Angry Birds ve filmu

• USA The Angry Birds Movie (více)

Film nás zavede na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci. Až na pár výjimek. Ruďák, věčně vzteklý opeřenec, neposedný Žluťas a výbušný Bombas tvoří v tropickém ráji partičku neoblíbených outsiderů. Když však na ostrov dorazí záhadná zelená prasata, musí tahle nesourodá skupinka zjistit, co mají vepři za lubem a svůj ostrov před nimi zachránit. (Falcon)

kenkaku

Tohle je přesně typ filmu, který nesnášíte už jen od první reklamy (barevní ptáci létají do kamery jako idioti), navíc… opravdu je inspirací retardovaná hra z mobilního telefonu? Jako proč? Film jsme tedy úspěšně ignoroval několik let. Pak jsem na něj narazil v TV (v originále bez dabingu) a jen během několika málo minut mě dokázal zaujmout - nekorektností samozřejmě. Film je doslova napěchovaný různými odkazy pro evidentně starší diváky a nebere si servítky. To spektrem je tak široké, že mě to až překvapilo (od primitivního/fekálního až po “Calvin Swine”). Navíc samotný fakt předlohy dává celkem volnou ruku scénáři a ten s myšlenou pracuje skvěle. Tedy za mě jedno z historicky největších (a nejzábavnějšich) překvapení ve filmové oblasti vůbec. ()

Benedygtus

Myslim, ze na dane tema, vyborny pocin.. Jedina skoda, ze v prvnich cca 15 minutach se odehraje veskery vtip a pak uz to je proste jen podivana pro decka..Jako stovky dalsich, ale tentokrate s "angry birds" tematikou. Podhodnoceno, proto 4, jinak oficialne 3*. ()

HiddenDragon

Uspech finskych studentu, kteri zalozili Rovio a stvorili Angry Birds je nepopiratelny. Je to snad jedina mobilni hra s tak sirokym merchandisingem, a tak neni divu, ze se dostalo i na filmove zpracovani. Uz pred timto animakem vzniklo nekolik kratasu, ktere jsem ale vetsinou minul. O to vic me tenhle celovecerni pocin prekvapil - povedl se vpodstate bez chyby. Zelena prasata kradou barevnym neletavym ptakum vejce. Ti se s pomoci praku nechavaji vystrelovat na nejruznejsi, cim dal slozitejsi, praseci stavby, ktere je nutno do puntiku zbourat. Jedoduchy koncept chytre fyzikalni mobilni hricky defacto bez pribehu dostal solidni story o mrzutem Rudakovi, ktery se nerad druzi a nejradsi je sam. Uplne jsem se v nem videl O:) Kvuli svemu vzteku je poslan na terapii, kde poznava stare zname postavicky ze hry - rychleho Zlutase, explodujiciho Bombase i tezkotonazniho Terence. V prubehu pribehu se objevi i dalsi ptaci, kteri se ve hre bud objevili, nebo jsou pridani kvuli smysluplnosti deje. Vsechno je koreneno trefnymi hlaskami, ktere (az se divim, ze to rikam) krasne vynikaji v ceskem dabingu. U animaku byva dabing opravdu skvely a tenhle film to jen dokazuje. Jak hlasy, tak i hlasky presne sedi, jak maji. Navic autori ocividne vedi, kde jaky gag zabere a jak dlouho je treba se mu venovat - napr. delka sceny pri odhaleni tajemstvi "jezirka poznani" byla presne takova, jak dlouho jsem se chechtal. Dokonale. I kdyz se sice par lehce infantilnich forku naslo, je jich minimum. Povetsinou je humor inteligentni, i kdyz je zrovna treba ve fyzicke rovine (pady, zvuky apod.). Dostalo se i na par eastereggu - napr. odkazy na Kubrikovo "Shining", "Padesat odstinu sedi" nebo analogie sceny s Quicksilverem z "X-Menu". K tomu je to vsechno bezchybne animovano a v efektnim 3D. Proste nevim, co bych mel vytknout. ()

Wally

Lepší než jsem čekal! Co se dá vymyslet na základě hry, kterou jsem paříval na mobilu 👍 Pro děti dobrá podivaná... ()

Seti

Hru neznám (ano a stále existuji), ale doufal jsem, že to bude vtipnější, odvážnější a především poněkud vstřícnější dospělejšímu publiku. Sudekis svým komediálním talentem lecos podrží, ale scénář je vážně slabý stejně tak, jako rádoby vtípky z něj pramenící. Jedná se tak o generický nezávadný animák, který se bude nejmeším líbit, avšak jejich rodiče ho těžce odzívají. ()

iXtr3m3

Na moje počudovanie aj na druhé zhliadnutie po troch rokoch stále fajn animák. Musel som to pustiť ešte raz, lebo mám v pláne s dcérkou pozrieť dvojku a pri prvom zhliadnutí jednotky mala len tri roky, takže si toho moc nepamätala, len úryvky... :) Drzé, farebné, funny, čo viac človek môže od animáku chcieť? Možno epický príbeh a zasadenie, ale na to tu máme Frozen, Ako vycvičiť draka, Rebelku a iné im podobné... ()

Corpsegrinder

Pomáhá tomu slušnej licencovanej soundtrack a celkem hezkej vizuál, jinak je to prachsprostej průměrnej animák kterej nemá co nabídnout kromě toho podezřelýho podobenství s migrantskou krizí u nás (vždyt i to vůdčí prase má muslimskou bradku). Franšízu už to ale zpátky k životu nepřivede, přišlo to totiž o dost let pozdě. ()

divak84 odpad!

neuvěřitelně nudná a nekompetentní záležitost... kdo tvrdí, že se v tomhle animáku něco děje aspon do příjezdu prasátek, tak má neuvěřitelně flegmatický a povolný vztah k filmům :)) ()

Hanys_

Kdo by to byl řekl, že film podle jednoduché hříčky bude takhle zábavný. Navíc v kontextu dnešní Evropy až krutě současný. Dalším dílům se rozhodně bránit nebudu._Tak o tři dny a osm repríz později mě to baví pořád stejně. Tohle o žádném jiném animáku posl. dvou let fakt říct nemůžu. ()

bloodline

Angry Birds by svedčal ešte viac dospelejší rozmer s väčším množstvom prasačín. Podprahové a cielené odkazy síce držia odrastenejšie publikum v bdelom stave, ale na aplauz nestačí jedna perfektne vydarená scénka pri jazierku (a pár minút, ktoré jej predchádzali). ()

Asmodin

Rozhodně nejlepší animáč roku 2016. Od filmu Shrek 2 jsem se ještě nikdy tak nepobavila. Vtipný a napínavý. Film mi nepřišel ani minutu nudnej jako reklamní Frozen, Velká 6 nebo V hlavě a pod. Skvělý český dabing a soundtrack. Je to parádní ptákovina s dobrejma prasárnama. ()

Lefty86

Děj logicky předvídatelný, hezky animované. Ale souhlasím že se z toho dalo vyždímat víc. Hlavně z vazouna. První polovina je zábavnější ()

Prochy38

Škoda, škoda, hrozná škoda! Začátek (čti 15-20minut), kdy jsme se seznamovali s Redem, to nemělo chybu. Ale od chvíle, kdy dojela prasata, to šlo naprosto do kytek. Vtipná byla cesta za Mighty Eaglem, ale on samotný u mě film naprosto potopil. Proč půlminutová "chcací" scéna?? Někomu asi ta scénka hrozně vtipná přišla, mně teda na animák i pro děti naprosto nevhodná... Ale nechci jen hanit. Hlavní hrdina frajer, velká bitva povedená a využití maxima z toho nic, co hra nabízí je až dechberoucí. Lepší průměr, škoda hromady zbytečných a trapných scén. Naopak závěrečný song chybu neměl!! ()

vodafone

Jako tenhle film fakt pecka.. nečekal jsem to. Samozřejmě nejlépe si to člověk vychutná, když tak když si to srovnává s dnešní společností (bohužel jsme jen v půlce filmu). ()

Wishkah

Animovaná a občas i pro dospělého zábavná blbinka pro děti s populárními Angry Birds v hlavní roli. Toť vše ()

Jaro_slav

Vůbec nechápu, co to Frantu napadlo, ale sedí to jak prdel na hrnec. Díky jeho teorii to bylo mnohem víc zábavný, jinak by to byla jasná čtyřicítka za těch pár dobrejch vtípků, který v českym dabingu zaniknou. ()

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (více)

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Garfield se vrátí na velké plátno

Garfield se vrátí na velké plátno

24.05.2016

Slavný kocour Jima Davise už má za sebou dva seriály, kupu televizních filmů a dva celovečeráky, které vznikly hlavně proto, že si Bill Murray špatně přečetl desky scénáře a předpokládal, že ho… (více)

Abrams dohlíží na Half-Life a Portal

Abrams dohlíží na Half-Life a Portal

13.03.2016

Videoherní adaptace čeká další důležitý rok. Z Angry Birds zřejmě bude hit, Assassin's Creed a Warcraft ale budou o diváky bojovat trochu složitěji. Hollywood v každém případě neusíná na vavřínech a… (více)