Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Lionheart

Perfektní převedení temného a tíživého komixu Franka Millera. Při sledování tuhne krev v žilách, filmařům se do překvapivě velké míry podařilo zobrazit určitý psychologický přesah původního díla. Těším se na druhou část s "Mirkem Dušínem z Kryptonu". ()

ClimbVibe

Stylově přepracovaný film podle jednoho z nejkultovnějších komiksů se povedl. Fanoušky komiksu potěší doslovností, mladší generaci švihem. První část je jen ponořením do specifické atmosféry, druhá část je akční jízda vrcholící dvěma skvělými souboji. V "tunelu lásky" vám definitivně dojde, že tohle není animák pro děti. ()

Tristaver

Vizuálně bezchybné, námětově zajímavé. Nápad s Batmanem "po dvaceti letech" mě nemálo zaujal, a film se opravdu povedl. Nebýt trochu slabšího záporáka Leadera a některých scenáristických úletů (podezřele rychlá důvěra k Robinovi - jsem zajedno s Alfrédem), bylo by to za pět. A na dvojku s Jokerem a Supermanem se velice těším. ()

Prochy38

Je pravda, že plakát nabízí jinou animaci, ale ta rozhodně nesnížila kvality příběhu a jeho ztvárnění. Pecka. Ať to byla omalovánka nebo ne, skvělá práce. ()

Spacecore

Komiks jsem četl v době kdy vyšel u nás, tedy přibližně před sedmi lety. Spoustu věcí jsem si nepamatoval, film mi je však připoměl a měl jsem při sledování pocit, že doopravdy vidím opět "ten" příběh o starém Batmanovi. Děj začíná tím, že se Batman po letech důchodu vrací zpět v netopýří masce, za prvé proto, že je Gotham neúnosně plný kriminality a za druhé, protože to nejde jen tak dodržet slib "nebýt Batmanem". Bruce Wayne je zde starý, surový, polo-šílený, s ničím si neláme moc hlavu a pouze dělá svoje - chytá a týrá zločince. Při tom všem, že to není až tak úplně "ten starý dobrák Batman", ale temný, paličatý stařec mu držíte palce a fandíte mu. Atmosféra a napětí filmu nechybí, můžete počítat s tím, že Batman pocítí bolest, utrpení a bude zlomený. Ale je to Batman a vždy si ví rady. Mezi vedlejšíma postavama jsou bravúrně vyvedeny charaktery komisaře Gordona, Lany Langové, Two-Face, Robina a pár dalších, které se nejspíše projeví více ve druhém dílu. Příště už Superman. Skvělá práce v DC, nejlepší Batmanovský animák za posledních pár let. 5 hvězd jako vyšitých za luxusní podívanou. ()

TwoFace

Jeden z nejlepších animáků, co jsem měl čest vidět. Přiznám se, že komiks jsem nečetl, takže jsem tak úplně nevěděl, co mám čekat, ale vyrazilo mi to dech a přikovalo před obrazovku. ()

Pedro Morales

Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že tomu prostě někde něco chybí a možná to budou právě i ony vnitřní monology Bruce Waynea, které podle zdejších komentářů jsou docela významnou součástí původního comicsu. Jinak ale nemám co vytknout. Naprosto úžasná animace společně s dechberoucím hudebním doprovodem vytváří perfektně temnou atmosféru pro vyprávění příběhu o návratu stárnoucího a nežádaného (anti)hrdiny a jeho boji nejen s padouchy ovládajícími město. Tleskám a nedočkavě vyhlížím pokračování. ()

Mr.Mick

Na začiatok by som povedal, že komix to neprekonalo (ten je o úroveň vyššie) ale zato je to presne tá adaptácia akú si zaslúži. Najlepšia. Jediná vec čo navyšuje komix nad tieto filmy sú vnútorne monológy ktoré doťahujú zážitok k ešte epickejším rozmerom. Inak je to okienko po okienku rozhýbaná predloha. ()

Nolanofil

Má to potenciál a veľký .Ale, prvá polovica je dosť roztiahnutá a až v druhej sa to pekne rozbehne. Je tu pár scenáristických kiksov a niektoré hlavné postavy, niesu poctivo rozpísané. Samozrejme predpokladám, že v druhej časti sa o nich dozvieme viac. Hlavný šéf mutantov, pripomína výzorom Banea, čo mne vyhovovalo a ako hlavný záporný atribút , mi gang mutantov, nijak k srdcu neprirástli a ani inak ma neoslovili. Druhá časť má čo prekonávať, latka nie je extrémne vysoko nastavená. ()

betyn

Je těžké natočit film, když už vlastně jeden existuje a stal se naprostou legendou. Obrázkový seriál Návrat temného rytíře je přelomové dílo nejen v životě Bruce Wayna, ale i celé komiksové scény. Naštěstí tady se povedlo převést skvělý komiks na dokonalý animovaný film. A to hlavně zásluhou oprav nedokonalostí v komiksu, kde jsou některé scény nedotažené a spoustu věcí se dozvídáme pouze prostřednictvím televize nebo si je sami musíme domýšlet. Jinak se vše přesně drží předlohy, což je obrovské plus, protože tohle není látka, kde by se režisér měl pokoušet o inovátorství. ()

Cartmof

The Dark Knight Returns mě vždy spíše odrazoval. Námět příběhu mě moc nechytl, komiks jsem nikdy číst nechtěl a animace animáku mi přišla neuvěřitelně hnusná. Když tedy jednoho večera přišel ten den, rozhodl jsem se, že se obětuju a film si pustím. A opět jsem udělal dobře! Animace se mi stále nelíbí a jsem rád, že u jiných projektů zvolili jiný styl. Příběh byl ale na druhou stranu super a starší Batman je vždy skvělá podívaná. Na druhý díl se chci rozhodně podívat a jsem zvědav, jak tento příběh skončí. ()

Meteorista

Jestli neholdujete hraným verzím netopýřího muže, můžete s klidem zkusit tuto animovanou verzi. Je skvělá, má spád a není to nuda. Navíc může nejen batmaní fandy těšit, že ten pravej kotel nastane až s příchodem druhý části, někdy na jaře 2013. Osobně bych v tomto animáku uvítal více prostoru pro vysvětlivky, aby divák, ne nijak podrobněji znalý komiksové předlohy, neměl v této animáčině bordel. Ovšem i bez toho se na to v klidu dá hezky koukat a pokud budete mít úchylku v porovnávání s již viděnými verzemi, určitě se neubráníte nejednomu překvapení (nebo WTF momentu), a to je taky plus! ()

kesty

Nerozumiem, prečo musela byť polovica filmu televízne noviny, prečo je plný klišé a nelogickostí a prečo sú tí mutanti takí nudní. Dúfam, že druhý diel dozná reputácie komiksu. Za mňa sklamanie, jediná zaujímavá línia bola Batmanova psychologická, aj keď scénky ako spomína na rodičov som videl už asi tristo tisíc krát. Fakt to nejde bez toho? 6/10 ()

Platom

Jako nečtenář komixové předlohy je to pro mě místy trochu slátanina s jednoduchou animací, která dokáže v některých scénách příjemné překvapit. Celkem zábavné... ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (více)