Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

Razzor_82

"Můžeš ten sejf otevřít s koulema nebo bez nich." To lepší z Lundgrenových akčňáků. Příběh nevinného štvance, který chce očistit své jméno. Zajímavé prostředí pustiny a sexy policistka jako rukojmí. Rychlé honičky a svižná akce. Klasické B-čko z devadesátek. 6/10 ()

danny_21

Bývaly doby kdy byl Švéd pro mě jasná jednička a pamatuju, že jsem na tomhle byl v kině...I po letech je to jasně jeho nejlepší film, tahle role mu přesně seděla. Jinak vše podle musteru béčkových akčních filmů - naivňoučký scénář, pořádná fešná kost, kterou je potřeba obrousit nebo aspoň svlíknout, spusta rozstřílených a u toho tančících Asiatů, rozbušková krev, vždy plné zásobníky a honičky, tady aspoň v pořádnejch kárách, jóóó to byly doby, Čas pomsty je jedna z těch lepších věcí - 65 %. ()

Lumberjack

Dolph měl v počátcích své herecké kariéry opravdové akční klenoty a Čas pomsty je jedním z nich ! Parádní automobilové honičky, rvačky a přestřelky završené kopou mrtvých žluto-američanů ve skladu kradených sporťáků. Akorát to tedy mohlo být tak o 20 minut kratší, páč po jatkách ve skladu je konec zbytečně natahovaný. ()

Nix

Červené ferrari. To se mi dycky vybaví, když vidím tenhle filmek nebo slyším jeho název. Právě ono ferrari spolu s lamborghini do sebe narážejí a vypadá to dobře. Kamera je v některých případech vydařená, jenže tý akce tu tolik zase není. Ale i tak se na to dá rozhodně kouknout, ale když to člověk vidí v dětství, má k tomu určitě větší vztah. Ale patří to mezi ty povedenější filmy Dolphíka. ()

Likan7

Nudné, málo akční, a když už akční, tak stejně nudné. Proč bylo Lundgranovi dopřáno být tak známým je mi záhadou, on byl dobrý jen jako přicmrndávač, nebo záporák. Pokud má být hlavní klaďas nějakého bijáku, končí to hodně podprůměrně. ()

zipacna

Možná že akční scény nebyly špatné, ale film sám o sobě byl dost hloupý. Přestřelka v garážích mezi luxusními auty mi přišla docela dost směšná, bylo to jako by tam ty záporáky posílali rovnou na běžícím pásu, a jako by jich tam byla malá armáda. A samozřejmě, hlavní hrdina zabil úplně všechny. A navíc jsem zde nenašel ani jednu sympatickou postavu. A ještě něco. Nevím jak zní ten starý český jednohlasný rychlodabing, ale ten dabing co jsem viděl já byl asi stejně nekvalitní. ()

beso74

Spojením kaskadéra Vica Armstronga na režisérskej stoličke a švedského muža z ocele Dolpha Lundgrena vznikla táto vysoko oktánová akčná jazda, ktorá s chytrým a vtipným scénarom Stevena Pressfielda spravila c Čas pomsty akčnú klasiku. Má to všetko, čo divák od akčného filmu čaká, charizmatického hlavného hrdinu - Santee v podaní Lundgrena, krásnu ženu - Kristian Alfonso, super autiaky a množstvo akcie podporenej hláškami ako od Willisa. Škoda, že Armstrong sa na vyše 20 rokov režisérsky odmlčal. ()

donkocicak

Klasika devadesátek. Lundgren je tu perfektní a se záporákem, jak má být. Kristian Alfonso je nádherná, příjemné béčko na sobotní večer. ()

Cortesz

Klasické béčko 90-tých let a rozhodně průměrné, ale co se týče Lundgrenovi tvorby tak jde rozhodně o nadprůměr a dovolím si říct, že jde o jeden z jeho nejlepších filmů. Parádní střílečky, při kterých stříká krev, létají končetiny jsou parádní a honička v těch rychlejch kárách byla také skvělá a tyto momenty z tohohle filmu dělají celkem slušnou podívanou a děj není také k zahození, sice jde jen o pomstu, ale za to drsnou. ()

pestak

Lundgrenův film, který je po Univerzálním vojákovi začátkem 90. let, to nejlepší z jeho filmografie. Béčko, které i dnes stojí za podívání je bohaté na akční scény a nepostrádá napětí. ()

subic

Příběh je bláto, je v podstatě jen o zkorumpované poldy a spoustu kradených luxusních aut a supersportů. Takže 3 frčky jen kvůli té závěrečné honičce legendárního Ferrari F40 a černého Lamba Countach. 51% ()

johnsnow

Tentokrát trošku atypická lundgrenovka kde sa dočkáme jednej dlhej prestrelky s množstvom zabitých šikmookou, jednej super auto-naháňačky, a pár kratších lundgrenových súbojov. Herecky fajn, tá ženská mi občas pripomínala vzhľadom Sáru Connorovú. Aj príbeh celkom fajn, takže som spokojný. ()

Vämpiriüs

Devadesátková klasika, která neoslní ani neurazí. Příběh byl tak "napínavý", že jsem u něj málem usnul. Každopádně nápad na scénář je zajímavý a nebyl to vyloženě propadák. ()

bobin

Typický Dolph Lundgren . Urostlý Švéd splnil svou dávku několika desítek mrtvol v akční story běžného námětu . Jeho neprůstřelnost je ovšem už unavující a svojí voskovou mimikou připomíná akčního odpadlíka Van Damma. Nicméně tento film patří k Lundgrenovým lepším. ()

g.laudeo

Lundgren ve formě, krasobruslařka též. Poušť. Ovšem na Ferrari F40 a Lamborghini Countach musí člověk čekat snad hodinu - to je jeden z mála záporů tohoto zábavného čistokrevného béčka držícího se pravidla, že když střelba, tak jedině do ovoce, zeleniny, plechovek s barvou, Číňanů či supersportovních vozů. ()