Bezpečný přístav

• USA Safe Haven (více)

E lan

Tak trochu zklamání - Lasse, thriller, romantika, mystery - to opravdu vypadalo jako zaručený úspěch. Bohužel se ale jedná jen o prostý průměr. Škoda... ()

Kenty

Docela milé překvapení. Obsahovalo to více žánrů: komedie, romantika, thriller, jediná malá piha na kráse byla poslední scéna s mrtvou manželkou. Do filmu, který má až nechutně blízko k autentičnosti se tato mysteriózní vložka prostě nehodí. Jinak velmi slušný snímek. ()

Sophia

Ze začátku filmu jsem přemýšlela, zda-li ho nevypnout. Ale po rozvinutí děje jsem na takovou myšlenku zapomněla... Líbil se mi jak děj, tak herecké obsazení (dámy, co si budeme povídat, Josh Duhamel je kus). :D Pojetí týrané a vykořisťované ženy, bylo natolik reálné, že jsem chvílemi myslela na ty chudinky, co to mají doopravdy doma. Z celého filmu na mě udělal největší dojem dopis "TO HER" - to mě dostalo... Dávám plnohodnotných ***** (y) ()

neo93

Pohodový romantický film s trochou dramatičnosti. Příběh o dívce která potřebuje zmizet a najít klid a pohodu.To vše nalezne a samozřejmě se zamiluje do prvního muže, kterého v podstatě potká i s jeho rodinou. Navíc je tu jen jeden policajt, který ji chce dostat s námi neznámých důvodů. Nic víc tu není, co by bylo zajímavé. No vlastně je a to zavěrečná odhalení, které jsem ale moc nepochopil, hlavně to druhé. ()

haWranka

Téda, tohle že natočil můj drahý Lasse? To snad ne! Jeho filmy mě vždycky pohladily po duši, ale tady toho cukříku, roztomilosti a krásných lidí je přece jen už moc. Jednou to prasknout muselo... Tematicky podobné Noci s nepřítelem jsou mnohem lepší. Tenhle film mi spíš připomíná takové ty kanadské kriminálky, které se občas objeví v televizi a člověk na ně zase rychle zapomene. A abych nezapomněla, konec byl úplně mimo. ()

pirulka

Ťahavé, zdĺhavé, otrepané, stokrát obkukané. Zápletka ani len nepreletela okolo originality. Avšak nebola to až taká katastrofa- Josh Duhamel je kočkoš :D ()

Likan7

Jak moc chcete, aby byla herečka tuctová generická ničím nezajímá holka, která neumí hrát? Ano.. Asi takhle vznikal casting na další film podle knihy Nicholase Sparkse, spisovatele těch nejprůměrnějších romantických fláků posledních let. Tady tu úroveň "herectví" alespoň trochu zachraňuje Josh Duhamel, který je sice herecky šmudla, ale stále je úplně někde jinde než Julianne Hough. A moc lepší na tom není ani padouch v podání Davida Lyonse. Pokud znáte alespoň pár filmů podle knih Sparkse, budete po 10 minutách vědět všechno. Pan spisovatel a režisér si ale přece jen nechali jeden twist, který je sice celkem odhadnutelný, ale vlastně docela svěží (alespoň v rámci sparksovek). Hallstrom prostě neměl lepší scénář, aby z toho vytřískal víc. ()

Lavinia

Ti dva se hledali, až se našli. Ona má za sebou alkoholického násilnického policajta, kolem něj se pohybuje jasnovidný duch. Jsou pro sebe jako stvoření. ()

Bobbles

Nic moc Nicholasi, umíš to i líp ;-) Film lepší průměr pro nenáročného romantika, opravdu krásný soundtrack a prostředí, ale jen to film nedělá. ()

BuchtiCZ

Hallström asi podstoupil lobotomii, jinak si nedokážu vysvětlit, jak tvůrce vynikajících děl v minulosti vytvořil tuto selanku. TV Prima v neděli po obědě je adekvátní promítací plocha pro nudnou love story bez obsahu, kterou nezachrání ani mysteriózní" pointa. Ještěže nás s karlínského letního kina vyhnala vichřice. ()

