Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

woodsman

celkom milo prekvapeny cakal som isto horsie zrazu tym zmrdom vo WBros nevadi dat 3 hodinovi film pri BvS to bol problem nemohly dat hned predlzenu verziu ale inak ten Ridller zaujimavy zaporak nechapem ale preco sa nechal chytit to nedavalo zmisel uvidime je dost mozne ze bude pokracovanie nemohly urobyt batmana z Affleckom zmrdi prasivi ()

kitsuchan97

*9/10* Už od prvního traileru mi bylo jasné, že nás čeká kvalitní podívaná. A hle, po zhlédnutí celého 3hodinového snímku nemůžu konstatovat nic jiného než to, že se jedná o dechberoucí filmový zážitek, jež mě naprosto uchvátil. Pokud někdo čekal klasický komiksový blockbuster, tak byl zřejmě překvapen (ať už pozitivně či negativně). Batmana lze totiž jednoznačně označit za detektivní drama, překypující atmosférou a hutnými dialogy. S akčními scénami se zde neplýtvá - což beru pozitivně (kvalita nad kvantitou se tu značně projevuje). Film sám o sobě je velmi tajemný, ponurý až depresivní - což se odráží nejenom v jednotlivých zákoutích Gothamu, ale i v samotné hlavní postavě. Bruce Wayne jakožto osoba jde v tomto snímku do ústranní a hlavní roli přebírá Batman, který je stále pro mnohé záhadou a nečitelným činitelem pomsty. Samotné řešení záhad a hádanek je pak ústředním motivem celého příběhu. Casting mi neskutečně sedl a všichni zde sehráli své role naprosto bravurně. Co musím ovšem vyzdvihnout (kromě skvělého střihu, scénáře či práce s kamerou a nasvícením) je soundtrack - Michael Giacchino se pomalu ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších skladatelů současnosti. To, co nám nyní předvedl, řadím k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dobu slyšela. Batmanův leitmotif se dokonale přelívá téměř do každého tracku a podle dané situace se vyvíjí a mění - stejně tak jako postava Bruce Wayna/Batmana. Závěrem ... Za mě mohu jen vřele doporučit a snad se v budoucnu dočkáme nějaké formy pokračování (potenciál tu rozhodně je). ()

Kevadros

Nolanovu trilogii miluju. Tohle bylo úplně jiný, asi ne na 100% ale určitě 90%. Vizuální a hudební stránka lahůdka. ()

Prochy38

Ano, ano, ano. Ode mě na vše ano. Pattinson ANO! Zoë ANO! Hudba kurva ANO! Scénář AAANOOO! Atmosféra BAT-ANO! Ano!!! To bylo přesně ono a ještě o dost víc, než jsem chtěl, než jsem čekal, než jsem si vysnil. Děkuju! ()

Lefty86

Pattinson je překvapivě skvělý Batman, ale je zvláštní Bruce Wayne. Zlomený, depresivní, vůbec ne ten bonviván. Jestli takový byl i v některém z komiksů to netuším. A tvůrci možná nechtěli kopírovat už tolikrát zpracované postavy. Když se od toho člověk odprostí film si užije. Má skvělý děj a vynikající atmosféru. Mohl být kratší, protože ta délka je fakt moc. ()

lucijelucije

Já nemůžu říct, že The Batman je úplně špatně. A první polovina určitě diváka navnadí, protože je celý v očekávání - je to prostě Batman, že jo. Ale není to tak.. Joo R. Pattinsson může být dobrým Batmanským hrdinou, v tomhle případě tedy dobrým detektivem. Navíc film je posazený do parádní atmosféry. Je to temně gotický, syrový, ponurý film, tedy, jak by si asi každý Gothem představoval. A samozřejmě je to také hrůzně napínavý snímek, o tom pochyb není. I kamera G. Frasere je na správném místě. Jednoduše z hlediska zpracování kvality bych i řekla, že The Batman může být bezchybný, ovšem mám tady to ale. Mě tady prostě chybí ta komiksová postava, na které jsou filmové zpracování Batmanů založené. Tohle je Batman detektiv, tohle není Batman, jako Batman, který je stavěný na svých velkolepých vymoženostech. Pro mě to, co děla Batmana Batmanem tady chybělo. Jako by spiderman neměl své vystřelovací sítě, nebo Flash neměl svou nepředstavitelnou rychlost. Výborný komentář Tom Hardy, kde jsou další věci k zamyšlení. ()

