• tron

Milujem filmy o varení a tento je navyše z Mekky kulinárstva a hrá v nej Jean Reno. Bohužiaľ, nevydarilo sa. Atmosféra biedna, kuchárske scény majú niečo do seba, ale nie je to žiadny zázrak, postavy nezaujímavé a príbeh plný klišé a tiež nezaujímavý. Reno fajn, ale bez brady to nie je ono a tak zďaleka najlepšou súčiastkou tohto filmu zostáva jeho sexi dcéra Salome Stévenin.(19.1.2017)

Viděno na FFF. V originále Comme un chef, ale co neudělat pro nalákání mas do kina. Nejde o francouzskou show ve stylu Pohlreicha, ale o pokus vzkřísit klasickou francouzskou komedii. Jeden z předních francouzských šéfkuchařů (Jean Reno) má potíže a hrozí mu ztráta hvězdičky a restaurace. Tak udělá, co je nejlepší - najme natěrače z otcova domova důchodců, který mluví se zeleninou a téměř militantně si stojí za přesným dodržováním receptů. Návrat ke komediím jako Blbec k večeři se povedl. Dvojice kuchařů zápasí s molekulární kuchyní (vynikající španělský expert) i s problémy v osobních životech. Hlavně je to zážitek pro milovníky dobrého jídla, kterým se z fastfoodů a moderních experimentů zvedá tak akorát žaludek.(2.1.2013)

Konečně! Konečně po dlouhé době vyplněné a vystlané Americkými sračkami, přichází opět lehce inteligentní komedie ze země plné komiků a dobrých herců. Pokud jste si zamilovali Ratatouille, tak toto je alespoň pro mě podobný scénář. Kde nechybí i přední francouzský herec. Film je dokonce naučný a takový, jaký jsem si představoval. Tres bien!(23.3.2013)

Tuto francouzskou komedii, která nabízí pohled do zákulisí jedné z nejlepších gastronomií světa, jsem dlouho dobu očekával. Nutno podotknout, že výsledek mně mile překvapil, protože jsem dostal přesně to, co jsem jsem chtěl. Jinými slovy řečeno mi režisér Daniel Cohen předepsal dokonalý recept na pohodu, jelikož dobrá nálada z této komedie doslova srší do všech stran, příjemný příběh utíká jako voda a přitom se nesnaží za každou cenu zbytečně tlačit na pilu. Navíc stárnoucí Jean Reno vypadá stále skvěle a dokazuje, že nepatří do starého železa, jelikož v tomto filmu podává skvělý výkon a společně s Michaelem Younem vytvořili neodolatelnou dvojku, která dokáže zabavit. Zejména scéna, kdy se společně vydají na špionáž konkurenční restaurace je dokonalá. Závěrem musím říci, že se jedná o příjemnou komedii, která pohladí na duši a rozhodně bych vám ji doporučil jako lék na špatnou náladu. Moje hodnocení 80%(23.11.2012)

a just tomu dám 5* :) Opravdu jsem se zasmál a zvedlo mi to náladu i jsem si u toho příjemně odpočinul. Tohle od komedie opravdu očekávám a to se i v tomto případě povedlo přesně jak mělo. Není to sice film na pravidelné puštění, ale o tom to není. Když si člověk tu a tam pustí takovouhle komedii i když v delším časovém intervalu myslím, že tak to má i fungovat.(10.4.2013)

• - Premiéra snímku proběhla na festivalu Berlinale 2012. (Krissty)

• - Režisér Daniel Cohen si chtěl původně ve filmu i zahrát. Na radu producentky však od tohoto záměru raději upustil. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)

• - Michaël Youn musel kvůli natáčení absolvovat kurzy vaření. Jeanu Renovi naopak stačila jen návštěva kuchařské školy Alaina Ducasseho, aby se naučil, jak se kuchaři pohybují, jaká mají gesta a jak se k vaření staví. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)