V Kórei zavládol chaos a panika po tom, čo sa v potokoch, jazerách a vodných nádržiach začali objavovať znetvorení utopenci. Hrozba má meno strunovec, červ-parazit, ktorý v infikovanom organizme vyvolá nekontrolovateľnú túžbu po vode. Odkiaľ sa nákaza vzala? A podarí sa vedcom v časovej tiesni vynájsť účinný liek? (sochoking)

ecceHOMMO

Vynikajúci kórejský katastrofický film o epidémii, ktorá je postavená na uveriteľnom príbehu a zápletke čo z Deranged robí nesmierne pútavý snímok. ()

oveckaoa

V Jižní Korei řádí epidemie strunovců, kteří jsou v lidech co pily vodu a chtějí jít z nich ven pokud vylezou ti lidé umřou. Snaží se to vyšetřit chlápek, který má nakaženou ženskou a dvě děcka. Parádní katastrofický film na téma nákazy málo sraček ohledně keců ( u těchto asijských filmů je to zázrak většinou se zde kecá třeba hodinu o totálním hovně) v pohodě herci zápletka. Bohužel pátou hvězdu nedám za některé kiksy ve filmu za prvé kdyby to někdo organizoval úmyslně měl by to lépe ošéfované a určitě by nezůstal v rodné zemi, ale korigoval to ze zahraničí za druhé žádný stát ani vláda by nedala 5 bilionů firmě co má protilék zvláště ne poté co firma stála 700 milionů tuším, že říkaly stačilo pouze zatknout ty hlavouny a ten lék si vzít navíc každý lék má podobné verze v jiných variantách mohly zkusit tohle případně si něco objednat ze zahraničí to se zde absolutně neřešilo a na závěr za třetí nevím jak je to v Jižní Korei, ale každý lék má složení napsané v krabičce a oni tu krabičku měly dokonce několikrát tak, že stačilo to tam někde přečíst to nemluvím o tom, že v době internetu jde najít vše. ()

bizz_mjc

Než zjistíte, oč ve filmu běží, budete k obrazovce doslova přikováni. Ale ani odhalením film neztratí, nicméně od půlky místy do noty nehraje krapet delší timing některých scén a mělnění drobnými žánrovými odskoky, z nichž jsem měl pocit, že se režie lehce pokouší film pohollywoodštět, čemuž napovídá i samotná scéna v závěru. Ale netřeba čekat žádný nářek ani patos, Korea vládne! ()

Kalidor_

Dalo by se to popsat také jako otcovská náprava rodinných vztahů skrz boj s epidemií. Nicméně žádný velký zázrak, co by se v tomto ohraném klišé vymykal od ostatních, podobných filmů. ()

zolo23

Vždy sa mi páči keď má Južná Kórea nejaký problém a nezabudnú spomenúť, že za to môže Severná Kórea. Ani sa nečudujem, že medzi týmyto krajinami je také napätie. Zároveň rozmýšlam, že v Severnej Kórei majú len jeden program a jeden rozhlas, takže tento film asi nevysielali a s provokovaním si dajú na chvíľu pokoj :) Späť k filmu. Deranged je prekvapujúco napínavý film a zo žánrového hladiska (parazity, epidémia...bože jak já milujem tieto "parazitické" filmy) je to najlepšie čo som za posledné roky videl. Postavy sú veľmi sympatické a človek im fakt fandí, aby sa z toho dostali čo je základ kvalitného filmu. Škoda, že režisér nepritlačil na pílu a neukázal nám viac strhujúcejších scén a poprípade viac scén resp.záberov na červov to by som blahom asi umrel. Nevadí, Južná Kórea opäť nesklamala a dokázala, že vo filmárčine je na popredných miestach tohto zábavného priemyslu. ()

