Justine počas prednášky na vysokej škole vyjadrením svojho názoru prejaví súcit s ľuďmi žijúcimi v starých kultúrach, ktorí sú pomaly, ale isto vytláčaní zo svojho územia a divokej prírody. Vzápätí dostáva od jedného zo spolužiakov nečakanú príležitosť: spolu s niekoľkými dobrovoľníkmi vycestovať do Chile a zorganizovať protest v jednej z džunglí. Po priviazaní sa k stromom či ťažkým stavebným strojom ich ale čaká nemilé prekvapenie, nie v podobe drsného zásahu tamojšej ochranky, ale leteckej havárie. Jej následkom sa po páde do doposiaľ nepoznanej časti džungle nečakane ocitajú v rukách tých, ktorým pôvodne prišli pomáhať. Podarí sa Justine a jej známym dostať sa zo spárov ľudožrútov? (*CARNIFEX*)

Miroslav.Zac

Staré kanibalské filmy mi svého času solidně hnuly žlučí, a když jsem zjistil, že se tam občas zabíjely živá zvířata, dal jsem jim sbohem... tohle do filmu nepatří. Zelenému peklu jsem dal šanci, protože jsem nedávno četl knihu od českého autora, kde se jeho hrdinové dostali do podobné situace. Krvavý pád letadla jsem dal v pohodě, ale jak začalo porcování prvního chudáka, vrátila se mi stará averze. Nicméně jsem film dokoukal a uznal, že šlo o slušnou poctu skomírajícího subžánru hororu s docela překvapivým koncem. ()

Essential odpad!

Tento pseudofilmárik, tento chudáčik s dvojciferným IQ Roth, ostáva aj naďalej verný svojej logike o točení filmov pre Americké publikum, ktoré ( ako sám prehlásil po natočení Hostela ) nepotrebuje žiadny príbeh, ani kvalitu, iba krv, kozy a sex, aby na to išlo do kina a naservíroval potencionálnemu divákovi opäť to isté menu, do ktorého navyše našťal a nasral ešte horších hercov, scénar a ultra trápny mostík pre sequel...ÁNO, SEQUEL ! Stupidita a amaterizmus najhrubšieho zrna. 0% ()

tXtX

No môže byť. Dvojročné čakanie je preč a Eliho peklo dorazilo dnes večer konečne aj do mojej obývačky. Sklamaný ? vôbec. Ja s jeho filmami nemám žiadny problém, naopak, som fanúšik. Green Inferno má byť pocta starým talianskym brakom z 80. rokov v ktorých išlo jednoducho iba o to, čo najkrutejšie a najreálnejšie vyobraziť násilie. Čiže pochopiteľne to bolo očakávané aj od tohto filmu. Porcovačka tu je, samozrejme, len možno nie v takej intenzite a miere ako pred tridsiatimi rokmi. No mne osobne to zážitok z filmu nepokazilo. Nemám potrebu sledovať znásilnenia a amputácie pohlavných orgánov hodinu aj pol v kuse.. stačia vylupnuté oči zaživa a tak.. Navyše to prostredie je nádherné. Masky tiež super. Vidno že sa s tým vyhrali. Kamera hudba strih, všetko úplne v poriadku. Ja som spokojný. ()

Konev

To je tak, když jedna snobská holka chce poznat dobrodružství a naletí na blbce, který ji zneužije ... ()

bechdrak

Výborná komedie, takhle jsem se už dlouho u filmu nezasmál. Nevím jestli to byl režisérův záměr, ale hned od začátku jsem všem těm hloupým a nesympatickým americkým idiotům přál co nejbrutálnější smrt, což mi tvůrci splnili. V některých situacích se ale zbytečně drželi zpátky, to asi aby všem těm hloupým americkým idiotům co se na to budou koukat nebylo špatně z přílišné brutality nebo nedej Bože!!! z lidské nahoty!!! ()

kecal

Nenáročnost zdejších hororových fandu je přímo děsivá. Tohle byla čirá zoufalost. Pokud vůbec přežijete smrtelně nudných úvodních 45 minut, dočkáte se totální sračky, která muže fungovat jedině jako hodně špatná komedie. Za tu nehoráznou drzost, že si vůbec dovolili naznačit možnost dalšího pokračování jednu hvězdu dolů. U tohoto druhu hororu vám má být z nechutností co se tam dějí, tak špatně, že se pozvracíte, tady je na zvracení snad jen Eli Roth, který i to absolutní minimum co připomínalo horor odrovnal nesmyslnou snahou o trapný humor. ()

