. 60% - 3* ()

kingik

Šnečku, šnečku, vystrč růžky, vyděláš si na nové pneumatičky. Stylový animák o jednom vytuněném hlemýždi. Teo je docela obyčejný šnek, který má v oblibě automobilový závod Indy 500 a jeho největším vzorem je hvězdný závodník Gustav Nafťák. Teo sní svůj sen, že jednou spočine na startovní čáře tohoto jedinečného závodu, který doposud mohl vidět jen v televizi, na kterou se chodí tajně dívat se svým starším bratrem Chatem, když majitelé zahrady nejsou doma.Teď jde jen o to, jestli bude žít svůj sen. Zatím to tak nevypadá. V zahradě s ostatními šneky sbírá rajčata, jenže touha být na závodním okruhu je silnější, než smíření se s faktem, že hlemýždi nedosahují rychlosti závoďáků. Nedosahují vlastně vůbec žádné rychlosti. Obdiv k rychlosti a ambice dokázat víc než je sběr rajčat, milého Tea vyvede za plot zahrady až na silnici, kde dojde k podivné nehodě, po níž už nebude jako dřív. Bude z něj nejrychlejší měkkýš na světě - Turbo hlemýžď. Je mně vytýkáno, že se tvorbě pro děti, respektive animákům, věnuji jen okrajově, což si nemyslím. Pravda, děcek mám namrdaných jak šneků v zahradě, ale už poněkud odrostla animovaným filmečkům, a tedy nemám možnost animovaný film nějakým způsobem hodnotit na základě jejich reakcí. Spolehnu se tedy na svoje schopnosti recenzenta, který už něco má nakoukáno. Nápad s rychlošnekem je originální a zábavný. Ovšem šnek na závodech IndyCars, to už byl slušný bizár. Náš sympatický hrdina se před cestou na okruh spřátelí s jistým mexikáncem, co vede se svým bratrem podnikatelskou živnost s tradičními mexickými tortilly a pro zábavu pořádá šnečí závody. Nejdříve šneček poslouží jako dobrá reklama pro přilákání zákazníků a poté, co jeho obdivuhodná rychlost nemá konkurenci, je rozhodnuto a všichni noví kamarádi se spolu s ním rozjedou na slavné závodiště, kde se seznámí s hvězdným závodníkem Nafťákem, který se ukáže jako pěkný egoista a jako jediný nebude přát našemu malému hrdinovi vítězství. Strojení úkladů proti němu se však před závodem překvapivě konat nebude, a když, půjde jen o malé náznaky. K opravdové rivalitě dojde až na kolbišti. Závody budou pojaty napínavě a mě v nich potěšil detail odloupnutých kousků pneumatik, jež patřičně Turbovi znepříjemňovaly cestu za vavříny. Postupně se tedy příběh nevyhnul předvídatelnosti, ale nutno dodat, že tak činil poměrně uvážlivě, hlavně když to bylo nezbytně nutné, neboť přátelské vztahy nebo zjednodušené postupy ve vyprávění, ohraností rozhodně nezaváněly. Naivní příběh to jistě je, ale je zde i nemálo sekvencí s vyzrálým pojetím i stylem humoru. Animace je na špičkové úrovni. Lidští představitelé neplní jen funkci legračních postaviček a lze je brát za solidní hybatele dějem. Šnek, jakkoliv může dětem připadat fádně, se zde prezentuje jako hravý hrdina, okolo kterého je neustále živo. O to se starala především originální parta závodních šneků, která vládla originálním rozměrem, když každý z nich měl různá jména podle jejich závodních schopností. Rozhodně jsou však animáky s líbivější animací. to je nutné si přiznat. Tenhle navíc nemá tak úplně dostatečné zastoupení v záporných postavách. Když nepočítám Nafťáka a vrány, co v jedné sekvenci unesou Turbova bratra, není zde nikdo negativní. A pozor, jedna vrána se rozmázne o přední sklo dodávky, což je trochu brutál scéna, ale přeháním, odnese to jen peří. Film jsem viděl s dabingem a nemám možnost hodnotit hlasové výkony Ryana Reynoldse a spol. Ohodnotím alespoň ty české, které měly obvyklý kvalitně nastavený nadstandard, kdy handicap zřídka dabujícího Filipa Blažka v roli Turba, nebyl nijak extra znát, pravda, i když takový Tomáš Juřička je v tomhle ohledu asi desetinásobně "vydabovanější, takže jeho výkon v roli Chata mohl někomu připadat lepší, třeba mně. Neotřelý příběh má spád, humor a myslí na obě kategorie. To znamená, že by se mohli bavit s dětmi i jejich rodiče, když si tuhle "naspídovanou" taškařici společně pustí. Nese to však sebou určité riziko.Tenhle šnek by jim mohl zmizet z dohledu, než by se nadáli. 80% () (méně) (více)

IQ Tiqe

Rychlej hlemejžď není špatnej nápad, ale jinak to je celý šablonovitý a plný stereotypů. Nic novýho pod sluncem. [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 5 | humor 1 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Carol Pifková odpad!

Nemôžem tomu uveriť ale ja dávam rozprávke odpad! To bola tak neskutočná sračka, že to nie je ani možné a ťažko uveriteľné, že môže niečo tak neskutočne nudné a nezáživné vzniknúť. Áno, pár krát tam bol u mňa náznak veľmi decentného smiechu, ale to bol tak sakra decentný úchecht, že to skôr znelo, že mám zaseknuté sople v krku. Ja ani neviem kvôli čomu by som mala dať z milosti jednu hviezdičku. Možno kvôli tomu, že to bolo krátke. Nieeeeee, nedám tomu jednu hviezdičku aj keby mi 100 slimákov lezie po tvári a svojimi očami by ma boxovali. Sračka. A už som spomínala, že je to sračka? Vedela som, že je to slabé, ale som naozaj šokovaná, že to má až ,pre mna neskutočných, 68%. Ja budem mať asi dávivý reflex. Neskoro už ho mám musím vyčistiť klávesnicu. Keby chcem niekoho umučiť k smrti asi mu to pustím. ()

Kothy

Po nějaké době zas dobrý animák. Nápad je docela originální a je to i sranda. I když je tam vidět spousta prvků z jiným animáků. Ale má to docela spád. Samozřejmě byl konec dost předvídatelný. Nejvíc mě asi dostaly ty ochočené vrány. :D ()

silentname

Pre mňa asi jeden z najslabších Dreamworks filmov, ktorý výrazne využíva úspech filmu Cars, len do hlavnej role nám dáva slimáka a máme tu aj vzťah človek s malým tvorom ako pri filme Ratatouille. A to strašne strašne ruší. Plus málo zaujímavé postavy a príbeh, ktorý už vopred vieme ako dopadne. A ani muzika ma v ňom vôbec neberie. Jediné čo podľa mňa vyniká je animácia, ale to človek od štúdia ako sú Dreamworks už vopred očakáva. Nevidím zmysel v tom, aby niekto tento film videl. Nič zaujímavé za zmienku tu podľa mňa nestojí. ()

klerik

Prekvapivo dobrá vypaľovačka. Príbeh jednoduchý, ale veľmi dobre spracovaný. Perfektná hudba i energia. Páčilo sa mi, že moralizovanie išlo bokom a film hlavne baví svojou dravosťou... ()

korbitch22

Příběh je strašná píčovina ( i na animák ) a ke vší smůle postrádá humor pro ty nejmenší, pro které by měl být určen především.Vtipných situací je málo a když už jsou, pochopí je spíš starší divák.Náš špunt se u toho z větší části nudil a my odrostlejší se občas zasmáli nějaké té infantilnosti.Za vše mluví zcela prázdný sál Cinema City, ve kterém jsem byl já s rodinou, dvanáctiletý kluk ( v jeho věku jsem se snažil dostat do porno kina, ale proti gustu... ) a znuděný a otravený pán, který měl zjevně svého synka půjčeného na odpoledne a chtěl to zabít Turbem, bohužel jeho syn měl jiný názor a po hodině běhání v celém sálu ho zbalil a odešli.Nekomerční zbytečnost, která nejde dětem abolutně vstříc a na hloubku humoru animáku pro dospělé, jako byla první Doba Ledová nemá sílu.Animace byla super a závody napínavé a perfektně udělané, bohužel vše kolem je máčka stokrát viděná a jediný důvod k opětovanému zhlédnutí by bylo sehnání originálu kvůli hlasu Ryana Reynoldse.Slabý průměr.50%. ()

