Jak mohou dosvědčit fanoušci Nelítostného souboje, Serpica či Moře lásky, role drsných, odhodlaných detektivů nejsou Al Pacinovi cizí. Ve filmu Na lovu se ovšem noří do ještě bouřlivějších vod, neboť se jako newyorský policista infiltruje do temné sadomasochistické subkultury, aby odhalil sériového vraha homosexuálů. Stále kontroverzní a stále strhující detektivka, vtahující diváky do svého nebezpečného a přesto fascinujícího světa, je dílem Williama Friedkina (Vymítač ďábla, Francouzská spojka), který se vedle režie podepsal i pod scenáristickou adaptaci románu Geralda Walkera. Naprostým vrcholem filmu ovšem zůstává herecký výkon Al Pacina v roli muže, jehož vlastní identitu a vztahy vyšetřování případu poznamená navždy. (Magic Box)

infidele

dost homofóbní záležitost.. klasické dělení na spořádané heterosexuály, kteří musí tpět pod oplzlostí a neuspořádaností života homosexuálů.. ideově film asi zapadl do noty smýšlení v osmdesátých letech, dnes by však mohl vzbuzovat opak ()

Grifindoor

snůška těch nejodpornějších buzerantů, co sem kdy viděl:-) Ale je to zábava, válel sem se smíchy:-)) Pacino standardní ()

Dupac

Al Pacino jako nastrčená policejní volavka ve svižně odsýpajícím, temném a zlém krimi thrilleru z dob, kdy ještě ve střižnách neseděli vypečení strážci morálky s nůžkama Made in China. Film se odehrává ve světě freaks, které žijí v temných zákoutích mimo většinovou populaci a tráví čas takřka výlučně zvráceným a nechutným způsobem. Je trochu kaňkou na vybroušeném režijním stylu Williama Friedkina, že ten odpudivý izolovaný mikrosvět tvoří gay komunita, viděná optikou zjevně poplatnou době svého vzniku. Přesto mám dojem (a některé rozbory filmu dostupné na netu mě v tom utvrzují), že ta homofobie není až tak jednoznačná a mísí se se zvláštní obsesí, hraničící možná až s fascinací, což potvrzuje i znepokojivý konec, respektive celkový vývoj Pacinovy postavy. Rozporuplná, ale podnětná záležitost. ()

glum88

I když jsem se párkrát od srdce zasmál (Při scéně kdy Al stojí v gaybaru a přijde za ním homouš a hladí mu prso - ten Pacinův výraz !!! nebo když pak zjistil kdo je vrah a sledoval ho na každým kroku - týpek musel solidně nechápat ....) ale stejně - znovu nee ... NĚKOLIK DŮVODŮ PROČ FILM VIDĚT :1)Mám rád veřejný homo-fisting v gay klubu 2)Chci vidět další starej film s Al Pacinem 3)Chci si doplnit filmografii Al Pacina ...... ()

Junis07

Tvrdíte, že to jsou témata, o kterých se ve slušné společnosti nemluví? A kdo říká, že tu máme slušnou společnost?! Některé věci jsou zkrátka kruté, hnusné a nechutné, v tomhle případě navíc dobře natočené, má to vše, co očekávám, plus ještě něco navíc - feeling. Zajímavé komentáře: Rob Roy, Faidra, Gilmour93. P.S.: Nejsem ani na jedné ze stran zdejších chytrolínů, tedy ani zneuznaná bukvice ani zavilý homofob... ()

awerto

Prvoplánový žánrový pokus, ktorý parazituje na "modernosti" témy homosexuality a neobjasňuje jediný motív. Nuda a sed. Je nechutný a samoúčelný. Nechapem, ze v tom inak dobry Al Pacino mohol hrat. Alebo Paul Sorvino, skvely herec. ()

vlcekmirek

Al Pacino v roli mladého policisty, vyslaného jako volavka do uzavřené komunity kožeňáků v gay čtvrti, kde musí najít vraha homosexuálů. Drsné prostředí gay podsvětí, kde se mužský sex změnil na adrenalinový sport, propojený alkoholem a drogami se pro heterosexuálního detektiva stává zatěžkávací zkouškou nervů i vztahu se svou přítelkyní. Přestože se mu podaří případ zdárně vyřešit a dopadnout vraha, v jeho psychice tato zkušenost zanechává silnou stopu. AL Pacino v tomto thrileru opět předvedl své herecké mistrovství. Jen malá výtka k českému dabingu: Zženštilé, skoro až šišlající hlásky se k tzv. kožeňákům moc nehodí. Gayů jsou údajně 4%, máte pocit, že každý 25. chlap, kterého potkáte, mluví jako reklama na vložky? ()

karelondatra

S tímto snímkem jsem se úplně minul. Zmateně čtu ohlasy ostatních a jako bych se díval na úplně jiný film. Očividně s Williamem Friedkinem vůbec nesouzním, protože jsem prožíval to samé nic, jako při jeho Francouzské spojce. Vůbec se do těch filmů nedokážu ponořit, vše, co asi chtějí říct, mě obloukem míjí. Takže nejspíš nejsem na hodnocení ani na koukání ten pravý a nemám to zkoušet. ()

jirikzaboj

Průměrnější krimi, které vyvolalo ve své době jisté nevole. Nenazýval bych to homofobie a jako hon na ní už vůbec ne. Cruising beru jako Friedkinovou interpretaci, která má za úkol představit širší veřejnosti komunitu, která má také práva. Vše, co se ve filmu odehrálo bylo tehdy tabulizované a odvážný snímek pochopil málo kdo jako spravedlnost. Přesto je ten případ hodně mělký, až nezajímavý. Vedle Pacina se ukáže úžasný Sorvino, či Karen Allen. Konec je pomyslným peakem jinak zapadlé krimi, která nenachází hlubší významy a v druhem aktu ji chybí spoustu nápadů. ()