PORTER44

Na hororové podívání docela dobrý kanibalové vypadali autenticky,gore scény docela povedené,čtrvcení první oběti a následná konzumace,na druhou stranu bylo tam pár nudnějších a trapnějších scén,herecké výkony mládežnické skupiny aktivistů nic moc. ()

stellie

Nečakala som od toho moc, miestami to bolo dosť nechutné - nie tak strašidelné, skôr nechutné. Nakoniec ma to však celkom prekvapilo. Záver filmu je dosť diskutabilný - chystá režisér druhú časť? (Nemusí.) Vďaka kamarátke hlavnej hrdinky na začiatku, posranej blondýne a sfetovaným domorodcom by sme to mohli kľudne považovať nie len ako horror, ale aj ako komédiu. Teda ja som sa aspoň na tom pobavila. ()

hoffo

Dobrému režisérovi stačí scéna, alebo len dobre natočená póza, či gesto herca aby navodil správnu atmosféru a divák sa okamžite ztotožnil s charakterom jeho postavy. Bohužiaľ, tu sa o to Eli Roth márne snaží presne pol filmu. Napriek tomu je to všetko strašne ploché, povrchné a bez emócií, takže jeho hrdinovia sú mi vcelku ľahostajní. A tak keď v druhej polke jeden po druhom umierajú, porcovaní zhulenými indiánmi v béčkovom gore, je mi to vcelku jedno. Priateľské, miestami až komické, vráskavé tváre indiánov-nehercov, ponatierané červenou paprikou, nemôžu už z princípu navodiť hororovú atmosféru. A tak sa celá pozornosť diváka zužuje len na gore scény, ktoré zase ale degraduje akýsi Rothov čierny humor. Takže ani horor, ani komédia, ani zdesenie, či zhnusenie. Skrátka film vo mne nezanechal vôbec žiadnu emóciu. A to je asi to najhoršie čo sa vám po vzhliadnutí filmu môže stať... ()

Montmorency

Teda trvá to, než pochopíte, že to FAKT není Greenpeace akce na zachraňování amazonských pralesů....no kanibalské jatka to jsou posléze docela hutné :-) ()

sun.eagle

Tak nutno přičíst k dobru že film udržel mou pozornost do konce a to dokonce přes neskutečně nudnou první třetinu filmu. U filmu o kanibalismu jsem čekal že budou mít tvůrci větší koule a bude to větší extrémek, takhle je tam jen jeden slušný mord který chápu může leckoho vyvést z míry, ale pro mě jako otřískaného veterána je to standard:-)) ()

trici

První polovina filmu je teda totální "horor". Vůbec se na to nedívejte nebo nebudete spát. Třeba z toho jejího fotra právníka OSN oka nezamhouříte nebo ty chvilky napětí jak nemůže zamknout ten zámek na řetězu. Úplně jsem se z toho orosil. No dobře druhá polovina už celkem jde, až na pár komediálních prvků, které jsou tam jak pěst na oko - zhulení domorodci a scéna s průjmem. Celkově má tento horor zásadní problém a to vytvoření nějaké aury strachu a napětí. Domorodci vypadají roztomiloučce a spíš k poňuňání a na druhou stranu ta partička američanů zase přehrává zděšení a strach což celkově vypadá dost bizarně. Nápad dobrý, zpracování spíš podprůměrné. Přesto dám tři hvězdy. 50% ()

rafsien

Na tenhle film jsem se díval v noci v neděli asi ve 2 ráno a fakt jsem z toho jednu chvíli byl posranej, ale zase na druhou stranu ty scény byly fakt shit. Hitlo mě když ten malej boreček zachránil tu borku, jenom kvůli tomu že měla hezký kozy. Jinak film byl fire. ()