Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Kingjiri

Solidní temná kriminálka s fajn atmosférou, příběhem, castingem a hudbou. Nicméně jako biják z komixovýho univerza už novej Batman zase tolik nefunguje. Je to daný zejména tim, že jednotlivý postavy (zejména samotnej Batman a Catwoman, částečně i Tučňák) prostě nejsou pro příběh důležitý resp. se nevyužívá jejich nadpřirozenejch schopností a dovedností. Batman je tu téměř v roli vyšetřovatele, Catwoman mu dělá parťáka a Tučňák je jenom týpek z podsvětí, kterýho se snaží kriminálka informačně vytěžit. Gotham jako dějiště všeho v tomhle kontextu byl taky nakonec vcelku zbytečnej. Tohle všechno vedlo k tomu, že akci příliš nebylo a téměř tří hodinová stopáž byla místama fakt dlouhá. Moc nepomáhal ani nízkej PG-13 rating, kterej nedovolil ještě víc dokreslit jinak dobrou temnou atmosféru nějakou tou krvavější scénou. Mám takovej pocit, že kdyby se příběh zbavil batmanovskýho univerza a tvářil se jen jako smyšlená kriminálka odehrávající se v reálnym světě (Hádankář jako záporák by moh zustat, byl mimochodem fakt dobrej), byl by výsledek o dost lepší. Jako random kriminálka sympatická podivaná, jako komixovej biják využívající kultovní postavu přece jenom menší zklamání, tři silnější hvězdy. ()

Hpatrik

Solidní restart Batmanovského univerza se vším co k němu patří, ale nějak  se mi to nedostalo pod kůži. Herecky dobré ale přesto ničím vyjímečné, což je pro mě takový leitmotif celého filmu, ať už je to režie, scénář, hudba, všechno to dobře funguje a uspokojí, ale ničím zvlášť neohromí. Porovnávání s Nolanovým  Batmanem se dá jen těžko vyhnout, když ho mám tak hluboko v srdci. Reevesův Batman má dvě, tři kulervoucí scény, které vás zvednou ze židle nebo vám z nich naskočí husí kůže, Nolanův Batman jich má ale desítky... Tohle je nicméně úctyhodný pokus hodný pokračování. Slabší 4. ()

dalziel

Temná ,depresívna komiksovka ktorá sa nesie na vlnách lejtmotívu  Something in the way od Nirvany a v akčných momentoch sa zas dá započuť niečo zo Star Wars. Dúfam že tento film zas neinšpiruje armádu kriplov k nejakým tým násilníckym činom v duchu "Real change". 80% .Idem si pustiť Nevermind. Howgh! ()

Razzor_82

"Každá volba má svůj následek." Matt Reeves jde svou vlastní cestou, což neskutečně kvituji. Nesnaží se totiž mermomocí vyrovnat Nolanově nevyrovnatelné trilogii. Nápaditě zvolený směr noir detektivky. Je to jiný Gotham, plný deprese a korupce. Robert Pattinson jako Batman? Dokonale zapadl a jeho přísný pohled v masce je vražedný! Záporák Riddler? Má zajímavou motivaci  ale malinko bych přitlačil v jeho zákeřnosti. Zoë Kravitz jako Catwoman? Hezké ztvárnění sexy kočičí ženy. Úchvatná je honička s novým burácejícím Batmobilem. Ze snímku čiší originalita a sebevědomí. Akce není mnoho ale vše vynahradí temná atmosféra a pružné dialogy. "Pomsta minulost nezmění." 8/10 ()

franzkfk

Chybí tomu Rko, pořádné finále a pár dalších drobností. Navíc se mi to zdá zvláštně střihově poskládané. Na to, že to má skoro tři hodiny, mají postavy velice málo prostoru - kromě záporáků a Kočičí ženy. Asi by to fungovalo mnohem lépe, kdyby se ta kriminální zápletka nezasazovala do komiksového světa, případně ne vyloženě do známé značky. U diváka se navíc počítá s tím, že pokládá Alfreda, Bruce a Gordona za archetypy, které už zná nazpaměť, a proto nemají ani svou vlastní expozici. To se může zdát sice logické, ale mně se to zdá spíš odbyté a rezignované. Co tomu ale nejvíc chybí je pořádné morální dilema, případně nějaká těžká dialogová konfrontace, která by dala zdejšímu světu punc realističnosti a civilnosti, na kterou se tu tak - povrchně - hraje. Ač se může zdát tento svět šedivý a neurčitý, tak jsou padouši stále padouchy a hrdinové stále hrdiny (to platí i pro Catwoman). Ani ten hněv - který v sobě Bruce nesl - nerozvedli, případně neukončili jeho oblouk. Prostě je to divný. A to mi na Reevese připadá jako bídnej výkon. ()

Dm1tr1j odpad!

