Reklama

Reklama

Epizody(28)

Soul, třicátá léta. Korejský policista pracující pro japonské kolonisty hledá bojovníka za svobodu známého jako „Svatební maska“ a vydává se nečekaným směrem. (Netflix)

Recenze (9)

Zelilu007 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlépe udělaných JK series a musím uznat, že Joo Won si mne získal už od začátku ( ikdyž byl největší zloduch). Asi na ně mám trochu slabost :) I ženská postava mne nezklamala a doufám, že jí ještě někde uvidím. Děj a příběh mne nepustil od počítače, dokud to neskončilo. Konec však neprozradím ......:) ()

Curlyen 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem hledal nějaký mix žánrů akce, romance, drama, maskovaní hrdinové a nějaký hlavní cute couple jak třeba v City Hunteru. Romantiky se zas tolik nedostalo imo, ale akce a rozhodně drama či tragédie byl plný seriál. Nebyl jsem si jistý, zda tomu po prvním díle dám šanci a dokopu se k puštění dalšího dílu, ale nelituji toho, že jsem hned v tomto seriálu pokračoval. Příběh mě táhnul stále dopředu, velice napínavé a hlavně plné emocionálních a WTF momentů, zvratů či psychologických scén. Hlavní herecké obsazení se mi velmi líbilo, herce Joo Wona jsem viděl poprvé a jako herce jsem si jej oblíbil. Myslel jsem, že sledovat 28-mi dílný seriál snad ani nedám, ale do tohoto kousku jsem se prostě ponořil a velice se mi líbil OST, ten byl velmi hezký, a který si určitě po čase zase někdy pustím. ()

Reklama

YukiKaze 

všechny recenze uživatele

Možná to bude znít divně, ale lepší doramu jsem neviděla. Tolik se toho za těch 28. dílů stalo... nikdy bych nečekala, že tolik špatných zvratů se tam může vejít. Sice jsem měla představu, jak to skončí, a že Lee Kang To je ve skutečnosti dobrák, ale musel sloužit té špatné straně, aby se postaral o rodinu... Všem, kdo milují maskované hrdiny, co trpí pro jiné... mrkněte se na to. Uvidíte, že vám to učaruje jako mě. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ach jo, ty Japonci se s nima tak párali… aneb kdyby to šlo podle historie, tak se neštítili všechno postřílet a bylo by jim to jedno… A opět jsem narazila na to, proč se mi spousta korejských seriálů během sledování znechutí – přemíra melodrama, patosu, falešných slz a divného trápení, nemluvě o tom, že občas se postavy chovají tak nesnesitelně, že mám chuť je popadnout za límec a profackovat, zdravím husu Mok Dan. Joo Won mě o brilantních hereckých schopnostech přesvědčil až jinde a rozhodně se na něj mnohem lépe dívalo, když měl po boku bratry. Co se mi ale líbilo, byl OST. I po roce od zhlédnutí si ho ráda pustím. Samozřejmě není to špatné; je tam akce, láska, tragédie, přátelství – prostě krásný balíček klišé, které máme tak rádi. Přeloženo. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Zajímavý seriál, který pojednává o docela smutné historické události pro Korejce. Pro mě to nebyla až taková bomba, jelikož některými prvky neodpovídá tehdejší realitě a i některé zvraty či jednání postav byly nelogicke, a to nemluvím o tom, jak byli ti Japonci kolikrát tak hloupí. Pro Korejce je tento seriál docela satisfakce za zvěrstva, které zažili za okupace. Je to k-drama, takže netlačí tolik na pilu, jak bychom mohli vidět třeba u filmového zpracování stejného tématu, mně to docela vadilo, ale Korejcům zjevně ne, viz moje přítelkyně. Pro ně je důležité to poselství a také že někdo řekl konečně, že jsou to assholes. Takže na jednu stranu to není ti špatné drama, ale mě to tolik nechytlo, i když seriál má některé silné scény, zvláště ta poslední epizoda. Na druhou stranu si uvědomuji, jak lehce tento seriál odsoudit díky určitým nepřesnostem v chování Japonců - málo brutality apod., ale chápu pohled mé přítelkyně, které se seriál velmi líbil. Proto ač ne úplně rád, hodnotím jen lehký nadprůměr. P.S.: podle jednoho komentáře jsem čekal, že druhá půle bude lepší, no pro mě zas tak nebylaxD ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • A zajímavostí také může být i fakt, že se v hlavních mužských úlohách mohl objevit někdo úplně jiný. Tím dotyčným měl dle původních představ televizních tvůrců být slavný jihokorejský herec Hyeok Jang. A mohlo to být opravdu zajímavé. Jak ale herec sám podotkl, pro jeho hereckou kariéru by to nebylo zrovna to nejlepší. Opět by se objevil v úloze hrdinného bojovníka, v tamějších vodách někdy nazývaného Sageuk (사극), - ať už historického či současného - bojujícího za svobodu, za práva slabších či co, nebo prostě jen nějakého dalšího revolucionáře, domáhajícího se - násilím nebo ne - nějakých hodnot. A jak můžete sami vidět, maskovaná postava z komiksové předlohy se nakonec nejvíc zalíbila jihokorejskému herci Won Joo. (Conspi)
  • V původním znění se měla televizní série svým nedočkavým televizním fanouškům představit již 9. 5. 2012. Tak se ale nestalo a série se představila až s několikatýdenním zpožděním. To z důvodu závažného poranění několika členů natáčecího štábu, do něhož při jedné z natáčecích scén vjel autobus městské hromadné dopravy. Jeden z hereckých dvojníků a kaskadérů během tohoto nešťastného incidentu na místě zemřel. (Conspi)

Reklama

Reklama