Margerie

Ačkoliv jsem podle traileru čekala trochu víc napětí, byla jsem celou druhou polovinu filmu přesvědčená o tom, že se jedná o průměrnou, tříhvězdičkovou, ale přesto vlastně celkem příjemnou podívanou. Ani extrémně pomalé tempo mi tady nějak nevadilo. Ale pak přišel jeden z nejpitomějších konců, který znám. Snahou změnit na poslední chvíli žánr to tvůrci úplně zazdili a já opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Za mě jedno z největších letošních zklamání. ()

TommyDiamond

V tomto případě spíše nebezpečný přístav…. Začátek byl sladký a nevinný, později nastává zvrat díky tíživé minulosti, která dostihne i toho nevinného. A konec, kde dobro porazí zlo. Uznávám, že se mi tento thriller obalený v romantickém hávu líbil.... Celý film jsem přemýšlel proč je v žánrech napsáno mysteriozní. Až na úplném konci se ukázalo, že postava Iris je duch. Bylo zbytečné sem plést něco takového.... Uděluji tři hvězdy.... ()

Judy24

Filmy na náměty Nicholase Sparkse jsou vždycky docela nahraný, protože jsou od začátku odsouzeny k nálepce "slaďárna". I tenhle žánr se ale dá dělat důstojně, když mají mezi sebou hlavní představitelé alespoň trochu chemie a děj trochu dává smysl. Jenže u Safe Haven neplatí ani jedno z toho, takže se na to nedá moc koukat. Docela se mi líbila akorát Cobie Smulders a malý zvrat v samém závěru. ()

Jakub

Druhý a u mě určite poslední film se spisovatelem idiotem Sparksem. Jinak tipicky klišovitý americý film. 32 % ()

rezzzy

Film s povedenou kamerou a hudbou, bohužel děj už se tolik vybarvit nepovedlo, dost pasáží bylo plytkých a bylo ponecháno málo místa na vývoj dějové linky (ta ubíhala rychleji než jsem se stačila sžít s dosavadním průběhem). Za mě jinak koukatelný snímek, jen ta plytkost... Po Poslední písni, kterou jsem hodnotila lepší trojkou, musím tady spravedlivě jednu hvězdu ubrat. Ofiko tedy klikám na 2*, ale pocitově spíš horší trojka, což by mi tak nějak sedělo. ()

dawnie

Černobílo, kam oko dohlédne. Sparks k té šablonovitosti vybízí, ano, ale kruci, vždyť to jde udělat i tak, abychom si z takovýho romantickýho slaďáku sedli na zadek! (Pro změnu musím použít příkladu Notebooku). Na filmy podle tohohle autora koukám hlavně, když se potřebuju pokochat hladivým prostředím americkýho jihu, který je hercem samo o sobě, a nikdy mě nezklame. Škoda, že herci opět nepřekročili svůj stín a nesnaží se do rolí vnést něco, co by Safe Haven pozvedlo o level výš. Manžel-policista-alkoholik je asi zdaleka nejtragičtější, a scénáristický, ehm, zvrat na konci... já chápu, že tam potřebovali zakomponovat nějaký dopisy, když je to Sparks, ale come on, PROČ??? ()

Shitonit

Proč některý filmy sám sobě sestřelím dřív, než se na ně podívám.. Po přečtení Obsahu, po přečtení Komentářů, jsem fakt měl chuť to vzdát. No, přemohl jsem se, zabojoval a nevzdal. Po několika minutách takovýho ničeho, jsem přišel na to, že jsem to měl fakt vzdát. To však neznamená že to je nutně blbý. Znamená to a chci tím říci, že některý filmy jsou takový divný jen tím že jsou, a na jiný může člověk čumět pořád dokola. No a tohle je ten první případ. No a tak jsem si to sjel po roce znovu. A? Nerozumím. Zcela odlišné pocity, snad tím, že prvně jsem se nechal ovlivnit komentářema. Nyní nezbývá než konstatovat, že ponechám li stranou občasné slepé momenty, jedná se o dokonalý milostný film, s vcelku překvapivým dějem, dokonalým koncem, film kterej ve mě dokázal probudit emoce atd..kecy kecy kecy, prostě je to dobrý a jak jsem to napoprvé shodil, tak to teď musím poslat ke hvězdám. ()