Postava batmana nemala vplyv na žiadnu hlavnú udalosť okrem posledného zachránenia asi 10 ľudí pred elektrošokom...na začiatku zachranil jedneho ale to bol len taký fight mimo dejovej línie. Takže odpad no. Celkom hovno za tie peniaze natočili. ()

Ivo

Táhlo se to celé jako temný depresivní sopel uprostřed nekonečné polární noci (nebyl jsem si jistý jestli to trvalo tři hodiny nebo tři dny). Pobíhání v kožených halloweenských maskách, beznadějně zasmušilý a za všech okolností prudce nezranitelný Jack "Netopýr" Reacher (ve funkci pomocníka pomocné stráže VB?), tradiční volba starosty ANO a odborný poradce Vin Diesel v oboru vysoce realistických automobilových honiček. K tomu dojemný Glum, pusinkující se černá SM kung fu kočička a moudří okolní občané, pro které prachy, chlast a odstřelení jiných občanů jsou zjevně jediné známé životní atributy. Vskutku inspirující a vysoce inteligentní spektákl. ()

Daiker

Dobře natočené, temné, atmosféra luxusní, herci super..... jen mě to prostě nebavilo..... Matt Reeves je skvělý režisér a jeho opičáci byli super, měl už natočit něco originálního a né další předělávku Batmana..... Nejvíc mi asi na filmu vadila ústřední melodie, která se pořád dokola opakovala..... Pár tónů u opic fungovala, tady mi prostě nesedla....... ()

JBMAVERICK

Je to skvělej Batman a určitě by to byl nejlepší Batman kdyby... Kdyby neexistoval Nolanovo masterpiece. Ten je zatím nepřekonanej. Každopádně DC zase dokazuje, že kvalitou filmů mu MARVEL nesahá ani na kotníky. Silný 4* ()

DAPDO

Po bezchybné trilogii od Nolana, kterej nasadil laťku nejvýš co to šlo, jsem si byl jistej, že už se nikdy nic o Batmanovi nenatočí aspoň na trochu slušné úrovni, která by se mohla Nolanovi přiblížit. Omyl, u Reeveseho Batmana jsem se ani minutu nenudil, i když je to stopáží nejdelší film o netopýřím muži. Reeves nedá divákovi ani minutu vydechnout, napětí, akce střídá akci, divák musí být prostě pořád ve střehu, aby mu nic neuniklo. Gotham byl ve filmech vždycky ztvárněný, ať lépe čí hůře, jako ponurý místo a město, tady je to dokonaný depresivní písní od Nirvany Something in the way, která se k tomu hodí jak prdel na hrnec. A ještě něco, nějak extra jsem nestudoval před puštěním filmu obsazení, takže to, že tam hraje Colin Farrell jsem se dozvěděl až druhý den. Tady je prostě i to líčení na nejvyšší úrovni :-). ()

Davidkkk

Kdo mě zná, ví, že Batmana coby komiksového hrdinu v lásce nemám. Nikdy mi nepřišel nikterak zajímavý a byl mi spíš pro smích. S příchodem ponuré vize Matta Reevese se můj pohled ale drasticky mění a já jsem nyní do příběhu ulic prohnilého Gothamu ponořen více, než bych kdykoliv očekával. Pro mě osobně je nejnovější restart tím nejkvalitnějším netopýřím zasazeným semínkem, které jsem kdy na velkém plátně měl tu možnost vidět. Velký podíl na tom má skutečnost, že si Nolanův 𝗧𝗵𝗲 𝗗𝗮𝗿𝗸 𝗞𝗻𝗶𝗴𝗵𝘁 (2008) v mých očích nezaslouží takový hype a The Batman představuje maskovanou pomstu v odlišném kabátku, než jsme byli doposud zvyklí. Poprvé za celou dobu jsem měl z legendy číhající ve tmě skutečně respekt a s potěšením prohlašuji, že v mých očích takhle vždy ideální Batman vypadat měl. Pattinson je boží a co se týče ostatních postav, nemám žádné výtky. Naopak. Gotham je tentokrát další žijící postavou, která hýbe děj kupředu a zkorumpované město skýtá mnohem působivější atmošku, než kdy předtím. Zdali bych měl zmínit vše kvalitní, co novinka přináší, pravděpodobně bych potřeboval několik A4. Jednou větou bych rád zmínil, že tříhodinová stopáž je naprosto obhajitelná a dohromady tvoří vizionářský klenot v rámci superhrdinského žánru napříč filmovou historií. Drhnout to začne v závěrečné hodině, přesto stále velký palec nahoru a těším se na dvojku! ()

Biopler

Čierno-červeno-oranžové farby dominujú snímke, ktorá predstavuje Batmana konečne v polohe detektíva. Všetka chvála Reevesovi, že je originálny, že sa nebál vyjsť inou cestou, že netlačil zbytočne v akcii a musím uznať, že ma prekvapil. Nečakal som až tak dobrý film. A kupodivu, že nefrflem, že Batmana si zahral Pattinson. Pridávam sa do davu chváliacich, že ho z 80% vidíme ako Batmana, nie ako Waynea. Nepočuť žiadny upravený chraplák, skrátka Batman je o čosi ľudskejší. Bez masky je to zranený chlap a bez spánku vyzerá ako smrtka. Film je temný, jednak po vizuálnej stránke industriálny, gotický a upršaný, druhak vyšperkovaný vo vykreslení pokrivených charakterov autorít. Na rováš si berie množstvo postáv a na veľkej ploche to drží vskutku veľmi dobre. Výrazným mínusom je pre mňa scenár, ktorý sa nevyhol ťažkotonážnym klišé, hlavne z úst Batmana. To si pýtalo vyladiť, taktiež nemastný-neslaný vývoj vzťahu Batmana a Catwoman. Čo poteší je hudobná stránka, pre mňa sa tam v princípe točia tri hlavné témy, ale hovadsky dobre sedia k obrazu... a tá Nirvana song, to bol hit klinčeka po hlavičke. Vedľajšie postavy skvele obsadené, Dano jasná voľba, nesklamal. Turturro si to hovadsky užíva a Farrella som pod tou maskou nespoznal, i to svedčí o kvalitách diela. ()

NiaWolf

Není to špatné.  Robert Pattinson nakonec svou roli zvládl na má očekávání, i když coby Bruce Wayne vypadá spíše jak nějaká fetka...i přes velkou stopáž film příjemně utíkal, ale zase kdybych to chtěla znovu zkouknout, tak mi ty 3 hodiny času za to už znovu nestojí. Kdyby to bylo o půl hodinu kratší, tak by to bylo lepší. Hudba byla velmi dobrá, efekty jak kdy a příběh určitě lepší než celý Snyderverse, i když pár WUT momentů tam bylo. Nejvíc mi asi vadí nevhodně obsazené vedlejších postav (Gordon, Alfred, Riddler), ti mi přijdou úplně mimo, naopak parádní byl Pinguin a Falcone. Oceňuji, že se režisérovi povedlo propojit několik známých komiksových událostí do sebe, ale za toho zprzněné Riddlera oko vážně nepřimhouřím. Uvidíme, co bude dál.. ()

Kalimero13

Pro milovníka Finchera to má naprosto odzbrojující vizuál a barevnou paletu. Neustálý déšť a temnota v podání OLEDu tu nejsou sprosté slovo, ale příznak husté atmosféry umně rozlévající detaily do stínů. Barevná paleta přelévající se ze žluté do oranžové, dle potřeby i rudě červené, je pak jen třešnička na dortu osobního vkusu. Pokud pak vychválím i drsný přístup (na začátku znějící song od Nirvany naprosto perfektně vykresluje podstatu zoufalství v Gotham City, stejně jako to dříve udělal v luxusním traileru na The Last of Us) a překvapivě Roberta Pattisona, musí to být recept na dokonalost, však? Bohužel ne, chybí to nejdůležitější. Dobrý příběh. Co se na začátku může jevit jako temná detektivka, je jen pozlátko, které pomocí neustálých deus ex řešení postupuje lehce dále, aby se v závěru proměnil v nesmyslný komixový mišmaš. Velice slabé 4, přesto lepší, než jakýkoliv Marvel. ()

elessar04

No, nový Batman. O čem je? O boji mafie, korupce. Vlastně něco, co již přivedl Nolan ve své gigantické třídílného sáze. Ústředním padouchem je zde Hádankář, který je padouchem tak napůl. Zvládne mladý Bruce Wayne boj za spravedlnost nebo zklame? Pattinson je dobrý herec, ale jeho Batman na mě působí trochu divně. Není mi sympatický ani vyloženě protivný. Ale k výkonu Balea má velmi daleko, ale není zas tak špatný (rozhodně není lepší než Keaton, to tedy vůbec). Obdivuhodný výkon opět předvedl Paul Dano, kterého mám velmi rád. Tento Batman je pojat jako noir detektivka, která bojuje trochu sama se sebou, především tedy s délkou, která je, promiňte mi to, ale hodně úmorná. Úvodní hodina je strašně dlouhá a nudná a vůbec celkově film je celý zbytečně natahovaný. Film není špatný, ale Batmanovi od Nolana nesahá ani po kotníky. Docela dobrá detektivka, která je moc dlouhá. ()

helraiser

Vizuálně jistě nádhera, ale mě tohle nové ztvárnění Batmana prostě nebavilo. U mě rozhodně pořád vítězí původní a i předešlá trilogie. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023