Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Mnoho let poté, co byla palácem prohlášena za mrtvou, se mladá šlechtična vrací k soudu s dovednostmi šamanky, aby si vymohla své právo stát se královnou. (Netflix)

Recenze (9)

Ceres 

všechny recenze uživatele

V Koreji velmi populární seriál, protože podle názoru většiny žen, král tu je ztvárněn mladým hercem, který je jimi označovám jako první sexy král (opravdu nevymyslel jsem si to, mám to z první ruky od mé korejské přítelkyně). Další obrovské plus jsou herecké výkony mladých herců, dětí, které v porovnání s některými svými nástupci v dospělosti jsou kvalitnější (patrné je to na ústřední dvojici, kdy opět podle korejek, Wol má na svojí dospělou verzi hodně hluboký hlas, musel jsem jim dát zapravdu). Jinak velmi velmi kvalitní drama zasazené do historie s velmi kvalitním příběhem, nabušené emocemi a i špetkou humoru v hlavně v podobě králova "komorního". Pro mě tohle je speciální drama, jelikož jsem si ho mohl vychutnat přímo v Koreji plus další soukromé věci. Proto pokaždé budu na tento kousek rád vzpomínat, takže proto se kloním k plnému hodnocení. 90 % ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

The Moon Embracing The Sun je jeden z těch seriálů, u kterých bych se předem klidně vsadila, že se mi bude hodně líbit. A protože se potřebuji pořád na něco těšit, záměrně jsem si ho nechávala "na potom". Sama nemůžu uvěřit, že jsem to dokázala odkládat tak dlouho. Zpočátku to vypadalo, že moje tušení bylo naprosto správné. Na období z dětství si v seriálech zrovna neujíždím, beru to většinou čistě jako předehru a těším se na to, až se přeneseme do hlavního děje. Tady je to ale snad poprvé, co jsem předehře z dětství propadla víc, než tomu, co následovalo o roky později. Těžko bych hledala lepší mladé herce. Tihle byli naprosto úžasní a v jejich výkonech bylo všechno. To už se bohužel nedá říct o hercích v dospělosti. Král je pravděpodobně jediný, kdo se nakonec dokázal vyrovnat svému mladšímu kolegovi. Volba hlavní hrdinky byla podle mě dost nešťastná. Han Ga In svoji roli prostě neodvládla. Její předchůdkyně sice nasadila laťku hodně vysoko, ale zároveň této postavě připravila opravdu pěkné základy k tomu, aby ji diváci milovali. A ona toho nijak zvlášť nevyužila. Neříkám, že to s ní vůbec nefungovalo, ale představím-li si, že by se v této roli ocitla jiná, o něco schopnější herečka, byl by seriál dotažen téměř k dokonalosti. Pomalejší rozjezd po přesunutí se v čase by se dal omluvit. Chemie mezi hlavními hrdiny v druhé části seriálu tam ale opravdu chybí. Škoda, stačilo málo. 4* ()

Reklama

mrtvej pes 

všechny recenze uživatele

Aneb "Jak kvůli dvěma nezáživným hlavním postavám vymře půl Koreje." Vážně. V každém díle se aspoň dvacet minut brečí, zbylých čtyřicet se trpí tiše. Nejvíc toho nabulí princezna, které se paradoxně nic neděje (když nepočítáme crush na bishíka). Někdo ji bude nenávidět, někdo zbožnovat, já jsem si ji celkem oblíbila. Byla pořád živější a barvitější než sluníčko s měsíčkem, kteří tíhli od dušínství k ježíšovství. Z toho vyplývá jedna věc. Kromě hlavních postav jsou zajímavé snad všechny, i ty nejmenší roličky mě bavilo sledovat víc než právě ústřední dvojici. Uznávám, že jako caparti byli ještě roztomilí a měli jiskru, ale pak už byl celý seriál jen o slzách a utrpení a jiskry zhasly. Věděla jsem, že jdu koukat na drama, ale i to se musí umět prokládat. Co mohlo v jedenácti dílech působit silně, v dílech dvaceti už je pětkrát převařený čaj. Zápletka se šamankou Jang a hlavně pak její více než šedozónové způsoby, jak Měsíčka zachránit, mi přišly celé takové šišaté. Nedávaly mi smysl. Proč jsem to vůbec dokoukala - abych viděla víc šouráren a grimas, co prováděl dvorní eunuch, a abych ho viděla, jak se handrkuje s králem. No. Chápu, že někomu tenhle druh romantiky a mystiky sedne, ale sama si víc užiju civilní výpravu, vyváženost děje a logiku motivů. Nemůžu se ubránit dojmu, že seriál stojí a padá na tom, že protagonisté jsou hezcí... (Ale vážně. To obsazení si zasluhuje chválu. Lidé si prý stěžují, že Měsíček má po předělu moc hluboký hlas - nechte ženský žít. Já žasnu, co si Korejci všechno nevymyslí, aby mohli ženy buzerovat za něco úplně normálního.) ()

Lennyanka 

všechny recenze uživatele

Tohle je první korejské drama, které jsem viděla, a musím říct, že mě chytilo za srdce. Příběh výtečný, občas trochu moc emocí a slz (ale s tím se musí počítat, no) a výborné vtipné skeče, jak v podání králova osobního sluhy Hyung Suna (scéna se sněhulákem!:D), tak i prince Yang Myunga a občas samotného krále Lee Hwona. Dětské výkony byly mimořádné a díky tomu jsou první epizody prostě nádherné, zbytek občas trochu kolísal, ale ve výsledku nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Jsem moc ráda, že mě studium korejštiny k tomuto seriálu přivedlo, a až budu umět korejsky dostatečně dobře, shlédnu to s radostí ještě jednou celé s korejskými titulky;) ()

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Po několikadenním vnitřním souboji jsem se rozhodla přece jen ty 4* dát. Rozhodování to bylo těžké, protože pro mě se tento seriál skládá celkem ze tří částí. Ta první je doba, kdy jsou hlavní hrdinové ještě v pubertě. Těch cca 6-7 dílů jsem zhltla najednou. Pak přišlo asi 7 epizod, které mě moc nebavily. Myslím si, že kdyby se všechno, co se tu dělo shrnulo do patnácti minut, úplně by to stačilo. Ale jakmile se přestalo řešit, s kým král spí a s kým ne, a konečně jsme se dostali k odkrývání pravdy, moji pozornost to opět strhlo. Osobně jsem měla radši mladší hrdiny, než jejich dospělou verzi. Tradičně mi lezla na nervy hlavní hrdinka (jen v dospělosti). Ze zestárnutí vyšel dobře snad jen král a ty jeho dva "pobočníci". Na konci se na můj vkus možná trochu moc brečelo, ale s tím se musí holt u Korejců počítat. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (7)

  • Většina palácových scén byla seriálovými tvůrci pořízena v oblíbeném jihokorejském historickém filmovém studiu MBC Dramia (Arang And The Magistrate (2012), Queen Seondeok (2009), Yi San (2007)). To se nachází při městě Cheoin-gu v jihokorejské provincii Gyeonggi. Pro natáčení scén zahrnujících záběry vesnice, místních trhů či soukromých obytných rezidencí místního obyvatelstva se filmaři vydali do živého historického muzea a zároveň vyhledávané turistické atrakce, tzv. Korean Folk Village. To se nachází při městě Yongin. (Conspi)
  • Televizní série čerpá z populární fiktivní-historické knižní novely "Moon Embracing The Sun" knižním nakladatelstvím YP Books Paran Media vydané v roce 2005. Ta vypráví příznačný milostný příběh mezi fiktivně vytvořeným panovníkem joseonského království a ženou neurozeného původu, kmenovou věštkyní. Jeho autorem je úspěšný jihokorejský novelista Jung Eun-gwol. Ten je jedním z nejúspěšnějších jihokorejských spisovatelů současnosti. (Conspi)
  • Série se nakonec musela obejít i bez jihokorejského zpěváka a herce Jeong-hoon Kim. Ten se v Japonsku věnoval povinnostem mediální propagace čtvrtého dlouhohrajícího alba "Voice". Jeho seriálová úloha byla převzata hercem Jae-hee Song. (Conspi)

Reklama

Reklama