Pád Bílého domu

• USA Olympus Has Fallen (více)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

Radek273

Ani ne tak nepovedený akčňák, jako spíš přehnaná "americkost", nelogičnosti a nic moc efekty hatí hodnocení tohoto snímku. Gerard Butler hrál překvapivě dobře a záporáci se taky celkem povedli. Surovost bezvadná. Takže velká škoda! Snad jen otázka závěrem..proč bylo stejné téma zpracováno dvakrát ve stejném roce !?? ()

Stan Borowitz

Takže si to shrňme: Severokorejský vojenský bombardér si vesele lítá nad Washingtonem D.C. a teprve když je na dohled Bílého domu, začnou se mu věnovat dvě F-šestnáctky. Korejský pilot zmáčkne nějaký čudlík a je po problému. Paráda. Tou samou dobou probíhá v Bílém domě návštěva jihokorejského premiéra, v jehož doprovodné družině se mimo jiné nachází severokorejský megaterorista s bandou kumpánů. Prověrky se nedělají, do Bílého domu se pustí prostě každej. Pohoda. Agenti chránící prezidenta jsou taky špička. Ozbrojeni krátkými zbraněmi proti palbě z těžkého kulometu vybíhají z budovy ven na volnou plochu a padají jak kuželky. Poslední dva pochopí, že měli zůstat v domě a ustupují. Kolem hlavy jim lítají kulometné střely, ale místo toho, aby se co nejrychleji schovali za zeď, pečlivě za sebou zavírají PROSKLENÉ dveře. Senza. Do toho přichází hlavní hrdina, který každou nepřátelskou akci komentuje slovem "sakra" (nejlépe ve zpomaleném záběru "saaakraaaa":-D) (omlouvám se, viděl jsem to v českém dabingu). A to je teprve začátek. Celé to má lehce televizní look a je to vyšperkováno skvostnými dialogy: Generál z Pentagonu: "...moji lidé ho smetou během malé chvíle." Hlavní hrdina: "Pane, to nebude žádná legrace. Tihle hajzlové jsou totiž pěkně drsný." Generál z Pentagonu: "Já tu mám ty největší tvrďáky na světě." Největší hvězdou filmu se ovšem stává ministryně obrany se svým "přísáhám svou věrnost vlajce spojených států amerických". White House Down byla slabota, ale proti tomuhle je to zázrak. Zbývá vyřešit záhadu, jak se do filmu dostal Morgan Freeman. Vidím to takto: Morgan se vydal na výlet do hlubokého lesa a nešťastnou náhodou šlápl na bludný kořen. Bloudil, bloudil, bloudil, až omylem zabloudil do tohoto filmu. I když on vlastně poslední dobou bloudí pořád. Olympus Has Fallen, kupte si raději Kodak nebo Minoltu. Čtvrt hvězdičky. ()

endrix

Největší překvapení? Že vůbec žádné nebylo. Všechno vyjde tak nějak na první pokus. Asi jako sledovat sestřih z akční hry s vystřihnutými savy. Tomu by mimochodem odpovídala i kvalita příběhu. A k tomu připočteme nesympatického hlavního hrdinu, prezidenta a vlastně tak nějak všechny postavy. Dokonce ani Freeman tu není víc než CP. A to už je co říct. Druhá hvězda za slušnou akční dobývačku. Víc fakt nic. ()

e-pilot

Ani slušný akční začátek nepřebije skutečnost, že následující děj je (sám o sobě) víc než přitažený za vlasy. ()

JimWalker007

Prvá polovica filmu si za dynamickú, masívnu akciu zaslúži päť hviezdičiek, druhá chabé tri hviezdičky za patetickosť, odpočítavacie klišé, kalkuláciou s naivitou amerického diváka. Suma sumarum - štvorhviezdičková, profesionálne natočená pocta alebo vykrádačka /výber ostáva na divákovi/ Die Hard. P.S. Top hláška - "Ešte žije?" Banning: "Dávajte mi vážne otázky!" ()

sha.piro

Tímhle filmem jsem si zpravil chuť o kterou mě připravil Bruce Willis v posledním díle Smrtonosné pasti, na kterou se téměř nedalo koukat. Připomnělo mi to totiž asi tu nejlepší z Willisovy série Smrtonosné pasti, tedy tu první. Jen s tím rozdílem, že tady se nebojuje o rukojmí v mrakodrapu, ale v Bílém domě : ) ()

FAxPR

neřikám, že je to totálně o ničem (pokud jste fandové těch big time american proslovů), ale fakt je, že lepší cgi mělo i CoD4 ()

Snakefinger

Pokud budeme brát tento flák jako action, plný počet prvních deset minut přepadení Bílého domu je naprosto fenomenální, dokonce i příběh nebyl uplně tuctový a mělo to nádech dokonalého trhrilleru. Pokud si odmyslíme tradiční americký patos naleštěného vlastenectví aufňukané pohledy na rozstřílenou americkou vlajku, tak překvapí perfektní herecké výkony, Ovšem celé to přijde poměrně hodně překombinované až to bolí. Ten film je vlastně takový kočkopes, to je kříženec Ramba s Dnem nezávislosti a Tomem a Jerrym. ()

Arassuil

Aneb americká pohádka po sto-padesáté. Vždy mě překvapí jak majestátně vypadá prostřílená americká vlajka klesající k zemi. Ještě o kus víc, než výkaly pokrytá a zapálená americká vlajka. Americká tajná služba je tak skvěle vycvičena k plnění rozkazů, že drží pozice v heroickém last-stand, i když to do nich perou z rotačních kulometů, místo toho aby se jednoduše přikrčila za tou zídkou. Ale Američan přece neohne záda, že ano. A sami agenti se snaží sundat letoun Hercules střelbou z útočných pušek a pistolí. Věděli jste, že nejlepší obranou prezidenta je vytvořit živou zeď a pochytat všechny kulky? I v době, kdy tam prezident vůbec není. 300 agentů USSS zemřelo na schodišti Bílého domu jen tak, aby se střílelo. Americký prezident je tvrdý chlap, který se stará o rodinu, s teroristy nevyjednává, ale kódy jim stejně poskytne, když zmlátí jeho sekretářku. Kvůli prezidentovi přeci nebude nikdo trpět, kromě chudáků chlapců na Guantanámu. Dávám tomu poctivých 30%. ()

tixi

Elektrizujúci akčný thriller neprináša nič prevratné a jeho dej je vcelku predvídateľný,ale napriek tomu si udržal moju pozornosť a rozhodne ma nenudil.Možno aj vdaka strhujúcemu výkonu Butlera ktorému podobné heroické postavy pristanú.Neberte film príliš vážne,odpustite mu ubíjajúci patriotizmus a užijete si pekelnú jazdu 90%. ()

nudlis

No páni, to byla zase volovina :-) Parta bambusáků někde z Asie to měla sice pěkně vymyšlený, ale zas asi tak pěkně ne, protože nepočítali, že narazej na odhodlanýho Komorníka a ten je do jednoho pob(l)ije. Hurá! Takovejch filmů už bylo, že se divím, že to vůbec ještě někoho může bavit točit další. Děj je naprosto předvídatelnej, akční scény taky, takže vznikl zase jeden tuctovej akčňák o záchraně US prezidenta a tím o "záchraně demokracie", ve který musím mít na ulici snad i pivo v pytlíku a kamery mě viděj i na záchodě. Skvělý. Jít na to do kina, nadával bych, že jsem ty prachy za lístek nedal radši bezdomovci, aby si pořídil další vopici. Už vidím, jak to příští rok bude jedna nejmenovaná komeční televize dávat jako "trhák roku" s reklamou aspoň měsíc dopředu. A jak pak diváci po pár dnech nebudou ani vědět, o čem to bylo. Dvě hvězdy za solidní velkou přestřelku a že nepoužili matrixový scény se zpomalenejma varlatama, kterejch je od jistý doby všude moc až hrůza. ()

frenkie

Byla to taková klasická americká akční blbůstka o napadení symbolu demokracie - Bílého domu. Už samotný útok severokorejských teroristických sil byl tak silně nelogický a nereálný, až jsem kroutil hlavou. Ani se mi nechce vypisovat všechny ty kraviny, co se ve filmu objevily, motivace některých postav(Dylan McDermott) nebo okopírování některých motivů(Smrtonosná past). Olympus Has Fallen vykrádá do značné míry svoje předchůdce, ale díky slušné režii Antoine Fuqua, který má s akcí bohaté zkušenosti a solidnímu výkonu hlavních postav je snímek slušné koukatelný. A protože jsem se při sledování opravdu nenudil a i přes tu tunu schematičnosti ,předvídatelnosti a patosu(tolik vyskytujícímu se v kouscích podobného ražení) nemohu jít v hodnocení pod 3* P.S. Ta občasná brutalita v terminaci protivníků byla jen ku prospěchu věci. Díky za ní. ()

Barlog951

Čisto propaganisticky film typu USA je chudáčik a zlý zlý teroristi chcú zničiť našu krajinu.... Jeden muž sa zachráni, jeden povstane, jeden to všetko dá dokopy... Námet ako z 80-90 rokov... Ale treba uznať akcia to bola nadupana, heads shots a iné predmety v hlave tiež... Film neuškodí ale u mňa iba na jedno pozretie... Keďže ma takéto námety už omrzeli dávam 65% ()

srada

pro lidi, co jsou ''odkojeni'' akčňákama s Brutálním Wilíkem,Stevnem Sekačkou atd.+ do toho smíchaných dalších x filmů,které jsem jako puberťák ''žral'' je tohle moc fajnová akční šmakuláda,tak nemám absolutně žádnej důvod dávat míň jak 4 hvězdy. ()

Nobunaga odpad!

Nedal jsem to. Po asi 45 minutách, nevím přesně, připadalo mi to jako všechna věčnost světa, jsem to vypnul. Tolik amerického patosu, tolik amerického hrdinství, tolik zpomalených záběrů na potrhanou americkou vlajku za doprovodu srdceryvné hudby, a tolik dementních vlasteneckých keců na jednom místě je prostě moc. Vezměte všechny filmy od Baye, Emmericha, přihoďte Johna Matrixe a Johna McClanea, vynásobte to tisícem a to celé na druhou a stejně se nepřiblížíte obludnosti tohoto filmu. Tam, kde John Matrix & John McClane sypou hlášky z rukávu, tam kde je Chuck Norris cool, tam je Leonidas megatrapný ve své urputnosti zachránit ty pravé americké hodnoty. "Yippee-ki-yay trapáci...!" ()

tonowie

Príjemný akčňák bohužiaľ postavený na hromade neskutočných kravín :) Ale zábava dobrá tak prečo nepozrieť ()

EddyT3

Wau, po dlouhy dobe moc povedenej akcni film. Jeste nez jsem na film zacal koukat,tak jsem cekal,ze to bude plny zaberu na americkou vlajku a kecu o tom jak je Amerika bozi. Ne ze by to tam nebylo,ale vyhnout se tomu neda kdyz je to o padu Bilyho domu a unosu prezidenta,ale je to celkem v unosny mire. Kdyz tohle hodite za hlavu a soustredite se na film,tak se na to moc pekne kouka. Zadny zbytecny kecy,jde se hned na vec. Obsazeni Bilyho domu na zacatku filmu je asi nejlepsi. Teroristi se s nikym neserou,pekna rezba. Gerard Butler vali a taky se snikym nesere. Pekne natoceny,hutna atmosfera,ktera vas dostane hned na zacatku filmu,pak se trosicku vytraci,ale stejne chcete vedet jak to dopadne. Posledni akcni film co me takhle dostal byl shodou okolnosti taky s Butlerem a to sice Ctihodny Obcan. Pecka ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět