Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (Cinemart)

Raziel811

Čekal jsem cokoli, ale to co se mi dostalo bylo nečekané. Skvěle zahrané, vizuálně zajímavé a velmi humorné. Celý film mi defakto přijde jako jedna dlouhá groteska a každopádně snímek patří mezi to nej roku 2014. ()

durkes

Do filmu som tvorbe pána Andersona nejako neprišiel na chuť. Na prvýkrát som film vypol po chvíli, lebo ma to nebavilo a nemal som na to náladu. Po druhýkrát už som asi tú náladu mal, lebo ma to bavilo. Objavil som zvláštnu poetiku a čaro a pri konci minutáže filmu som už ľutoval, že to končí. Môže byť. ()

kaller

Pěkně bizarní vyprávění s pěkným obsazením a některými moc pěknými momenty. Ovšem na tohle všechno musíte být také pěkně naladěni, abyste si to následně pěkně užili. Hezky pěkně! ()

Qer

Po prvním zhlédnutí jsem byl ani ne tak unešen, jako spíš malinko rozčarován. Nicméně až po druhé projekci jsem si uvědomil, jak hravě a skvěle je tento snímek natočen. Hltal jsem doslova každý záběr a pokud by se Grandhotel Budapešť dal označit za komedii, je to ta nejchytřejší a nejinteligentnější komedie, jakou jsem v poslední době viděl. ()

tinss_18

Filmy tohto typu veľmi nemusím, avšak tento sa naozaj vydaril. Skvelá kamera, strih, herci v hlavných úlohách a humor ma pripútali k filmu bez prerušovania. ()

IlMagnifico

Neotřelá barevná zábava s excelujícím Fiennesem (a vůbec mimořádně zdatným hereckým ansámblem), která ve mně ale i přes řadu nadšených ohlasů a devět nominací na Oscara nijak mimořádně hlubokou stopu nezanechala. Na stranu druhou, další projekci se někdy v budoucnu určitě nebráním. Naopak, dá se dokonce říct, že se na ni přece jenom docela těším... ()

Mraxis

Rozhodně zajímavý a originální film. Naprosto úžasně herecky obsazený a zvládnutý. Některé scénky mě upřímně nadchly a chtěl jsem z toho prostředí vidět více, ale bohužel film jede šílenou rychlostí a skáče od témata k tématu, nevrací se zpět. Příběh je velice poutavý a zpracování je rozhodně netradiční. Wes Anderson mi jako režisér nic neříká, ale z doslechu je prý tohle netradiční... Člověk by řekl, kýčovité zpracování pro něj normální. Nevidím v tom problém. Co mě na filmu zklamalo je, že na komedii je to překvapivě prázdné a jen opravdu hodně mírně vtipné. Řekl bych, že člověk by se na to neměl dívat jako na komedii. Spíš by to měl vidět jako humorný, trošku kýčovitě, ale energicky zpracovaný příběh z hotelového prostředí. 75% ()

Epco

Klasický Anderson, ktorému som ešte stále neprišiel na chuť. A začínam si myslieť že by som sa už ani nemal snažiť. ()

JecteJogurty

Forma je super, zábavná a neopozeraná ale inak politicky korektný film s otrepaným bojom proti zlu reprezentovanému tradične nacizmom. ()

sarianna

Konečně nějaká komedie, která je fakt vtipná, i když je naprosto šílená. Něco mezi Pythonama a Mighty Boosh, což je přesně to, co se mě líbí, bavila jsem se od začátku do konce a to už se mi dlouho nestalo. Zkrátka, konečně zas jednou dobrý počin. ()

baner

Grandhotel Budapešť - hravý príbeh, o jednom malom príbehu, vyprávaný z pohľadu poslíčka Zera, podávaný hravou formou s množstvom úžasných hercov, vynikajúcou kamerou a pasážami tak príjemnými, že Vám fil uteká medzi prstami ako presýpacie hodiny až je tu záver. Jediné čo ma pri konečných titulkoch napadlo, bola otázka, prečo to už skončilo :) keby bolo viac takýchto filmov s takou úžasnou otázkou na konci. Odporúčam vrelo :) dávam 100% ()