Chrustyn

Příběhem i celkovým zpracováním, jeden z nejslabších a nejnezajímavějších animáků, co jsem za poslední roky viděl. Možná, že příběh o šnekovi se závodní touhou, zaujme mladší publikum, ale pro dospělého nebo chytře smýšlející diváka, film neskrývá nic, než ohranou historku o tom, že každý si může splnit svůj sen, bez ohledu na to, jak nemožný se zdá být. Nudné a bez humoru. ()

BMW12

Povedený animák o šnekovi, který má sen si zazávodit na Indianapolis 500. Při nezaviněné nehodě získá potřebnou rychlost a může se pokusit si splnit sen. Já jsem se celkem bavil, navíc já se rád dívám na závody aut a tady to fakt dobře natočili. I hudba ve filmu byla velice dobrá. Jediné negativum je ten konec závodu, ten byl fakt přizpůsoben dětem, ale jelikož film je určen především jim, tak se to dá pochopit. ()

honajz

Na slabší 4 hvězdy jsem se u prostřední části filmu docela nudil. Ale začátek je skvělý, vynikající humor, hlášky, ale i dobře zobrazená zapadákovská komunita, konec se mi také líbil, ale přece jen, když už jsou rozdány karty, už se vlastně jen čeká na ten závod. Mohlo to být kratší, ale i tak to docela pobaví. ()

Roman.Ticka

Slušný průměr vzhledem k obtížnosti obsáhnout neznámý svět hlemýžďů a navíc jej skloubit s lidským světem, což se docela dobře povedlo. Povídačky o splnění snu vůbec nebyly marné.;-) ()

ARI50

Skvěle čím dál tím víc se vymyšlí vše možné a tohle překvapilo ve všem závody plné srandy bomba animák. ()

Will_X

Ulítlá pohádka s výborným tracklistem a určitě originálním scénářem! Slušná oddechovka. White Shadow!! ()

6thSun

Nějak takhle mohlo vypadat stvoření námětu mezi scénáristy: S1: "Musíme vymyslet něco, co tady ještě nebylo!" S2: "No jo, ale co, vždyť tu už všechno bylo!" S3: "Něco ještě určitě ne, co třeba...švábi?!" S1: "Bylo" S3: "Tak třebaaa...mluvící hovno?" S2: "Bylo, South Park." S3: "Tak třebaaa...už to mám, ŠNECI!" S1: "No, ti nebyli, ale z dobrýho důvodu...dyk jsou pomalí jak svině, kdo by měl v dnešní ultrarychlý době na to chuť čumět?" S3: "To nevadí, to nevadí, uděláme to tak, aby byl hlavní šnek rychlej!" S2: "A jak asi?" S3: "Tak třebaaaa...spadne do motoru jedoucího automobilu, propadne celým mechanismem, ale zázrakem ho to nerozseká na sračky, ale ještě mu to dodá nadpřirozený schopnosti, že se bude chovat jako auťák!" S1: "Ty woe to je hrozná píčovina, to nemůže nikdy projít!" S3: "Ale může, uvidíš, těm malým smradům se líbí všechno, hlavně když to bude správně infantilní a roztěkaný a hlavně na konci pořádně dojemný, aby se to líbilo i jejich mámám!." S1: "Ajo vlastně, tak ok, jdeme na to." S2: "Ouky douky!" ()

Lacike

Davam tomu take slabe tri hviezdicky. Cakal som od toho ovela viac, ale raz sa to da v pohode pozriet. Tento originalny namet sa dal spracovat ovela lepsie. 5/10. ()