Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

showxman

Narazil sem na tuto béčkovou pecku jak jinak než v televizi a viděl jsem bohužel/bohudík jen asi poslední třetinu. Ta byla k mému úžasu více než slušná, a to zejména díky nepřestávající akci. Nezapomenutelná je honička, ve které Dolph prchá ve Ferrari F40 pronásledován mj. Lamborgini Diablo. ()

POciSEM

Ema mele maso,Dolph mele všechno co se mu připlete pod pazouru.Téměř dokonalý béčko od krále kaskadérů nepostrádá akci,kozičky ani automobilový honičky.Vietcong padá po stovkách,Ferárka bublají společně s Lamborghini libozvučnou symfonii ke Goldsmithově hudbě a hlavní záporák George Segal by zasloužil doživotí i když to jenom hraje.Tady prostě nejde jít pod 5 ()

Haymar

Kvalitní filmy "švédského bloňďáka" by se daly spočítat na prstech jedné ruky - Joshua tree je naštěstí jedním z nich! Prosťoučký příběh o pomstě bohatě vynahrazuje non-stop akce, parádní káry a mega-sexy Dolphova "parťačka"... Adrenalin stříká z každý sekundy filmu... ()

Paldiny

Prvýkrát mi film takmer pokazil dabing z roku 0, druhýkrát som tú istú chybu už nespravil a čuduj sa svetu ono to malo aj hudbu. A síce opojný hodokvas z garáží naďalej zostáva najpríťažlivejšou pasážou, ja som z tej HD kvality nevedel odtrhnúť zrak od príťažlivej sexi amazonky v džínsoch. Človek jednoducho musel Dolphovi odpustiť všetky tie romantické srandičky s kaktusovou miazgou kdesi v púšti. Tento film ale na nej nestojí, i keď v tej kúpeľni.. ale nechajme to. Stojí na zásadovom Lundgrenovi a akcii, ktorá si odsýpa, ktorú krášlia početné vystrieľané nábojnice, pästné súboje, kde nechýbajú masívne explózie a hlášky tipu (Na pápeža kandidovať nebudem). Veľmi ma potešila prítomnosť nablískaných fár, ktoré sa časom neboja zaprášiť si karosériu. A maximálne naplnila tá béčková úprimnosť, ktorú si raz za čas pripomeniem a vygumujem ňou všetko škodlivé z reálneho sveta * * * * * Existuje tiež režisérska verzia, ktorá mení veci k horšiemu. Za prvé vynecháva scénu odhalenia videopásky, z akej sa majitelia odznaku dozvedajú, kto ten odznak špiní a za druhé sa nám dostáva iný záver, kde film končí happyendom. V pôvodnej verzii je síce hlavný parkhant hodený do želiez, ale Santee za početný lajster priestupkov s ním. Kino zostrih výnimočne teraz ten lepší. ()

andrewz

Kdybych měl zvolit svého adepta na pozici „největší filmová guilty pleasure“, dlouho bych neváhal. Je jím bezesporu tento film, a to už od doby, kdy jsem ho v důsledku skandální nezodpovědnosti své matky (tímto jí zdravím a bezmezně děkuji :-)) viděl coby sedmiletý capart na velkém plátně kdesi v centru Prahy. Erotické jiskření mezi Kristian Alfonso v nejlepších letech, kdy ještě netrhala rekordy v šířce úsměvu, a Dolphem Lundgrenem, tehdy mým nejoblíbenějším akčním hrdinou, jejich spanilá jízda napříč policisty lemovanou pouští vstříc předem jasně prohranému boji za spravedlnost a ve vedlejších rolích dvě legendy světa motorů, Ferrari F40 a Lamborghini Countach (byť jen ve formě replik) – co víc si může žáček druhé třídy základní školy v období nenaplněných tužeb a nespoutané fantazie přát? Snad jen aby i ostatní měli tak flegmatické rodiče, abych se mezi svými vrstevníky nesetkával kvůli vztahu k Času pomsty s takovými odsuzujícími reakcemi... :-) Přesto se pokusím hvězdičkovat objektivně: 60 % ()

Rilian

Jedna hvězda za přestřelku s číňanama, druhou za osm nábojů v šestiranáku a samozřejmě jedna za legendárního Číňana co to koupí u žebříku (To sme si kdysi pouštěli zpomaleně tak milionkrát a asi mě to nikdy nepřestane bavit). ()

RomeroIsGod

Ten film je samozřejmě úplně šílenej(kdo někdy viděl horší přestřelky ať dá vědět), ale! : jedna hvězda za Dolfa v nejlepší formě, druhá za Ritu, třetí za káry a čtvrtá z nostalgie, takže nakonec dobrejch 70% ()

Jeremiah

Nevím jak ostatní, ale já jsem při sledování tohoto filmu hodně trpěl ! Absolutně nedůvěryhodné - jedinec proti celé policii a malé čínské armádě, kterou bez problémů zlikviduje. Silně přehrávané od obou hlavních představitelů a jako vrchol = přiblblý český dabing. Ne, více než na jednu * to není . ()

PepeCCM

Další Lundgrenovka se všemi jejími typickými vlastnostmi. Dolph blbě čumí, zabije vše co dýcha a sem tam utrousí nějakou tu hlašku. Ale popravdě jsem se celkem dobře bavil. ()

Hapretor

V rámci Lundgrenovek 4*. V rámci všech béček poctivé 3*. Vypnout mozek, nic neřešit, nechat se na hodinu a půl zabavit. Film z dob, kdy Lundgren vypadá ještě dost k světu. A ta policistka? Wau! ()

helloween93

A pak že Lundgren točil vždy samé sračky. Tenhle film přesně ukazuje, že to není pravda. Jde o vcelku dobrou akční zábavu, která nenudí. Máme tu revenge movie s rychlými auty, pohlednou dívkou a drsným Dolphem. Bohužel, dnes to je již jiný Lundgren. Nudný, starý a hrající v hrozných sračkách. ()

MickeyStuma

Nic naplat. Tohle je Lundgrenův první film po výborném snímku ´Univerzální voják´ a zároveň poslední, který ještě za něco stojí. Pak už spadl do ponurých videofilmů, ze kterých se v podstatě nevyhrabal do dnešních dnů. Vyloženě o pecku se však nejedná. Příběh řidiče kamionu Wellmana Santeeho, který se vraždou svého přítele při jedné cestě zaplete mezi zkorumpované policajty, nepřináší nic nového či vyjímečného, ale nenáročné dějství se spoustou akce podává divákům jednoduchou ryze popkornovou zábavu. Dramatizace ujde a napětí také vyzní, jen to jako celek bohužel nedokáže moc plně zaujmout. Zkrátka, snímek je natočen dobře, ale je svoji neoriginalitou lehce zapomenutelný. A je to škoda. ()

BOURQUE

B-ový akčňák na nadpriemernej úrovni. D. Lundgren vo forme a prekrásna K. Alfonso. Osobné hodnotenie: 80% (***) ()

Torgal

Po Punisherovi asi najlepší Lundgrenov film. To ale neznamená, že je bohvieako dobrý. Jednoznačne najlepšia scéna filmu je prestrelka v skladisku, všetko ostatné je spracované prinajlepšom priemerne za podpory hlboko podpriemerného scenára. Dolph je ale celkom borec a jeho partnerka je veľmi pekná slečna, takže výsledný dojem je napokon pozitívny (hoci tri hviezdy si tento film naozaj nezaslúži). 5/10 ()

Kingjiri

Dolph Lungren proti zbytku světa. Klasický akční béčko, který nazdory roku svýho vzniku jednoznačně zapadá do osmdesátejch let. Jednoduchej příběh a chabější herecký výkony vyvažuje obnaženej hrudník hlavní hrdinky, pár hustejch hlášek, slušná hudba a spoustu poctivejch akčních scén. Garážová scéna, kde Lungren jezdí na nějakym vozejku a postřílí snad polovinu obyvatel čínský republiky, byla pořádná prdel. A závěrečná honička v supersportech taky nebyla k zahození. Nějak nechápu, proč spoustu lidí v kontextu dnešní doby označuje snímek za směšnej. Viděl jsem ho poprvý a je rozhodně kvalitnější, než většina béčkový produkce novýho tisíciletí, tři silnější hvězdy. ()

Schlierkamp

Americký akční film, v němž je bývalý automobilový závodník Santee nespravedlivě obžalován z vraždy policisty a na útěku musí odhalit skutečného vraha a prokázat tak svou nevinu. V hlavní roli v tomto filmu se představil D. Lundgren, který předvedl svůj tradiční výkon, bohužel však své bojové umění ukázal až v závěru, kdy si ne úplně snadno poradil se zkorumpovaným policejním důstojníkem Severancem (G. Segal). Společnici při jeho útěku v pouštní oblasti tvoří rukojmí, které zajal na jedné benzince, a o níž švédský kulturista netuší, že je ve skutečnosti policistka (K. Alfonso). Jak už to v podobných typech filmů obvykle chodí, je divákovi ihned zřejmé, že po počátečních antipatiích mezi únoscem Santeem a jeho pohlednou rukojmí vznikne citové pouto, což dokazuje i milostná scéna, která je nečekaně přerušena, ale která prostě v béčkových akčních filmech nemůže chybět. Největšího hrdinského kousku se D. Lundgren dopustí v okamžiku, kdy v opuštěném skladišti klouže po zádech hlavou dolů po šikmé rampě a neomylně střílí nepřátele z revolveru a také v podobné scéně, kdy je ve stejné budově položen na zádech na malém vozíčku a kosí asijské protivníky pohozenými zbraněmi, které dokáže za pohybu sbírat ze země. Nepříliš výrazný snímek s očekávaným koncem hodně oživily legendární sportovní vozy, které měl Severance zaparkované v garáži a pomocí jednoho z nich, Ferrari F40, Santee uniká i po nezpevněných pouštních komunikacích, zatímco je pronásledován nepřáteli v Lamborghini Countach. Čas pomsty, neboli v originále Army of One od Vica Armstronga nabízí očekávanou akční zábavu s málomluvným drsným hrdinou a s mnohokrát opakovaným scénářem a předvídatelným příběhem, a přece však tyto filmy z počátku 90. let mají něco do sebe a koukat se na ně dá se zalíbením i po mnoha letech. ()