Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

smrt.ka

Brilantní scénář, brilantní Julia a samozřejmě Meryl (ale všichni, ač Juliette Lewis mi bylo líto za její "prokletí", že musí hrát pořád takovýhle typy). Skvělé hravé dílo, zábavné a hořko-vtipné. I na divadle hra Tracyho Lettse musí být páni zážitek. I když ano - jak zaznělo v jiných komentářích - v podstatě je to celé o hlučných hystrických ženskách a o mužích, kteří je opouštějí. Velmi zjednodušeně a trochu hloupě řečeno. ()

aniabo

Původní divadelní hra je skvělá, takže ano, film je mezi pohřbem a odjezdem Barbary dobrej, protože dialogy jsou dobrý. Zbytečně dlouhá expozice a úplně zprdele natahovanej konec filmu udělaj z tohoto údernýho společenskýho dramatu rozvláčněnej jogurt. Meryl Streep je fakt borec a Julia Roberts asi v žádnym filmu nehrála tak dobře, škoda, že ty dvě musej téměř celej film prokřičet. ()

morgos

Film je postavený na hereckých výkonech hereckých superstár. Všichni se předhánějí v tom, kdo bude víc zdrchaný a vnitřně rozervaný. Všem se to daří, všichni hrají naprosto fantastický. Je to takový souboj kdo urve Oscara. Velká rozvětvená rodina se sjede domů. Otec alkoholik co se opije a utopí, matka rakovinou sežraná troska, která je závislá na lécích a děti jsou banda psychotiků. Taková rodina se sjede uprostřed amerických plání, v domě, kde i andulky umírají horkem. Když se tak sejdou tak si začnou říkat takové ty, velké pravdy. To způsobí, že se na sebe všichni naštvou a sejdou se nejspíš až na pohřbu své matky. Ve filmu je vše. Od rakoviny po incest. Film je postaven hlavně na dialozích, a tak je vlastně jedno, co se děje na plátně. Mě by stačilo, jenom poslouchat co si říkají. Jde silně vidět, že je to podle divadelní hry, ale mě to vůbec nevadí. Proto nelze než smeknout a doporučit všem. ()

vesper001

Atraktivně obsazené, ale jinak k nesnesení hysterické home video z rodinné sešlosti. Pravdaže u nás to bývá podobné. (Až na to, že po sobě obvykle neházíme rybami a kydy typu „pravda je uprostřed“ nebo „život tě občas zažene do rohu“ nahrazujeme přesně zacílenou kritikou.) A potkat tu čarodějnici ze země koz s ironicky-poetickým fialkovým přízviskem, měla bych neodolatelné, až nezvladatelné a jistě nakonec nezvládnuté pokušení potěšit ji nějakým tím teplým lidským slovem ve stylu: že tě huba nebolí, babo děsná... ()

chelseaman22

Nasnadě je srovnání s Vinterbergrovým Festen: 1) Festen je pln noviců, jež si ještě nezačali kovat řetěz v citadele, ale jejich um jednou bude možná dosahovat znalostem Aemona Targaryena x August: Osage County je prošpikován hvězdami, jež jsou však až na Meryl zcela sterilní. 2) Festen míří přímo na solar plexus x August: Osage County pouze máchá mečem z valyrijské oceli a následně jej vhodí do potoka (via spratek Džofry) x 3) Festen vás šokuje, kdežto August: A tak dál vás spíše uspí. 4) Festen je syrový a hutný x August: A tak dál je krásně komerčně zabalený. Já jsem tedy pro FESTEN!!! 62% Celosvětový výdělek k 30. 5. 2014: $74,188,937, což je 2,97 násobek budgetu ()

tatanapope

Dobře a přirozeně natočený film otevřeně ukazuje problémy celé téhle , na začátku zdánlivě spokojené rodiny . Nemůžu říct , že by děj byl nějak vyloženě chytlavý a zajímavý , ale myšlenka byla zpracovaná velmi kvalitně a herci podali velmi dobrý výkon . Viděno v rámci Season Challenge Tour2015 ()

flawi.f

Hodně drsné a syrové drama o rozervané rodině, kterému doslova kraluje Meryl Streep v roli děsivé a husí kůži nahánějící Violet. ()

Tosi

Tleskám s rukama nad hlavou...ale jen tomu, kdo přesvědčil všechna ta herecká esa, aby hrála v této nudné a hašteřivé komedii (pardon, kdo tomu říká komedie, tak má asi zvrácený smysl po humor). Výkon Meryl Streep na mě působil, bohužel to musím říct...velmi trapně. Jestliže tento film posbíral 7 vítězství a 34 nominací po všech těch uznávaných kabaretech, tak za sebe říkám "utrpení svatého Šebestiána". ()

RonaMidu

už dlouho jsem nebyla v kině dvakrát brzy po sobě,ale nelitiju,další herečka totiž (mnou nikterak oblíbená) vešla u mne "na milost" právě díky tomu dnešnímu filmu - a tuším,že Julia Roberts je z toho nadšením celá bez sebe :-)....líbilo se mi to nahlédnutí pod rodinnou slupku,odkrývající sladkost,šťavnatost,uschlé části,hořká jadýrka i nahnilost ovoce života ()

