Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Urukhaj98

Fúze stylů Burtonových a Nolanových Batmanů v rozmáchlé komiksové fresce, která skrývá v jednom filmu hned dva samostatně nosné příběhy o mafii a honu na sériového vraha. Pro někoho až moc překombinované, já se však královsky bavil. DC svědčí, když sere na snahu vytvořit propojený vesmír ve stylu Marvelu a dělá podobné žánrovky s vlastním ksichtem. A Pattinson je navzdory předcházejícímu hejtu boží a jeho Bruce Wayne je oproti předchozím verzím natolik jiný, že rozhodně nezapadne. 8/10 ()

Torgal

Zaujímavé uchopenie, z ktorého komikové korene skoro necítiť. Nebyť hrdinu obliekajúceho sa do kostýmu je to klasický oldschoolový thriller berúci si za vzor to najlepšie z Finchera. V súčasnosti sa takýto typ filmov veľmi nenosí, o to viac som vďačný za to, že Reevesovi umožnili túto jeho víziu realizovať. Výraznou mierou sa na ťaživej atmosfére podieľa samotný Gotham - mesto skazené do špiku kostí, plné zločinu a korupcie. Strhaný Pattinson v titulnej roli potom do tohto poňatia organicky zapasoval. Štedrá trojhodinová stopáž rozvíja hneď niekoľko dejových motívov, ale nie všetky mi prišli uspokojivo uzatvorené. Mojou druhou väčšou výhradou je rating PG-13, ktorý oslabuje dopad mnohých scén a tomuto inak temnému filmu robí medvediu službu. Kvôli nemu si odtiaľto spätne neviem vybaviť žiadnu výraznejšiu scénu, ktorá by sa mi vryla do pamäte. A to aj napriek tomu, že ako celok je to zrežírované bravúrne a Giacchino sa po dlhšej dobe vytiahol so skutočne vynikajúcim soundtrackom. 8/10 ()

Jajar

Mattu Reevesovi se do značné míry povedlo přijít po Christopheru Nolanovi s jiným a svébytným pojetím Batmana. Vytvořil skvělou noirovou kriminálku postavenou na detektivním příběhu o odhalení sériového vraha formou pátrání, vyšetřování a rozklíčování hádanek. Podobně jako Phoenixův Joker snímek dokazuje, že současné komerční blockbustery lze dělat s osobitou, uměleckou stopou. Reeves se zjevně inspiroval Davidem Fincherem (Sedm) nebo Alexem Proyasem (Vrána). Pomalým vyprávěním, záměrně malým podílem akce a specifickou stylizací se film diametrálně odlišuje třeba od marvelovské, comicsové tvorby. Kamera Greiga Frasera a hudba Michaela Giacchina buduje temnou atmosféru deštivého a špinavého Gothamu plného korupce a násilí. O originální vizuální kompozice není nouze. Fraser využívá techniky snímání přes clony, rozostřování, hry se šerosvitem nebo záběrů z ptačí perspektivy. Robert Pattinson v hlavní roli působí jako uzavřený introvert a samotář, který často mlčí. Neztělesňuje oblíbeného superhrdinu, ale spíš samozvaného ochránce a podivína v kostýmu. Tříhodinová délka zcela odpovídá tomu, co chce snímek říct. Fakt se těším na pokračování. ()

tomik99

Batmana od Nolana mám rád, přesto jeho filmy nevystihly tu surovou, temnou a pochmurnou atmosféru z komiksů. Matt Reeves si moc dobře uvědomoval, že toto v předchozích netopýřích filmech chybělo. A Reeves využil potenciál komiksové série naprosto naplno. Je to vlastně ještě komiksový film? Vlastně se jedná o jeden rozsáhlý detektivní případ, který se nemusíte stydět pustit i vaším rodičům. I tam je totiž velká šance, že film osloví i nevšední a hlavně nekomiksové diváky. Celý film je jednou velkou detektivkou, kdy nám jsou po části dávkovány nápovědy o tom, jak to skutečně tehdy bylo s Waynovými, Tučňákem, mafiány a dalšími. Scénář je vypiplán do posledního detailu. A i když se ve filmu vyskytuje minimum akce, i při tříhodinové pasáži se rozhodně nudit nebudete. Ono se totiž furt něco děje, Reeves vás nenechá vydechnout a celý případ je natolik zajímavý, že vás nedonutí zamhouřit oko ani na sekundu. Těch známých postav ze světa Gothamu je tam plno, ale každá má v příběhu svůj vlastní účel. Nikdo nikomu nebere čas, každá postava má v ději svou úlohu, která je opět využita na maximum. Herecké obsazení je jedna velká slast, natočeno je to fenomenálně a Michael Giacchino se opět v hudbě překonává. Takto má vypadat Batman. Takto má vypadat komiksový film s reálnými prvky. ()

