Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

funesfilm

Nechápem, čo za trend je v našich končinách pokračovať po rokoch vo filmoch podnikaním, biznisom a neviem čím ešte podobným. Zbytočne zaplatené peniaze na papier, interiéry, exteriéry, na mzdy...Bohumil predsa v jednotke začal a skončil ako obyčajný človek, bez viditeľnejšieho majetku. Teraz mal byť začiatok možno v liečebni pre alkoholikov s tým, že šťastie sa napokon na neho obrátilo. Bolek Polívka vyvoláva trošku nostalgie. Inak, takmer nuda. ()

tXtX

Zmysel tohto filmu som teda vôbec nepochopil.. Vtipy nevtipné, príbeh žiadny, postavy z originálu totálne bez pointy, nasilu.. celé mi to pripadalo prvoplánové a hlavne zbytočné, nezasmial som sa snáď ani raz, a to už je čo povedať.. Jedna hviezda z milosti. ()

milous11

Dnes jsem teprve shlédl tenhle film a říkal jsem si jestli to má cenu nebo ne, a měl jsem pravdu co jsem čekal, že fakt nemělo to cenu vidět v kině. Za celou dobu jsem se popravdě zasmál pořádně jen jednou když Bohuš jel na tom koni a zastavili ho ti policajti a pak na konci když přišel Donutil ohledně toho vyrovnání a hned mě napadla ta otázka, jestli fakt má cenu jako točit pokračování filmů které byli vždy a budou ty nej. ()

QQQWWW odpad!

Vedela jsem moc dobre,proc na toto nejit do kina.Jen pro zajimavost,videno jednou a to staci.Kdyz uz se rozhodnou(t) tocit film na "pokracovani?" po letech,tak to nikdy nedopadne dobre,a v tomto pripade to plati dvojnasobne.Opakovany vtip neni vtipem a tady se nekdo snazil napodobit "vtipy "z prvniho dilu.Nevtipne,trapne,svata klasika.Nektere filmy by se nemely tocit na pokracovani a u tohoto plati dvojnasob.Vsechny vtipne sceny,byly v "Dedictvi aneb Kurvahosigutntag" a toto neni zadny druhy dil,toto je kurva nepovedene a nehodne nosit cislovku 2 ()

Jimclark

Zbytečnost. Chvíli jsem uvažoval, jestli nedám 3*, ale v porovnání s prvním dílem nemůžu. Nebylo to jen "o něco" horší, ale výrazně horší než Kurvahošigutntág. ()

Lvísrdce

Začátek mi přišel takový nezajímavý, ale když jsem to skoro přestal sledovat, tak se to dobře rozjelo, takže se mi to došplhalo až na 3 hvězdy. ()

BigMen odpad!

naprosto nechutný pokračování tak skvělého filmu. ostuda a totálně zabitá vzpomínka, kterou jsem v sobě měl na herecké koncerty prvního dílu.vše, nač jsem se těšil, bylo ihned od začátku popraveno nechutným a stále se opakujícím blábolením Bohumila, tedy spíše samotného Polívky, který se dle mne potřeboval vybrečet a postěžovat si celému národu, jak je svět na něj zlej. bohužel pro nás všechny, si za to ještě nechal zaplatit. Babovřesky 1,2,3, jsou proti tomu hollywoodský trhák.je mě smutno a prosím, Bolku, na trojku zapomeň!!!!! ()

dranesy odpad!

Na kvality prvního dílu tenhle film nedosahuje v žádném aspektu. Scénář není dle mě až tolik hrozný, ale dobré herecké výkony a smysl filmu tady chybí. Jediný film, u kterého musím dát odpad, jelikož jsem se nikdy tolik u filmu nenudil a nikdy jsem na film nekoukal na třikrát. ()

Antagonist

Průser, který nelze snad ani slovy popsat. Klasický výplach dnešní české filmografie, jakých je momentálně natáčeno nespočet. Jmenovat netřeba!!! Už jen název Dědictví je urážkou a jen (dobře) promyšlenou reklamou, aby na to lidi kývli a nacupitali do kin. Polívka už asi neměl na frťana, tak rychle zmastil scénář a vypustil do světa humáč s myšlenkou zachránit svou zoufalou situaci! Dávám z milosti 1* za odvahu hercům z prvního (pro mě jediného) dílu, kteří souhlasili dobrovolně se potopit společně s Polívkou… ()

Hrnek

Nad očakávania... Na jednotku to nemá, ale ako dvojka je to omnoho lepšie ako množstvo iných pokračovaní. Polívka hrá na úrovni a jeho hlášky sú vtipné. Aj scéna v sanatóriu je celkom fajn. Cítiť ale z filmu už inú dobu, a to sa ukázalo na výsledku. To čo bolo možné pred 20 rokmi sa nedá zopakovať. ()

katikka

Niektorým filmom by sa už pokračovanie nemalo točiť. Polívka už dávno nieje ten vtipný opilecký buran, teraz je z neho rozvážnejší starší pán, tak ako sa ukazuje aj v iných najnovších filmoch. Bohumil jednoducho už nebol ten istý Bohuš. ()

xx66xx

Tato komedie je zlaty střed. Bohuš alkoholik z umírněnějším názorem na humor .Při svém natačeni využil k reklamě svůj Disnilend .Děj o proti předchozímu dílu velice uspavajici. ()

Gugos

Lidi rádi odstřelují pokračování....tady to opět proběhlo v plné nahotě...na děj jedničky prakticky nešlo navázat s ohledem na dobu jaká uplynula...podle mě pohodový film,který samozřejmě nejde srovnávat s jedničkou ,ale to ani nedělám ,protože podle mě je to nesmysl... ()