Qitek

Meryl Streep a její koncert nemá obdobu. Co ta ženská dovede to není normální. Příjemný, nepříjemný film na příjemné nedělní odpoledne. ()

LiborGondek

Skvělé obsazení a geniální herecké výkony, které snímek posouvají na úroveň zcela uvěřitelné reality. Bohužel jsou to také 2 hodiny nudy, alespoň pro mě. Přesto někde v hloubi duše vím, že to dobrý film a drama, jak se patří, jen to nejsem schopen, alespoň v tuto chvíli, řádně docenit. 60% ()

ecceHOMMO

Nechcem byť zlý, ale nemôžem si pomôcť. Bez hviezdneho obsadenia by to bola len ďaľšia tuctová rodinná dráma bez výraznejšieho elementu. Lenže hviezdy tu sú a kráľuje im Meryl Streep. ()

Johnny.ARN

Vyduchcená dráma so skvelým hereckým obsadením a so skvelým prejavom a prednesom zainteresovaných herečiek. Dramatické scény vyrážali dych. Celé to ale pôsobí tak fádne, neponúkne to nič inovatívne. Stále sú tie drámy len o nefunkčnosti ľudských vzťahov poväčšine v rodinách. Tu to bolo to isté, ale miestami to dokázalo nadchnúť. 3 z 5 ()

LadyPupu

Některá jevištní dramata by měla zůstat jevištními dramaty a necpat se na filmové plátno - i když dostanou Pulitzerovu cenu. Platí to i v tomto příběhu jedné běžné (čti dysfunkční) rodiny. A nic na tom nemění ani famózní (jak jinak) výkon Streepové, která si tu "matku rodu" zahrála evidentně s chutí. Když se rozhodne, že dnes "je prima den na pravdu", přeběhne člověku mráz po páteři, protože je nad slunce jasné, že vyříkávání si starých křivd, obviňování a cynické ponižování může začít. V těchto momentech je snímek nejsilnější, přesto bylo pro mě problémem, ho dokoukat. Protože i přes určitě kvalitní předlohu, skvělé dialogy a výborné herecké výkony, se mi tenhle film vlekl jak týden před výplatou a to, co možná někdo považuje za komorní drama, mně osobně evokovalo bezbřehou nudu (ačkoliv se skvělou Meryl v hlavní roli). ()

plechulka

Tohle je tedy opravdu rodinný masakr - perfektně zahraný a zrežírovaný - člověk úplně cítí to vedro a dusno v sešeřelém domě na Pláních, kde jako pavouk spřádá své sítě a tenata fascinující mrcha Meryl Streep ()

venison

Příběh se na filmové zpracování nehodí, ale jako divadelní hra musí být super.. Jediné, co mě donutilo dokoukat do konce byly opravdu "jen" herecké výkony a to zejména standardně výborné Meryl Streep a o chlup lepší než standard Julie Roberts :-) ()

Pavlínka9

Excelentnjí herecké výkony, skvělá atmosféra a skvělá dvojice Streep x Roberts. Že je Meryl Streep pro mě již 15 let nejlepší herečkou mi tímto výkonem opět jen potvrdila :) Drama tak rozsáhlé a ponuré a temné a hlavně depresivní, že jenom sedíte a čekáte co se u toho stolu ještě dozvíte - to je síla tohoto filmu....Odhalování špíny na každého člena této rozvětvené rodiny - to je hlavní bod programu a až poté je to touha vyléčit ženu, která přes svoji závislost na alkoholu a lécích nevidí přes vlastní nos...Scéna u stolu,kdy hází špínu kolem sebe a síla Julie Roberts, která převezme situaci do svých rukou - sakra, tahle scéna musela být tak náročná. A oznámení "sourozeneckého" vztahu také...Každá chvilka filmu je tak náročná, ale krásná, tak depresivní a těžká, ale celý film je ukázka toho, že lidé umí hrát a zahrají Vám téměř cokoliv. Je to skvělý film, který jsem doporučila všude kolem sebe a rozhodně se nehodí ve chvíli, kdy máte dobrou náladu, jelikož už v průběhu upadnete do takové deprese a skepse, že po skončení filmu budete hledat skleničku..Rozhodně se mi vryl do paměti a ať už jde o jakoukoliv postavu, každá tam má svoje silné místo. ()

marvan

Původně skvělá divadelní hra o rodině zkažených a nešťastných žen, bohužel filmu uškodilo herecké obsazení. Julia Roberts vypadá se rty opíchanými botoxem jako transvestita a její dramatické "hraní" se omezuje na jednu manýristickou nasranou pózu. Obdobně Juliette Lewisová zahrála svou standardní "blbku", jako ve všech svých předchozích filmech. Někdo nepochopil rozdíl mezi žánrovým a dramatickým herectvím. Nejvíc zaujala rozkošná Julianne Nicholson, v poslední době známá především ze seriálu Masters of Sex. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele