Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Ripley

Z filmařského hlediska je to téměř na "odpad",ale kdo miluje první dědictví najde i zde frky,které dokážou rozesmát a zároveň připomenou první díl. ()

XdanteX

Pokud chcete vidět něco co je levné, něco co zrcadlí tupost kultůry české zábavy, něco kde uvidíte přehlídku známých tváří které jsou vám ukradené, něco co je naprosto zbytečné, něco co je nehorázná nuda a rozhodně vás to nepobaví za celých 106 minut. Je tohle film pro vás. ()

Stružák odpad!

A Kurva... Tak tohle už o moc trapnějc nešlo. Jenom teď přemejšlím, co na tom bylo nejhorší. Jestli ty malý role Káji Gotta, Jirky Pecha nebo Dáši Havlový, nebo možná ty camea Borhyový, Harapsa a Erbový, nebo snad totální absence humoru a scénáře? Tohle má bejt komedie? To se fakt musel někdo posrat. ()

Hanys_ odpad!

Jednička byla určitým svědectvím doby a navíc studnicí hlášek. Tohle vychtěné pokračování ale není o nic lepší než třeba Troškovy Kameňáky. Hlavně teda Polívkův scénář, to je fakt síla. ()

jakeer

Hoci pôvodnému Dědictví toto pokračovanie nesiaha ani po členky, no 31% a množstvo odpadov si nezaslúži. Je to stále príjemná nostalgia a návrat do Bohušovho sveta - a pár neprirodzených dialógov to nemôže pokaziť. Byť celý film taký kvalitný ako druhá polovica, tak dám s pokojným svedomím štyri hviezdičky. Ústredný dej filmu sa naozaj mohol sústreďovať na to vymáhanie Chýlkovej pohľadávky (keď už teda nebolo dosť peňazí na bohatšiu Donutilovu stopáž). Tá odbočka ku kúpe zámku, či tanečnej súťaži bola krokom vedľa. ()

joshula

Poznámky, slovní hříčky a vtipné komentáře, které seděli v jedničce v devadesátých letech jsou už ve dvojce tak nějak za zenitem a překonány bohužel. Jediné plus je v tom, že se Bolkovi podařilo sehnat hodně herců právě z prvního filmu. ()

SpameR

Být více humoru a zase nějaké dobré hlášky, tak bych tomu i tři hvězdy dal, ale tak je to akorát takový ten klasický český film, kde dost často nechápete návaznost postav. ()

Lefty86

Bolek se jen potřeboval vyhrabat z dluhů, ani nevím zda se mu to povedlo. Naprosto zbytečné pokračování, film o ničem, chvíli šlo o koupi zámku, chvíli o dluh dr. Ulrychové pak o léčebnu a nakonec zase o dluh. Zasmál jsem se pár gagům, jinak zbytečnost 30% ()

ondrula

Nečekal jsem, že to bude až tak špatný. On asi první díl vůbec neměl mít pokračování, protože byl zasazený do unikátní doby začátku 90. let. Jakýkoliv pokračování muselo dopadnout jako průser, vydatně k tomu ovšem přispěl Polívkův impotentní scénář, absence humoru i příběhu a naprosto tragičtí herci i neherci. Polívka ve své roli jako by nevěděl, jak má ztvárnit burana Bohůše, tak většinou jen přehrává a plácá nesmysly (ožralýho ale umí zahrát skvěle). Role vyžraný Čvančarový, mongoloidní Veškrnový, otroubenýho Jaškówa, vypitýho Rychlíka (a spol.) či rozpačitýho Gotta jsem vůbec nepochopil; asi je to jen taková vata, kterou se má vyplnit film bez příběhu a beze smyslu. Opravdu otřesné dialogy místních tet (scéna z pohřbu například) jsou opravdu něco strašnýho a zní strnule a nepřirozeně. Série do očí bijících faktických chyb už pak jen dokládá lehkomyslnost, se kterou se film splácával dohromady: například 7,5 mega se vážně nevejde do náprsní kapsy i kdyby jste se posrali (považte, Rath na ně potřeboval celou krabici), Anče Polívková je asi o 12 let starší, než by měla mít filmová Bohůšova dcera, advokáti melou blbosti, který nemají s advokacií nic společnýho a mnohé jiné. Korunu tomu nasazuje Donutil v opravdu antický roli deus ex machina, což si vysvětluju tím, že si Polívka vzpomněl ve světlé chvilce na svá studia dějin divadla, ale zapomněl, že už to dávno nefrčí. Vyložené panice jsem propadal, když ve filmu začaly figurovat obludy Erbová s Borhyovou, naštěstí to netrvá dlouho. Jediní herci, kteří mi udělali radost, byl Marián Roden a Michal Pavlata, oba ovšem měli žalostně málo prostoru. Polívka svůj scénář očividně odfláknul, protože v něj jsou nelogické okolnosti klíčových dějových zvratů, které zůstávají nevysvětleny (kam zmizel Donutil a proč? a cože se najednou v pravou chvilku po třech letech zase vyloupl?) ()

Jespi

Oproti prvnímu dílu je znát, že je tento díl točený na sílu. Prakticky se tam nic neděje, vtipné scény nejsou vtipné.....a smysl jedničky, tj. křupan, který dělá ostudu, byl v tomto díle spíš trapný než k smíchu. Marný pokus Polívky vydělat si na staré kolena prachy a zaplatit dluhy. 30% ()

TERRORDROME

Tak Polievka konečne dokopala k druhému dielu svoje legendárne Kurva Dedičstvo. Hneď sa vyrojili špekulácie o tom že to urobil len preto, lebo bol vo finančných sračkách, krachovala mu tá jeho farma a aj valašské korunovačné klenoty musel dať do záložne aby mal na čučo. Ako divákovi mi môže byť jedno čo bolo spúšťačom, záleží na tom čo z toho vyliezlo. A musím povedať že sa mi to páčilo o niečo viac než väčšine ľudí. Už to nie je tá buranská postsocialistická sociálna groteska zo začiatku 90-tych rokov a logicky ani nemôže byť. Bohuš je starý, má depresie a nemá ilúzie. Aby to bolo ešte horšie, začne sa mu zjavovať prízrak starej Havlovej, ktorý mu radí aby nepil. No a tak on teda začne piť. Celé je to o tom že Bohuš chodí hore-dole a hustí do ľudí tie svoje typické "řečičky". Jeho prisprostlá buzerácia je zábavná, ostatne na toim stál aj prvý diel, akurát že tentoraz je to až príliš bezcieľne. Dej kulminuje aspoň tým, že sa Bohuš nechá "dobrovoľne" zavrieť do liečebne. Nechýba Kamarát Arnošt ktorému sa odlepuje darovaný raťafák, doktor Strážný čo smrdí tak že vyvoláva zvracanie spoľahlivejšie než antabus a z nebies sa znesie aj božský Kája. Ten ale sklamal, lebo je tam len na to aby mu Bohuš oznámil že obaja zostarli. Sakra, ten chlap objavil nie Ameriku, ale rovno Atlandídu! Podivným detailom je že tvorcovia objavili že z helikoptéry sa dajú točiť pekné zábery prírody a tak nám ich vcelku dosť a dlho servírujú. Najhoršie boli ale scény so zavýjajúcimi plačkami, tie ma srali. " Takhle sem ty peníze vybral z kapsy, takto sem mu je podal, on si je takhle vzal a takto si je strčil do kapsy". Podľa mňa solídne, nech by Lolek Guláš urobil čokoľvek, aj tak by ho drbali že to nie je ono, takže v podstate nemal šancu. P.S. Lasica tam bol tiež na prd. ()

Piškotka odpad!

Velké zklamání a fantasmagorický příběh. Havlová s Donutilem jako éterické bytosti, Polívka jako ten největší borok a hlupák. Svou tvář z minulého dílu si zachovali Goldflam a Dulava. ()

Prochy38

Ano, jasně, Kurvahošigutntag to prostě není, nebylo a už když to točili museli vědět, že ani nebude. Já ale nebyl až tak zklamán, jak mě ostatní ujišťovali, že budu. B. Polívka je stále vtipný a bezprostřední. jemu to prostě nejde nevěřit. když se tam míhají všechny ty tváře, člověku se vybavují povedené pasáže původnímu filmu. Líbil se mi K. Heřmánek, sranda byla s J. Čvančarovou. Nebyl to dobrý film, byla to slabá komedie, ale nebyl to takovej průser, jak by se mohlo podle zdejších ohlasů zdát... ()

Foxhound#1

Co to mělo být? Ogaři takto fakt ne, to by nešlo, to se prostě nedalo dokoukat ani do konce. Kromě několika dobře rozložených kil Jitky Čvančarové mě tam nezaujalo nic, absolutně nic. ()

derryl

Dědictví 2 se nedá natočit, to není možné, původní film se točil v přelomové době, což rok 2014 nebyl. Druhá hvězdička je za scény Dagmar Havlové. ()

Marys

Keby som neporovnával, dal by som štvorku. Pri Dědictví sa ale nedá neporovnávať. Chcelo to byť trochu poetickejšie, hlbšie, no pár skvelých scén nostalgicky pripomínajúcich pôvodné Dědictví našťastie nechýbalo. Bolo tam ale aj dosť fádnych momentov, Arnošt a dr. Zahradník nedodali tú správnu šťavu a čakal som, že Donutil bude v oveľa väčšej roli, než to malé cameo, ktoré stvárnil na konci filmu. Minimálne som veril, že sa pred kamerou zdrží viac než Gott. Nestalo sa tak, škoda. ()