Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

1Legend1

-In fact, the only thing pisses me off is I have to rewrite this entire fucking book. We have to change our names again. Son of a bitch.- Tuhle rodinku jsem si zamiloval. Oni jsou brutální, bez slitování zabijí každého na počkání, jestli jim nedá to, co chce. The Family určitě není bez chyby, vyskytují se sem tam hluchá místa, hodně bylo vyzrazeno již v traileru, a přesto to nebylo tak špatné. Prostě to zhodnotím slovem, kterým by to zhodnotil pan Blake: Fuck. 70% ()

Kingjiri

Zejména vzhledem k hereckýmu obsazení dost slabej výsledek Bessonovýho snažení. Na mejch dojmech se asi taky trochu podepsalo, že mafiánsko-gangsterský motivy nejsou mym šálkem čaje. Ale i přesto jsem se bavil fakt málo a měl jsem pocit, že je stopáž dvojnásobná. Víc mě zaujalo jenom pár scén ze školy, DeNirovy představy o likvidaci nesympatickejch lidí a skromná akce v závěru, dvě silnější hvězdy. ()

bararich8

Příjemný snímek, kde nejvíce potěší příjemný humor, škoda jen, že ho za ty téměř 2 hodiny bylo využito tak málo. Vše ostatní totiž skvěle plnilo svůj účel a klapalo to. Nepříliš ohraný příběh, povedené postavy a zase jednou vydařený konec. 3,5* ()

pepa3rd

Na tomto filmu se mi asi nejvíc líbilo, že nám neukazují další disfunkční rodinu, kde si všichni jdou po krku a jen dílem vedení okolností, jsou nucení spolu čelit protivenství, které je nakonec stmelí. Díky za to. Přesto je film hodně nevyrovnaný a skvělé scény střídá trochu té vaty. Celkově ale rozhodně nadprůměrná skorokomedie. 60 % ()

Stíba

Průměrná a naprosto předvídatelná oddychovka od začátku do konce. To by konec konců nemuselo být na škodu, pokud by na režisérkou židli neusedl Besson a do hlavní role nebyl obsazen De Niro nebo Lee Jones. Zvláštní je i to, že se Besson snad kromě pár střihů ani z té průměrnosti nepokusí vystoupit a ještě vše dorazí tak laciným závěrem, díky čemuž film působí spíše jako taková trochu odfláknutá letní nahrávka z dovolené než snaha o to natočit dobrý film. Škoda. ()

Ondr@932

Povedený krimi trochu komický příběh rodině Mafiánovi. Robert De Niro je skvělý. Ale něco tomu chybělo. Především v druhé polovině. 60% ()

Sgt.Cliffer

Prvně tento film opravdu neodsejpal. A k tomu jsem se těšil na komedii, ale ta se konala ze 111 minut asi jen 30. Perfektní výkon Tommy Lee Jonese. On se prostě na správně nevrlý a podrážděný dědky hodí skvěle :-) Každopádně pár světlých momentů jako kšeftování synáčka, řešení obecních problémů, obchod a nedobrovolná vyjížďka dcery. Takže asi 6 momentů. Jsem zklamán, že jsem zrovna tento večer nevyplnil něčím jiným. ()

Hpatrik

Tak tohle se moc povedlo! Parádní námět, špičkové obsazení, podmanivé prostředí francouzského venkova, skvělé fórky a gagy a minimálně jedna legendární scéna (kino). Svěží, dynamické, zábavné a okouzlující Dianna Agron! ()

Torgal

Pozerá sa na to fajn, aj keď je to vlastne film o ničom. Na nejakú akciu sa dostane až v závere, dovtedy sa všetci len tak poflakujú po francúzskom provinčnom mestečku a občas niekoho brutálne zmlátnia. De Niro hrá v podstate sám seba (mafiána) na dôchodku, bilancuje staré časy (príde dokonca aj na scénu, kde hodnotí Scorseseho Mafiánov, kde mal hlavnú rolu) a skoro nič navyše sa nedeje. Špeciálne plusové body za nádhernú Diannu Argon, toto dievča by som vedel ľúbiť. 6+/10 ()

anitae

Naprosto pohodový film, ve kterém zazní slovo kurva asi milionkrát. Al Capone vždycky říkal: "Slušně požádat s pistolí v ruce je lepší než slušně žádat bez ní." :) ()

PEZ

Ale áno, mne sa to páčilo. :) Po dlhšom čase slušný Luc Besson, predsalen posledné roky to boli čisté akčné výplachy. Tunak sa tiež našli akčné scény, ale v podstate nám tu režisér a scenárista v jednom predviedol rodinný film odohrávajúci sa na francúzskom vidieku. Iba okorenený mafiánskym pozadím. Robert De Niro úplne skvelý. Tommy Lee Jones rovnako. A zaujala aj krásna Dianna Agron, ktorá popritom hviezdila v seriály Glee a ešte podľa mňa bude mať možnosť ukázať svoj talent. To balancovanie na hrane paródie a vážneho filmu mi tentokrát nevadilo, takže v kľude dávam 4*, keďže nemám problém si to pozrieť dakedy v budúcnosti znova. PS: Tie priame narážky na predošlé firmy De Nira boli parádne! Či už to boli Untouchables, alebo Goodfellas. Vlastne celá tá scéna premietania Goodfellas v sále bola geniálna. :) ()

Franc1s

Co s tímhle? Jako komedie-ne, jako krimi-ne, jako krimikomedie-ne. Byly světlé momenty, o tom žádná, ale tolik prázdných míst, kdy už jsem si říkal, ať někdo aspoň hodí nějakou hlášku nebo máma vyhodí do povětří další supermarket. Tomu všemu ani nepomohl T.L.Jones a R.de Niro se sadistickými záchvaty, co stály za přetočení.. Ještě, že na tu jeho dceru se dalo dívat (D.Agron :) S odřenýma ušima 6/10 PS.: Bohužel na tohle rychle zapomenu.... ()

Jolee

Těšila jsem se na pořádnou černou komedii, kde De Niro satiricky zpochybní své dosavadní mafiánské role. Bohužel však snímek neměl vůbec gradující tendenci a od půlky filmu jsem koukala na hodinky, kdy už ta "sranda" skončí. Škoda, mohli se pořádně vyřádit. ()

Pavel82

Individuálně průměrně rozehrané příběhy jednotlivých členů rodiny, jejichž vzájemné vazby jsou ale žalostně nedostatečné... Klidně to mohli být čtyři náhodní lidé, kteří spolu žijí v jednom domě. A to je na filmu s názvem The Family myslím zásadní problém. První polovina je čekaně utahaná, druhá předvídatelně průměrná a věřím, že i kdybych v průběhu snímku přišel o půl mozku, tak bych stejně dokázal odhalit, jak to celé skončí. 50%. ()

Oonika

Docela pecka... :-) Skvělý herci, skvělé vtípky. Celé to bylo takové neotřelé, neokoukané. A vtípky na účet Francouzů byly velmi trefné. ()

Moiraine

Slabé tři za pár povedených scén. Kdyby se Luc Besson nesnažil zavděčit všem cílovým skupinám, bylo by to lepší. Jako kdyby se tu na všem ubralo. A přitom by z toho mohla být úžasná drsná černá komedie. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)