Lukoboss

Po výborným úvodu, kdy se seznámíme s postavama a pak najednou vypukne pandemie a lidi šílí, topí se a snaží se jakkoliv dostat k vodě, nastane honění se za lékem, kterej by virus zastavil. Jako jo, je to klasická šablona katastrofickýho filmu, ale spíš jde o to, jak je vymyšlená a natočená. Hlavní hrdina se snaží usilovně dostat k léku, kterej může pomoct, zatímco jeho nakažená rodina je zatím v karanténě. Klacky pod nohy, smůla a náhody jsou tady na každým kroku, takže dokonce 3x už doslova drží lék v ruce, ale nějakým naprosto stupidním způsobem o něj přijde. Už u toho prvního případu jsem si říkal, že se mně to moc nezdá, no když se to fakt stalo ještě několikrát, už jsem koulel očima a film mě postupně přestával bavit. Je to možná škoda, ale korejci umí určitě líp. ()

Disease

Solidní verze Outbreaku s logickým pozadím. Je to pořád stará dobrá Asie, ale ty vlivy Hollywoodu jsou tam cítit. Naštěstí ne nějak zvlášť rušivě. ()

gumolit

Smrteľný vírus alebo epidémia vedia zničiť miliony ľudstva a o tejto tematike bolo natočených už strašne veľa snímkov. Korejčania to ale zase spravili brutálne po svojom a divák sa ani nemôže nudiť.tvorcovia sa nebránia ukázať aké je ľudstvo vlastne slabé a aki sú niektorí z nás neskutočné prasatá ktoré sa držia svojho korýtka cez hlavy nevinných ľudí!!Áno ide v podstate zase len o prachy a moc a v prvom rade o veľmi zaujímavý snímok, ktorý vás môže niektorých svojou psychikou príbehu dostať úplne.pekná práca len dúfam že sa nedočkáme remaku. ()

BlackHood

Tak moc napínavý film jsem snad ještě neviděl. Fuj, jak to vše hlavnímu hrdinovi nevycházelo. Chudák. Myslím si, že už do naších řek, které byly podobné jako v Koreji, dlouho nevlezu. ()

bararich8

Příjemné překvapení. Udělat tento typ filmu, aby za něco stál, není jen tak, ale zde se to opravdu povedlo. Vše to působilo celkem reálně bez nějakých kiksů včetně hlavních hrdinů. Nejlepší na tom je ta atmosféra, která se opravdu povedla vykreslit, hlavně ke konci. Netradiční je i normální délka filmu, díky tomu se stále něco děje a divák se nemá čas oddechnout a je tak ponechán až do konce v napětí. Poslední scénu ala náběh na druhý díl, bych však vypustil. Zasloužené 4* ()

ptsd

Snímek, pojednávající o smrtící nákaze. Jakmile to propukne tak je o zábavu postaráno až do konce, žádné hluché místo abych se nudil. ()

Hartigan

Vskutku legrační název nám distributoři pro tento znamenitý kousek poskytli, od "Oldboye" z roku 2003 mě zatím z této části světa nic tak neobšťastnilo, jako právě tato historka o rozmnožující se neobyčejné nákaze, co dokonale rozpoutá ve společnosti chaos. Startovacích cca 45 minut je takovou seznamovačkou s nevysvětlitelnou pohromou, avšak poté následuje to pravé drámo, tedy boj o záchranu před ošklivou smrtí a transformací do sprintující zombie, tedy v něco, v co by se zaručeně nikdo z nás nepřál přeměnit. Atmosféra ve filmu hraje prim, sečteno a podtrženo - Jižní Korea dostane pěkných 80%. ()

Najt

Další dobrej film z koreje. Tentokrát thriller a nemocí hnusného parazita. Film bavil, odsýpal, dostavily se emoce, napětí a celé to bylo pěkně natočené. Celkem i povedený příběh poukazující na dnešní blbou dobu toho covidskyho hajzla, protože tenhle film vám ukáže z jakýho důvodu to nejspíš vzniklo, nebo alespoň na ten způsob. ()

DJ Kritik

"Spoiler" Toto je film o praktikách velkých korporácii. Nielen o nemociach, ale i potravinách, a iných odvetviach, kde peniaze hýbu svetom. Ale inak ako film veľmi slabé. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech