Tetovaný

• Francie Le Tatoué (více)

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sepp

Herecky koncert obou hlavnich postav. J.Gabin i L.de Funes dokazuji proc se stali legendami sveho remesla. ()

Phobia

Asi takhle: film jsem poprvé viděla (či spíše poslouchala) při přípravě náročnějšího jídla teprve tento víkend, takže dojem není ovlivněn žádnou nostalgií. Přišlo mi to jako průměrná francouzská krávovina, ztřeštěná, uječená, ukecaná, která má své světlé stránky, ale ve výsledku mi spíše lezla na nervy. Dvě hvězdičky jsou převážně za dva Pány Herce a jejich kvalitní dabing, jinak marně hledám důvod, proč této moralizující taškařici udělit třetí hvězdičku. 49% ()

Snorlax

Jean Gabin a Louis de Funès se sice potkali již dříve v Napoleonovi (z roku 1955, kde Funès hrál štěk) a o rok později v komedii Napříč Paříží (kde Funès opět neměl patřičný prostor), ale jejich komediální talent mohl naplno vyniknout až v Tetovaném. Ke konci šedesátých let, oba jako velké filmové hvězdy, se sešli před kamerou Gabin a Funès jako rovnocenní partneři. A sehráli báječnou komedii s trošinku tužším rozjezdem. Ale od momentu, kdy se na scéně objeví paní Mézeray, začíná pravá zábava. Podotýkám, že i díky báječnému českému dabingu, senzační je nejen Filipovský, ale i Božena Böhmová v roli milostivé paní Mézeray. ()

Anderton

Dej je pritiahnutý za vlasy. Dokonca až tak, že nedáva zmysel a počiatočný nápad nie je tlačený tým správnym smerom. Kupcovia solia peniaze úplne bez rozmyslu a ak by Felicien trochu rozmýšľal, pochopil by nezrealizovateľnosť takéhoto obchodu. Funes sa zasa pitvorí, tentokrát dokonca aj Gabin a príliš vtipné mi to nepripadalo. Má to ale nejaký ten šarm dôb minulých. Medzi zlatú klasiku francúzskej komédie (kde sú tie časy) si Tetovaného určite nezaradím. 50% ()

Frajer42

Jean Gabin i Louis de Funès jsou opravdu páni herci, tahle kooperace jim hrozně sluší a vtipy fungují. Zkrátka pohodová komedie plná jemného humoru. Vyzvednu do nebes i český dabing, který v současnosti nestojí vůbec za nic. Velmi slušný je mimo jiné i příběh. Já jsem potěšen. Docela jsem se bavil. Pěknější 3 *. ()

Mariin

Tento film patří k tomu lepšímu, co považujeme za komedie s Louis de Funesem, i když nedosahuje takových kvalit jako např. Četník ze St. Tropez nebo Smolař. Zde role svérázného šlechtice navíc perfektně sedne Jeanu Gabinovi. Scénář se mi sice zdá trochu slabší, ten konec mi připadal nějak nedotažený, ale celkově lze hodnotit film dobře. Velmi kvalitní dabing (F. Filipovský). Zvláště "úchvatné" jsou salvy smíchu "Funesovy" manželky, to je opravdu síla... ()

nascendi

Aj Tetovaný spadol z priemerného hodnotenia do prepadliska. Námet filmu bol síce originálny, ale nebol dostatočne nosný, tak bolo potrebné pridružiť tému rekonštrukcie zámku. Nemyslím si, že Jean Gabin je vhodný na komické úlohy a s neurotikom Funésom nevytvorili komickú dvojicu. Keď k tomu prirátam upišťanú Félicianovu manželku a nezaujímavý dej, tak nevidím najmenší dôvod pre to, aby som tento film považoval aspoň za priemerný. ()

Marthos

Jediný společný film Jeana Gabina a Louise de Funèse vznikal v nepříliš přátelské atmosféře – oboustranná nevraživost, která mezi oběma hvězdami francouzské kinematografie panovala, není ovšem před kamerou vůbec znát. Funès si zopakoval jednu ze svých tradičních komediálních rolí, tedy rtuťovitého křiklouna, který prahne po penězích a pozornosti, Gabin si naopak libuje v dryáčnické poloze zkrachovalého aristokrata, hájícího sveřepě rozpadající se rodové sídlo. Přestože film čas od času poleví, jeho humor je až nebezpečně nakažlivý a několik gagů patří k tomu nejlepšímu, co lze v komediích tohoto typu spatřit (automobil, hladomorna, drezúra). A v těch salvách smíchu nijak nezaniká ani prastará moudrost, která tvrdí, že šťastným lze být, má-li člověk přátele. ()

dopitak

"Pane ministře! Vaše excelence!" Netušil jsem že tenhle film existuje. I přes lehce vodový scénář to s dabingem Františka Filipovského a Čestmíra Řandy stojí za to, a konec, ten je vůbec ze všeho nejlepší :-) EDIT 2022: Idylka francouzského venkova, člověk by měl hnedle chuť se tam aspoň na léto přestěhovat :) ()

classic

• Spojenie Funèsa a Gabina v jednom komediálnom počine, síce vo mne od samého začiatku vzbudzovalo nemalé, rozumej, mimoriadne pozitívne očakávania, ale zase na strane druhej, som sa trochu viacej obával toho, či ma náhodou zase tak opätovne nesklame najmä samotný režisér, ktorého režisérska tvorba je zväčša mojej osobe, nie príliš extra naklonenou, a to i napriek tomu, že sa v nej zvyčajne objavoval i renomovaný Jean Gabin. • V samom úvode ale všetko vyzeralo ešte pomerne veľmi sľubne, keď som priam nasával tieto dve herecké legendy francúzskej kinematografie, a to konkrétne v spoločnej a obzvlášť dynamickej, otváracej sekvencii, keď si "Fufu", v totálne nastávajúcej eufórii vášnivého zberateľa obrazov, náhle všimol, že vážený gróf má na svojom chrbte "vytetovanú" reprodukciu Modiglianiho, kedy som sa vlastne behom ozaj krátkeho okamihu, ihneď dozvedel, s čím by som mal teoreticky počas nasledujúcich, zhruba 90 minút, celkovo počítať, pričom akonáhle sa postavy presunuli na iné, odľahlejšie miesto s potenciálnou renováciou letného sídla, tak vtedy som sa oveľa intenzívnejšie zaujímal nielen o to, či si jeden z protagonistov, svoju „zbierku” napokon rozšíri aj v takto bizarnom počínaní, keď by ho chcel doslova „zodrať z kože”, ale aj o to, či sa udalosti stočia presne takým smerom, ktorý by nakoniec vyhovoval obidvom stranám? • Totižto, určite neurobím chybu, ak poviem, že bude pre neho „ťažkým orieškom”, ktorý poriadne rozlúsknuť, nie je vôbec jednoduchou záležitosťou, a to ani nehovoriac o ďalších, prípadných postavách, ktoré by postupne mali vstúpiť do diania. • Lokalita sa pravdepodobne zmenila, no pohnútky postáv sa akosi len opakovali, až sa divák miestami cítil byť nimi málo otráveným, že si vzápätí povzdychol, aký premárnený potenciál! • Herci sa snažia, ako môžu, i keď neviem, či sa dokonca vo svojich rolách občas nestrácali, či povedzme neprehrávali? • Pán František Filipovský bol možno ešte lepším, akým býval sám Originál, a práve preto budú mať jeho filmy vždy nábeh k priaznivejším hodnoteniam, než by tomu bolo trebárs v opačnom prípade... ()

Stanislaus

"V životě je všechno nedorozumění. I smrt." Tetovaný není zcela typickou komedií, u níž by se člověk neřízeně řezal smíchy, nýbrž jde spíše o humorně pojatý příběh o na první pohled nepravděpodobném přátelství mezi dvěma muži, které svedlo dohromady jedno tetování. De Funès i Gabin se svých partů zhostili vtipným způsobem a společně naservírovali nejednu povedenou scénku ("Slyším hlasy. - Jste Jana z Arku?!"). Nejkouzelnější částí filmu byly "prohlídky základů v románském slohu", které neomrzely ani při opětovném navštívení. ()

duklak2

Komedie o vlídném přátelství, které se zdá býti dokonalé. Jenže ouvej. Funes zde předvedl svůj klasický výkon. Škoda, že se nepředvedli více i ti ostatní. ()

malylada

Pěkná taškařice a zábava kolem tetování. Kde jen De Funes bere tu energii, je až neuvěřitelné. Zápletka padá na něm a tak úplně mě nepohltila jako ostatní klasiky......6/10 ()

Tommassi3

"A ty do kouta, tajtrlíku !!" ;) Výtečná adaptace a zároveň skvostná komedie našlapaná jako výstřih Dolly Buster.. Nejlepší funésovka vůbec.. ()

argenson

Na rozdíl od mnoha jiných si myslím, že spojení Gabin - de Funès funguje docela slušně. Máme tu neotřelý námět (ovšem zároveň srovnání s o rok starším českým filmem Muž, který stoupl v ceně), řadu hezkých situací, půvabné venkovské exteriéry. A i když mám de Funèse raději než Gabina, musím uznat, že ten to tady táhne a nad Funèsem má těžce navrch. Paní Mezerayová (Dominique Davray) je neméně těžce napřesdržku (takovou manželku přece nelze nezabít). Moje celkové hodnocení sráží konec naprosto bez pointy. ()

Terva

Dvojice Gabin a Funés - co dodat ? Příjemnou zábavu......Drž hubu !! Co mám držet ?? To říkám jemu !....... Jedno tetování na zádech rozjede sérii vtipných i smutných scén. Aby Louse de Funés získal toto tetování je schopen udělat téměř vše. I mamon má ale své meze. CITÁT - Čas není můj pán. Někdy to bylo i smutný. ()

Pierre

Gabin s Funésem se moc nemuseli. Oba byli jiní. Gabin se vždy držel scénáře kdežto Funés najednou natáčení přerušil s tím, že má lepší nápad. Funés byl šašek, Gabin poklidný komik. A když vidím Gabina v tomhle filmu šaškovat, nepřipadá mi to přirozené a je mi ho líto-. Ale i tak je tohle strašně příjemná komedie z těch zlatých francouzských šedesátek a dá se u ní velmi dobře pobavit. A Funes se zde slušně vyřádil. ()

Orlau32

Herecký komediální koncert dvou velkých francouzských hvězd. Jean GABIN se projevil, že má i komediální talent o čemž jsem do té doby neměla ani tušení. Budete se výtečně bavit ! ()