Bezpečný přístav

• USA Safe Haven (více)

conejo

Když je všechno špatně: scénář, dialogy, motivace postav, hudba v nesprávné chvíle. Pokud vám ale nevadí opakovaná schémata romantických filmů (jako, ehm, Dům u jezera), dá se považovat za lehký nadprůměr stravitelného večera u vína. Já tedy ale osobně lituji zahozených desítek minut sledováním tohohle. Nešťastný nesmělý osamělý muž se dvěma malými dětmi v zapadákově + žena na útěku před čímsi t a j e m n ý m (uuuuuu), na první pohled si rozumí s mužovou dcerkou - to už musí být o s u d. Nejvíc mě bavil osobní moment, kdy mne těsně před druhou vrstvou závěrečného odhalení napadlo - haha, blbý, ale ještě blbější by bylo kdyby ......cenzura spoileru.... - a ono jo. Ale tak zase, umím si představit, že by to mohlo být mnohem horší a navíc ani nejsem cílové publikum, takže ** až ***. ()

ti88na

Tu sa niekto fakt nevedel rozhodnúť aký film vlastne točí. Miešanie žánrov mi neprekáža, práve naopak, ale v tomto prípade nebola ani jedna linka príbehu zvládnutá, herecké výkony boli len priemerné a zase použijem staré-dobré a všetko-vyjadrujúce slovíčko nuda. Okrem toho koniec tejto zlátaniny na mojej tvári zanechal výraz totálneho údivu a nepochopenia. Načo tam ešte nasilu vsunuli ten žáner mysteriózny!? (Pochopí, kto uvidí a vydrží až do konca.) ()

Hanys_

Noci s nepřítelem verze 2013. Hallstrom se upsal červené knihovně pro teenegry, která boduje kouzelným vizuálem, ale to je asi tak všechno. Závěr mě fakt rozesmál. ()

dopita

Ta třetí hvězdička je s hodně odřenýma ušima. Lasse Hallström film drží nad vodou svojí jistou rukou, ale i tak se zhruba od poloviny filmu dostavuje nezáživnost až nuda. Scénář stojí za prd z čehož vyplývá, že závěr je strašná sračka, která by byla k smíchu, kdyby nebyla k pláči. ()

tom.nosek

Ze Sparksových filmů, co jsem zatím viděl, je určitě nejvíce nepředvídatelný a dobrou polovinu jsem si nebyl jistý, co se tam odehrává na pozadí (resp. v minulosti). A i když skončí, tak je tam ještě jedna zápletka, která je nenápadná, ale velice potěší. I postavy jsou dost sympatické. A herci taktéž. Tak proč jen tři hvězdy? Kdyby měl film cca 90 minut, dal bych i ty čtyři, bohužel v dvouhodinovém formátu nedokáže držet tempo a místy je těžkopádný. Navíc to vyvrcholení je pak vlastně docela dost rychlé. Takže se hodinu a půl čeká na konec, který je pak pryč za pět minut. Proto je tento film na tom největším pomezí tří a čtyř hvězd, v mé "kategorizaci" to ale spadne ještě na tu trojku. ()

Randyz

Slaďák šmrnclý i jinými žanry, který rozhodně není dokonalý, ale pro chvíle odpočinku celkem fajn filmek... ()

Sufferer

Symbolicky pokus obalamutiť diváka, že pre Bezpečný prístav je škatuľka romantického filmu malá. Dramatický oblúk len rozohráva a následne sunie žánrovú riekanku smerom vpred. Napodiv nesilene. Nejeden priaznivec romantických filmov mi určite dá za pravdu, že Lasse Hallström skúsene harmonizuje súzvuk dvoch utrápených duší (Julianne Hough je veľmi roztomilá a Josh Duhamel veľký sympaťák), ktoré prenasledujú tiene minulosti, na svoje najlepšie časy však režisér spomenúť nedáva. Pušný prach možno zvlhol vplyvom vlhkého vzduchu pri pobreží, kam Nicholas Sparks rád zasadzuje svoje príbehy. Niet divu, na rozdiel od betónovej džungle scenérie malomesta nevytvárajú scudzujúci efekt. Vskutku milý film, ktorý keby cez palubu vyhodil zopár dramatizujúcich minút a/alebo pritlačil na city, dopádloval by k bójke so štyrmi hviezdami. ()

valasek.m

Co by jste čekaly od Nicolase Sparkse, však jeho knihy jsou furt samá romantika a do ní nějaký ten problém, což mě osobně velice vyhovuje a pro mě to bylo dobře zabitých 115 minut při nudném večeru. ()

peetriss

Mnozí film nazývají přeslazeným kýčem, já jej nazývám povedeným a sympatickým přeslazeným kýčem, který profituje především ze zkušeností režiséra, který je specialistou balancování na hraně kýče a sympatické podívané. Hallström jen oproti své předchozí romanci Lov lososů v Jemenu obměnil komediální prvky za prvky thrillerové. Sympatické je, že se, podobně jako její okolí, o minulosti hlavní hrdinky dovídáme podrobnosti až v průběhu dění, prostřednictvím flashbacků, které pomalu skládájí mozaiku, postupem času začínající dávat smysl. Protože jsem romantická duše, Bezpečný přístav na mě po celou působil milým a svěžím uvolňujícím dojmem, který se podpořen dobrými a neokoukanými herci. Vypíchnu především Julianne Hough, která má podle mě díky svému vzhledu a charismatu ambici stát se novodobou Meg Ryan, a tím po ní převzít žezlo královny romantických rolí. 70% ()

lucijelucije

Kdybych nevěděla, že je předloha od N. Sparkse, myslela bych si, že je to moderní remake na Sleeping with the Enemy, protože až na nepatrné rozdíly je to podle mě téměř totožné. Jinak tenhle snímek špatný není, možná by nemusel být tak dlouhý, ale řekla bych slušný průměr. ()

Prochy38

Mezi J. Duhamelem a J. Hough ta chemie je a u mě na to film stál. Co se dělo kolem nebylo tolik důležité, i když závěr ještě přidal na tom, že film byl jedno milé překvapení. Stačí vidět jednou, ale urazit to nemůže. ()

fredisek

Zápletka tak standardní, že být greenpeace aktivistou, tak vytáhnu do ulic protestovat proti zmrvení tolika stromů na tak jalovou knihu. Pokud se nám Hallström snaží dokázat, že doby Čokolády a Pravidel moštárny jsou v tahu, už jsem mu uvěřil. Ne pokaždé máte Juliette Binoche a ne pokaždé máte předlohu od Irvinga, ale to neznamená, že jste v loji. Bezpečný přístav je hloupý, je to jedno velké klišé a jeden velký kýč, kde plápolají americké vlajky, děti zařizují dospělým rande, vztahy z minulosti jsou až moc přítomné a všichni vypadají moc a moc hezky, i když jim zrovna teče do bot. Make-up, který používala Katie, by měl dostat řád čestných legií za to, co všechno vydržel a vůbec se neroztek. Obsazení nechápu, ani jedna významnější osobnost (v těch laciných Lososech byli aspoň Blunt, Scott-Thomas nebo McGregor) a navrch Robin z HIMYM? Dát do dramatické role - byť vedlejší - herečku, jejíž nejslavnější scéna je cosi o tom, že bobři mají rádi klacky, to chce odvahu a potom nebrečet, když to nevyjde. Srdcervoucí romantika se nekonala, srdcebol z toho ale možná je (kvůli Hallströmovi) ()

aLPaC

Možná jsem příliš sentimentální, ale ta krásná příroda a přímořské americké maloměsto tuto romantiku dost povyšují. Hlavní postavy navíc velmi sympatické a ta holka v těch kraťáskách si říkala o... Od Hallstroma jsem určitě už viděl lepší kousky, ale ne v posledních letech. ()

lareinna

...A keďže ja som romantická duša, tak si hviezdičku pridám :) Pekná hudba, sympatickí herci, vcelku veľmi dobrá romantika... ()

jarmik

První půlka byla na dvě hvězdy (strašně roztahané a opravdu NIC se tam nedělo, až na hezké obrázky moře a listí), druhá ale na čtyři (akce, příběh začínal dávat smysl, a dokonce jej nakonec dostal, no a i v té romantické části už se něco začalo dít), takže celkově celkem povedený průměr. :-) Co se týče Cobie Smuldersové, asi mi nikdy nebude sedět jinde než v HIMYM, i když... i tam už mi nesedí pomalu nikdo, protože kdysi super seriál dostává silnější a silnější pach sračkovitosti... ()

filipvrbik

Vcelku pohodový film, se sympatickou ústřední dvojicí a hlavně kouzelnými dětmi. Problém však nnastává při určení žánru- v podstatě je to romantické drama , a tu právě vyvstává otázka zda byl psychopatický manžel potřeba a taky to, že je tu napsáno mysteriózní logicky uvede jedinou možnost (kamarádka neexistuje-že to je zároveŇ matka těch dětí je vlastně logické), takže jako romantika dobré jako triller a mysteriózní asi tolik co simpsni....70% ()

suzanne1997

Nemůžu jinak než hodnotit svým hodnocením, v tomhle filmu byla opět nalezena láska a i přes všechny komplikace a nástrahy, které jim život přichystal, zůstali spolu. Nemá cenu psát, co se mi nelíbilo, protože taková věc u tohoto filmu neexistuje, naopak velmi se mi líbila myšlenka a ztvárnění postavy jeho ženy, která měla rakovinu. K tomuhle filmu bych napsala: Velmi krásný, příjemný a dobře natočený film. Doporučovat nebudu, stačí, když se sami rozhodnete, podívat se. ()

H4ku11

Keby som už nebol diabetik, tak po tomto už som. Napriek tomu som aj tak sadol na lep a vyjedám sladké s úsmevom. ()

kristynca

Taková vybublaná limoška, ale znáte to, když má člověk žížu... Romantiku v kině aby jeden dneska pohledal, takže jo - líbilo a neříkám, že jsem nebyla i krapet dojatá ;-). ()