Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Mnoho let poté, co byla palácem prohlášena za mrtvou, se mladá šlechtična vrací k soudu s dovednostmi šamanky, aby si vymohla své právo stát se královnou. (Netflix)

Recenze (9)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

"Magie, aby budoucí mladá královna onemocněla a zemřela. Další magie, aby přežila svoji smrt." ■ Kdyby The Moon Embracing The Sun trval jen od šestého do dvacátého dílu, mluvil bych o tom jako o seriálu, který se pomaleji rozjíždí, ale v druhé polovině super přidává na tempu a graduje. Líbili by se mi herci a uvažoval bych určitě čtyři a možná pět hvězdiček. Problém je prvních pět epizod, hraných herci ve věku 13-15 let, které se odehrávají osm let před dalším dějem. Všeobecně bývá problém, když má seriál dvě části a každou hrají jiní herci, zde se však umocňuje tím, že ačkoli hodnotím zbytek velmi dobře, první čtvrtina ... je ... ještě lepší. Lepší chemie mezi hlavní dvojicí, většinou přirozenější herci (v dospělém věku v mých očích obstál mladý král a jeho bodyguard). Představitelka budoucí královny je ve třinácti nejen zajímavější (herečka, stvárňující ji v jedenadvaceti, ne, že by nebyla krásná, ale je krásná tak nějak "jihokorejsky standardně"), ale i lepší herečka. Když se podíváme do životopisů, má to logiku. Kim You-Jung hraje od pěti let (jako holčičku jsem ji viděl například v Lump of Sugar). Přičemž dětští herci jsou vybíráni podle schopnosti být přirození a Kim You-Jung má navíc za sebou asi tak trojnásobek filmů a seriálů, než Han Ga-In, která ji v dospělosti ztvárňuje. Podobně jsou na tom ostatní. Viz video s "dětskými" herci: https://www.youtube.com/watch?v=79xUV3VXbC4 ■ Moje zamilovaná sladba ze seriálu, Long Live Wisp (Pramínek dlouhého života): https://www.youtube.com/watch?v=1lxmteawz4I&index=12&list=PLC0B07A250EB60D0E ()

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Po několikadenním vnitřním souboji jsem se rozhodla přece jen ty 4* dát. Rozhodování to bylo těžké, protože pro mě se tento seriál skládá celkem ze tří částí. Ta první je doba, kdy jsou hlavní hrdinové ještě v pubertě. Těch cca 6-7 dílů jsem zhltla najednou. Pak přišlo asi 7 epizod, které mě moc nebavily. Myslím si, že kdyby se všechno, co se tu dělo shrnulo do patnácti minut, úplně by to stačilo. Ale jakmile se přestalo řešit, s kým král spí a s kým ne, a konečně jsme se dostali k odkrývání pravdy, moji pozornost to opět strhlo. Osobně jsem měla radši mladší hrdiny, než jejich dospělou verzi. Tradičně mi lezla na nervy hlavní hrdinka (jen v dospělosti). Ze zestárnutí vyšel dobře snad jen král a ty jeho dva "pobočníci". Na konci se na můj vkus možná trochu moc brečelo, ale s tím se musí holt u Korejců počítat. ()

Reklama

Lennyanka 

všechny recenze uživatele

Tohle je první korejské drama, které jsem viděla, a musím říct, že mě chytilo za srdce. Příběh výtečný, občas trochu moc emocí a slz (ale s tím se musí počítat, no) a výborné vtipné skeče, jak v podání králova osobního sluhy Hyung Suna (scéna se sněhulákem!:D), tak i prince Yang Myunga a občas samotného krále Lee Hwona. Dětské výkony byly mimořádné a díky tomu jsou první epizody prostě nádherné, zbytek občas trochu kolísal, ale ve výsledku nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Jsem moc ráda, že mě studium korejštiny k tomuto seriálu přivedlo, a až budu umět korejsky dostatečně dobře, shlédnu to s radostí ještě jednou celé s korejskými titulky;) ()

andiek05 

všechny recenze uživatele

Historická dorama si vybírám pečlivě, protože většinou působí hodně silně a protože si člověk u nich uvědomí hodně věcí, ale jsem ráda, že jsem i tomuto dala šanci, protože se to vyplatilo :-D Čekala jsem, že se to celé bude odvíjet ve vážnějším duchu, proto mě mile překvapilo, že tam byly i scény, u kterých jsem se hodně nasmála. Je pravda, že to bylo zdlouhavější, kdyby to mělo o pár dílů méně, nezlobila bych se, ale i tak to bylo zajímavé a napínavé. "Dětské" hvězdy byly super! U dospělých bych měla výtku akorát k Han Ga In, podle mě se pro hlavní roli moc nehodila a dokonce se ani nehodila ke Kim Soo Hyunovi, čemuž nahrávalo i to, že král měl být o pár let starší, přitom Soo Hyun je asi o šest let mladší než Ga In a je to prostě znát. Ale úplně nejlepší pro mě byla dvojice Lee Hwon (ať už v podání Yeo Jin Gooa nebo Kim Soo Hyuna) a Hyung Sun (Jung Eun Pyo), úžasně zábavná dvojice :-D :-D :-D :-D ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

V Koreji velmi populární seriál, protože podle názoru většiny žen, král tu je ztvárněn mladým hercem, který je jimi označovám jako první sexy král (opravdu nevymyslel jsem si to, mám to z první ruky od mé korejské přítelkyně). Další obrovské plus jsou herecké výkony mladých herců, dětí, které v porovnání s některými svými nástupci v dospělosti jsou kvalitnější (patrné je to na ústřední dvojici, kdy opět podle korejek, Wol má na svojí dospělou verzi hodně hluboký hlas, musel jsem jim dát zapravdu). Jinak velmi velmi kvalitní drama zasazené do historie s velmi kvalitním příběhem, nabušené emocemi a i špetkou humoru v hlavně v podobě králova "komorního". Pro mě tohle je speciální drama, jelikož jsem si ho mohl vychutnat přímo v Koreji plus další soukromé věci. Proto pokaždé budu na tento kousek rád vzpomínat, takže proto se kloním k plnému hodnocení. 90 % ()

Galerie (20)

Zajímavosti (7)

  • Zprvu bylo s úlohami v seriálu spojováno i jméno jihokorejského herce Won Joo. Ten ale z důvodů prodloužení úspěšné série Ojakgyo Family (2011) televizní stanice KBS2 musel svoji účast v tomto televizním projektu odřeknout. Jeho pozici zaujal herec II-woo Jeong. (Conspi)
  • Většina palácových scén byla seriálovými tvůrci pořízena v oblíbeném jihokorejském historickém filmovém studiu MBC Dramia (Arang And The Magistrate (2012), Queen Seondeok (2009), Yi San (2007)). To se nachází při městě Cheoin-gu v jihokorejské provincii Gyeonggi. Pro natáčení scén zahrnujících záběry vesnice, místních trhů či soukromých obytných rezidencí místního obyvatelstva se filmaři vydali do živého historického muzea a zároveň vyhledávané turistické atrakce, tzv. Korean Folk Village. To se nachází při městě Yongin. (Conspi)
  • Série se nakonec musela obejít i bez jihokorejského zpěváka a herce Jeong-hoon Kim. Ten se v Japonsku věnoval povinnostem mediální propagace čtvrtého dlouhohrajícího alba "Voice". Jeho seriálová úloha byla převzata hercem Jae-hee Song. (Conspi)

Reklama

Reklama