Třicátník Jacky Bonnot je talentovaný kuchař a ctitel velkého kuchařského umění. Sní o úspěchu a o tom, že si jednoho dne otevře vlastní restauraci. Finanční situace jej nutí přijímat podřadné práce, které si však není schopen udržet. Život se mu změní ve chvíli, kdy mu cestu zkříží slavný šéfkuchař Alexandre Lagarde. Zavedenou pozici Alexandra Lagarde totiž ohrožuje finanční skupina vlastnící síť jeho restaurací… (oficiální text distributora)

Trailer 1

Merenre

Kuchařské filmy bývají absolutně debilní. Snaží se svézt na vlně gastroteroru, která nám už skoro dvacet let cpe pod rypák jeden kucharský porad za druhým - od českého ano, šéfe po všelijaké pekelné kuchyně a nevim co. Tento film je nudný a vynucený, chybí mu jakýkoli humor, ale nelze v něm hledat ani drama nebo romantiku. Uniká mi důvod jeho vzniku, kromě toho nejprvoplánovějšího. Divím se, že se Reno chytil na neco takového. ()

DonBraso

Tři zasložené michelinské hvězdy si tento film doopravdy zaslouží.Frantíci jsou jako doma,gastronomie hraje prim a všechno se točí okolo lákávých pokrmů s trochu potrhlým Jackym a na druhý straně slavným kuchařem Alexem,kdy jak už to bývá oba spojí společný síly dohromady a voalá,máme z toho příjemný lehký filmek,který občas utrousí nějaký ten vtípek do hrnce. ()

Ernie_13

Rozhodne nečakajte bláznivú francúzsku komédiu na aké sme zvyknutí s Funesom. Skôr ide o oddychovú komédiu, ktorá nikoho neurazí. Na výkony Renoa s Younom sa dobre pozerá. Príjemná francúzska oddychovka. ()

Morholt

Pohodový film, který trvale dokáže udržet úsměv, ale neumí vyloženě rozesmát. Svůj lví podíl na tom má možná i představitel Jackyho, jenž oplývá talentem kabaretního komika, kterému to před filmovou kamerou příliš nejde. Jean Reno se naopak nemusí příliš snažit, aby diváka potěšil a hlavně tu byla hromada jídla, o kterém jsem v životě neslyšel a které hodlám blíže prozkoumat. 60% ()

MartinezZ odpad!

Sorry, nedokoukáno, to nešlo. Jednak je mi šoufl z tohohle kuchtění ála "kápnu na talíř něco, přidám k tomu větvičku trávy a vydávám to za majstrštyk", a pak to byla navíc ještě esence nudy a trapnosti. Upřímně je mi líto Rena, jestli tohle musel vzít, a nechápu ho, pokud to chtěl vzít. Chcete příjemný filmek z profikuchyně? Pusťte si Ratatouille. ()

• Premiéra snímku proběhla na festivalu Berlinale 2012. (Krissty)
  • Daniel Cohen psal scénář, aniž by počítal předem s účastí Jeana Rena. Poté, co se ukázalo, že roli Alexandra hrát bude, bylo nutné některé repliky přepsat, aby byl Reno spokojený. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)
  • V Polsku je snímek uváděn pod názvem Faceci od kuchni, což lze přeložit jako „Kluci z kuchyně“. Španělští diváci zase do kin půjdou na El chef, la receta de la felicidad, tedy „Šéfkuchař, recept na štěstí“. (Beer Ceps)

Související novinky

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (více)