Reklama

Reklama

Epizody(20)

Obsahy(1)

Mnoho let poté, co byla palácem prohlášena za mrtvou, se mladá šlechtična vrací k soudu s dovednostmi šamanky, aby si vymohla své právo stát se královnou. (Netflix)

Recenze (9)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

"Magie, aby budoucí mladá královna onemocněla a zemřela. Další magie, aby přežila svoji smrt." ■ Kdyby The Moon Embracing The Sun trval jen od šestého do dvacátého dílu, mluvil bych o tom jako o seriálu, který se pomaleji rozjíždí, ale v druhé polovině super přidává na tempu a graduje. Líbili by se mi herci a uvažoval bych určitě čtyři a možná pět hvězdiček. Problém je prvních pět epizod, hraných herci ve věku 13-15 let, které se odehrávají osm let před dalším dějem. Všeobecně bývá problém, když má seriál dvě části a každou hrají jiní herci, zde se však umocňuje tím, že ačkoli hodnotím zbytek velmi dobře, první čtvrtina ... je ... ještě lepší. Lepší chemie mezi hlavní dvojicí, většinou přirozenější herci (v dospělém věku v mých očích obstál mladý král a jeho bodyguard). Představitelka budoucí královny je ve třinácti nejen zajímavější (herečka, stvárňující ji v jedenadvaceti, ne, že by nebyla krásná, ale je krásná tak nějak "jihokorejsky standardně"), ale i lepší herečka. Když se podíváme do životopisů, má to logiku. Kim You-Jung hraje od pěti let (jako holčičku jsem ji viděl například v Lump of Sugar). Přičemž dětští herci jsou vybíráni podle schopnosti být přirození a Kim You-Jung má navíc za sebou asi tak trojnásobek filmů a seriálů, než Han Ga-In, která ji v dospělosti ztvárňuje. Podobně jsou na tom ostatní. Viz video s "dětskými" herci: https://www.youtube.com/watch?v=79xUV3VXbC4 ■ Moje zamilovaná sladba ze seriálu, Long Live Wisp (Pramínek dlouhého života): https://www.youtube.com/watch?v=1lxmteawz4I&index=12&list=PLC0B07A250EB60D0E ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

V Koreji velmi populární seriál, protože podle názoru většiny žen, král tu je ztvárněn mladým hercem, který je jimi označovám jako první sexy král (opravdu nevymyslel jsem si to, mám to z první ruky od mé korejské přítelkyně). Další obrovské plus jsou herecké výkony mladých herců, dětí, které v porovnání s některými svými nástupci v dospělosti jsou kvalitnější (patrné je to na ústřední dvojici, kdy opět podle korejek, Wol má na svojí dospělou verzi hodně hluboký hlas, musel jsem jim dát zapravdu). Jinak velmi velmi kvalitní drama zasazené do historie s velmi kvalitním příběhem, nabušené emocemi a i špetkou humoru v hlavně v podobě králova "komorního". Pro mě tohle je speciální drama, jelikož jsem si ho mohl vychutnat přímo v Koreji plus další soukromé věci. Proto pokaždé budu na tento kousek rád vzpomínat, takže proto se kloním k plnému hodnocení. 90 % ()

Reklama

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Částečně je to asi negativní vliv toho, že jsem seriál sledoval hodně roztahaně přes léto, ale nedokázal mne zcela upoutat. Dětská část se dá považovat za celkem zdařilou, ovšem v dospělé části herecké výkony nebyly většinou nic moc (s výjimkou kouzelného eunucha :-)), nepřesvědčivé zápletky, trpěl jsem nedostatkem napětí (i když snaha byla) a stále jsem měl před očima téměř dokonalou Dong Yi - oproti ní jsem nedokázal vyhnat z hlavy pocit chudšího prostředí nejen co se herců týče, ta pestrost a bohatost tu prostě nebyla. A že král neměl jediného ministra, co byl byl na jeho straně? Hmm, všichni proti, neobvyklé. Kim Soo-hyeon herecky jako král též příliš přesvědčivě nepůsobil, postrádal prostě autoritu jakou by král měl oplývat. A princezna mi děsně lezla na nervy, i jako dospělá :-) Přesto, zhruba v půlce seriálu začne kvalita stoupat a paradoxně stoupá nadále až téměř do samého konce, za to palec nahoru. Tam sice autoři nelogicky ulétli (Seol, princ), holt daň za nadbytečné slzy, i tak je jich tu dost a většinou si stěžovat nešlo - druhá půlka už servíruje mnoho velmi emotivních momentů, události a důsledky vyplouvají na povrch, a zejména pak naše křehká šamanka dělala velmi dobrý dojem. Takže závěrem - nakonec nelituji, že jsem to celé dokoukal, ale jsou to přecijen slabší 4*. ()

andiek05 

všechny recenze uživatele

Historická dorama si vybírám pečlivě, protože většinou působí hodně silně a protože si člověk u nich uvědomí hodně věcí, ale jsem ráda, že jsem i tomuto dala šanci, protože se to vyplatilo :-D Čekala jsem, že se to celé bude odvíjet ve vážnějším duchu, proto mě mile překvapilo, že tam byly i scény, u kterých jsem se hodně nasmála. Je pravda, že to bylo zdlouhavější, kdyby to mělo o pár dílů méně, nezlobila bych se, ale i tak to bylo zajímavé a napínavé. "Dětské" hvězdy byly super! U dospělých bych měla výtku akorát k Han Ga In, podle mě se pro hlavní roli moc nehodila a dokonce se ani nehodila ke Kim Soo Hyunovi, čemuž nahrávalo i to, že král měl být o pár let starší, přitom Soo Hyun je asi o šest let mladší než Ga In a je to prostě znát. Ale úplně nejlepší pro mě byla dvojice Lee Hwon (ať už v podání Yeo Jin Gooa nebo Kim Soo Hyuna) a Hyung Sun (Jung Eun Pyo), úžasně zábavná dvojice :-D :-D :-D :-D ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

The Moon Embracing The Sun je jeden z těch seriálů, u kterých bych se předem klidně vsadila, že se mi bude hodně líbit. A protože se potřebuji pořád na něco těšit, záměrně jsem si ho nechávala "na potom". Sama nemůžu uvěřit, že jsem to dokázala odkládat tak dlouho. Zpočátku to vypadalo, že moje tušení bylo naprosto správné. Na období z dětství si v seriálech zrovna neujíždím, beru to většinou čistě jako předehru a těším se na to, až se přeneseme do hlavního děje. Tady je to ale snad poprvé, co jsem předehře z dětství propadla víc, než tomu, co následovalo o roky později. Těžko bych hledala lepší mladé herce. Tihle byli naprosto úžasní a v jejich výkonech bylo všechno. To už se bohužel nedá říct o hercích v dospělosti. Král je pravděpodobně jediný, kdo se nakonec dokázal vyrovnat svému mladšímu kolegovi. Volba hlavní hrdinky byla podle mě dost nešťastná. Han Ga In svoji roli prostě neodvládla. Její předchůdkyně sice nasadila laťku hodně vysoko, ale zároveň této postavě připravila opravdu pěkné základy k tomu, aby ji diváci milovali. A ona toho nijak zvlášť nevyužila. Neříkám, že to s ní vůbec nefungovalo, ale představím-li si, že by se v této roli ocitla jiná, o něco schopnější herečka, byl by seriál dotažen téměř k dokonalosti. Pomalejší rozjezd po přesunutí se v čase by se dal omluvit. Chemie mezi hlavními hrdiny v druhé části seriálu tam ale opravdu chybí. Škoda, stačilo málo. 4* ()

Galerie (20)

Zajímavosti (7)

  • Zprvu bylo s úlohami v seriálu spojováno i jméno jihokorejského herce Won Joo. Ten ale z důvodů prodloužení úspěšné série Ojakgyo Family (2011) televizní stanice KBS2 musel svoji účast v tomto televizním projektu odřeknout. Jeho pozici zaujal herec II-woo Jeong. (Conspi)
  • Série se nakonec musela obejít i bez jihokorejského zpěváka a herce Jeong-hoon Kim. Ten se v Japonsku věnoval povinnostem mediální propagace čtvrtého dlouhohrajícího alba "Voice". Jeho seriálová úloha byla převzata hercem Jae-hee Song. (Conspi)
  • Televizní série čerpá z populární fiktivní-historické knižní novely "Moon Embracing The Sun" knižním nakladatelstvím YP Books Paran Media vydané v roce 2005. Ta vypráví příznačný milostný příběh mezi fiktivně vytvořeným panovníkem joseonského království a ženou neurozeného původu, kmenovou věštkyní. Jeho autorem je úspěšný jihokorejský novelista Jung Eun-gwol. Ten je jedním z nejúspěšnějších jihokorejských spisovatelů současnosti. (Conspi)

Reklama

Reklama