Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

dom156

Vše stojí a padá na zápletce, která je originální a může odbočit více směry. Bohužel některé odbočky nejsou to pravé ořechové a chvílemi jsem měl dojem, že jde jen o klišé. Jak jsem napsal, dějová linka je dobrá, nicméně není v tom srdce a duše. Jen strojově odvyprávěné bez solidní nadstavby a proto dávám pouze průměrné hodnocení. ()

higuain

Stejně jako Young Adult, i tohle je jiná písnička, než Reitmanovy předchozí filmy. Je lyričtější a dává daleko méně prostoru humoru, na kterém Reitman zakládal úspěch především ve svých prvotinách, i když na nějakou tu satiru taky dojde. Citlivá Kentova hudba dobře podkresluje ten pomalu se rozvíjející příběh, možná (čti určitě) zbytečně vmáčknutý jen do několika dnů. Nejsem první ani poslední, kdo to napíše, ale co naplat, když je to pravda. Delší časový rozpětí by uvěřitelnosti tohoto příběhu jen prospělo. Reitmanovi budiž ke cti, že se nevykrádá, v kontextu jeho tvorby Labor Day však nikterak výjimečný není. Není to žádný velký krok zpět, ale zároveň je třeba říct, že už jsem od něj viděl i lepší díla. ()

Dont

Ke klišé přímo vybízející a ne vždy se mu zcela vyhýbající snímek, který mě nejvíc zaujal opět skvěle autentickou Kate Winslet. Josh Brolin se také osvědčil, nemyslím jen jako opravář, kuchař a milenec, ale i po herecké stránce. :-) Spoilery obvykle nepíšu, ale tady si jeden neodpustím. Snad moc neprozradím, když napíšu, že v závěru je Prodloužený víkend více romantický, než musel být a popravdě si nejsem jist, jestli vědomě či nevědomě cílí na jistou diváckou skupinu. Já bych raději viděl jiný konec. Tedy ne snad „raději“, to zní docela nepřejícně, ale filmu by to jedině prospělo. ()

kajas

Je pro mě dost složité nějak konstruktivně tento snímek zhodnotit. Kate jako herečku velmi uznávám, ale její postava si moje sympatie nezískala. Chápu, že jí chyběly doteky, láska, ale po dvou dnech citově přilnout k uprchlému trestanci (i když uznávám, že si mě Brolin poprvé v nějaké roli docela získal), to je opravdu hodně nereálné. Když si k tomu přičtu velmi protivné herce v dětských rolích a příliš slaďoučký konec (nemohu si pomoci, ale víc bych ocenila melodrama se vším všudy), vychází mi další letošní filmové zklamání. Zklamání, které je zachráněno dobrými hereckými výkony ústřední dvojice a zvláštní atmosférou konce osmdesátých let, která na mne tak hezky dýchla. ()

Skip

V podstatě jde o romantický film, který ale byl (možná rafinovaně) pojat jako malé velké drama. Jde o to, kdo na to skočí. Já to slupnul i s navijákem a vůbec mi nevadilo, že to byla pořádná bouda. Takže každému, co jeho jest, jeden odsoudí, jiný vychválí. ()

radektejkal

Velký tlak na dodržení filmové kázně jsem tu musel vyvinout sám na sebe. Nakonec jsem se dodíval, ale řekl jsem si, že tak přísný na sebe být už nemusím. Nejen hudba mi šla na nervy (ta jako první), ale také superrychlé flashbacky (jako druhé), a nakonec sám příběh: od Frankovy péče o rodinu (jako první), Adélinu propadnutí jeho kouzlu (jako druhé), puppy love jejího syna s šíleně nadabovanou holkou atd. Film, který obsahoval spoustu toho, co neměl, a kterému chybělo všechno, aby se jím stal. Ale i takhle se dá dobře vydělávat, stačí jen chtít a vědět jak (hlavně dobře zvolit cílovou skupinu a neustále jí podkuřovat). A herci? Spousta tvářokreseb u ženy a tvrdá tvář u muže. Ale, "to bude dobrý", říkal Frank - a měl pravdu. Pozn.: "Máš pravdu", říká generál Mychalič ve 'Svérázu národního lovu', když by napaden, že opakuje řečené. Anebo, jak je to v jednm židovském vtipu (ve zkratce): Rabi potvzuje muži A i muži B, že mají pravdu, i když tvrdí opak. Jeho žena namítá, že není možné, aby měli pravdu oba. Rabi jen dodá: "A ty máš taky pravdu." ()

