K nejúspěšnějším komediím francouzského režiséra Clauda Zidiho patří jeho film z roku 1984 Prohnilí. Byl odměněn nejen bouřlivým diváckým ohlasem, ale ocenila jej i kritika, a navíc se může pochlubit hned 3 Césary - za nejlepší film, režii a střih. Filmu dominuje jak osobnost Philippa Noireta, tak uličky a atmosféra pařížského Montmartru přeplněného všemi barvami pleti, drobnými přestupky proti zákonu i skutečnými zločiny. Ve svém rajónu si policista René vybudoval za dlouhá léta služby dokonalý systém, jak „vycházet“ se svými ovečkami i se svým platem. Jednoho dne však dostane mladého partnera, který se ohání zákonem a policejní etikou na každém kroku. René nechce ponechat nic náhodě a snaží se mladého policistu přivést na „správnou“ cestu všemi možnými prostředky. (Česká televize)

kaktusacek13

Kde jsou ty doby, kdy se točily nápaditý komedie s jemným francouzským humorem. Prohnilí od Zidiho jsou naprosto skvělí. Dva naprosto zvrhlí policajti, které ale každý musí chtě nechtě milovat. ()

JosefTomas

Nádherná ukázka toho, že Francouzi to zkrátka uměli. Super dialogy a památné scény dělají z tohoto filmu naprosto nezapomenutelný klenot, který by se v dnešní nabídce neztratil. (A ani neztratí). ()

ostravak30

Prohnilí určitě nebudou patřit k mým oblíbeným komediím, protože znám lepší francouzské bijáky. Právě Claude Zidi dělal kupříkladu Křidýlko nebo stehýnko či Zvíře. Na druhé straně se mi líbila stará dobrá Paříž a systém, který si René vybudoval. A měl to zmáknuté. Dnes něco podobného chybí, protože takhle měl všechno policista pod kontrolou. Dnes už se nikdo s nikým nezná a každý si žije sám pro sebe. Philippa Noireta mám rád pro jeho komediální polohu od Ukradli torzo Jupitera. A že uměl i vážnější herectví zase ukázal třeba ve filmu Stará puška. A zde se to tak nějak mísí. Když prohnilého policajta tak P. Noireta. Fakt dobré hlášky se a místa se tak trochu míchají s těmi slabšími, ale jsem zvědavý na pokračování. ()

(fjw)

Velmi vtipná francouzká komedie, ještě ze zlaté doby těchto komedií. Jedná vtipná situace stíhá druhou, výborní dva hlavní protagonisté, a kouzlo Paříže:) ()

quasar

Trochu to pokazil ten moc sladkej konec a taky mi malilinko nesed ten prudkej přerod Lhermitta ze slušňáka na stejnýho vychcánka jako je jeho starší parťák. Ale jinak prostě dobrá francouzská klasika, kterou můžu. Zidiho filmy jsem miloval jako malej kluk, jeho díla se skupinou Les Charlots jsem tehdy viděl ixkrát (dneska mi přijdou lehce naivní, ale pár gagů mě rozesměje vždycky). Nejlepší jeho kousky jsou ale: Hořčice mi stoupá do nosu, Zvíře a právě Prohnilí. ()

Aywes

Výborně pojatá francouzská komedie s prvky dramatu a příjemním hereckým obsazením. Humor zde není znázorněn až tolik, avšak když příjde na scénu z 90% je to opravdu vtipné. Kamera je stálá a vyznačuje se dobře vykonanou prací stejně tak jako písně ve filmu, které výborně doprovázejí celý snímek jakýmsi jemně ponurým dějstvím. Příjemné zpracování jen škoda, že není více vtípků. ()

rawboy

Výborná nadčasová komedie, která s přibývajícími léty neztrácí půvab. Rád jsem se opět podíval a (samozřejmě proti mému přesvědčení) sympatizoval s dvojicí pařížských zkažených mužů zákona. ()

p.a.douch

Bomba! Klasika 80. let. Philippe Noiret a Thierry Lhermitte předvedli perfektní herecký výkon - přesně takhle jsem si za socialismu představoval ty kapitalistický poldy (narozdíl od našich zákonadbalých příslušníků VB). Výslech za pomoci telefonního seznamu neměl chybu. Všem vřele doporučuji - 95 %. ()

Marchellonzo

Líbilo se mi, jak film reálně, ale zároveň velice vtipně zobrazuje pařížské mini podsvětí a jaký krásný zločinecký systém si zdejší lidé dokázali vybudovat, a jak ho párek policistů dokáže zneužívat. Proč já se jen nenarodil jako policajt v Paříži ? ()

jessic

Zábavná klasika, která není francouzsky ztřeštěná, ale civilně sympatická. Philippe Noiret, pařížská atmosféra a svérázná "francouzská" životní filozofie. ()

v.indruchova

Nevšední film o realitě, která byla, je a doufám že dál nebude. Nechci být moralista, ale já s tím co pánové dělají nesouhlasím. I když jsem prošla školením pana Noiret. Film spíše k zamyšlení, nečekejte žádný smíchobol. Lepší průměr, pro film, který má své ono kouzlo. Spoiler: Mladý inspektor se mi moc líbil, škoda, že podlehl svodům zločinu. ()

Salvator

Film o podvodníčcích v řadách policie je ukázkou, že společensky závažné téma lze velmi dobře zpracovat jako komedii. Vše pak umocňují výkony obou hlavních hrdinů. ()