cmenda

Velké zklamání postavy nenaplnily vůbec očekávání s vyjímkou cat women jinak to vypadalo jako by to dělal někdo na drogách. ()

merit1

Obsah maximálne na dve hodiny, dialógy často až príliš názorné ( niečo v štýle: nemajú čo povedať, tak nech opisujú čo vidia ) a Paul Dano, na ktorého som sa najviac tešila, miestami značne prehrával. ()

Honzeek95

Tak toto bylo pro mě obrovské pozitivní překvapení. Nemám rád recyklaci Spidermanů a Batmanů, ale zde mě chytla impozantní atmosféra od začátku a z filmu jsem nespustil oči až do konce. To se mi u tříhodinového filmu nestalo, ani nepamatuji. Film je jedním slovem unikátní, unikátní temná atmosféra, hudba, pozvolný děj, který naprosto vybočuje ze soudobé hollywoodské splašenosti, a velice zajímavý a neotřelý příběh. K tomu naprosté minimum klišé a viditelná snaha nekopírovat prvky z minulých Batmanů. Tento film a některé scénky v něm mají potenciál stát se kultem kvůli své naprosté originalitě a exkluzivitě. V dnešní době takřka nevídaná záležitost. Jelikož už jsem viděl opravdu spoustu skvělých filmů a spousta z nich měla jednotný styl, zde musím hodnotit za 5, protože zde byl styl opravdu jedinečný. Věřím, že ne každému může film sednout. Rozhodně nesedne těm divákům, kteří i po desítkách letech efektů, bojových superscének a dokola se opakujících akcí, chtějí vidět stále to samé dokola a hltají každou novou marvelovku, která už nemá čím překvapit. Takový divák já ale nejsem, a proto dokážu tento snímek ocenit. Jediné, co musím trošku zkritizovat, je politická korektnost, které nás samozřejmě soudruzi neušetřili ani zde, a na můj vkus velmi hloupá postava Gordona. Pattinson rozhodně nezklamal a styl hraní Batmana zkopíroval od Balea, takže v pořádku. ()

Rozjimatel

"What does a liar do when he's dead?" "He lies still."     Film, ktorý sa neustále na niečo hraje. Hraje sa na niečo strašné hlboké, ale ide len o zúfalú snahu zakryť totálnu prázdnotu. Hraje sa na vážny dospelý film, ale v tom naivnom komiksovom svete vyvoláva táto snaha skôr úsmev. Hraje sa dokonca na temný kriminálny thriller v štýle Sedm (1995), ale aj v tom zlyháva (namiesto temnej atmosféry to skôr pôsobí, ako keď detičky v škôlke riešia hádanky). Ja síce nie som žiaden veľký priaznivec Batmana (a komiksov všeobecne), ale ešte nikdy mi celý ten Gotham nebol tak hlboko ukradnutý (predsa len, keď sa látky chopili takí veľkí režiséri ako Burton, či Nolan, výsledok bol úplne niekde inde). Tvorcom sa tu podarilo takmer nemožné - natiahnuť tak riedky príbeh na takmer 3 hodiny! A ako to dokázali? Jednoducho: film má tempo uspávača hadov. Postavy sa pomaly pohybujú, stráášnee poomaalyy rozprávajú, všetko vo filme je akési spomalené. A do toho hraje uspávacia hudba Michaela Giacchina (a ešte dookola "Ave Maria"). Z letargie ma nevytrhli ani akčné scény, dokonca tie ma nudili ešte viac (hlavne tá dlhá naháňačka medzi autami).     "Jesus, he's strangling her." ()

