Typicky francouzská pohodovka o jídle, posedlosti jídlem a kuchařích. A taky o rodinných trampotách s finále, které svou kompletní happyendovostí strčí do kapsy všechny pohádky. Humor šlape, tempo taky, vše je na svém místě, vše má typicky francouzský šmrnc. V podstatě je to klasický francouzský recept na komedii pocházející nejspíš tak z osmdesátých let. Vymakaný, časem ověřený. Bylo opravdu příjemně strávených devadesát minut, ale přesto, nebylo to nic tak převratného, že bych si to někdy musel zopakovat.(6.5.2013)

Konečně !!! Konečně udělali film pro mě sem vyučený kuchař tělem i duší...Pro někoho kdo se nezajímá o molekulární gastronomii a vše s tím spojeno je to pastva pro oči i pro tu bránici níže zmíněnou. Lehká příjemná komedie která potěší :) Jediné mě dostalo že na konci filmu nalije do rozpálené pánve olivový olej, to by ten olej byl hned spálenej a nepoživatelnej ale to jen tak malý postřeh. Doporučuji !!(2.5.2013)

Mal som z toho podobny pocit ako z Ratatouille. Cely cas to bolo pohodove a roztomile a zaroven sa mi neustale zbiehali sliny na tie fantasticky vyzerajuce pokrmy, ktore pripravovali. Nie je to ten typ komedie pri ktorej sa budete váľať po zemi od smiechu, ale rozhodne vam zlepsi naladu. Po dlhsej dobe sa aj Reno konecne trochu viac predviedol. K uplnej dokonalosti mi chybala len trochu viac rozvinuta romanticka linia okolo Renovej postavy. Ale aj napriek tomu je to prijemna komedia, ktoru kazdemu odporucam. 7/10.(20.10.2012)

Tři zasložené michelinské hvězdy si tento film doopravdy zaslouží.Frantíci jsou jako doma,gastronomie hraje prim a všechno se točí okolo lákávých pokrmů s trochu potrhlým Jackym a na druhý straně slavným kuchařem Alexem,kdy jak už to bývá oba spojí společný síly dohromady a voalá,máme z toho příjemný lehký filmek,který občas utrousí nějaký ten vtípek do hrnce.(12.5.2013)

• tron

Milujem filmy o varení a tento je navyše z Mekky kulinárstva a hrá v nej Jean Reno. Bohužiaľ, nevydarilo sa. Atmosféra biedna, kuchárske scény majú niečo do seba, ale nie je to žiadny zázrak, postavy nezaujímavé a príbeh plný klišé a tiež nezaujímavý. Reno fajn, ale bez brady to nie je ono a tak zďaleka najlepšou súčiastkou tohto filmu zostáva jeho sexi dcéra Salome Stévenin.(19.1.2017)

• - V Polsku je snímek uváděn pod názvem Faceci od kuchni, což lze přeložit jako „Kluci z kuchyně“. Španělští diváci zase do kin půjdou na El chef, la receta de la felicidad, tedy „Šéfkuchař, recept na štěstí“. (Beer Ceps)

• - Premiéra snímku proběhla na festivalu Berlinale 2012. (Krissty)

• - Režisér Daniel Cohen si chtěl původně ve filmu i zahrát. Na radu producentky však od tohoto záměru raději upustil. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)