Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

grerar

HAHAHAHAHAHA. To mě dost povavilo, fakt :D. Prostě Loupež po italsku naruby (myslím tu nejnovější její verzi). :D Na velkou svini je potřeba několik malých sviní, halt.:D Možná komentář vypadá vymdleně, ale ten film je dost vymdlený, ale tak dobře odvedenou práci prostě dovedou právě dva zásadní tvůrci - Tornatore a Morricone. Rush a Sturgess jsou pak v porovnání s první dvojicí sekundanti (ale dost zdařilí :D). Five stárz (btw dost dobře DaViD'82) ()

kesty

komponovanie zaberov na stred nieje umenie, ale lahka mechanicka robota. scenar zlozeny z dvoch rovnakych postav, niekolkych scen pozliepanych velmi nesikovne dokopy nieje kvalita ale pokus o nu. a natahovany koniec filmu nieje trefnou katarziou, ale ocakavanym, predvidatelnym vyustenim jedneho precenovaneho filmu. zachranili to herci, aj ked kasting Claire podla mna nevysiel, kedze popri Virgilovi vyzerala ako vnučka a dedko. toť vše ()

theSaint

Geoffrey Rush brilantní. Hudba skvostná. Vizuál úžasný. Atmosféra kouzelná. Krása umění na vás dýchá během celého filmu. K úplné dokonalosti mi chybělo málo, ovšem ten pomyslný kousek je velmi znát. Ocenil bych více chemie mezi Virgilem a Claire. Domnívám se, že kdyby bylo vykresleno více citu/pobláznění mezi oběma jedinci, byl by to krok správným směrem . Sylvia Hoeks je krásná žena, ovšem chladná a odměřená. Ve filmu je jasně ukázáno, že Claire je poněkud komplikovaná, nevyrovnaná a tak je snad její odměřenost i na místě, ale chtě nechtě se vám začne zdát, že něco nesedí a začnete čichat podraz. Pokud by byla hlavní představitelka sympatičtější a vykreslena spíše něžně, tak by se tvůrci "podezřívavému diváku" vyhnuli a finále by bylo zcela jistě mnohem silnější a o to překvapivější. ()

Petrus1

Původně sem k tomuhle chtěla napsat jen jednu větu...nechám si ji ale až na konec a ještě k tomu řeknu, že by se dala považovat za spoiler, tak bacha. :-) Obrazům ani umění jako celku vůbec nerozumím, ale tady to naštěstí není potřeba...o excelentním výkonu Rushe není potřeba mluvit. Děj se rozvíjí tak záhadně, ale v průběhu mi došlo, jak to dopadne, ale stejně mě to bavilo! Třeba se díky snímku zvýší návštěvnost naší matičky Prahy, i když to, co asi budou turisté na základě tohoto filmu hledat, nenajdou. Což je obrovská škoda. I já bych tam ráda zavítala... A teď už závěr: Tak tohle byl teda pěkně drahej pich! ()

Everyone

Film krásný, mysteriózní, s podmanivou atmosférou, ale od poloviny bylo jasné, jak to skončí. I přes průhlednost závěru nemůžu jinak než za 5. ()

malypivo

Kouzelný film plný záhad a krásného umění... Příběh o muži, který se obklopil špatnými přáteli a když si myslel, že žije konečně život a má všechno, tak o všechno přichází... Geoffrey Rush je naprosto excelentní. "Takhle to dopadá, když se starej chlap zblázní do mladý holky!" ()

Helldo

Strojově precizní Tornatoreho dílo, které by nikdo jiný nezahrál tak jako G. Rush a nikdo jiný mu nedal onu uměleckou hloubku jako mistr Morricone. To je umění, mluvit a nic neříct. ()

Mlle

Jen samotná "tajná" místnost s příčnou dýhou na lakované podlaze a zdmi posetými portréty mistrů napříč staletími ve zlatě by mohla být promítána neustále dokola. Vážně by to chtělo velkorysejší čas pro záběry těchto stěn. Taková nádhera... Toto je film pro estéty a pro jedince se vztahem k jádru krásy, která se nemění časem a trendy a vyvolává stále tutéž emoci. Je to film pro lidi se vztahem k okamžiku a jeho plnému prožitku, k podstatnému významu viditelných věcí, jež promlouvají skrz vzhled tak, že se krása stává kombinací symbolu i svého významu a jak známo, to je snad nejvíc, čím se něco v tomto světě může stát. Je to filmová satisfakce pro puntičkáře a detailisty, sled kamerových vizuálních vítězství. S krásou v detailech rezonují i kulantní prvky hlavní postavy příběhu, disciplinované, avšak plné života. Bez mistrovství Geoffreyho Rushe by přes veškerou poetiku zůstal dojem z filmu jen poloviční. I tak by to stálo za to. Když už se zdá, že bychom zbytek díla mohli dožít v pohádce o Šípkové Růžence v seniorském provedení, právě včas se rozjíždí napínavá romance plná dramatického půvabu, retrográdních tajů a drtivých zvratů. I to, co se zpočátku tváří jako náplast na duši, může být nakonec trochu silná káva. To platí o ději i o emoci, kterou film jako celek nabízí, ale i o samotném námětu, který, přiznejme si, je poněkud nadsazený. Přestřelením příběhu mimo realitu v poslední třetině a v závěru ((důvodů, proč je použitá zápletka naprosté scifi, je hned několik) film přece jen trochu ztrácí. Je to silný zážitek, ale pak to chce rozptýlení a něco milého na dobrou noc :) ()

shinigami491

Ohromojucí film, asi iba toto slovo by to vedelo presne definovať, čo sme videli počas 124 minút. Pekne nás vedie do sveta dvoch ľudí, ktorí obaja žijú vo svete agorafóbie, jeden z nich nevedomo. Vidíme ako sa stretnú, ako sa vyvíja vzťah. Jim Sturgess ani nie je vnímaný ako dôležitý prvok, iba ako jeden z viacerých detailov. Začneme verit scenáru, všetko to ide ako má byť a potom.... bumm, všetko nečakane sa stane, aj trošku ťažko navádzajú nás, že čo sa vlastne stalo, ale nakoniec všetky neočakaváné scény skončia ako výborná skladačka. Podľa mňa film nemá chybu. Geoffrey Rush nikdy nesklame! ()

edie sedgwic

Geoffrey Rush este do stareho zeleza urcite nepatri a rola mu padla ako uliata. Film, ktory sa velmi nebezpecne priblizuje romantickej drame, ale...ved si pozrite :) ()

Richie24

Obdobně jako v Bídnících, Záři, markýzi de Sade nebo Králově řeči – blíže nepopsatelná óda na herectví mistra Geoffreyho Rushe. Toho chlapa bych chtěl jednou vidět v divadle. No a v kombinaci s vedením Giuseppe Tornatoreho je pro mne na světě jeden z největších filmových skvostů posledních let. 100 %. 5 ***** čistších než 5 tisíc lilií. ()

djfun

Praha je krásná... a taky zrádná... jako láska. Ta ale bývá nepředvídatelná, což se bohužel o tomto filmu říct nedá! Nicméně atmosféru nelze upřít a Rush jako vždy brilantní, jeho mužští (spolu)protihráči také výborní, jen ta dáma to (ode mě) měla od první chvíle spočítané... ()

inachisio

Neuvěřitelná a skvělá zápletka a vynikající zpracování jsou nejsilnější stránkou filmu, který mi i celkově padl do noty. Škoda, že tenhle komentář píšu tak pozdě, jelikož už si nepamatuju, co všechno jsem sem chtěla napsat. Stručně - chválím zápletku, herecké obsazení i výkony, nápady i zpracování. Málem bych zapomněla na tu tajuplnost a napětí, které z filmu dělají opravdu povedený kousek. ()

JirkaLexa

Záhadný a jako pavučinou propletý film s velkým kouzlem, které očaruje nejen milovníka tajemných žen a starožitností. Vytříbený příběh, který vnáší do děje neskutečné napětí a romanci, avšak končí neskutečně zarážející událostí. Geoffrey Rush dokázal, že ještě ani zdaleka nepatří do starého železa. Dále musím zmínit malebnou hudbu, která doprovázela scenérie děje, jež se odehrávaly v příhodně zvoleném prostředí. V každém podvrhu se vždy skrývá něco nefalšovaného... 85% ()

Gumby

Už jen za scénář bych dal 5*. No a pak taky vzlášť za Rushe, Sutherlanda, Morriconeho (no za toho tentokrát jen 4, dost vykrádá Legendu o 1900), Zamariona... - A hlavně, snad jenom Tornatore dokáže vzít to nejčervenější z červený knihovny a dotvořit to tak (mimochodem za pomoci vesměs červenejch odstínů), až výsledek nakonci začne hrát více barvama. Btw za spoliery bych nechal dotyčnýho za trest dvacetkrát shlídnout Pokání, který se o podobněj efekt marně snažilo imho taky (jenže mělo ve hlavní roli Kieru a za režiséra začátečníka :) ()

Majkak

Moc pěkně rozehraná atmosféra tajemství předtím, než se objeví Claire. Sylvia Hoeks je moc pěkná, blbý, že neumí hrát, tedy aspoň v roli Claire jí člověk nevěří ani dobrý den. Pravda, Geoffrey Rush je také nejlepší do té doby, než se zamiluje. Pak už je to až moc podbízivé, neustálá řeč o padělcích, kdyby náhodou divák myslel, že romance je myšlená vážně. Na konci si člověk řekne, že tohle si snad starý Virgil ani nezasloužil, no aspoň nemusel být závěr až tak doslovný. ()

agassi68

Krásne, s vkusom urobená dráma človeka, ktorý sa raz v živote zamiloval a doplatil na to. Audiovizuálne starožitné blaho so skvelým Rushom v hlavnej úlohe. Tornatore sa vyšplhal do prvej desiatky režisérov. Myslím, že oprávnene.. ()

Adm.Nelson

Zrežírované a zahrané jedna radosť, no a záver som vôbec nečakal, to bola rana päsťou do oka. Inak ženy dokážu z muža spraviť ešte väčšieho vola, som rád, že na to konečne nejaký film poukázal. 10/10 ()

PF 2014

PF 2014