To je Dede. Velkej frajer, vůbec nestárne! Pamatuje někdo z vás polovinu 90. let, kdy ČT v pátek večer vysílala FILM NA PŘÁNÍ? Tehdy suverénně vyhráli Zidiho Prohnilí a přesně tady vznikl i můj návyk na tento snímek (a později i jeho dvě pokračování). Okrádat lidi, dostat za to medaili od ministra a ještě mu ukrást peněženku, to umí jen Noiret! Vynikající francouzská krimi-komedie o špinavých (pardon prohnilých) policajtech, ve které krimi zápletka ustupuje do pozadí jemnému, inteligentnímu humoru. V něm si Philippe Noiret, jako René, přímo hoví a když se snaží zpracovat mladého nováčka, který mu byl přidělen, zažije spoustu nečekaných situací. I krajně nepříjemných. Mladý Francois (Lhermitte) je totiž idealista tělem i duší a Renému dlouho trvá, než oblázek obrousí do patřičné podoby. To se mu ale nakonec podaří a naši prohnilí policisté mohou zinscenovat podvod století. Naprosto bezchybný snímek s až dojemným závěrem, který má dvě neméně zdařilá pokračování. Claude Zidi v životní formě.(17.11.2009)

Tenhle film je pro mě láska na celej život. Rene je stará zkušená liška, která se jen tak neztratí. A Francois? Ten k těm všem zkušenostem teprve musí dojít. Zamiloval jsem si je oba. S nima i Montmartre s častým pohledem na Sacre Coeur. Ale ten film jde u mě dál. Stačí si jen na různý scény vzpomenout a vyvolavaj ve mě vůně toho místa - těch ulic, po kterých René s Francoisem chodili a dělali ty nejúžasnější policejní praktiky:-) Tenhle film bych si s sebou vzal i na opuštěnej ostrov... 100%(27.10.2009)

Spoilery! Snímek, který nádherně mapuje poslání policistů, které nezní "Pomáhat a chránit!", nýbrž "Utlačovat, okrádat bezbranné, uzavírat s maloobchodníky osobně výhodné smlouvy, pouštět drobné zločince a především shromažďovat všemi možnými nečestnými způsoby peníze, abyste si po určité době mohli od kuplíře odkoupit vlastní kurvu a vzít si ji za ženu." Claude Zidi už mi párkrát předvedl, že mu smysl pro humor nechybí a potvrdil to v další ze svých bláznivých komedií. Na jedno sobotní nebo nedělní odpoledne ideální materiál.(18.2.2018)

Zezačátku jsem byl trochu zklamán, ale jako správné víno v průběhu stopáže dojem zraje. Rozhodně nečekejte třaskavý humor dalších známých Zidiho komediích, film spíše spolehá na kouzelnou atmosféru a trochu hořký humor. K vyššímu hodnocení mě přesvědčila vynikající hudba a nezapomenutelný závěr, jinak spíše tři a půl.(30.5.2013)

Nestárnoucí klasika generace mých rodičů. Philippe Noiret je hlavním bodem, ohniskem tohoto filmu. Po deseti minutách jsem si ho prostě zamilovala, a nemohla jsem z něho až do konce spustit oči. Neskutečně přirozený, a zábavný talent. Celkově se jedná o celkem zábavnou, inteligentní a ryze francouzskou komedii. O policajtech kteří určitě ve svém městě umí chodit. Je tam spoustu povedených gagů, spoustu skvělých a vtipných míst. Mně osobně nepadl Lhermitte zrovna dvakrát do oka, i když tam byl přesně dosazený aby se líbil mladým slečnám jak minulé generace, tak stejně tak dnešní, tak i přesto já určitě zůstanu věrná Renému a jeho stylům. A pak mě tam dost rozčilovala Nataša, štvalo mě že v první scéně kde se objevila byla hned svlečená, a navíc měla hrozně přihlouplý charakter. Naštěstí k Françoisovi se hodila. Ovšem dialogy to má povedené, dobře napsané, a má to svůj vlastní styl humoru který se nikde jinde nevidí. A žádné takovéhle filmy se už dneska netočí. Má to příjemně pomalé tempo, nic si to nenamlouvá, a určitě to může nabídnout nový, komický a zábavný úhel pohledu.(28.2.2013)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v hlavnom meste Francúzska Paríž. (dyfur)