poster

Ryba zabiják

 • Česko

  Jezero smrti

 • Itálie

  Killer Fish - L'agguato sul fondo

 • Brazílie

  O Peixe Assassino

 • USA

  Killer Fish

 • angličtina

  Deadly Treasure of the Piranha

  (neoficiální název)
 • angličtina

  The Naked Sun

  (neoficiální název)
 • angličtina

  Treasure of the Piranha

  (neoficiální název)

Krimi / Thriller / Horor

Itálie / Velká Británie / Brazílie / USA, 1979, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  **

  Pozor nenechte se nachytat jako já, bohužel jsem očekával že se bude jednat o horor ve stylu Piranha či tak nějak, ale bohužel. Pirani tu sice jsou ale asi tak 2x. Pak tu je celou dobu jen nějaký hajzl co má prachy a nechce je dát. No a to je základní kostra příběhu, jediný co stojí zato je aspoň konec kde jsou rukojmí s tím parchantem na lodi, tam se aspon něco málo děje ale před tím je to neuvěřitelná nuda. Pirani se ukážou jen 2x a sežerou minimum lidí(pamatuju si 3 + jeden utok na kluka žeby Čelisti:-)). Film bych spíše přirovnal ke krimi thrilleru, film by se kromě konce obešel i bez rybek. jediné co za tenhle film stojí je Majors a Blacková kteří jsou jako vždy fajn. Ale to je asi tak všechno. Navíc mi tu děsně vadila ta hudba. No nic je to další zklamání, já snad už nenajdu další dobrej snímek s Piranhama(ale jo najdu Piranha 3D:-))(28.8.2010)

 • SOLOM.
  **

  V hororovém žánru zanechal Antonio Margheriti nesmazatelnou stopu, vždyť měl na svém kontě několik velice vydařených filmů. Tento kousek však mezi ně bohužel nepatří. Přestože je vedený jako horor a nejspíš šlo o jakousi odpověď na Danteho Piranhu (1978), ve kterém je tento žánru obsažen jen minimálně. Spíše bych v něm viděl a nejen já krimi – thriller, v němž se v několika scénách nakonec objeví i masožravé ryby. Začátek se nese v dosti akčním duchu a milovníci výbuchů si zcela určitě přijdou na své. Jenomže potom tempo příběhu začalo pozvolna upadat. Postavy se poflakují po hotelovém komplexu, sem tam s někým flirtují a aby to nebyla vyložená nuda, tak se postupně zloději jeden po druhém rozhodnou vylovit svou kořist. Co na tom, že jednoho po druhém piraně ohlodají až na kost (samozřejmě mimo záběr kamery), diváci si musí vystačit se zvířenou vodou a následnou krví na hladině. Avšak ani v těchto momentech jsem nezaznamenal nějaký příznivější závan ponuřejší atmosféry, spíš některé situace zaváněly nechtěným humorem. Naštěstí se to ke konci alespoň mírně zlepšilo a piraně si dopřály opravdu vydatnou hostinu. Vždyť jim tam úplně nesmyslně skákala před jejich čelisti jedna postava za druhou. Z pohledu hororového diváka jsem však zůstal i nadále spíše zklamán. 40%(10.4.2017)

 • kingik
  odpad!

  Pirany si tentokrát vylámaly zoubky, protože chudáčci hladoví byli nuceny ožírat zbytky, ale nikde žádné maso. Tohle byl tedy blábol se vším co lze s tímto označením spojovat. Nevyšlo zde absolutně nic. Zmršená animace dravých ryb už to jen završila. Klady: nejsou. Zápory: ultra hloupoučký děj, legrační animace ryb pohybujících se navíc nepřirozeně rychle, Lee Majors se tváří, že by radši ve filmu ani nebyl, nezvládnutá dramaturgie, napínavé scény jsou vtipné, zcela nezvládnutá režie, šílené kamerové přechody pod zakalenou hladinu, ošklivý vizuál, směšné gore, nezáživný děj, jeden z nejhorších ekohororů (zdráhám se použít tohle subžánrové označení) co jsem viděl. Mé hodnocení: 0%(19.2.2013)

 • YURAyura
  *

  Original od Danteho (Pirana) se mi nijak nelibil, stejne jako tady ta brazilska odnoz - zpocatku to vypada na "slusnou" akcnarnu - vybuchy v elektrarne a vyloupeni sejfu plneho diamantu pokracujici honicka s policii se casem zvrtne v boj o diamanty a nasledny boj o holy zivot lidi na potapejici se lodi, kterou hlida hejno krveziznivych rybicek. Pomerne slusne triky (na svou dobu) - vybuchy v elektrarne, roztrzeni prehrady ale skarede hlavni predstavitelky a naivni scenar z toho delaji smutny pripad...(21.9.2006)

 • J.Connor
  ***

  Margheriti opět tak, jak jsem jej již potkal u Dobyvatelů džungle. Na italskej akční dobrodružnej film (horor to není ani náhodou, pár koster a krev ve vodě tenhle žánr ještě nedělaj) je to dost velkolepý, ale zase nic, co by z nějakýho důvodu mělo výrazněji utkvět v paměti. Lee Majors tomu napodobováním Conneryho a exotickými lokacemi místy dává až Bondovský rozměry a Margheriti jako specialista na zvláštní efekty udivuje opulentními výbuchy modelů staveb, které vypadají úžasně, a to bez jakéholiv sarkasmu. Ale přeci jen jsme v Itálii, takže vše kompenzuje např. ulítlou animací tornáda, které na filmový pás snad někdo vyškrabal krajonem. Oddychovka, kterou mírně nadsazuji pro svoji zálibu v italském pulpu, nicméně o žádný nekoukatelný trash rozhodně nejde.(15.3.2010)