Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Scott67 odpad!

Vykrádání hrobů. Nic víc. Ona ani jednička nebyla bůhvíjak duchaplné dílo, ale byla alespoň originální. Naprosto zbytečný kus. Chybělo už jenom přerušování reklamou, jako na vykřičených, laciných, bulvárních komerčních televizích. Dodíval jsem se jenom s nechutí. Horší už mohou být jenom Troškovy uřvané debiloviny. Chápu, že peníze jsou potřeba, ale chtěl bych vědět, jak se cítí jinak kvalitní herec po vytvoření takového slaboduchého cancu. Když mu pípne telefon s výpisem z účtu, tak asi dobře. PS. pravou Irenku nesehnali a pštrosa nesháněli. (byl jsem u natáčení jedničky a viděl jsem při práci tehdy naprosto senilního a neřiditelného pana Krónera. Moc jsem obdivoval paní Chytilovou, že tu pětiminutovou scénu před bordelem za ty tři hodiny vůbec udělala. Stálo jí to asi za to obsazení. A byla to velká profesionálka) ()

Bufty odpad!

Pár hlášok z prvého veleúspešného kultového filmu lacne zabudovaných a zopakovaných v nových, ale nudných scénach a príbehu.Myslím, že si chcel niekto zarobiť dáke tie peniažky na dôchodok.Po jednotke je dvojka sklamanie. ()

Chobotano odpad!

Mám rád Sedláčka i Polívku, ale tento výtvor je strašlivý! Mám rád i Chytilovou a tento film beru jako její posmrtnou urážku. A ve světle posledních událostí si dovolím vyslovit obavu, zda nám Zemanem vyznamenaný Sedláček ještě v budoucnu nabídne něco hodnotného, nebo se z něj už definitivně stal další pičus... ()

kreyson13 odpad!

Bože, bože, to byla ale sračka...Spousta scén jako přes kopírák z prvního dílu, který je mimochodem naprosto skvělý. Pokud v jedničce buran Bohuš svým hulvátstvím bavil, tady to není ani k smíchu, ale spíš k pláči. Kdyby se takhle všude rozkřikoval, tak skončí brzy na chirurgii a ne v odmašťovně. Panoptikum postav z jedničky po 20 letech. Bez nápadu, bez vtipu, bez ničeho. Chytilová se musí v hrobě obracet. Tak teď honem ještě natočit trojku, dokud původní herci udrží meč a moč. ()

djp.007 odpad!

Už před začátkem sledování tohoto filmu si musí každý divák "zakázat" jakékoli srovnávání s původním filmem, který se točil v naprosto jiné době a který především režírovala nezapomenutelná Věra Chytilová. Na film je nutno pohlížet jako na klasickou českou průměrnou komedii. Leč bohužel, průměru tento snímek ani zdaleka nedosahuje. Je to jakýsi zoufalý pokus o záchranu finanční situace Bolka Polívky, který vydělává pouze na zvědavosti diváků, kteří marně doufají alespoň v malé přiblížení původnímu snímku. ()

Hacinho44 odpad!

Úplná totálna sračka. Cele zle, trápne ani som to nedopozeral, lebo mi bolo tak zle ze neviem ani dokončiť koment. ()

Ejvi

Úplná ztráta času. Chabej pokus o napodobeni něčeho úspěšného, s trapným Bolkem v hlavní roli. Rádoby vtipy nejsou vůbec vtipné, vypadají vynuceně a sráží to hodnotu filmu ještě níž.. ()

quiz

Doporučuji všem těm, kteří jsou toho názoru, že hůř než Zd. Troška to již nejde. Sedláčku, MĚL jsem tě rád (jako režiséra). ()

agatha111

Varovali ma, nemôžem povedať že nie, a preto si zaslúžim, čo som dostal. Utrpenie. Šok. Nepochopenie. Strnulý vraz v tvári. To všetko sa vo mne miesilo počas tých 45 minút, ktoré som to dokázal pozerať. Viac sa skutočne nedalo. V hlave mi víri, čo viedlo Bolka Polívku, bývalého famózneho herca ,komika a glosátora k tomu, aby hral vo filme, ktorý bol nudný ,hlúpy a na svetelné roky vzdialený niečomu, čomu sa hovorí filmové umenie. Po prvom zhliadnutí mal režiséra j...ť lopatou po hlave, zaraziť si rádionku viac do čela a vrátiť sa na ranč kŕmiť kone. Naozaj je človek schopný, keď´ potrebuje peniaze, urobiť čokoľvek, aby sa k nim dostal? Tento nepodarok roka dokazuje, že áno. P.S Tá hviezdička nie je za film, tá je z nostalgie , aby som nemusel dať odpad. ()

roza101 odpad!

Čekal jsem, že to bude hrůza stejně jako Babovřesky, u kterých sem si říkal ,že horší už ani nejde.Ale asi jsem se mýlil.Toto že byla komedie?Jak je možný, že dřív se natočilo tolik dobrých komedií a filmů, a nebylo potřeba ani moderní techniku a ted je to jeden odpad za druhým.Lidi vykašlete se na to a radši netočte nic, protože to bylo spíš k breku než k zasmání.Chtěl bych tu napsat něco kladnýho.Ale ono není co...No kurva.. ()

pravda1 odpad!

Asi najhorší český film za poslednú dobu čo som videl.Konkurovať mu môžu hádam len Babovresky......proste totálne nudná a uťahaná sračka...... ()

Chenile

Ono je to tezke hodnotit... Myslim ze kdyby neexistovala "jednicka" film by tady mel nejakych 60-65% Jenze kazdy to hodnoti s jednickou... Ja se pokusil zamyslet a zhodnotit film, oproti jinym "komediim" Kdyz vemu ze za posledni roky jsme tady meli filmy jako Signal, Libas jako dabel, Probudim se vcera ci Vejska, Dedictvi si urcite 3* zaslouzi. Protoze kdyz se odprostime od vynikajici jednicky, je to film mnohem lepsi nez tyto ctyri priklady. ()

Vlaidmar

Ale kde, to uz sa neda porovnavat, to na com jednotka zakladala, tak to dvojka postrada.. humor bol nejaky moc suchy a to, co bolo humorne ( vtipne) tak to by clovek vedel poratat na jednej ruke a to by ten clovek musel prist o tri prsty. Myslim, ze taketo filmy by sa uz dnes tocit nemali, lebo asi zaberaju miesto ovela kvalitnejsim snimkom, ved asi preto sa v cesku a na Slovensku tocia same nekvalitne snimky bez hereckej obety.. prepac Bohusu, ale toto nebylo za potrebí :( ()

alien128

Víc trapné než vtipné. Koukat celej film na nadranýho Polívku je fakt super, to se dá snad jen taky na mlachotu. Tento film se dá srovnat snad jen s Babovřeskama. ()

GalaktikHero odpad!

Tak toto bola sračka všetkých sračiek!!! S totálnym sebazapretím dopozeraná do konca. Úrovňou ešte niekde za Troškom a jeho Kameňákmi. ()

Nahnilaruka

Mně přišlo, že první díl a druhý díl nemají nic společného, kromě postav a Bolkovy sprosté buranské mluvy, která je ještě v tomhle díle většinou nepřiměřená. Nějak mi unikl děj, kde je společenská satira? Nebo alespoň prostá myšlenka a poslání? Pokud bych hodnotil jako pokračování nedal bych ani 1 *, pokud hodnotím jako samostatný film, s bídou **. ()

Plechovka95 odpad!

A já se ptám, proč nezůstalo u jedničky ? Tohle byla nuda, která se točila jen kolem jisté částky peněz, bez špetky humoru, akorát pan Polívka do toho nacpal x známých osobností a propagaci dnes již zkrachovalé farmy. Zbytečnost. ()

MasterC2D odpad!

Nic z původního dílů nezůstalo ,jen parodie kam až se dostal český film ...dokoukal jsem to se sebezaprenim a nikdy více! ()

Dussanek odpad!

Jak jsem již jinde psal, tak kvality prvního dílů se nikdy dosáhnout nedá. A jsou díla, pro které už z principu není možné napsat pokračování. První film o vesnickém milionáři vznikl ve své době a je obrazem této doby. Bolek Polívka se svým pokračování a scénářem pro druhý dil sanží akorát zpropagovat svoji zkomírající farmu a bezduše vykrást situace a vtipy, které jsou z prvního dílu legendární. Dohromady vzniká při sledování filmu silný pocit trapnosti, který jsem jako divák citil po celou dobu, a tajné přání, aby se již celý snímek nachýlil ke svému konci a nezostuzoval, tak jméno svého předchůdce. Film, bohužel, nestojí ani za jedno shlédnutí. za mne odpad! ()