Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Orbeek

Takhle nízké hodnocení si "kurvadětedopiče" Polívkův druhý samostatný, velmi osobní, scénář rozhodně nezaslouží. Jak si s tím, "uřídit" jej, (scénář a především Bolka!) poradil Sedláček (sekerník jak Chytilka on jistě není : ) a jakou formou natočil (včetně nutnosti "nějak" na něj získat finance = mnoho PP a jiné vaty : / už je na pováženou. Ve filmu s vzestupnou tendencí zábavnosti je mnoho trefných poznámek k chování české společnosti i slušných situačních fórů. Bolek Polívka kraluje - přirozeně a mnohdy velmi zábavně. Nejblíže sekundují Peca a Goldflam a i jiní jsou fajn. Film vyznívá spíše  jako "pseudodokument" ; ) "Takto som ty penize vyndal z kapse, takto položil na stul, no a on je takto ze stolu vzal a takto si ty penize strčil do kapse"! (Dát slovo, natož ruku, v ČR většinově nic neznamená. Sebeobjemnější smlouva vám díky nevymahatelnosti práva neprací české justice nic nezaručí a naopak bývá signálem, že vás "pojebů". Pro příklad jeden ze satirovaných nešvarů "nešpačkového" chování mnoha nemravů v české společnosti ve snímku). Komentář: genetique ()

Nellaron

Pokračovanie originálneho domáceho megahitu sa dalo spracovať na toľko veľa spôsobov… Lenže Sedláček spolu s Polívkom boli zrejme príliš zliati na to, aby vyprodukovali niečo zmysluplné. A pritom pôvodné herecké obsadenie bolo zastúpené slušne. Lenže vo filme ako keby sa nikomu do ničoho nechcelo. V pôvodnom filme bola čo scéna to perla. V pokračovaní sa mi po pár týždňoch od zhliadnutia ťažko loví nejaká ta pamätná scénka. Katastrofu vytušila asi len Irenka, ktorá celý projekt radšej obišla talianskym oblúkom. Takto to skurviť. ()

freebob odpad!

Tohleto raději nekomentovat.Dopadlo to možná nejhůř ze všech zbytečných pokračování dávných hitů.. Film který dělá jenom ostudu. ()

homoaquarius odpad!

Tento film nevytvořil skoro nikdo. Neměl námět, scénaristu, režiséra ani zvukaře. Pouze kameraman snímal jakési nelogicné výlevy pana Polívky který zde hrál asi skutečně sám sebe. Opilecký žvásty a film bez jakéhokoli děje či kontinuity scén. Podotýkám, že pan Polívka záhrál dobře ve filmu Musíme si pomáhat který mám rád, ale jinak ze všeho z jeho produkce a rolí mi smrdí ethanol a primitivismus. Jo a humor = 0. Za mě 2/100. ()