aR3Zz

Neměl jsem vysoká očekávání, ale byl jsem nakonec mile překvapen. Gotham, kdy ještě nebyl celý temný, povedené kulisi a dokonce celkem šlapající příběh, který nenarušil nic z toho, co už známe. Samozřejmě jsem se bál hereckého obsazení, ale musím se všech představitelů zastat. Ať už Batman se svou upíří historií (jak patřičné), tak i Riddler, tučňák a další. Obvykle moc nevnímám způsob natočení filmu, ale zde jsem se i nad tím musel několikrát pozastavit. Některé scény a dialogy byly neuvěřitelné. Po "Temném rytíři" už jsem nečekal takhle kvalitní podívanou, ale přišla. Díky za to! 85% ()

JohnnyKladno

Matt Reeves doručil! Doručil nám napínavou, atmosférickou detektivku s Batmanem. A já jsem nadmíru spokojen. Pattinson mě opět (Ztracené město Z) bavil. Ne tolik jako Bruce Wayne, ale jako Batman byl moc fajn. Vypíchl bych audiovizuální stránku filmu. Moc mě bavila hudba, která krásně dokreslila tu špinavou atmosféru Gothemu. Kamerové, barevné filtry daly filmu zajímavý komiksový look. I přes tak dlouhou stopáž (176min), jsem se celou dobu dobře bavil. 80% ()

DarthFailord

Tak další Nolan se nekoná. Ač by to ten film strašně chtěl, prostě na to nemá. Nadprůměrná detektivka nejvíce připomínající Sedm. Bohužel ji dost sráží roztahanost a celková stopáž filmu. Tak jak Avengers Endgame ubíhali jako voda, tady se to strašně táhlo vše. Taky bylo ve filmu pramálo akce. Což by nevadilo, kdyby ta co tam byla nebyla v naprosté temnotě a nepřehledná. Dobrých 75% za řemeslnou detektivku ()

Hellierer

Emo's Not Dead! Reeves nám konečně servíruje svou nekompromisní vizi Batmana, od které jsem očekával příliš, tudíž očekávání naplněna být ani nemohla. Nicméně to neznamená, že by se jednalo o špatný film. Naopak! Zdejší depresivní, temný svět vás uhrane, stejně jako výborná kamera, zlomený Bruce a různé vypiplané výjevy, které dokazují, že i v dnešní době se dá udělat blockbuster s vlastním ksichtem. Atmosférou si pak člověk vzpomene na mistra Finchera, kdy z tohoto pohledu k dokonalosti chybí jen Rko, aby se mohlo jít vyloženě na dřeň. Ale vynikající soundtrack to do jisté míry nahrazuje. Ovšem některé věci ten pomyslný maximálně opojný zážitek trochu sráží dolů. Turturro jako Carmine Falconě je mocně netrefený casting, chemie mezi Catwoman a Batmanem úplně nefunguje, konečná fáze Riddlera trochu kazí dojem z jinak skvěle rozjeté postavy a bez finální obligátní hrdinské půlhodinky bychom se taky obešli. Rozhodně se ale chci do této verze Gothamu vrátit! Ideálně co nejdříve. PS: Přidávám se k lidem, kteří budou mít ze zvuku nového Batmobilu erekci ještě týden. ()