Asmodin

Co? Farrel Tučnákem? Šokující! Obsazení mě moc nepotěšilo. A zpracováním se mi líbí Burtonovi Batmanové. I Hádankář se mi líbí víc Jim Carrey. Celková vizuální stránka filmu je unylá a nezajímavá. ()

Disease

Pojetí jiné než u Nolana. Atmosféra a vizuál správně temný, ale minimalismus scénáře a ten hurá konec mi brání dát plný počet. ()

Sasanka20

Obrovské zklamání. Na nového Batmana jsem se opravdu těšil, ale očekávání zůstala nenaplněna. Mnoho recenzentů uvádí, že tři hodiny utekly jako voda. Já jsem měl tedy chuť film vypnout už po první hodině. Možná to bylo stupidními dialogy, šnečími pohyby Batmana v každé scéně, nebo skutečností, že Nolanovu verzi považuji za nepřekonatelnou klasiku. Ať je to tak, nebo tak, dávám dvě hěvzdičky a případné pokračování od pana Reevese vynechám. ()

kill-tec

Nebylo to vyloženě špatné, ale myslím si, že už bylo všech těch Waynů a Gothamů moc. Temného rytíře stejně už nejde nikdy překonat a proto jsou všechny další snahy zcela zbytečné. Pattinson mi jako Batman nevadil, vítám i tu krásně temnou atmosféru, ale co mi trochu vadí, je ta dlouhá stopáž a hlavní záporák, který mě nenadchl ani v tom nejmenším. Inu, tuto kapitolu bych hrozně rád jednou pro vždy uzavřel. Ale to se asi nestane... ()

Hyb_rid

Tohle jsem nechával dlouho uležet abych si byl jistý jak na mě tento batman vlastně působil. Můžu s klidným svědomím říct, že Pattinson je dobrý batman ale otřesný Bruce Wayne, Zoë Kravitz sedí catwoman, Colin Farrell je fajnový Cobblepot a zvolený tón filmu taky sedí. Narozdíl od Nolanova epického spektáklu je tento film mnohem komornější  ale o to víc hravější (hlavně práce s kamerou). Osobně bych možná trochu sestříhal stopáž ... pravda nevzpomenu si na žádné vyloženě hluché místo ale vím, že jsem ke konci už pokukoval po hodinkách. Určitě to nebude první batman po kterém bych sáhnul když dostal chuť znovu se podívat na Gotham City ale určitě to taky nebude jako Snyder's cut justice league u které jsem sice vydržel od začátku do konce bez problému ale taky vím, že už se k němu nikdy nevrátím. Možná pokud by pasáže s Brucem Waynem nebyly tak prosáklé nihilismem tak bych dal o * víc ale tímhle způsobem na mě působil Pattinson spíš jako Eric Draven než Bruce Wayne. ()

WayDott

Perfektní atmoška, skvělý soundtrack, film mě celou dobu fakt bavil a nový Batman je v té masce fakt sexy. Temný rytíř se mi možná líbil o malinko víc, ale ani zde nemám co vytknout, možná trošku délku filmu, ale ničemu to neškodilo. ()

Klajnik

Audiovizuální ztvárnění je úchvatné a promyšlené, ale obsahově to na mě nefungovalo. Batmanova příběhová archa je sice funkční (proměna ze strašidelného mstitele na maják naděje), ale jinak mě to moc nezaujalo. Má to sice podobnou zápletku jako Se7en (dva detektivové se snaží chytit šíleného vraha při jeho osobní pomstě na městu a lidech za společenský úpadek), ale na rozdíl od těchto děl to pro mě byl těžce rozporuplnej zážitek. Dobrá scéna jakoby střídala blbou. Celé se to bere vážně, ale pak tam jsou momenty až marvelácky naivní (přistání s wingsuitem). Často jsem také chytal cringe (běžně ve scénách s Catwoman). Příběh působí, jakoby byl sešit poněkud horkou jehlou (zvlášť v posledním aktu): Můžeme vidět, jak se Batman pošťuchuje s Catwoman, dealuje s policií, která mu stále moc nedůvěřuje, nahání v jedné skvělé (ale v traileru již odhalené) autohoničce Pinguina, kterého občas chodí navštěvovat do klubu, dozvídá se o rozsahu korupce Gothamu a zjišťuje, kdo všechno je do toho všeho zločinu zapleten - proč by mě však měla zajímat nějaká fikční korupce nějakého fikčního města, to nevím... Nestojí to na toliko strhujícím ději a psychologicky zajímavých postavách, aby si to u mě obhájilo 3 hodiny stopáže. Osobně mě film také těžce míjel v emocionálních momentech (vyznávání si citu s Alfrédem nebo vztah s Catwoman). Vlastně se mi film těmi scénami protivil. Batman se stylizuje do temného a drsného thrilleru, který by mohl působit dost zemitě a realisticky navzdory tomu, že se odehrává v poněkud stylizovaném prostředí Gothamu - jen kdyby tvůrci občas neujely/nepřestřelili a tento dojem nezkazili. Některé momenty se však povedly (Batmanův nástup na scénu), ale atmosféru kazí řada nevkusnýchnevěrohodných či nelogických momentů: Plot armor - přistání při wingsuitu a výbuch před xichtem a troufalá chůze vstříc kulkám. Dialog mezi Alfrédem a Brucem připomínající nevlastního otce poučující rozmazlenýho fracka nebo jak na sebe Batman tiskne Catwoman, i když si už uvědomila, že někdo přišel do bytu a přestala se vzpírat. Celá jejich romance je cringe... Příběh má 2 tematické roviny, které se protnou (vyšetřování případu + Batmanův přístup), ale nefungovala na mě ani jedna, protože mi nebyly odprezentována nutná data k tomu, abych se do nich zainteresoval: Korupce Gothamu (je předpokládanou samozřejmostí) i její míra mi byla fuk, protože film ve mně nevytvořil pouto k městu a jeho obyvatelům (stejný problém má i Chinatown). Vzhledem k tomu, že se film nijak nezaobírá Batmanovým vztahem s rodiči, tak na mě nefungoval ani jeho osobní příběh. Nedokázal jsem se vžít do jeho binárního pohledu na lidi (zločinec=zlej člověk, civil=dobrej člověk), který je pak narušen tím, když zjistí, že korupcí a zločinu byli součástí i jeho rodiče, které za zlé nepovažuje. Dojde k vnitřnímu střetu, který ke mně vůbec nepromluvil. Všechny ty zvraty a odhalení se mnou nic neudělaly, protože vyprávění mě na to dostatečně nenapojilo. Tenhle Batman je šíleně roztahanej (zvlášť v posledním aktu to ztratí tah na branku), jeho odhalení (míra korupce) mi nepřišla šokující a témata (je každý zločinec nutně zlý a vinný?), která se v něm řeší, mi nepřijdou zajímavá, protože jim nebylo dáno dost péče. Pattinsona mám rád, ale jeho Batman se v mých očích vyprofiloval spíš jako emař než jako schopný detektiv (Alfred za něj dokonce jednu hádanku vyřešil levou zadní). Zbytečné plýtvání Reevesova a Pattinsonova talentu na takovou látku. Chápu však, že na Batmanovi se dobře vydělá. Ve finále záleží, jak moc je divák ochotný tolerovat jistou míru patosu a nekonzistence - případně na tom, co divák od dobrého filmu očekává. Dle mého Batman aspiruje na víc, než jen pouhou pokleslou zábavu. Jenže toho vyššího potenciálu nedosahuje a pokleslé to taky nechce být. ___Osobně bych ocenil, kdyby se tvůrci a studio nějak domluvili, že vyprankují diváky, nalákali je klamavým trailerem, ale v kině odvysílali jakousi subverzivní meta-parodii, v níž by se Bruce Wayne jakožto traumatizovaný emař poslouchající Lil Peepa a sypající do sebe xanaxy ve své derealizované přeplosti se rozhodl, že bude bojovat se zločinem jako maskovaný hrdina, avšak z těch barbiturátů by byl tak zpomalený a nemotorný, že ho první noc zastřelili. () (méně) (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023