Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

mosnak

Opravdu zajímavý nápad. Bohužel jde vidět,že tvůrci neměli dostatek peněz na to,aby z toho dokázali vymáčknout vše co jde. Jedná se vlastně o vyřizování účtů se sousedy. Skvělé by bylo,kdyby šlo o skupinu lidí,která se snaží útect v okolí nočního města. Takhle je to jen... udělané, jak bych řekl... na půl! V realném světě toto samozřejmě nikdy nemůže fungovat. Je to těsně pod průměrem - 40% ()

Santino7

Námet vskutku zaujímavý a hlavne originálny, o to horšie to však dopadlo pri samotnom prevedení. The Purge by som kľudne mohol rozdeliť na dve úplne odlišné (teda vlastne ani nie) polovice. Tej prvej by som dal pracovný názov "čakanie", pretože film som ešte úplne nezatratil a stále som vcelku trpezlivo - i keď už trochu znudený priebehom filmu - čakal, kedy sa dostaví to hlavné. Zhruba v polovici to vyzeralo, že sa konečne dočkám. Lenže prakticky okamžite to začalo zlyhávať čo sa týka napätia, kde to jednoducho nefungovalo. A nepomohla tomu ani všadeprítomná absencia svetla, minimálna viditeľnosť podľa môjho názoru tiež skôr uškodila. Ako písal Lima, v kľúčových momentoch boli použité dokola samé klišé prvky (keď ho hľadáš, zákonite bude za tebou... aké otrepané!), len s minimálnymi obmenami, proste nanajvýš odfláknutá práca, ktorú tentokrát nespasilo ani herecké obsadenie. Ethan Hawke až prekvapivo nevýrazný, miestami mi dokonca až vadil, no a zvyšok podarenej rodinky iba priemer. O niečo lepšie to bolo medzi "záporákmi", v tomto ohľade sa casting celkom vydaril. To je však na záchranu celku veľmi málo. A je to škoda, pretože potenciál tam DeMonaco naozaj mal oveľa väčší (originalita, rovina sociálnej kritiky národa atď). Čakám, že tohtoročným pokračovaním si aspoň čiastočne napraví pošramotenú reputáciu a vyvaruje sa viacerým chybám, ktoré pochovali jednotku. God bless America... 50% ()

lardko

Teprve teď jsem viděl tento film , a moc se,mi líbí. Ikdyž několik věcí mi přijde dost blbých. Tak třeba mi vadilo že na konci říkali že vraždili několik lidí , a po celém městě. Tak proč to k sakru neukázali i ve filmu ?????. Strašně mě vadilo že šli jenom po černochovi , a pak se dostali do domu m a chtěli zabít pár lidí. Čekal jsem v tomhle filmu několik brutálních vražd , ale to se nestalo. Co mě nejvíc asi štve z celého filmu je že to zase dopadlo se skvělým koncem , a nikdo z té rodiny nezemřel. Celou dobu jsem fandil týmu s maskama , ale nakonec je zase zabily. Celkem mě štve že tam ty s maskama nic neudělali. Ikdyž mě štve konec tak si myslím že film nebyl až tak špatný. 97%. ()

peto580

je to ozaj zaujímavý námet. Spracovanie tiež nie je najhoršie nebyť toľkých WTFčiek čo všade boli a toho dementého decka ktoré ja sám ako otec by som obesil v ten deň. Ale ako oddychovka príjemne a vôbec to nesklamalo hoc potenciál bol omnoho väčší :) ()

Harapes

Zajímavý nápad,ale na druhou strašné klišé.Představte si to:Výborně zabezpečený dům,ale synáček chce někomu pomoct.Do toho parta ,která se očistou baví a nakonec poznáme "dobré"sousedské vztahy.No,nápad jako celek dobrý,ale ke konci jsem si už říkal,ať je konec. ()

Ollie235

Na tento film mě nalákal především nápad, který je sice sám o sobě absolutní kravinou, ale alespoň mu nelze upřít originalitu. Každopádně jsem měl pocit, že něco takového může být solidním příspěvkem do hororového žánru. Bohužel jsem se mýlil. Drtivá většina toho, co se ve filmu odehrává vůbec nedává smysl, postavy se chovají zcela nelogicky (a to i s přihlédnutím k tomu, že s tím u hororu počítám) a vlastně celé to vyznívá strašně hloupě. A nejhorší na tom všem je, že jsem se nebavil. Nesmírné zklamání. P.S.: Bohatá rodina, která ví, že se jednou ročně odehrává něco takového si nepořídí nějaký pořádný úkryt? Pfff! ()

petikacka

Jo, tak na tohle můžou přijít jedině amíci...Vyhlásit jeden den, kdy si můžou všichni vraždit jak se jim chce a nikdo nebude postižen...Pracháči si myslí, že jsou v pohodě, protože mají absolutně zabezpečený barák, ale...chyba lávky...To by nesměli mít dceru, která má sociální cítění a která zachránila ubohého běžence, který volá o pomoc...Námět je šílený a nikdy bych se ho nechtěla dožít, ale film jako takový je sqělá akční podívaná, která mě fuck uhranula...Za mě 95% ()

pytrisss

Ale jako jo, kdyz tomu tech par veci prominete tak to jde, jen ten prelom chudaka ustraseneho otce do Liama Neesona je fakt rychlej. ()

Silviaxx

Hoci som ozajstnú zápletku tušila už po prvej asi polhodinke filmu, tak ma to proste bavilo! Psychopatický študentíci so šialenými maskami, dostatok akcie aj napätia. Síce aj pár slabších scén, ale také sú snáď v každom filme. Ako celok na mňa spravil dojem a dostatočne bavil. ()

Ad4mson

Ano, příběh je strašná pitomost, ale když se nad tím člověk zamyslí, mrazí mě ještě teď. Šíleně zvrácenej snímek a pokud nic jinýho, tak jsem se výborně bavil. ()

Gulde

Ten námět, jo, zajímavej, ač po troše zamyšlení to vlastně vůbec nedává smysl, ale to nelogický zpracování od začátku až do konce to potopilo úplně. ()

Johny303

Zlegalizovat na jednu noc v roce vraždu? No tak to je přece konečně pořádně originální téma na thriller. A když navíc dostane divák možnost sledovat příběh rodiny, která má být (a myslí si, že je) v tuto noc chráněná nejlépe ze všech a přitom jí paradoxně a nečekaně zavaří hloupé dítě, které jednoduše vpustí lovnou zvěř do svého tábora bezpečí a udělá tak z toho místa přesný opak - centrum běsu, nenávisti, falešné spravedlnosti... prostě obléhanou pevnost, do které se snaží dostat nelítostní barbaři a těm v tu noc nestojí v cestě nikdo, ani zákon - pak je o zábavu postaráno. Moc se mi to líbilo. ()

DuanBerry

Jít na film jen na základě traileru se nevyplatí, to si budu pamatovat. Očista trpí nešvary jako vystřiženými z béčkových filmů a mezi béčkové filmy se patrně záhy odporoučí. Velmi originální námět autoři nedokázali ani v nejmenším zužitkovat, a že se pro to nabízel skutečně velkolepý prostor... Mohli rozehrát psychologické drama par excellence, které by sice neaspirovalo na senzační mainstreamový thriller, ale nabízelo by třeba aspoň vhled do psychiky člověka, který se urve z řetězu společného mravu i individuání morálky a jako zvíře se hrne za svými pudovými cíly. Tomu se snímek nepřiblížil ani na hon a je to škoda, hlavní záporák potenciál ve svém ksichtu měl a Ethan Hawke nebyl taky marný. Ve snímku je spousta scén lacině předvídatelných. Když už čekáte, že se nějaká postava objeví, zalknete se zklamáním, protože se skutečně objeví a nestane se to jednou. K poměrně vysokému hodnocení jses se odvážil jen proto, že jsem jednou dvakrát měl radost, že někdo dostává na držku a také mě zaujal nikterak vyčnívající ale slušný hudební doprovod. ()

jerenymo

Normálně bych dal dvě hvězdy,ale potěšilo mě, že se Ethan svou brokovnicí ujišťoval sprškou broků zda je ten či onen patřičně nasměrován do onoho světa. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)