"Prohnilí" jsou nezapomenutelná hořká komedie, ze které asi čerpalo mnoho tvůrců, protože obdobné scény si vybavuji z novějších filmů. "Prohnilí" jsou vynikající filmařina, dobře odvedené řemeslo a působí i teď po letech neuvěřitelně svěže a elegantně. "Prohnilí" jsou klasika a to nejlepší z odpočinkových filmů, které znám. Na "Prohnilé" se kdykoliv znovu a rád podívám. Bravo, ať žijí Prohnilí (ale né Ti mezi námi)(3.2.2010)

Moc dobře si pamatuju, když před spoustou let dávali tenhle film v televizi a táta byl strašně unesenej z toho, že konečně uvidí svůj oblíbenej film. A nadšeně začal rozebírat jednotlivý scény. Ten film znal nazpaměť. A tak když jsme pak zapnuli televizi, já měla pocit, že už jsem tuhle komedii viděla, protože táta jí znal fakt nazpaměť. Nicméně jsem fakt ráda za to, že jsem tehdy z obýváku neodešla, protože francouzská scéna je fakt něco. A chemie mezi Noiretem a Lhermittem je brilantní a skutečně funguje.(11.11.2015)

Policajti chodia vždy po dvojiciach a to je zdrojom vtipov aj filmov. Dvojicu môže tvoriť múdry a hlúpy, dobrý a zlý alebo žena a muž. Tu sú prehnitý a čestný, ktorý vyšiel priamo zo školy. Dostáva do tela až bude správne vyškolený a čoskoro budú prehnití obaja. Film to podáva štýlom, že tak to má byť a tak je to správne, lebo taký je život. Dnešný pohľad je asi trochu iný, zvlášť keď sa pozrieme na našu politiku, kam prepojenie živlov a polície môže zájsť. Režisér Zidi sa tu nezaprie, film je rýchly, bez jedinej prázdnej sekundy, ale humor je už kultivovanejší a má čo povedať aj dnes. –––– Inspektore, vaše hrdinské chování, vaše stálá oddanost a neúplatnost...(12.12.2017)

Famózní herecký výkon Philippa Noireta. Až do poloviny filmu jsem zvědavě očekávala, zda se morálka převáží na tu "správnou stranu". A rozuzlení bylo vlastně nečekané, vítězství podvodů nad poctivostí a k tomu happyend.. no... vlastně trochu silná káva. Ale blíž pravdě, než by si asi člověk chtěl přát. Za ten jednoznačný závěr dávám hvězdičku dolů.(22.9.2009)

No jestli to takhle v Paříži funguje běžně, tak se nedivím, že se tam dá propašovat x teroristů, aniž by si toho někdo všiml. Film jako takový je ale veselá komedie s prvky dramatu, které ale zaniká v poměru k počtu fórů. Není to sice nic, u čeho by se člověk vyloženě řehtal, ale sranda to je dobrá. 85%(22.8.2017)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v hlavnom meste Francúzska Paríž. (dyfur)