Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

corpsy

Týmto filmom som bolo svojho času milo prekvapený. Strhujúco prehnaná akcia, tak ako to máme radi. Lundgren bol vo svojej dobe naozaj hviezda, nech si hovorí kto chce čo chce. ()

ConanVJ

Čas pomsty je parádní filmek, na kterej se vždy rád podívám. Určitě ptří k Dolphymu nejlepším filmům. Jsou zde parádní přestřelky a honičky sporťáků. Strkanice Lamba s Ferárkem je nezapomenutelná a tu pasáž mám hodně rád. Ve filmu je i spousta skvělých hlášek, které v takovýchto akčňácích nesmí chybět. Pro mě je film prostě klasika a je to jasných 100% :) ()

depony

Z obrovského kvanta filmů, které Dolph Lundgren natočil, je tohle asi to nejlepší. I když ani ten nedosahuje příliš velké kvality. Prostě Dolph není herec - přesto s ním řada režisérů točila filmy [některé točil on sám]. Moc tomu nerozumím, ale chápu, že na takové filmové braky by se asi nikdo jiný nedal. ()

ArsenalEagle

Jeden z filmů, kde mi samostatný Lungren vyhovuje ;) Příjemný film na odpočinek. Samozdřejmě nesmíte vědět, že Colt 1919 nemá 50 nábojů ;) ()

italka63

Z toho filmu na mě čišela nostalgie, a i když scénář mírně pokulhával, tak Dolphovi to ještě seklo, a honička červeného Ferrari s černým Lambem n silnicích v polopoušti nebyla vůbec k zahození a určitě ocením práci kamery. ()

Thomassi

Tak tato pecka s Dolphem se mi náramně líbila. Jednoznačně jeden z nejlepších Dolphových filmů. A ty honičky s F40 byly taky hodně dobrý. Minimálně 3*, ale mezi Lundgrenovými filmy 4*. ()

kinderman

Když Lundgren později spolupracoval s Johnem Woo na filmu Blackjack, výsledek jejich snažení nebyl zdaleka tak podařený jako Čas pomsty, v němž Armstrong některé postupy hongkongského akčního mága bezostyšně kopíroval. A odkaz na Walshovu klasiku High Sierra, která běží v televizi, zatímco sledujeme svlékající se představitelku Rity, docela potěšil. ()

BoredSeal

Parádní béčko. Škoda, že pak Lundgren natočil tolik sraček, proč se každá legenda musí pošpinit a neumí odejít včas? Snad ho Stallone vzkřísí v Expendables. ()

peto12

Další z rady z tých lepších Lundgrenových filmov 90. rokov. Wellmeneho Anthonyho Santeeho neprávom obvinili z vraždy policajta. Santee se nevzdáva a unesie cestou dievča. ()

Martin741

Tieto stare filmy s mlatackou menom Dolph Lundgren /Vyhlidka na vrazdu, Rocky 4/ ma stale bavia! Film ma sice dementny scenar a ziadne/priserne herecke vykony, ale do nadpriemeru film u mna potiahli akcne sceny, nahanacky a prestrelky. Tam bol Lundgren roku 1993 stale za borca. Skoda, dnes tomu uz tak nie je. 76 % ()

Figu

Čas vzpomínek mě doběhl a po letech jsem se připojil opět po bok Santeeho. No co si budeme povídat. Tenkrát to byl luxusní béčkovej nášup se vším všudy! Nabušenej hezoun Dolph v top formě, po jeho boku nehorázná buchta, věčně promenádující se v gaťkách, fůry akce, výbuchů, ohně, stříleček atd... I když fanda žánru si možná při myšlence na Čas pomsty vzpomene především na dva luxusní sporťáky a jejich vzájemný nahánění po vyschlé krajině! Tahle pomsta byla sladká i po sedmadvaceti letech jejího vzniku! Jeden z nejlepších Lundgrenů minulýho století! 75% ()

Skleena

Neuvěřitelný kýč a zhovadilost, ale... ve své době to musela bejt pecka :) Nekompromisní (a v mnoha soubojích zřejmě neprůstřelný a neutlučitelný) Lundgren, doplněn o nádhernou Kristian Alfonso a pár pěknejch aut (s průjezdama nádhernou krajinou), co víc si přát. Hvězdička navíc za "konečné řešení šikmooké otázky" ve skladišti. Každopádně pozor - nutno koukat s vyplým mozkem a vědomím, kdy byl film natočen. Pak se můžete královsky odreagovat a bavit. ()

Mefistofelle

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky. ()

DruidKarel

855. hodnocený film: Co si budeme povídat. Filmům tohoto žánru už dávno odzvonilo a je to jen taková malá a hezká vzpomínka na dobu, kdy mi bylo 7-8 let a já hltal Dolpha Lundgrena. Fajn příběh, dobrá akce a trocha americkej trapnej erotiky. 90. léta jako vyšitá. Nakonec to všechno dobře dopadlo a Santee všechny zlikvidoval. 3* a musím pochválit toho urostlého Švéda za jeden z nejlepších výkonů, který kdy podal. 3* ()

Juto

Predvídateľný, ale vzrušujúci akčný film, ktorý sa viac podobá na road movie než čokoľvek iné. Aj keď sme to všetko už videli, ponúka množstvo akcie od automobilových naháňačiek v púšti (vždy dobrá vec) až po obrovskú prestrelku v sklade inšpirovanú Johnom Woo plus očakávané pästné súboje. To všetko spolu vytvára uspokojivý a jednoduchý filmový zážitok. 6/10 ()

majo25

Dobre fungujúci a svižný akčňák s meravým, ale charizmatickým Lungrenom. U mňa paradoxne dobre fungovali aj automobilové naháňačky. Zápletka jednoduchá, strielačky hlavne v tej garáži veľmi naivné, napriek tomu je sa na čo pozerať, akcie je dostatok a príbeh rýchlo ubieha. ()

otík

Tenhle film si tři hvězdičky nezaslouží rozhodně kvůli výkonům herců, ale hlavně kvůli dobře natočeným scénám s pěknými, nabušenými a určitě pěkně drahými auty. Scény s auty jsou velmi dobře a zajímavě natočené, i střihač se místy vytáhl a je jich v tomto filmu dost. Ostatní scéný, ve kterých většinou Lundgren s někým bojuje nebo na někoho střílí, případně je ostřelován on, jsou zcela nepodstatné a uboze natočené. Prostě jde o standartního Lundgrena s nadstandartním vybavením ve formě výborných automobilových honiček. ()

panMartin

Myslím, že velice dobrej nápad na natočení filmu s nasraným Lungrenem který se chce pomstím za smrt svého parťáka. Nejlepší byla přestřelka v garáži tam z toho udělala jatka, a pak honička v té době nejrychlejších vozů na světě jestli si dobře pamatuju tak Ferárko F 50 a Lambo Diablo. ()