Láskyplný príbeh chlapca a jeho otca, ktorý bojuje v druhej svetovej vojne, rozpráva o hodnote rodiny a priateľstva a o rôznych filozofiách života a viery. Prostredníctvom bojových konfliktov vo vojne odhaľuje to, čo je skutočne dôležité aj v tých najťažších okamihoch života človeka. (Eoin)

C0r0ner

Celou dobu těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, na jednu stranu mě sral pánbíčkářský přesah, na druhou se mi líbila doba během války, ale nakonec to převážil závěr, který byl dobře udělaný a ten příběh jako takový měl hlavně co říct. 70% ()

laik_60

Konečne zase jeden dobrý zmysluplný film o chlapcovi a jeho silnej túžbe láske po otcovi, čo odišiel na vojnu a nesmiernej viere v jeho návrat. Malý Salvati to zahral veľmi pravdivo a pekne. ()

Mishqo

75-80% ... Krásny film plný emócií. Možno niekedy až príliš patetický, ale tentokrát som sa nechal unášať. A v hlavnej úlohe zlatučký milučký chlapček. ()

lykan9

Příjemný film ke shlédnutí s manželkou či milenkou, které si rády u filmu pobrečí a stačí jim to. (manželka brečela od začátku do konce...) Pro mě to bylo ale trochu málo. Herecky byl film poměrně nevýrazný. Jediný, kdo za to opravdu stál byla Emily Watson. I Kevin James v jiné než potrhlé pozici byl příjemným zpestřením, ale ostatní výkony byly velmi rychle zapomenutelné. V závěru musím ale film hodnotit nadprůměrně, doják je prostě doják :-) ()

VanTom

Skrz dětskou naivitu, obrazotvornost a nevinnou doslovnost nahlížená síla víry malého chlapce, který zoufale (a slepě) dělá vše pro návrat svého otce z války (např. se spřátelí s opovrhovaným Japončíkem), ponechává naštěstí místo i pro pragmatickou interpretaci. Na humanistické "křesťanské" myšlenky totiž nemůže nikdo říct ani popel (byť oslavování shození atomovky na Hirošimu mi nepřipadlo zrovna košer). No ať už se ve výsledku o "božský zázrak" jednalo, nebo ne, mohl milý, lehkonoze úsměvný filmeček skončit nesentimentálně před ním, ale nepokazil ho. ()

Forsberg11

Tento druh melodramatických rodinných filmov sa síce u mňa vôbec neteší nejakej obľube, no tento mexicko-americký snímok málo známeho Alejandra Gomeza Montevedreho, ma prekvapivo dosť bavil. Ak sa dokážete oprostiť od tých náboženských bullshitov, tak vás čaká jeden príjemný a rýchlo ubiehajúci film s nádhernou dobovou atmosférou 40. rokov v jednom malom kalifornskom mestečku. Potešujúce pre mňa je najmä to, že som ho zhliadol bez prestávky, bez zývania a v podstate som sa ani nenudil. Až na maličké sekvencie. Malý Jakob Salvati zahral svoju rolu fantasticky a na svoj vek predviedol jeden kvalitný herecký výkon. Zaujala ma taktiež krásna kamera a očarujúce exteriéry malého mestečka. Pre mňa to bol vcelku pohodový filmový zážitok bez väčších zádrheľov. 60 %!! ()

Benedygtus

Nic prevratneho, ale je to velmi prijemne pokoukani. Za celou tu dobu nic nerusi/nedrasa. Zkratka idealni odpocinkovy film, ktery ma happy end, jak se slusi a patri. A toho maleho kluka nejde nemit rad. ()

klukluka

No to ale bylo pitomoučký. Od třicáté minuty nekompromisně na rychloposuv a stejně vím úplně všechno, co se tam odehrálo, a dokonce bych dokázal odhadnout i většinu toho, co si tam řekli. Protože tenhle film byl tak primitivní, že bych ho dokázal zaplnit pouze citoslovci, a přesto by neztratil nic ze svého hlubokého poselství. ()

Kanca

Film o čisté dětské lásce k otci- nejlepšímu příteli, který musel narukovat a jít do války, a velké touze dostat ho zpátky domů k rodině. Tak krásný a čistý film jsem strašně dlouho neviděla. Little Boy mě už na začátku dostal a dojímal mě až do samého konce. 100% a PS: Ten, kdo si myslí, že v tom byla nějaká náboženská propaganda, tak by si to měl asi pustit ještě jednou. Možná ten film nepochopil. ()

lucijelucije

Musím přiznat, že jsem chtěla víc. Ani nevím, co jsem čekala, a o to byla moje zvědavost větší. Little Boy hrozitánsky hraje na city, ale myslím si, že hraje na city svým způsobem zdravě. Příběh zasažen do druhé světové války, kde naprosto úžasně funguje kontrast mezi vztahy syna a otce, který odešel do války a malého chlapce a asijského přítele, který se mu snaží vrátit tátu zpět svým reálným pohledem na věc. Přesto všechno jde úžasně cítit chlapcova touha věřit a to mě dojalo. A samozřejmě J. Salvati bez něhož by to hodnocení možná bylo nižší. ()

bobstock

Konečně se někdo chytnul nitě a udělal film, který by měl být slavný jako Forrest Gump. Schválně říkám měl být. Nezachytil jsem nic. Narazil jsem náhodou a narazil správně. Příběh malého chlapce příznačně shodujícího se s atomovou bombou, která ukončila druhou největší hrůzu dějin. Příběh malého chlapce, který miloval svého otce, který byl schopen zázraků. Zázraků jenž věřil. Nevěřil z vás někdy v něco. V čase, který byl pro vás důležitým, podstatným. Ne, nejsem náboženský náborář. V tomhle má film mezi diváky rozpor. A o to tvůrci šlo. Najdi čemu věříš. Dokážeš hnout s horou nebo jsi jen stále malý kluk. Život každého z nás je jen divadlo, ve kterém ukaž, jaký jsi herec, jak dokážeš ovlivnit své prostředí. Teoretik chaosu tvrdí, že v pacifiku hne motýl křídly a v Central Parku začne pršet. Je to náhoda nebo věc na sebe vázaná? A o tohle jde v tomto filmu. Není to agitka na náboženství. Je to čemu věříte, že dokážete a čiňte. Ať v tom je imaginární přítel z nebes nebo není. :) Výstižné pojmenování protagonisty z filmu. A jen tak mimochodem skvělá režie, scénář, výprava, kostými, kamera, skvělá hudba ve spolupráci s českou filharmonii + Coldplay. Někomu to připadá jako filmový kýč, mě jako něco z učebnice filmu. JAKOB SALVATI V HLAVNÍ ROLI DOKONALEJ. 90% ...jsem ateista a ateistou zůstanu. :) ()

michy9073

Pepper doufá, že svou mocí dokáže zastavit válku a přivést svého tátu zpátky domů... Sice dost naivní, ale to se mi na tom právě líbilo. Krásný film pro celou rodinu, který se snaží ukázat důležitost víry a nezklame. Příběh pobaví, vezme za srdce a donutí člověka se zamyslet. Vizuálně velmi pěkná podívaná. :) Naděje umírá poslední... ()

brumbrum

Pekny film, s vacsinou peknymi komentarmi tuna, no a jasna paka i par "retardovanymi" a "slaboduchymi" :-D. Keby ten farar pretiahol maleho, by sa to tuna par prihorenym nenavistnikom zdalo nabozensky realne, ale takto, ked male dieta pevne veri, manzelka pevne miluje a dobry otec je pevny spravnak, to je ovsem len vypocitana agitacia. Musi byt docela tazke zit s babrakom, co zazije jedny krasne Vianoce s otvorenou hubou a na tie druhe uz len imunne pripraveny skonstatuje, ze je to agitacna sracka, ved tu schemu uz pozna z minuleho roka.. Nic nove na svete, dame si repete :).. Fajn, ze ukazali aj skutocny "Little Boy", aspon trocha.. - kto videl dokumenty, by ho azda trapilo, ci to nahodou nezgycovali - ale v pohode, realitu ukazali z oboch stran, takze je si z coho vybrat: laska, nenavist, viera, pragmatizmus, vojna, mier, manzelstvo, zbabelost, odpustenie, pokora.. - zrely clovek si rad vyberie, no a zrele hovado zial tiez :o). 4* v pohode. PS: Zaradit totok do "komedie" je dalsia ukazka toho, ze sa da rehotat este aj na pohrebe vlastnej matky. ()

BOURQUE

Snímok „Little Boy“ má v sebe niekoľko skvelých a silných momentov. Celá koncepcia je celkom premyslená a dokáže zapôsobiť jak na mladých tak aj na starších. Vybudovanie priateľstva medzi „Japoncom„ a „Little Boy“ je dobre zachytená. Herecké výkony v poriadku a pre E. Watson opäť perfektná rola. Záver pekný (a očakávaný), ale nedotiahnutý do úplného konca. Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

Josit

Naivná hra na city v rodinnom balení ktorá to však vie uhrať do celkom obstojného Feel-Good Movie. Vizuálne pekne natočené a dá sa aj pár krát zasmiať. Jeden z filmov ktorý sa vám buď bude páčiť alebo ho budete nenávidieť. Podobný film: Young and Prodigious T.S. Spivet ()

Cryptkeeper

Filmy špatný nebyl,ale nějak na mě nezapůsobil. Pořád to samé dokola,přičemž mě "little boy" začal svými hereckýmy výkony asi už v půlce filmu štvát.. ()

Torpid

Kluk čeká na tátu, až se vrátí z 2. světový, kde bojuje proti Japoncům. Čistota a naivita dětského pohledu na sračky dospělých, říznutá náboženstvím, provedená v barvách ilustrací Strážní věže /viz. dětská silueta v západu slunce na plakátu filmu/. Těžce manipulativní a doslovné. Sentimentální kýč, který tlačí k dojímání. Na druhou stranu ve filmu hrají velmi dobří herci včetně dětí, je to plynule odvyprávěné, místy vtipné. 55% ()