Lenart

Najprv tri výhrady. Matt Reevs toho chce vyrozprávať strašne veľa. Mafiánska linka, detektívna linka, rodinná linka — kopec motívov, ktoré spolu vo finále nakoniec nefungujú až tak veľmi dobre a vyznievajú trocha dostratena. Tri hodiny preskakovanie medzi rozdielnymi zápletkami ma už na záver celkom ubíjali.                     Napriek masívnej stopáži sa väčšinou zabúda na samotné postavy, popri celom tom pátraní na nich akosi nezvýšil čas. Alfréd, Gordon a Bruce Wayne v civile mi veľmi neprirástli k srdcu, pretože nedostali dostatok priestoru v „mimopátracích“ situáciách. No a okrem dvoch scén sa celý film odohráva v noci a šere — z čoho ma začala niekedy v polovici seriózne bolieť hlava od žmúrenia.                     Tam, kde sa Joker formálne inšpiroval Taxikárom a Kráľom komédie, sa nový Batman ešte okatejšie odvoláva na Sedem a Zodiaca. Ich temnota ale nestála na tom, že by Fincher zabudol zamestnať osvetľovača.                     A teraz pozitíva. Atmosféra. Áno, je to niekedy až doslovná vykrádačka Sedmičky, ale keďže tá patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy, vôbec mi to nevadilo. Dážď, tiene, znepokojujúce výjavy ktoré k šokovaniu nepotrebujú krv a priame zobrazenie násilia. Toto dostalo naozaj len PG-13!? Paul Dano ako Riddler je na plátne veľmi krátko, určite však naňho nezabudnete.                     Hudba. Michael Giachinno namiešal niečo z Elfmana, niečo z Zimmera a prihodil nirvanovské akordy doplnené svojim rukopisom. Výborný soundtrack, v ktorom má snáď každá postava svoj vlastný charakteristický motív.                     Vizuál. Batman má zatiaľ najlepší kostým, ktorý spája Nolanovu funkčnosť a Burtonovu gotiku do jedného celku. To už nie je čierna koža či kevlar, ale malý tank. Kamera sa nebojí dlhých záberov, krásne kompozície svojou premyslenosťou pripomínajú Finchera v tej najlepšej forme. Zabudnite na prefarbičkované digitálne orgie, tu sa hrá na čo najväčšiu realistickosť a zemitosť.                     Catwoman. Mňau.                     Akčné scény. Nie je ich veľa, ale keď už na nich dôjde, sú krátke, rýchle a brutálne. Konečne je Temný rytier o hlavu vyšší, než všetci okolo neho — a ak v niečom Reevs jednoznačne predčí Nolana, tak je to choreografia osobných súbojov. Naháňačka s Pinguinom tiež stojí za to.                     The Batman sa tak nakoniec svojou kvalitou môže kľudne zaradiť k Nolanovej trilógii. Ešte nie je úplne na jej úrovni, ale veľa mu k tomu nechýba. Snáď táto komorná noirová detektívka s Najlepším detektívom na svete dostane aj ďalšie pokračovanie.                     85 % ()

E lan

Tak bohužel ne, tohle není dobré pokračování. Je to dlouhá nastavovaná akční kaše plná dlouhých nudných scén, přehlušených výbuchů, s necharizmatickým Batmanem a jeho Catwoman - vůbec jim to nejde dohromady. I Turturro je jakýsi slabý. Je to sotva za tři:-( ()

bearmeedek

Zasra - pardon, zatracená doba. Elektřina zdražila a důsledky už jsou vidět. Nový Batman je natočený skoro celý potmě. A má to opravdu dobrou atmosféru. Podařilo se, v oblasti komiksu, něco nového a překvapivého. Nebýt postavy Batmana a prostředí Gotham City, tak ani nevíme, že má jít o komiks. Prostě kriminálka, sériový vrah, temné město. A já to beru jako plus. Lepší než špatný komiks. Ale ta délka - zbytečná. ()

Tomash58

Že půjde o temnějšího Temného rytíře než doposud šlo poznat jak z trailerů, tak plakátů. A rozhodně to jde vidět hned na začátku filmu. Tak stinná a drsná atmosféra tu u komiksových film (kromě Jokera) ještě nebyla a funguje výborně. Krimi začátek (řekněme tak prvních 45 minut) je krásně táhlý, ponurý a pomalý, vlastně bez jakékoliv pasáže, kde by si člověk mohl na chvíli oddechnout - to všechno je ale myšleno jen a jen pozitivně. Škoda jen, že tahle úžasná detektivka se v poslední cca půl hodině změní na vcelku klasický komiksový akčňák s několika klišovitými momenty (na poslední chvíli je někdo nejednou zachráněn). Kromě konce téměř vše avšak fungovalo na výbornou - atmosféra Gothamu a všech míst je neskutečná, scénografie se řadí mezi absolutní špičku (nasvětlené kluby, mlha či východ slunce nad Gothamem) a myslím si, že bude útočit na Oscara, na choreografie soubojů se krásně dívá a Riddler v podání Paula Dana by se chvílemi mohl rovnat Jokerovi z Temného rytíře. Škoda jen, že se zde prakticky neobjeví. Ale když na plátně je, nejde odtrhnout oči. Catwoman ztvárněná Zoë Kravitz mě mile překvapila a celý její příběh ve filmu je podle mě určitě lepší jak v Nolanově Batmanovi. Chemie mezi ní a Pattinsonem se skvěle sleduje i poslouchá. Taky by mohl být o tu půlhodinku kratší.  Celý film se snaží nějak odtrhnout od tuctových komiksovek a daří se mu to. Škoda jen klišovitého konce, který, když se poté člověk zamyslí nad celých filmem, vyšumí do prázdna. Z kina jsem tak vycházel rozpolcený, i tak bych se ale vlastně chtěl na film podívat znovu, jen odejít dřív ze sálu a konec si domyslet vlastní. Pak by se jednalo o možná jeden z nejlepších komiksových filmů vůbec.  Rád bych na ještě vyzdvihl zvuk, hudbu a její úpravu a střih - hudba se zvuky se krásně přelíná a nepamatuji si film, který by se zvukem pracoval na takovéto vrcholné úrovni. Something In The Way už je jen třešničkou na dortu! ()

neo93

Batman je zpět. A znovu roztahuje své mocné a silné křídla pro záchranu Gothamu. Hodně jsem se těšil na nové zpracování netopýřího muže, jenž se po delší době ukazuje v samostatném snímku. A musím říct, že se mi nový film dost líbil. Je sice zase jiný než předchozí snímky, ale to vůbec nevadí. Temný, atmosférický, zkažený téměř po celou dobu sledování. Svět podsvětí, mafie a neutichajícího zločinu ze snímku přímo dýchá. V ruku v ruce s tímto prostředím jde také náš hlavní hrdina, jehož osobnost je ještě více ponurá, neústupná a tvrdá vůči svým nepřátelům. Naopak s policií spolupracuje velmi intenzivně a stává se tak ústředním "detektivem" v sérii brutálních vražd vlivných lidí v Gotham City. Samotného Bruce Wayna si tentokráte příliš neužijeme, jelikož ve filmu moc nevystupuje, není to však tak podstatné. Naopak důležité je, že Robertu Pattinsonovi role Batmana sedla jako ušitá a je tím vhodným vykonavatelem spravedlnosti. Jeho úhlavní protivník, Hádankář, je v podání Paula Dana mnohem psychopatičtější a zlověstnější než kdy dřív. Významnou roli ve filmu zaujímá postava Catwoman, která je výrazně zapletena do vyšetřovaní, ovšem postupně se přiklání na Batmanovu stranu a také se vyvíjí určitý vztah mezi nimi, který je docela nezvyklý pozorovat. Líbila se mi ovšem noir kriminální zápletka s častými a efektivně nasnímanými souboji Batmana s různými nepřáteli, ve kterých především využívá svých silných paží a ramen a ne tolik svých vychytávek, což je vlastně jen dobře. Neobvyklá byla místy i použitá hudba, určitě nebyla špatná, ale není to ikonická hudba od Hanse Zimmera. Nový Batman v režii Matta Reevese je rozhodně skvělý batmanovský film, u něhož bych bral další pokračování, jen nolanovská série je ještě o stupínek výše. ()

