K nejúspěšnějším komediím francouzského režiséra Clauda Zidiho patří jeho film z roku 1984 Prohnilí. Byl odměněn nejen bouřlivým diváckým ohlasem, ale ocenila jej i kritika, a navíc se může pochlubit hned 3 Césary - za nejlepší film, režii a střih. Filmu dominuje jak osobnost Philippa Noireta, tak uličky a atmosféra pařížského Montmartru přeplněného všemi barvami pleti, drobnými přestupky proti zákonu i skutečnými zločiny. Ve svém rajónu si policista René vybudoval za dlouhá léta služby dokonalý systém, jak „vycházet“ se svými ovečkami i se svým platem. Jednoho dne však dostane mladého partnera, který se ohání zákonem a policejní etikou na každém kroku. René nechce ponechat nic náhodě a snaží se mladého policistu přivést na „správnou“ cestu všemi možnými prostředky. (Česká televize)

3k7

Velmi povedené překvapení. Vůbec jsem nečekal, že mě film tak mile překvapí. Mělo to fakt dobrý příběh, střih ušel, humornost byla místy velmi povedená, herci neurazili, celkově ty 4 hvězdy minimálně, ani za 5 hvězd bych se nestyděl v případě tohoto filmu. Celkově to byla velmi dobře zpracovaná kriminálka s komediálními prvky. Kdo má rád detektivky, tak tady si to sedne. Příběh měl spád tak akorát. Popravdě když se zamyslím nad filmy, co jsem viděl za letošní rok, tak tohle bych zařadil tak do TOP 5. Snažím se vzpomenout, jestli mi na filmu něco vyloženě vadilo...ale ani nijak moc ne. Snad jen ten přežitek v podobě pískajících gum u aut, která zatáčejí 30 kilometrovou rychlostí, ale to prostě k tehdejší době a tehdejším filmům patřilo, divák s tím tenkrát prakticky počítal, jen dnes to působí poněkud úsměvně. Taky mě překvapila psychologie postavy bývalého kolegy, kterou bych spíš přirovnal k věrnému psovi, než člověku, vzhledem k tomu, že #spoiler vás zavřou a pak se potkáte s někým ve vězení, kdo vás zavřel a takové shledání ti udělá radost...tam bych asi kvůli tomuto detailu tu jednu hvězdu normálně ubral. Ale co si budem, točil to Claude Zidi, takže to je komedie. Nechám tolik, kolik jsem dal. Velmi příjemná oddechovka, sedlo si to. Shlédnuto s českým dabingem. Původní francouzské znění by mohlo být lepší. ()

Feacher

Super komedie, bavil jsem se od začátku do konce. Některé věci se skutečně dějí a v reálu to pro obyčejné lidi určitě k smíchu není.. nicméně toto je krásný film se sympatickými herci... 5 z 5! ()

RoyBatty444

Zasmiať sa dá, komédia to nie je. Jedná sa o prehľad skorumpovaných praktík policajtov. Zábavne a svižne podané. Nechýba francúzsky šarm. ()

Jasmín

Nádherný, velmi příjemný a místy trochu dramatický film s výborně narežírovaným koncem. Ta hodinka čtyřicet uteče jako voda, Prohnilí nemají snad jediné hluché místo. Perfektní hláška: "POTŘEBUJU TUTOVÝ TIP NA KONĚ CO 100 % PROHRAJE. - NIMBUS VE 4. DOSTIHU. JE TO ÚPLNEJ KOZEL" ()

KalimeroI

Máloco mě tak nadchne jako tenhle film (série), na komentář si dám ještě čas, jak jsem toho plný. Co tvrdím už dlouho je, že francouzské filmy z osmdesátých let jsou prostě špička něčeho, co už dávno neroste a to je věčná škoda. ()

thymus

Takové kriminálky Francouzi uměli. O malých lidech, o malých deliktech, o malých vyšetřovatelích, kteří znají svůj revír jako své boty. Výborný Philippe Noiret, který jako policajt jedná podle svých pravidel, a stojí potom vlastně v jedné řadě se všemi podvodníčky a zločinci. Jeden rozdíl tu ale je – jemu fandíme. ()

curtys

Túto krimi komediu som videl prvykrat este ako chlapec ked to doniesol bracha na VHS. Neskutocne som sa pobavil. Je to ten typ filmu ktory mate chut si cas od casu pozriet znovu lebo viete ze Vas zarucene pobavi. Humorne sceny sa brilantne prelinaju s tymi akcnymi ktore nie su zbytocne pretechnizovane a nechybaju ani necakane momenty.Vzdy ked som tento film sledoval som sa skvelo bavil v uvolnenej atmosfere a stale som si vsimal nove detaili ktore mi predtym unikli. Naozaj odporucam kazdemu kto to este nevidel pretoze ani roky neubrali tomuto dielu na kvalite. A vtipom, napadom a lahkostou s akou dej plynie strci do vrecka mnohe umele americke akoze komedie. ()

radek.896

P. Noiret hrál bravůrně. Z mladíčka nováčka si dělal srandu, dost jsem se smál. Monolog při jízdě autem ,,všechno je zakázaný'' se fakt povedl. Mezi top bych zařadil kromě monologu: stíhání kontrolou, první večeře v ruské restauraci a samozřejmě i útěk s penězi, po kterém šel P. N. na 2 roky do basy... Párkrát jsem viděl jen asi půlku, konečně jsem měl tu čest jej zhlédnou celý. ()

Filooos

až neskutečně lidská komedie - takhle se prostě uměly točit filmy - bez bombastických efektů, bez hory svalů. Jen o příběhu. Pařížská galérka - stejně jako příběhy rady Vacátka - můžete na to koukat pořád. ()

kamilao

Komedie na velké úrovni! Po shlédnutí třetího dílu, jsem se mrkla na první dva a musím uznat, že všechny jsou zkrátka úplně super!!!!! ()

andy60

Výborný Noiret asi top film Claude Zidiho. Ne, že bych se přimlouval za to, aby u nás policie pracovala stejným způsobem, ale na filmovém plátně víc než dobré. (Že bych ještě hvězdičku přihodil?) ()

topol999

černá komedie o dvou policistech, kteří si jedou podle vlastního scénáře. Jasně nejsilnější moment byl ten konec, kdy si člověk řekne, že je super, když se i v reálu má možnost jeden opřít o druhého. Skvělý dabing ke skvělému filmu, tak to má být. Nelze jinak než hodnotit 5*. ()

Falcon_3.2

Osobně jsem dynamickou, multikulturní, atmosféru Montmartru zažil. Samozřejmě ne z pohledu protagonistů. Skvělý scénář, vtipné dialogy. ()

gggggg

Tento film od Clauda Zidiho je jeden z vrcholov jeho tvorby, film je krásne rozmanitý a má asi všetko, čo môže mať. Dokázal vyťažiť maximum a pomohol tomu hlavne svojský Philippe Noiret. Jeho postava Reného je jedna z najvýraznejších vo filmovom svete. A ten záver - to asi ani lepšie nemohli vymyslieť. ()