Konečně se jí splnil dávný sen. Ale místo získávání drahocenných lékařských zkušeností se vydává po stopách temného doktorského spolku. Paula Henningová získá místo na exkluzivní Heidelbergské škole. Když objeví tělo kluka, kterého potkala na zastávce, znetvořeno. Začne pátrat po tajném spolku, působícím na její škole... (oficiální text distributora)

Anderton

Ide síce sotva o priemer, ale návrat o dvadsať rokov dozadu ma akýmsi nostalgickým spôsobom zaujal. Príbeh o vraždiacom maniakovi na akademickej pôde má predvídateľný dej, zbytočné milostné linky, trápne milostné scény a najotrepanejšie klišé typu totálne blbej polície. Jeden prekvapivý zvrat, ktorý ale pre dej nebol zase skoro vôbec dôležitý, nakoniec obsahuje. Ak by to vzniklo dnes, schytala by to Anatómia od kritikov ešte viac. No a ak by postavu Franky Potente hrala menej sympatická herečka, asi by som film takto nenadhodnocoval. 50% ()

klerik

Niečo ako teenagerovská vyvražďovačka, ktorá však skôr pripomenie školskú atmosféru PURPUROVÝCH RIEK. Tiesnivé prostredie a úžasné gore efekty z toho pre mňa robia nezabudnuteľný zážitok... ()

heyda

Aaaach jo. Já se z těch Němců jednou zblázním. Velice zajímavý a originální námět, ale to zpracování je jako vždy úděsné. Kamera a hudba dejme tomu dobrý, ale chování postav trapné a ty obrovské díry v logičnosti kazí dojem z celého horůrku. Nezájem policie, že by žádný z mrtvých neměl příbuzné??? Nechápu. No a ten konec??? Typicky Německy trapný. Dlouhá honička, pak dostane ránu elektřinou a pak se ještě probudí. Co to má být? Takže závěrem můžu říct, že tenhle horůrek má velký potenciál, ale na své zpracování a doladění celého děje by potřeboval určitě americkou, francouzskou či japonskou produkci! Němci to neumí. ()

Jinny

Dokonalý je tenhle filmík ve vraždících scénách - a hned ta první s odhalenými prstíky stojí za to. Je to opravdu tak zvrhlé? Ano, dámy a pánové, přidat nadsázku, je z toho hotový Pete Jackson. ()

eraserhead666

Svého času jsem razil teorii, že Němci prostě neumí natočit film. I dneska se ještě objevuje spousta filmů, potvrzujících mou teorii, přesto se však už najde pár snímků, které mě nutí můj názor poopravit. Anatomie je někde uprostřed - skvělej nápad, kterej však nebyl zcela využit, pár dobrých scén, dobrých záběrů, Franka zřejmě jako tahák (ač to není hezká žena, tak se zřejmě vyplatil, herečka je to dobrá), ale jak už tady někdo napsal a já s ním/ní 100% souhlasím - jen krev a "brutální" scény horor neudělají, chce to nějakou atmosféru, scény, které vám zabrnkají na nervy (a ne jen na žaludek). Doufám, že to současný horor brzo pochopí a vykašle se na jen a pouze další a další kopírování Hostelu atd...... Shrnu-li to - od filmu mě trochu odrazoval už název, když jsem zjistil, že je to německá produkce, nečekal jsem vůbec nic (teda čekal, sračku) a byl jsem docela překvapen obstojně a koukatelně natočeným thrillerem (toho hororu tam fakt moc není), kterej mi místy (ani ale nevím čím) připomínal mnohem lepší "Přízrak univerzity". Rozhodně mě to zaujalo natolik, abych chtěl vidět dvojku. ()

Othello

Já mám tyhle konspirační filmy docela rád, všechny ty lóže, tajné nacistické experimenty, ukrtá fakta mocnými organizacemi atd -) V tomhle mi Anatomie skutečně vyhovovala. Místy dokonce zazářila kamera a režie byla dostatečně svižná. Co bych tedy spíše vytkl je podivná práce s napětím - thriller by měl napětí podle mě stupňovat a tady spíš přichází a odchází ve vlnách plus ještě dost přestřelený konec a nesmrtelný padouch. Ale jinak jsem se bavil ()

corpsy

Aj nemecká kinematografia pridala niečo zo seba do vtedy prebiehajúceho novozrodeného slasherovského boomu. Nič originálne, alebo prevratné, ale určite zábavné a pozerateľné. ()

blackrain

Vlastně to ani není horor, spíše je to docela zajímavý thriller. Občas jsem měla pocit jako by se pan režisér nedokázal rozhodnout, co chce natočit. Další důvod proč nemůžu dát plný počet hvězdiček je, že celý příběh je moc dějové roztahaný, nebo na mě tak působil. Možná se to mělo všechno odehrát jedné noci. No, vzhledem k to mu, že to natočili naši západní sousedé, tak to zase tak špatné nebylo. ()

Martin741

Komu staci k spokojnosti kopa krvi a rozrezanych mrtvol, tak toto je prenho to prave orechove. Pre mna ako narocneho divaka ide o priemerny horor bez atmosfery a poriadneho deja. 55 % ()

Flaxik

a já to viděl ftelevizi heč! a pozdě v noci heč! a hrála tam ta kost z Loly heč! A byla půlnoc a už se tam řezalo do mrtvol! A píchali do sebe iněckema! A bylo to jako hodně nezávislý, páč to bylo německý! byla to nuda k posrání. ()

Wormboy

Zo zaciatku to vyzera celkom slusne, aj atmosfera je budovana v skutku dobre,ale cim dalej sa dej posuva, tak tym je to horsie a horsie... ()

Juto

Je to priemerný horor. Problém je v tom, že je to horor, ktorý nevie, ako zvládnuť alebo vybudovať svoje napätie alebo tajomstvo. Alebo skôr povedané, nezdá sa, že by ho to jeho tajomstvo alebo napätie vôbec zaujímalo. 4/10 ()

lennyd

Paula Henningová (Franka Potente) se navzdory přání svého otce, praktického lékaře, vydává v šlépějích svého děda, vědeckého pracovníka na patologický seminář na univerzitě, kde dříve působil i její děda, a jeho jméno zde má svůj zvuk. Bohužel po příjezdu zjišťuje, že ne všechno je úplně v pořádku, zvlášť když se jí na pitevním stole objeví její spolucestující z cesty na univerzitu. Paula se svým kamarádem Casparem zjišťuje, že na koleji působí sekta Antihippokratů, pro něž není pár mrtvých obětí ve jménu vědy žádným problémem. Nakonec mají oba dva dost práce se záchranou vlastních životů ... Stefan Ruzowitzky chtěl šokovat, a to se mu i částečně povedlo. Pohled do zákulisí patologického semináře, kde většina děje se odehrává v nablýštěných pitevnách je někdy docela mrazivý. Oproti očekávání Ruzowitsky s krví docela šetřil, a spíš vkládal hororové tajemno do neviděného. Jde o docela příjemnou změnu, proti bezduchým a bezmyšlenkovitým teenagerovských vyvražďovačkám. A jako bonus je v hlavní roli Franka Potente, na kterou se minimálně dobře dívá ... ()