rublik05

Z originálního a nevšedního pojetí jsem měl zpočátku trochu obavy, nakonec jsem ale rád, že si takovou cestu Matt Reeves zvolil. Strašně mě bavilo vidět Batmana v detektivním thrilleru ve stylu legendárního Sedm, kdy se snaží vypátrat vraždícího maniaka, současně odkrývá zločineckou síť a zachraňuje město před zkázou. Příběh je kvalitně napsaný, má solidní tempo i postupnou gradaci, 3 hodiny utečou jak voda, prakticky nemá slabé místo, nesedl mi snad jen zbytečně patetický závěr. Akčních scén zde popravdě moc není, jsou však velmi dobře natočené a provedené, takže mi to vlastně ani moc nevadilo. Kamera je na té nejvyšší možné úrovni, osobně mi ale občas trochu vadilo to přehnané rozostřování. S atmosférou si tvůrci opravdu vyhráli, ta pochmurnost a syrovost je až dechberoucí, strašně se mi líbila hudba, která celý film posunula ještě o úroveň výš a jednotlivé scény krásně podtrhuje. Gotham City je vyobrazeno jako špinavé, odpudivé, korupcí prorostlé město, vizuálu podle mě nelze nic vytknout. Z herců mi udělali radost víceméně všichni zúčastnění, nejvíc mě však zaujali geniální Robert Pattinson, který roli Batmana zvládl bravurně, slizký Colin Farrell a dále také šílený Paul Dano. Jsem toho názoru, že ačkoliv Temný rytíř zůstal i nadále nepokořen, The Batman mu směle šlape na paty. Geniální práce, smekám. Užil jsem si to maximálně. Viděno v kině 5.3.2022. 9/10. ()

Karp

Pro mě je nový Batman především nezajímavý Pattinson s nudnými hračkami v roli chlapíka, který by měl mít určité charisma a sympatie publika. Ale nemá... Casting se obecně u tohoto filmu zrovna nepodařil... Co je však asi ze všeho nejhorší, je délka, prázdné výrazy, rozvláčné dialogy a čekání na závěr, který se odkládá a odkládá. Velké plátno Batmanovi rozhodně přidává díky výbornému vizuálu, domácí opětovnou projekci ale rád oželím. ()

Sharpooter

The Batman je skoro 3 hodiny dlouhý masterpiece. Nebo bych mě spíše říci 3 hodiny krátký? Jelikož film mi utekl jako voda a celých cca 170 minut jsem se úžasně bavil. Nejvíce se mi líbilo posledních asi 30 minut, prostě závěr jak má být. Film má svoje tempo, které nasadí na začátku a drží si ho po celou stopáž. Měl jsem skoro pocit, že jsem sledoval nějaký seriál, jelikož se tam toho odehrálo tolik, že i kdybych se na to podíval ještě dvakrát, byl bych stejně nadšený jako teď. Celým filmem nás provází skvěle provedená temná atmosféra Gothamu. Musím říct, že režie dokázala to temné prostředí udělat na jedničku. Opravdu si teďka nevybavuji film, kde by to bylo provedeno lépe. Co se herců týče, tak jsem byl celkem spokojený. Jediný, malý problém jsem měl s Robertem Pattinsonem a hned rozepíši proč. Náš známí upír uměl zahrát batmana na výbornou, opravdu scény s Batmanem byly temné, akční scény husté a jeho dialogy dobré. Avšak jakmile se na scéně objevil Bruce Wayne, měl jsem pocit, že se nedívám na toho bohatého Batmana, co si koupí vše co může (takže vše) a nevyhýbá se veřejnosti (podobně jako Iron Man v MCU). Chápu, že to bylo pravděpodobně zamýšleno, aby byl tento film originální a taky proto, že je Batmanem teprve krátce a je zničený tím, jak je jeho rodné město prohnilé, ale byl bych raději za normálního všemi známého Bruce. Zoë Kravitz v roli Catwoman byla dobrá, nemám co vytknout. Chemie mezi Batmanem a Catwoman funguje dobře, na konci jsem byl uchvácen. Hodně oceňuji i to, že do filmu jemně zakomponovali i Bruceovu rodinu. Bylo to provedeno velmi dobře, hlavně to v Bruceovi vyvolalo další emoce, které byly zahrány vcelku dobře, i když možná až moc depresivně. Musím velice pochválit záporáka. Jsem rád, že nekopírovali záporáky ze starých filmů a raději si vzali ještě nepoužitého. Hádankář, v originále tedy Riddler byl skvělý. Jeho hádanky bylo fajn poslouchat, nebo se na ně dívat. Hlavně tedy bylo úžasné se dívat na to, jak Batman hádanky řeší a jde po stopách, musí uzavírat spojenectví, sledovat zločince, pomáhat i nesympatickým postavám, atd. Měl jsem trochu pocit jako bych opět hrál nějakou hru ze série Arkham. Tento film je boží, jsem opravdu rád, že se povedl a že mi Batmana nepošpinili. Nebojím se říct, že tento film může konkurovat Temnému rytíři, i když se jedná o úplně jiný film! Ještě na závěr chci pochválit, že se nejedná jen a pouze o akční film, jak tomu bývá u většiny ostatních komiksových blockbusterů, ale jedná se spíše o detektivní drama ve které samozřejmě akce nechybí, ale je pěkně rozložena do celé stopáže. Celkově je The Batman excelentní a velmi originální dílo, kterému k dokonalosti chybí jen málo. Celé tři hodiny jsem se neskutečně bavil a z kina jsem odcházel z řadou emocí. Přesně tak, jak to má být. 9/10 ()

mirakom

Výborná práce s kamerou, nadupaná atmosféra a digitální efekty. Pattinson jako Batman super, ale v roli Bruce mi už tak nesedl jeho prkenný obličej. Zoë Kravitz je neskutečná kočka! Farrella bych v roli Pinguina vůbec nepoznal a byl bravurní. Paul Dano jako Riddler mě zas tak nezaujal a docela mi vadilo, že Batman každou jeho hádanku hned vyřešil. Jeffrey Wright jako Gordon mě mile překvapil a obsazení Andyho jako Alfreda mě potěšilo. Docela přehnaný mi ale přišel neustálý déšť. Taky mi vadila pomalu nesmrtelnost hlavního hrdiny a že při soubojích skoro nevyužíval terén. Hold Nolanovu bezchybnou trilogii je velmi těžké dostihnout, což teprve překonat, ale místama už tomu moc nechybělo. || 8,5/10 || Praha Flora IMAX | Theatrical Cut: 176 min | 2Dtit ()

RetroGamer

Nový Batman bol skvelý prvý diel a už teraz je jasné, že budú ďalšie filmy. Ale to je dobré. Film mal riadne temnú atmosféru, ktorá by sa dala krájať a parádneho padúcha, ktorého som vždy chcel, aby urobili. Riddlera, hádankára. On si môže so šialenosťou ruku podať s Jokerom, fakt. A je určite geniálnejší než on. Inak film bol občas rozťahaný ale v celkovosti mala každá scéna zmysel. Bolo to pomalé, temné a bolo jasne vidieť, že Batman nestojí ani na dobrej ani na zlej strane. Je to akoby jeho reštart ale skvelo vyzobrazili ako ho vnímajú jeho nepriatelia. Catwoman bola skvelá, parádnu herečku tam dosadili. A Patkinsonovi som pred filmom moc neveril ako hercovi ale nakoniec sa úlohy zhostil a zahral Batmana dobre. Len ten jeho hlas mi nesedel, nemal ho až taký nízky. Soundtrack špičkový, témy boli od seba odlišné a hneď divák vedel, že tá patrí Batmanovi, tá Catwoman a tá zase Riddlerovi. Tešim sa na pokračovanie! 90% ()

Aurewen

Velice příjemně mě překvapil Pattinson coby Batman. S délkou snímku to však bylo horší,některé scény zbytečně zdlouhavé a tvůrci by se mohli řídit mottem "ideálně se má v nejlepším přestat",tedy utnula bych to dopadem gaunera. Moc hezky vytvořené akční scény,které oproti jiným Batmanovkám byly lépe uvěřitelné a reálné. Snímek se více než Baleovskému Batmanovi podobá novodobému Jokerovi. A Colin? Zdá se býti mužem mnoha tváří,konečné titulky napověděly... ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023