Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (CinemArt)

Lukkyn

Wes Anderson ve stylu písně Michala Davida "Mám svůj svět, jen tak vystavěnej"!!!Je to krásná , hravá , barevná a zábavná vize světa , ve kterém právě režisér určuje pravidla. Zábavnost filmu doplňuje velmi slušná herecká sestava v čele s úžasným Ralphem. Přiznám se , že ten pomalejší rozjezd mě málem odradil od dokoukání , ale celkově jsem nadmíru spokojen. Těžko tomu něco vytknout , když se to vymyká všemu ostatnímu . Bude to tak , že Vám to buď sedne a nebo se budete nudit. ()

mirodevil

Originální, vtipné, hravé, líbivé, svižné, překvapující, bláznivé..... Ovšem ne natolik, abych to musel vidět znova 70% ()

sajez

Jsem asi jinej,ale mě Grand Hotel Budapešť vůbec nebavil.Přiznávám že jsem ho viděl jen asi 2/3 ale to mi bohatě stačilo.Pár vtipných scének by se našlo a rovněž obsazení je skvělé,ale jako celek mi to přišlo nemastné,neslané.Po všem tom povyku okolo toho jsem čekal mnohem lepší film. ()

Snakefinger

Tak se přiznám, že jsem měl původně zcela jiná očekávání než se mi dostalo. Nicméně směsice špičkových herců, geniální kulisy v pastelově barevných barvách a v neposlední řadě cimrmanovský humor mě dostal do kolen, takže těsně pod plný počet. ()

medveed

Vizuální podívaná (potvrzeno Oscary za výpravu, kostýmy a masky) s množstvím známých herců v hlavních i vedlejších rolích. Film potěší, pobaví a … to vlastně není tak málo :-) 80% ()

KapitanKuraz

Super film, super obsadenie. Kamera ako poskladana z obrazov najvacsich umelcov (Michelangelo, Goya, ci Tarantino), proste radost sledovat. Hudba samozrejme nezaostava. Cesky dabing je super, no titulky k originalu sadli lepsie. 100% a viac. ()

amanda7

Grandhotel Budapešť je film, ktorý ma dokonale nadchol. Vizuálna stránka, atmosféra, postavy, príbeh, hudba. Je to súhra všetkého a vytvára to nadpriemerný celok, ktorý naozaj stojí za to. Videla som to niekoľko krát a mám pocit, že ešte aj uvidím. Podarilo sa tu niečo nezabudnuteľné. Pre niekoho možno zvláštne, nepochopiteľné. Mňa to ale dostalo. Ralph Fiennes je tu geniálny a žeriem mu to dokonale. Pán Gustav H. je jednoducho neistý, blond, povrchný a skvelý. ()

kubixix

Po dlouhé době zase svým způsobem kvalitní film, který jsem shlédnul. Svojí atmosférou mě pohltil a hereckým obsazením zase okouzlil. Když jsem si o něm zjišťoval informace, kombinace žánru komedie a tagů: vražda, policie, krádež, hory, etc. mě docela zaujala. Popravdě jsem se ale shlédnout toto docela bál a dlouho jsem to oddaloval. Nudný kolejní večer mě ale donutil a já opravdu nelituji. Jo a nikdy nenechte "vypadnout" svoji kočku z okna. Mohlo by vás to stát i něco víc, než dědictví. ()

Starejsi

Parádne všetko, minutáž tak akurát, trošku pomalší rozbeh, ale stálo to za to. Pre mňa najlepšie zvolený humor, skvelá hudba (zaslúžený Oscar ale aj tak mi bolo ľúto, že Zimmer za Interstellar ho nedostal) a preplnené osadenstvo hereckou smotánkou . Fiennes hral veľmi dobre, trošku ako Waltz v Nehanebných bastardoch. ()

Dupac

Wes to má opět vizuálně neskutečně zmáknuté (rozbor mizanscény ponechme kredibilnějším uživatelům). Jenže - a nerad to přiznávám - právě to mě na tom většinu stopáže bavilo zdaleka nejvíc. Mám dojem, že pan režisér chtěl tentokrát filmařsky oslňovat hlavně sám sebe. 70 % ()

Milos74

Prima biják, který ve mě zanechal dojem kombinace filmu Obsluhoval jsem anglického krále se snímky Karla Zemana. Bavil jsem se celou dobu. ()

Vahadlo

Vezměte maximální možnou hravost. Přidejte jeden kilogram starosvětského výtvarného řešení, minimálně deset skvělých herců a máte cinefilní lahůdku. Přešněji řečeno Grandhotel Budapešť. ()

Le.noire

tak tento film bylo pro me velike zklamani. A to z duvodu, ze mi lezel rok "v zasuvce" a soustavne jsem ho prehlizel. Po jeho spusteni nasledoval uz jen jeden neprestavajici od zacatku do konce trvajici uzas pri jizde touto ve sve dobe hotelovou pychou sveta. Naprosto uzasna atmosfera vas vtahne do deje jako maloktery film a o to vic komedie. Nezdraham se napsat ze je to mistrovske dilo tohoto zanru. Suchy humor, vysoka inteligence pri okamzitych reseni nastalych potizi kterymi pan Gustave prochazi jsou naprosto strhujicim zazitkem, s koncem, ktery nejednoho bude mrzet. Hlavni charakter i vedlejsi postava pikolika vas ani na minutu nepusti myslenkami od kvapne probihajiciho deje. Celkovy duch precizne vyvedeneho vizualu podtrhuje skvela dynamika kamery, perfektni kostymova prace a strih. tento snimek rozhodne nebude lezet dalsi rok v mem zapomneni a zanedlouho se objevi na mem monitoru znova. Krasa strida nadheru. ***** ()

Valkovar

Pro mě osobně velice příjemné překvapení. Překvapení ve ztvárnění postav, v humoru, který byl nedílnou součástí celého filmu a příběhu, který vtáhl již při prvním okamžiku. Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších filmů! ()

fabregas1

Wes Anderson a jeho další bizarní film. On je prostě unikát, bohužel mě jeho tvorba nesedí a ikdyž to byl film krásný s dobrými herci, tak tento osobitý styl vyprávění nepreferuji. ()

kodwin

Na mě příliš bizarní. Možná jsem Grandhotel Budapešť viděl jen ve špatné době, ale rozhodně mě nenadchl, měl jsem problém ho dokoukat. Přesto musím uznat, že je to zajímavý film, který stojí za to vidět. ()

Signore

85% Hravé, vtipné, roztomilé. Jednoznačně kinematografický zážitek, ale chybí mi tam nějaká přidaná hodnota, jež by z toho udělala pětihvězdičkový film. Pokud mě to ale bude stejně bavit i napodruhé, pátou hvězdu zvážím. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz