Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

PORTER44

Oproti jedničce absolutní propadák,ztratilo to jak šťávu tak humor,místo humorných hlášek,mizerné pokusy o vtipy,místo zábavy hned na začátku pohřeb-to se sakra nepovedlo. ()

medabebe odpad!

Pokud měl Bolek potřebu se vyžvanit, tak toto byl ten nejhorší možný způsob. Komedie bez trošky vtipu a škoda času stráveným nad tímto počinem. ()

Ozzy89CZ

Jako ve Sněženky a machři po 25 letech si autoři řekli: "Můj život je na h*vno" tak ho zkazíme i ostatním... Udělat z komedie tohle... ()

Drslw

Otrasné. Po všetkých stránkach. Zvlášť by som vyzdvihol tieto: scenár, réžia, herecké výkony, hudba, hlášky, príbeh, ambície. Jedna hviezdička iba preto, lebo sú (bohužiaľ) aj horšie filmy. ()

Olly77

čekal jsem že z tohohle počinu vznikne něco takovýho. Trapné pasáže, žádný vtip, nesmyslné záběry z vrtulníku, nenávaznost postav - když už byly použity, měli navazovat lépe. S jedničkou nechci srovnávat, ale je to prostě nebe a dudy. Byla v ní živočišnost, prostota, buranství a to vše tak nějak "obyčejně" natočeno.. To vše tady chybí, navíc postrádám jakýkolv děj. Pokud se mělo někdy pokračování natočit, mělo to být podle mě dřív a měla to udělat nebožka režisérka, dokud mohla. Možná to Bolkovi přineslo nějakou kačku, ale hrdej na tohle být rozhodně nemůže. Tu hvězdu dávám vlastně jen za to, že původní film je kult a že jsem z tohoto kraje... ()

SandroCZ

Od té dvojky jsem nečekal nic extra a taky to nic extra nebylo, sice pár vtipných scén ale jinak celkem nuda, příběh taky nic moc, nemít to tu návaznost na jedničku kdy člověk zavzpomíná a vidí jak ty lidi zestárli tak je to o ničem. ()

macot

Tož dám tam jednu tú červenú hvězdu, kvůli tej Kroměříži, aj když z teho dělali Brno. Jináč tolikých hlúpostí najednú už sem dlúho neviděél. ()

serbero odpad!

Katastrofa, nenormálne nudný film o ničom, bez vtipu, herecké výkony ani nebudem komentovať. Toto nemalo vzniknúť. ()

dedavena

Polifku mam rad. Hlavně dobry vyvar s jatrovyma knedličkama. Jasne, mluvmy rači o Bolkovi, bo teho mam tež celkem rad. U prvniho Dědictvi sem se bavil, u druheho měněj, ale šlo to. Ať si mluvi gdochcecochce, na film se da divať a je lepši niž mocka inych slatanin. Sertě na nizke hodnoceni a slabe procenta. Sednitě na gauč, na stul postaftě flašu slifki a každych paru chvil si dajtě jednu do frňaka. Po takich pjeti pulkach zjistitě, že filmek nima až tak špatny. A až dopijetě celu flašu, tak uviditě, jak je na svjetě fajně. Potym možetě třeba rozjimať a sniť tajak Bolek či Arnoštek až do někoněčna. ()

Brumo odpad!

Sorry, ale po kurvahošigutntág je tohle jen laciná kravina bez špetky humoru. Vždyť to šlo udělat mnohem, mnohem líp a odpadu by ani nebylo třeba.. taková škoda. ()

mirika39 odpad!

To naozaj Bolkovi nikto nepovedal, že opakovaný vtip už nie je vtipom? To že sa nesmrteľné hlášky z prvej a jedinečnej komédie Dědictví používajú dodnes, ešte neznamená, že sa musia všetky povkladať aj do dvojky. Žiadna inovácia. Herci / i neherci ktorí si pred vyše 23 rokmi počínali skvele, akoby prestali vedieť hrať. Nenachádzala som vo filme žiadnu zmysluplnú pointu. Dcéra Bolka Polívku, ktorú sa ocino všemožne snaží pretlačiť do filmovej branže, v tomto filme absolútne nemá čo robiť. Pokračovanie kultovej komédie, ktorej som sa dlho nevedela dočkať, bolo pre mňa obrovským sklamaním. ()

killberrybil

Absolutně prázdný. Děj žádný, Polívka magor a díky titulkům na začátku člověk ví, jak to skončí. Jedna povedená scéna s womitováním to nezachrání. ()

Pcermis odpad!

Takhle pitomej ale pitomej film už jsem fakt dlouho neviděl. Já pitomec jsem v TV koukal na legendální jedničku tak jsem si řekl že bych mohl kouknout na dvojku ale neměl jsem to dělat! Jednička měla děj, měla spád, měla hlavně vtip takových hlášek co z filmu z lidovělo. Tady je to bída a zmar nemá to děj nemá to zapletku nemá to vůbec nic humor 0% a to jsem si říkal že odpad v podobě Babovřesk nikdo dlouho netrumfne ale tohle je daleko horší. Opravdu snad nejhorší film co jsem kdy viděl. ()

Gagin odpad!

Pokračování legendárních filmů dopadá skoro vždy špatně, tohle není výjimka. Ztrácí to absollutně kouzlo originální jedničky, nuda, šeď a nepomůže tomu ani spousta známých tváří. Tohle je průser. ()

mikinko51 odpad!

Film som síce nevidel celý (žiaľ, nedalo sa to dopozerať :-(), ale aj tých cca 15-20 minút mi bohate stačilo. Jednalo sa totiž o 15-20 minút totálnje nudy a trápnosti. Jadrné hlášky a šťavnatosť prvého filmu asi boli pochované spolu s Vlastičkou. Paradoxne, jediný kto mal z hercov rozum bola "Irenka", ktorá sa tejto trápnosti nezúčastnila ... ()

vampvegetar

dvě a pul hodnocení, jedno za takřka stejného Boleka ( až na neoholenost ), kterého spusoby se změnili jen minimálně. Méně pije ( aspoň z počátku), no víc míchá chlast ( když není ostré, tak i bublinky uhasí žízeň ), mnoho truchlí a ještě podstatne méně rozhazuje, má svuj ranč-chov a nákupní novinky jako zámek či "nesplacené dluhy" si už proklepává. Novej doktor je antisociální typ, jemu jde už jen o prachy a na rozdíl od Donutila mu chybí i "šokující stav pri rozhazování peněz či spoločenských výstřelcích Bolka". Poměr nostalgie a situačního humoru je tu až přespříliš opačne jako v prvním díle,kde šlo o novotu a tu převládá prohnaná nostalgie, scény Gotta či Lasicu naprosto nudné a nerozvinuté. Trochu zabralo několik vtipu jako (Ne)chytáni běžicího chlapce se skokem, reality tanec s překvápkem režie - i když taký F.Drebin na Oscarech to ani zdaleka nebyl a léčba alkoholiku mohla být mnohem zábavnější. Předlouhý úvod, nedotáhnutí nápady,Bolkuv nevysvetlený zájem o Irenku( až na jedno autočíslo) a častá "duchařina" s Vlastičkou, dalo se po tak dlouhé době z toho vytřískat podstatně víc. A na pokračování taky mělo. Nestalo se a tak jen degustujme dále Bolekovo distingvované či destilované chování. Ale další díl už po tomhle asi ne. Nebo snad ? To už toš, myslím ne. ()