Frenegonda

Je ve mně zvláštní směsice pocitů. Když řeknete lidem absolutní a ne úplně obvyklou pravdu zdrahají se jí uvěřit. To asi vystihuje tenhle film nejvíc. Ono jde totiž vážně dost těžko uvěřit tomu, že právě uprchlej vězeň navzdory dost velké muskulatuře má neodolatelně jemné ruce a peče koláče... ()

Beagle

Nevím, jak moc tenhle snímek zapadá nebo nezapadá do Reitmanovy filmografie, respektive mě odpověď na tuhle otázku příliš nezajímá (a to je Juno mou srdeční záležitostí). Vím jen, že mě Prodloužený víkend pobavil a příjemně překvapil tím, že se nejedná o takovou červenou knihovmu, jakou sliboval trailer, ale víc o drama o vině a trestu, který může mít mnoho podob. Dokonalá atmosféra i výkony hlavních představitelů pak zamaskují i chvílemi za obě (Brolinovy) uši přitažený scénář (například ve scéně, kdy uprchlý trestanec opravuje na příjezdové cestě před domem auto, jako by se nechumelilo...:) ()

berusche

Schází tomu lehký nadhled nad absurditou situace a závěr to celé pošle do kopru. Hlavu vzhurů, klobouk dolů, Brolin a Winslet tomu sice výrazně pomohou, ale je to trochu prázdné na drama, nudné na kriminálku a vlastně smutné na rodinný film. ()

easaque

-3* I když tady je film zařazen mezi dramata, tak víc než vypjatých scén se v něm setkáte s romantickými a sentimentálními momenty. Na film se dívá dobře, protože je kvalitně provedený a i když příběh není moc typický, tak už v průběhu tušíte jak to dopadne. A právě proto nevyznívá uvěřitelně, teda spíš naivně. Ve výsledku je to průměrné dílko zejména pro snílky a romantiky, které nic nového nepřináší.Ale zas na druhou stranu v něm najdete krásný názorný recept na výrobu typického amerického koláče ;-)))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Tento film mě opravdu překvapil, a že mě takhle dojme jsem nečekala. Skvělý výkon herecké dvojice, krásná hudba a zajímavý příběh. Nic tomu nechybí. Na konci jsem brečela. Doporučuji! ()

Aljak

Nič neoklame ľudí viac ako pravda... Od Jasona Reitmana sme si už zvykli na pozoruhodné a skvelé drámy, no v poslednej dobe to proste už nie je ono. Napriek tomu, že príbeh bol veľmi zaujímavý a dobre sa na to pozeralo, aj tak to zostalo pred bránami nadpriemernosti. Tie flashbacky z Frankovho života boli skvelo povkladané do filmu, akurát, že by nezaškodilo keby boli trochu obšírnejšie. Takisto aj Henryho priateľstvo s tou Eleanor mohlo byť oveľa viac rozvinuté, lebo jej rola v tom príbehu mala tiež čosi do seba, akurát že potom je zrazu úplne odrezaná z deju. Takže to je dosť na škodu. Je to medzi 3 a 4 *, ale keďže mal Reitman aj oveľa lepšie a hodnotnejšie filmy, ktorým som dal 4*, tak toto určite nemôžem stavať na rovnakú úroveň. Btw. Kate Winslet bola skvelá (aj keď miestami dosť tajomná). ()

M.i.k.e

na Reitmana až moc unylé a rozvláčné.Jako klasická romanťárna by se Labor Day dal bez větších problémů přežít,jen je tady trošku problém s uvěřitelostí ve chvíli,kdy se vše stane během tak strašně krátké doby.Vyloženě mě to neminulo,ale vzhledem ke jménu režiséra a hereckému obsazení jsem čekal trošku víc...70% ()

peiton

Dráma vskutku dokonalá - má čo ponúknuť.Skôr by som očakávala viac romantiky.Triler bol veľmi mätúci,musím uznať,že ma dostali a v závere prekvapili.Kate Winslet takéto osudy,osudy nešťastných žien svedčia.A inak tomu nebolo ani v tomto snímku.Lenže z každého poru je tam cítiť taký ten "smrad" typický pre knižné spracovanie.To je u mňa vždy hendikepom.Polovica viac-menej opatrná až dosť lenivá,druhá polovica pre zmenu skoruje a jednoznačne vyhráva.Uff aj som rada,že v samotnom závere sa to akosi dalo do poriadku a Kate dopriali konečne aj trocha životného šťastia..Chýbalo by mi to tam ako soľ..Ja osobne by som s hlavnou hrdinkou nemenila,nie som trpezlivý typ :) ()

Figu

Nádherný drama! Winsletová podala její klasickej výkon paní herečky, která takový role sází v suchým triku, ale to co předvedl Brolin, to byla bomba. Tenhle chlapík u mě v oblíbenosti začíná šplhat nahoru. Příběh byl špičkovej! Nadchla mě už jen ta myšlenka, že člověk, na útěku z kriminálu, "unese" rodinu, aby se měl chvíli kde schovat a zamiluje si ji. Oblíbí si hošíka jako vlastního synka a zamiluje se do jeho máti. Postupně se z toho vyklube síla lásky, společně s chvílema rodinné idyly... Kousíček od páté hvězdy, ale opravdu jsem o ní uvažoval! 80% ()

Jufonka

Celkem sladká limonáda, což jsem věděla dopředu, a tak se kvůli tomu na film nejde zlobit. Americký retro z osmdesátek na maloměstě - pro tohle mam zkrátka slabost. Velký káry, domy s dřevěnejma verandama, místní obchody. Jestli tohle prostředí máte taky rádi, rozhodně nebudete zklamaný. Vlastně to určitym způsobem tak trochu připomíná Madisonský mosty. A stejně jako Maryl Streep, tak i Kate Winslet mám děsně ráda, vlastně to jsou moje nejoblíbenější herečky. Jenže v Madisonskejch mostech jsem Maryl Streep její zamilování do Eastwooda během pár dnů věřila. A věřim jí ho pokaždý, když film vidim. Jenže u tohodle filmu jsem zkrátka měla problém uvěřit, že by Kate Winslet začala uprchlíkovi z vězení tak rychle důvěřovat a ještě k tomu by se do něj tak rychle zamilovala... A stejně dávám 4 hvězdy, ani nevim proč. Asi proto, co už jsem popsala na začátku - prostě se mi líbí to prostředí, kde se film odehrává. A asi se na film klidně za rok dva podívám znovu, ale potom už ztěží... Takže objektivně by to byly 3 hvězdy, ale za "osmdesátkový maloměsto" a mojí oblíbenou Kate přidávám jednu hvězdu. ()

Martin741

Kanadsky reziser Jason Reitman /Thank you for Smoking/ je podla mna odbornik, ktory sa rozumie filmarine. Natocil vskutku posobivy film, ktory sice ma aj drsne sceny, ale celkovo posobi optimisticky a ma happyend. Filmu kraluje vyborna sexica pani Kate Winslet /Titanic/, ktora podava excelentny herecky vykon. Ale aj Josh Brolin v roli toho hajzla celkom usiel. Takze na svete je krasny film s posobivymi lokaciami, nadhernymi hereckymi vykonmi a sympaticky optimistickym zaverom. Spokojnost : 95 % ()

Lischai

Bál jsem se červené knihovny a trochu doufal, že mě vždycky skvělý Reitman překvapí a bude to bomba. Inu, není to ani jedno. Hlavní problém toho filmu jsou myslím proporce. 70 procent je to takové, jaké čekáte - uprchlík dělá super tátu a manžela, co každý potřeboval - pak 20 procent je napínavé finále a 10 epilog. Kdyby 70 bylo 40 a 10 taky 40, tak jsem šťastný muž. Prvních 70 bylo hrozně dlouhých a skoro až nudných a naopak když se rozjelo posledních 10, říkal jsem: Neee, o tomhle jsem chtěl vidět film, ne jak týpek čistí okapy! ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?