Pan_Sady

originalita filmových nápadů byla úžasná, ale film měl bohužel sestupnou tendenci. Nesmyslné zabíjení temné rodinky, honička na saních a trapný útěk z vězení. Pro mě film, který začne odvážně, plynule a srozumitelně se nemůže z ničeho nic změnit v takovou slepeninu fantasy hovadin. Ke konci mi to připomínalo dětskou fantazii nebo ještě lépe plácání každé myšlenky, která filmaře napadla...Škoda vypadalo to ze začátku opravdu slibně. ()

adako

Veľmi pekný, až vyčačkaný obraz pripomínajúci skôr animovaný film. Jediné čo mi dosť prekážalo že hercov vyberali skôr podľa zjavu ako podľa toho ako hrajú. Takže v podstate okrem Ralpha Fiennesa ktorí má aj charizmu a jeho postava má charakter, väčšina ostatných postáv (viac sa hodí postavičiek) síce super vyzerajú ako to na čo majú byť, ale o to slabšie to hrajú. ()

MiKos

Subjektivita především: Bizarní bohužel jinak než bych chtěl. Scénář je bizarní, režie je bizarní, kostýmy bizarní. Celkový vizuál bizarní chvílemi připomínající dokonce amatérskou tvorbu desetiletých chlapců . Snad jediné, co jsem považoval za pozitivum byly herecké výkony. Škoda, že to nebylo bizarní trochu jinak třeba by se mi to i líbilo, nicméně komedie která mi v celku nepřišla vtipná na druhou stranu jsem se nenudil celou dobu. 30% ()

tata22

Tak trochu hrabalovská poetika jakoby opsaná z Menzlovo Obsluhoval jsem anglické krále, šmrcnutá páně KarloZemanovským nadšením pro papírové triky. Mám ale za to, že Karlu Zemanovi se jeho Ukradená vzducholoď či Vynález zkázy podařilo dotáhnout u kousek dál, stejně jako Menzovy onu výše zmíněnou poetiku páně Hrabala. Ale koukat se na to dalo, jen je mi trochu záhadou co se na tom líbilo americkým divákům, kteří jsou zvyklí na trochu "jiné" a po hříchu né moc dobré filmy... Snad pánové a dámy z Americké filmové akademie ocenili právě tento film aby i americké publikum docenilo, že filmy se dají dělat i jinak, a že není důležité vynákladt milony dolarů na efektní triky a masové scény.... ()

Niki23

To jsem takhle jednou šla na film... Wes Anderson... To je ten co natočil ten divně pěknej film „Až vyjde měsíc". Nic jsem nečekala, možná jen další divně pěknej film. No.... A přišla prostě pecka. Něco tak vtipnýho, vizuálně krásnýho, jsem sakra dlouho neviděla. Herci, kamera, kostýmy... Mateřské znaménko ve tvaru Mexika... Byla to jedna šílená, akční a barevná jízda. Karlovarskej kamzík a celkově prostředí Zubrowky... Chci se tam přestěhovat, chci bydlet v tom věhlasném hotelu, chci poznat Gustava, Zera a prostě všechny... Ty postavy mi prostě sedly a ráda bych s nimi chodila na kafe, které bychom pili nad pochoutkou od Mendel´s. A asi není ani potřeba se zmiňovat o scénách, který by jako obraz koupil nejeden sběratel umění, protože tenhle film je jimi přímo nabitej. Já bych si tím klidně vytapetovala pokoj... A myslím, že nejsem sama. ()

Lukkyn

Wes Anderson ve stylu písně Michala Davida "Mám svůj svět, jen tak vystavěnej"!!!Je to krásná , hravá , barevná a zábavná vize světa , ve kterém právě režisér určuje pravidla. Zábavnost filmu doplňuje velmi slušná herecká sestava v čele s úžasným Ralphem. Přiznám se , že ten pomalejší rozjezd mě málem odradil od dokoukání , ale celkově jsem nadmíru spokojen. Těžko tomu něco vytknout , když se to vymyká všemu ostatnímu . Bude to tak , že Vám to buď sedne a nebo se budete nudit. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz