Snad nejlepší francouzská komedie 80.let vyniká inteligentním humorem, výborně napsanými dialogy, nezapomenutelnou dvojkou P.Noiret a T.Lhermitte a jen tak mimochodem (na rozdíl od O.Marchala, který nám toto poznání natlouká do hlavy kladivem) ukazuje, že policajt se od zločince obvykle liší pouze odznakem. Další dvě pokračování (byť pod stejnou režijní taktovkou C.Zidiho) se už tolik nevyvedla.(20.3.2007)

Nestárnoucí klasika generace mých rodičů. Philippe Noiret je hlavním bodem, ohniskem tohoto filmu. Po deseti minutách jsem si ho prostě zamilovala, a nemohla jsem z něho až do konce spustit oči. Neskutečně přirozený, a zábavný talent. Celkově se jedná o celkem zábavnou, inteligentní a ryze francouzskou komedii. O policajtech kteří určitě ve svém městě umí chodit. Je tam spoustu povedených gagů, spoustu skvělých a vtipných míst. Mně osobně nepadl Lhermitte zrovna dvakrát do oka, i když tam byl přesně dosazený aby se líbil mladým slečnám jak minulé generace, tak stejně tak dnešní, tak i přesto já určitě zůstanu věrná Renému a jeho stylům. A pak mě tam dost rozčilovala Nataša, štvalo mě že v první scéně kde se objevila byla hned svlečená, a navíc měla hrozně přihlouplý charakter. Naštěstí k Françoisovi se hodila. Ovšem dialogy to má povedené, dobře napsané, a má to svůj vlastní styl humoru který se nikde jinde nevidí. A žádné takovéhle filmy se už dneska netočí. Má to příjemně pomalé tempo, nic si to nenamlouvá, a určitě to může nabídnout nový, komický a zábavný úhel pohledu.(28.2.2013)

Původně jsem čekal, že se bude jednat o klasickou bláznivou komedii ve francouzském duchu ale velice brzy jsem zjistil, že je vše jinak. Celý film je vtipnější pohled na život u policie, kde jsou na denním pořádku úplatky a jiné neřesti, které by si strážci zákona měli rozhodně odpustit. Do tohoto prostředí přijde naivní mladík, kterého se ujme ostřílený mazák a ukáže mu rozdíl mezi teorií a praxí. Herecký výkon Philippa Noireta je výborný ale film plyne zbytečně moc pomalu a nedokáže diváka více vtáhnout do děje.(10.2.2009)

Tragikomický návod pre policajta ako "napraviť" nebezpečne čestného mladého kolegu, šéfovi vypestovať závislosť na drogách a popritom prísť k miliónu dolárov... Noiret je skvelý a Thierry Lhermite tu vyzerá aj pôsobí ako Tim Roth za mlada (stačí si spomenúť na úlohy vo filmoch Pulp Fiction a Gauneri). Francúzi majú jednoducho na dobre kriminálky talent.(21.6.2013)

Povedené rozvedení jedné z hlavních zkušeností kriminalistiky: Nejlepší polda je vždy ve skrytu zločincem. Nevěříte? A kdo to byl Vidocq -slavná postava francouzské historie? A jak skončí u Balzaka Vaultrin (viz závěrečná kapitola knihy Lesk a bída kurtizán)? Mimochodem - i sám Watson to tvrdí o Holmesovi! René je prostě ten sympatický most mezi podsvětím a spořádaným světem. A Francois je dobrým žákem, jen si to musí přiznat. Nejvíc mě však dostala Noiretova dikce a zabarvení hlasu.(13.5.2009)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v hlavnom meste Francúzska Paríž. (dyfur)