Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

demovka

Neuvěřitelné se stalo uvěřitelným. Kde? Ve světě, kde špatní trestanci nezůstávají špatní, ale v jádru jsou to dobří chlapi. Frank (Josh Brolin) je a vypadá jako gauner. Adele (Kate Winslet) je sama s dítětem a nutně pořebuje pomoct - fyzicky i psychicky. Vlivem okolností tito dva spolu reagují na sebe velmi dobře, a nám se před očima rozvíjí Stockholmský syndrom. A teď je otázka, jak a kam to povede a jak to celé skončí. ()

vojacekr

Některé scény uprostřed filmu byly jak předehra z laciného porna. Jen toto a závěr filmu mi do celku neseděly. Dobrá romantika. ()

ABC1

Dost dobrá romance s vynikajícími herci, výbornou atmosférou a zajímavou kamerou. Také bych si přála jiný konec,jak píší někteří... ()

NikiVai

Filmy s Kate mě ještě nikdy nezklamaly. A Prodloužený víkend je báječný. Hluboký, poetický, klidný, jímavý, rozháraný, dramatický, něžný. Plný emocí a citů. ()

stefi13

Za mě lepší 4*. Skvělá kamera, taková náladovka na večer se skvělými hereckými výkony (zejména Kate a Gattlinovi, kterým jsem věřila každý záchvěv a každý nervózní pohled). ()

Angel99

Váhala jsem, zda dát čtyři nebo tři hvězdičky..Bezesporu to bylo dobře zahrané, ale nevím čím to, ale necítila jsem žádné emoce..Čekala jsem hluboký příběh,plný vášně a dostala takovou pohádku..., pro mne dost velké zklamání. ()

open

Pekný príbeh o láske , ale že by ma to nejak extra pochytilo.... to nemôžem povedať . Film som pozeral v kine aj s manželkou , tej sa to veľmi páčilo , tak som bol spokojný aj ja . ()

matejda91

Perfektní napínavá podívaná. Drama jak má být! Oceňuji konec, který nejde ve stopách klasických happy endů. Moc dobře strávené dvě hodiny. ()

mirika39

Všetko zlé je na niečo dobré. Adele po rozvode stále viac upadá do svojho bezútešného apatického sveta, až kým ju z neho nevyvedie trestanec na úteku, ktorý ju a jej syna vydiera, aby ho vzali k sebe domov. Z obavy o svoj život ho vezmú k sebe a z trestanca sa nakoniec vykľuje celkom správny chlap, ktorý im varí a zastáva rôzne mužské práce. Adele sa doňho zaľúbi a jej syn v ňom vidí najlepšieho otca akého by mohol mať. Tento film sa rozhodne oplatí pozrieť. ()

JerryPilsen

Základní zápletka sice silná,ale nevydrží s tempem po celou dobu.zbytek už je jen čekání na chybu.Červená knihovna s dobrými herci a netradičním pojetím.Neurazí. ()

wvwrayman

Velmi milé překvapení. Vytknout se dají jen drobnosti, které mi ani moc nevadí a které jsou důvodem, proč to není "plný počet". To napětí, než se to překlopí do stádia "věříme si", by se dalo ještě více našponovat. Mám rád happy-endy. Sice jsem spíše pesimista a nevěřím, že tak silná láska může vzniknout přes víkend, ve filmu to ale snesu. ()

simoniquita

Nenormalne uzasny herecky vykon hlavnej herecky! Klobuk dole! Hoci pribeh je zaujimavy, no pride mi neuveritelny... Komu sa toto moze stat? Da sa zamilovat za par dni tak, ze clovek vsetko necha a odide s milovanou osobou do neznama? ()

danny79

V danem provedeni pribeh tezko uveritelny, zahrany ale velmi dobre, coz neni u dvojice J.Brolina a obzvlaste Kate Winslet nic neocekavaneho. Labour day neni nijak silne romanticke drama, ktere by se mi zapsalo do pameti na dlouhy cas, ale nad prumerem se bezpecne udrzi a to predevsim diky excelentni K. Winslet, presvedcivemu J.Brolinovi a slusne rezii. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?