Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Dixieboy

Lehce zdlouhavé bez pořádné akce, ale zato s vtipnými dialogy a velmi příjemným obsazením :) Nevím, zda je to záměr, ale Michelle Pfeiffer tu vypadá jako stařena a to mě upřímně trochu šokovalo... I závěrečná akční scéna mohla být mnohem delší... ()

Facerr

Fuck, to byl ale dobrej film.Mafiáni se vší brutalitou, která ale nakonec vypadá až tarrantinovsky dobře. Akorát, že tohle je Luc Běsoň. Přičemž tohle byl běs v tom nejlepším možným slova smyslu. Akorát finálová akce mohla bejt trochu víc akčnější. Místo toho prásk, prásk a je hotovo. Hlavní part Mafiánových je ale zaměřenej na tuhle sympaticky ujetou rodinku, což docela obstojně stačilo. Hned bych si dal říct s dvojkou. ()

Honzulik

Mafiánovi (Family, The) - tak na tento film jsem se podíval hlavně kvůli Roberta De Nira, který snad vůbec nestárne a Michelle Pfeiffer s Tommym Lee Jonesem, které mám rád. Možná je škoda, že si Robert De Niro poslední dobou vybírá horší scénáře, které podzim jeho kariéry spíše posouvají do naprostého průměru. Ale možná milosrdná historie všechny jeho slabé kousky z mé paměti vymaže a zůstanou jen ty dobré a skvělé filmy, pro které Roberta diváci milují... ()

silak_xup

Celej film se nese v duchu komediální gangsterky, celej film mě bavil ale ten konec? Ten to uplně pohřbil. Sledujeme rodinu mafiána, který se stal udavačem aby se uchránil a je v nějaké ochraně svědků. Příběh fakt místy vtipný, docela agresivní dcera a vychcanej synek jdoucí ve šlápějích tatínka, celé je to takové odlehčené a ke konci uplně zbytečně přehnaná řežba, která je navíc jakoby useklá a najednou konec. Pro mě velké zklamání, nebýt toho konce, tak 4*. ()

BlackAngels

Bavila jsem se po celých sto dvanáct minut. Když se na to dívám tak má brutální představa bezcitných, krutých mafiánů nějak odplouvá spolu s černým mrakem, který jsem měla v představách nad touto skupinou. Vezměte si maminku - sice vyhodila obchod maličko do povětří, ale... Proč? Protože obyčejný člověk mezi sebe nedokázal příjmout cizince, který se přistěhoval. Dceruška - jó, dobře rozbila mu tu hubu fakt pořádně, ale...Proč? Nechtěl jí snad obelstít, nalákat do auta s nabídkou pomoci a pak obtáhnout někde v křoví a pyšnit se tím před klukama? Dobře holka! To se mi líbilo. A synáček - jo taky nechal trochu domlátit klučíky ve škole, ale...Proč? Nemlátili ti kluci snad každýho ve škole, nešikanovali ostatní? A tatínek - :-D ten to bral trochu jak když by kosil kosou houby po dešti :-D Ten byl prostě svůj a chtěl vše dobré pro rodinu a nesnášel vydírání obyčejných mafiánských lidí :-D Film, který ukazuje, že každá pravda má vždy dvě strany. Rádi se přikláníme na tu, která je zřejmá nebo na tu jednu, kterou známe. ()

waltosin

To začátek vypadal tak slibně, ale pak mi to přišlo špíš že si nedělaj srandu z mafianů ale z nás, hlavně to nudný a přeplácaný finále." Mafianovská" rodina tak nic moc, kromě toho kluka ten byl docela super. 45% ()

yatan odpad!

Tak zly film som uz velmi dlho nevidel. Rozmyslam, v akych problemoch musi byt Pfeiffer a DeNiro, ze sa daju na takuto pitomost nahovorit. Otras! ()

zerk0

Svižná oddychovka s dobrou atmosférou po Bessonovsky. Jeho štýl humoru mi sedí a hoci to už nie je to čo bývalo, tento snímok ma skutočne bavil (možno aj vďaka asistencii Martina Scorseseho). Skvelý príbeh o šialenej mafiánskej rodinke, ktorá rozvracia pokojný život malého mestečka má grády a neustále prekvapuje. Herecké výkony hodnotím veľmi pozitívne no a k De Nirovi asi len toľko, že mafiánske role mu sedia ako riť na šerbeľ. Jeho zabijacky vážny kischt je proste na nezaplatenie. Zlatý klinec filmu bola scéna z kina, kde ma Giovanniho reakcia na premietanie filmu Goodfellas náramne pobavila. Dvoma slovami: Dobré. Ku*va! ()

tsatsiki

Jedno slovo by to vystihlo. Kurva. To Robert de Niro říká v tomto filmu na všechno. Velice zdařilá akční podíaná se skvělým výkonem De Nira, Pfeiffer, Jonese, Agron A Lea.Zdlouhavého komentáře ne třeba. 4*. ()

Domas88 odpad!

Chvíli to vypadalo fakt mazec fakt, ale z ničeho nic to začalo upadat místo toho aby se vše hezky stupňovalo mít takové herce a takhle to pokazit??? Je to prostě moc přeceňované a pokazili si to sami, první půl hodina fakt mazec a pak to klidně vypněte a nic se nestane.. mrzí mně a ani mi to neutíkalo... ()

lobo87

Námet viac ako zaujímavý, ale Besson už má nejlepšie roky za sebou a tento film pomaly zapadne prachom. Obsadenie skvelé, Dianna neodolateľná, ale režisér mohol trošku pritlačiť na pílu, aby film získal na zábavnosti, prípadne dramatickosti... 65% ()

Lucbric

SUPER FILM! Ani na vteřinu jsem se nenudila, pár scén bylo docela vtipných a závěr byl pěkně napínavý. Fandila jsem jim až do konce :) ... A i když Robert de Niro patří mezi mé oblíbené herce, tady se mi nejvíc líbili Dianna Argon (Belle) a John D'Leo (Warren). ()

TomasB

Mám takové hodně rozporuplné pocity. S chutí bych dal pět hvězdiček za skvělou zábavu a zároveň jednu, za totálně promrhaný potenciál. Celou dobu film baví, je svižný, ale nic se tam vlastně neděje a vše spěje k velkolepé přestřelce ve finále. A ta je super:) ()

moviefan4

Postačujúci priemer. Dobré herecké výkony,dobrá práca s kamerou a dej filmu nebol zlý ale pre mňa mal vela suchých miest pri ktorých som sa nudil. Ak by tento film netočil Besson bolo by to za 4*. ()

matys12

Na konci komentáře se nachází SPOILER!! Příjemný film, na takový klasický večer, kdy nevíte, na co koukat. De Niro, by se dalo říct, vrací do své klasické role i když trochu jinak. Vlastně, když se zamyslím, tak nejvíce překvapující je obsazení tohoto filmu, kdy zde máme tři legendární herce a pak tváře, které jsem snad nikdy neviděl. Místo, kde se tento film odehrává má velice příjemný efekt a trochu je mi i líto, že není nějak více využito. Film je dosti komický a ani chvíli se nenudíte, ale pak najednou přijde rychlý spád a ukončení snímku. Hlavně bych řekl až nesmyslně, kdy *SPOILER* rodina zničí všechny nájemné vrahy, když ti vrahové chvíli předtím vystřílí celý policejní sbor… pfff… *KONEC SPOILERU*. Long story short… snímek neuškodí, ale ani nijak extra nepotěší. ()

Elessar.

Také trochu rozporuplné, ale docela ma to bavilo istého času. Je to celkom rýchle, taká letná komédia, ale neviem, príliš si toho nepamätám poriadne, ale malo to v sebe takú ľahkosť. ()

sisona

Film mě bavil opravdu celou dobu. Hrozně se mi na něm zalíbilo, jak se snaží odlišit. Líbilo se mi, i jak to bylo celkově dost drsně podaný. Herecký výkony byly úžasný, ale chci hlavně vyzdvihnout Diannu Agron a Johna D'Lea. A závěrečný scény? Seděla jsem napětím jak přikovaná! :o) ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)