Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

Maniik88

Film som pozrel náhodou. Padol mi net a toto sa mi pustilo v TV bez reklám a akosi som sa na to zadíval. Josh a Kate boli fakt charizmatickí a pútaví. Vďaka nim dvom som to nevypol a na moje počudovanie pozrel celé. Bola to taká naivná love story, nič moc sa tam nedialo no napriek tomu to bolo zaujímavé a bol som zvedavý ako to dopadne. Malý film s veľkými hercami a srdcom. ()

Duke90

Ano, začalo to jako docela obyčejné drama o obyčejném trestanci na útěku, který se na chvilku potřeboval schovat v obyčejném domě s opuštěnou matkou a jejím synem. Ovšem toto obyčejné drama se pro mě vyvinulo v naprosto neobyčejný emocionální zážitek, který vyvrcholil srdce drásajícím závěrem, kdy jsem si zase jednou uvědomil, kde jsou v životě ty opravdové hodnoty..... Jsou to právě ty OBYČEJNÉ věci, které lidi spojují a učí je si vážit jeden druhého a hlavně mít se o koho v životě opřít, protože úplná samota vede člověka jen k deprimujícímu stylu života a ztrátou sebekontroly nad sebou samým. Mnoho lidí je dnes nešťastných i v případě spokojené žijící rodiny, protože se zaobírají zbytečnými věcmi a už vůbec neřeší, jaké to je, když si můžou vážit svých blízkých, "jen" proto, že tu jsou vedle nás a hlavně - pro nás! ()

Amonasr

Typická americká romantika na hraně červené knihovny, i když okořeněná dramatickými situacemi. Dvěma ztroskotancům - uprchlému hodnému vrahovi a opuštěné ženě, která se nevyrovnala v předchozím manželství s tím, že nemůže donosit další děti, svitla jiskřička naděje na lepší život poté, co se do sebe za bláznivých okolností během víkendu hluboce zamilují. Jejich více než zoufalý pokus o společný útěk před minulostí je sice předem odsouzen k nezdaru, přesto americký happyend může nastat i po desítkách let, kdy si férový a sympatický zločinec, americká obdoba Kájínka, pokorně odsedí navýšený trest. Slzy dojetí se musí řinout na konci z očí minimálně všem divačkám, když se ve finále ukáže, že kdysi příkladný puberťák jak vystřižený z foglarovek dosáhne po letech splnění amerického snu právě díky koláči, který ho během onoho prodlouženého víkendu naučil péct již zmíněný americký Kájínek, jenž se o tom dočte z barevného magazínu, kterým si listuje ve své cele těsně před propuštěním z vězení. V Americe je možné zkrátka úplně všechno. ()

gicous

Několik poznatků a zážitků: Nejromantičtější bondage v dějinách filmu. Ujištění, že skutečná láska prochází žaludkem (nejen tím mužským!). Ten dort bych si taky dal. Nádherně udělané flashbacky, které dokáží vyloudit city a emoce, obavy a strach, zakopané kdesi hluboko v lidském srdci. Poznání? Kate Winslet je opravdu PANÍ HEREČKA. Někdy ve filmové hudbě znamená méně více. Někteří vězni jsou vlastně prima chlápci - zastávají práci všeho druhu - vaří, pečou, zahradničí, opravují a jen tak mimoděk zastánou funkci náhradního otce, který naučí dospívajícího kluka za pár dní více, než se kdy podaří jeho skutečnému biologickému otci. Tento Prodloužený víkend byl celkem fajn. Romantika jiného druhu. Dospělejší. Zbavená iluzí. Zatížená smutnými vzpomínkami. Obohacená chuťovými vjemy. Hezky zahraná. Brilantně zrežírována. Nezbývá než zvolat: "Bravo" 9/10 ()

klaudie321

Depresemi unavená Adele (Kate Winslet), matka třináctiletého Henryho (Gattlin Griffith) vychází z domu pouze jednou za měsíc. Blíží se prodloužený víkend, a právě tehdy je čas zajet do obchodu na nákup. To se rozvedené Adele stává osudným. Z obchodu neodchází sama, ale se svým „únoscem" Frankem (Josh Brolin), trestancem na útěku. Ten se u Adele v domě hodlá skrýt před policií. Do domu Kate Winslet se vnutí odsouzený trestanec, do kterého se během krátké doby zamiluje. Zpočátku snímek režiséra Jasona Reitmana plyne jako vážné drama nejen s vynikajícím hereckým obsazením. Atmosféru podtrhává práce s hudbou, zvukem a především kamerou. Cit je zde kladen především na detail. Díky těmto aspektům se romantické drama stává napínavým.Veškeré události, které ve snímku uvidíte, se odehrají během několika dnů. Adele postupně přestává ve Frankovi vidět zločince. A není divu. Během svého pobytu Frank
v domě, který bez mužské ruky chátrá, provádí tolik potřebné opravy domu, žehlí, vaří, věnuje se Henrymu, vymění kolo u auta a stěžejní moment je, jak celá „rodina" peče broskvový koláč.Do domu Kate Winslet se vnutí odsouzený trestanec, do kterého se během krátké doby zamiluje. Frank postupně začne plnit roli nejen opraváře, ale také milence a otce. Adele během pár dní nabírá ztracené sebevědomí a je rozhodnutá opustit s Frankem americký venkov.Snímek je protkán Frankovými vzpomínkami, které mají divákovi napovědět, proč byl statný muž vržen za mříže. Divákovi má být též zřejmé, že Frank není žádný padouch, ale ten správný chlap. Také Adele postupně odkrývá, kde se vzaly počátky její deprese. Prodloužený víkend není typický „Jason Reitman". Morálně kreativního antihrdinu zde nenajdete.Divák zato jistě ocení práci s kamerou. Kameraman detailně snímá třesoucí se ruce mladé matky, vyděšené výrazy nebo společnou tvorbu zmíněného broskvového koláče. Nic by se však nemělo přehánět, protože některé scénky pak zavánějí filmovým klišé.Romantické drama stoupá na hodnotě svými napjatými momenty. Vyvrcholením je asi to, když sousedka doveze
k Adele postiženého syna.
K němu je Frank také přívětivý. Ovšem handicapovaný chlapec se pokouší říct o hledaném „zločinci" své matce, místo pochopení však obdrží facku na tvář. Příběh je zajímavý tím, že je servírován divákovi očima třináctiletého Henryho, který o svoji lehce labilní matku pečuje.Prodlouženému víkendu nelichotí snad jen časové rozmezí, ve kterém si hned po shlédnutí řeknete, že za tak krátkou dobu se toho tolik přihodilo. ()

Zadri

Snažil jsem se hodně, fakt že jo, ale jen co jsem jedno škobrtnutí překonal, hned mě rejža a scénárista v jedné osobě zásobil dalším. Přitom to z počátku vypadalo, že bych si mohl po dlouhé době na konci filmu dojetím poplakat. Nešlo to, škoda, opravdu jsem chtěl. ()

Luciee113

Hezký, celý film jsem byla napnutá jak tátovi kšandy. Na to, že nepiji víno, tak jsem ho sosala ani nevím jak. Zajímavý zážitek, který si budu pamatovat a připomínat zas až do dalšího filmového dojáku. ()

Mr.nachos

Je to až krutě nereálný příběh, ale o nic míň zajímavý a poutavý. Prostě taková pohodová chvíle u minidramatu. ()

Doutas

Do cely k Brolinovi by si měl jít sednout i Reitman za to, že ženskému publiku imprintuje do hlavy nereálné mužské ideály (až doteď to bylo ve filmu a v médiích opačně, což bylo samosebou v pořádku). Uprchlý trestanec Frank vám opraví auto i dům, vyčistí okapy, napere, vyžehlí a napeče, je pozorný, citlivý, hodný k dětem. Ke všemu tomu vás jakoby unese a (něžně) sváže, aby tomu nechyběla ta správná sexuální jiskra, přičemž status uprchlého trestance mu dodává neodolatelnou auru skrytého nebezpečí. Frank je tak dokonalý, až mu schází psychologická hloubka a uvěřitelnost. I jeho zločin je v sérii flashbacků podáván smířlivě, a pod tou vší dokonalostí chybí jakékoliv projevy výčitek svědomí, skrytá agrese, či cokoliv jiného, co by jeho postavu činilo aspoň trochu lidsky zajímavou. Postava Adele (Kate Winslet) je na tom sice o něco lépe, ale vzhledem k tomu, že se asi po patnácti minutách filmu slepě zamiluje do svého „únosce“, tak svůj charakter příliš rozehrát nemůže. ()

luciebenadova

Nevím proč zrovna tahle slaďárna byla tou vyvolenou která zasáhla moje jinak otupělé a nepřístupné srdce. Lidi by měli být spolu pokud můžou. Pak se totiž může stát že nebudou moct být. Jinak herecky skvělé, režijně taky, takže odpouštím trochu jasný a přímočarý příběh. Jo a chlapi jako Josh by se zásadně a rozhodně neměli holit! ()

MirkaP

Docela síla. Nervy k prasknutí. Uklidňující závěr. Pěkná hudba. Váhám mezi 4 a 5. Možná při dalším shlédnutí přihodím. ()

zubrik66

Nuda z hollywoodu, alebo testovanie koľko divák vydrží. Zážitok z filmu je rovnaký ako potešenie zo zmrzliny, ktorú ovšem niekto nechal 3 hodiny roztopiť na slnku. ()

JK77

Len mi cely cas vrtalo, ze pracovat okolo domceky nebol problem. Tam ho nik nevidel. Ale inak pre mna prijemne straveny nedelny vecer. ()

boombang

No nevím... asi lepší trojka. Na jedné straně děj jak od Rosamunde Pilcher, na straně druhé áčkoví herci (až na toho vykuleného kluka, jehož postava mne navíc štvala svým chováním). Optimální film pro sledování s partnerkou. ()

Ukrizku

Kvalitní romance převýšila některé nedokonalosti, ale logiku jsem tam nehledala. Příjemné momenty zařídila Kate a nemohu nepřirovnat atmosféru i hlavní postavy k nejoblíbenějším Madisonským mostům. Náhlé a paradoxně nečekaně silné uspokojení spící touhy v konzervě vlastní kuchyně je přeci tak vzrušující! ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?