Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

drackula

Nenormálna pecka. Prvých približne 30 minút som ani nedýchal. Dokonalá atmosféra prehnitého Gothamu. Batman je presne taký akého ho mám rád, t.j. bez milióna zlepšovákov a bez plánu na 100 rokov dopredu. Je mladý, robí chyby a do všetkého ide priamočiaro a niekedy až samovražedne. Pattinson je skvelý, Zoe príjemne prekvapila a zvyšok hereckého obsadenia šlapal ako hodinky. Year One patrí medzi moje obľúbené komiksy a to ešte prispelo k celkovému nadšeniu. Chcem vidieť pokračovanie (bol tam Venom) a pozriem sa určite aj na spin-off seriály (zatiaľ ohlásené tri). A toto sa mi u DC už dlho nestalo. 100% Cinemax Borry Press ()

svobik

Přidávám se k většinovému pohledu - trvalo to 10 let, ale dočkali jsme se. Konečně tu máme dalšího super Batmana. Jen stopáž by se fakt dala sesekat tak o 40 minut. Pár detektnivních zákrut navíc, stejně jako postav. I když se mi líbí, jak si scenáristé vyhráli s provázaností Penguina, Falconeho, Catwoman či Thomase Waynea, ve finále by méně bylo více. Samotnej duel Batman - Riddler je natolik nosnej, že řada ikonických charakterů vyznívá trochu nadbytečně. Na každej pád ale moc povedenej zářez do netopýřího univerza - výbornej casting s bezchybným Pattinsonem jako Batmanem, parádní hudba, několik ikonických momentů i velmi dobrá akce. Díky za to a těším se na dvojku. 8/10 ()

vyfuk

Už někdo někomu zakažte dělat ty tříhodinové filmy. Je jedno jak moc film je zajímavý, dobrý, záživný. Když uděláš tři hodiny zvlášť v dnešní době, tak si zaděláváš na průser. A to neříkám jako "tupý mileniál od telefonu", ale někdo kdo miluje Apokalypsu. Ale stavba těch filmů je diametrálně odlišná. Batman opět vsází na to, že nás zahltí tunou informací, které musíme vstřebat, což se na první dobrou moc nepovede a nebo ještě hůř se doufá, že film nás zahltí, abychom si nevšímali neduhů nebo to ukázalo svou rádoby inteligenci. A to je ve výsledku hlavní problém filmu. Docela jsem se bál až velkého množství záporáků, ale to nakonec nebyl tak problém oproti jejich důležitosti ve filmu v rámci kombinování. Jinak je těžké nebýt rád. První scéna ohromí svou hororovou atmosférou, u které zamrzí, že se nenese příběhem víc. Jinak o kamerových záběrech, feel good momentech a scénách ve stylu bad ass ať už honičce na dálnici, scéně z výtahu nebo vodní záběry. Film je prostě dobrá řemeslná práce včetně dobrých hereckých výkonů, i když Pattinson v roli vypadá spíše unaveně. Z hudby jsem naivně doufal v nového Jokera, ale i ona podprahovost na ikonické písně a celý zvuk film byl i tak dobrý. To, co filmu zase klasicky ubližuje je wannabe smart a důmyslné dílo, ve kterém se divák stejně ztratí. A unaví. A moc nezáleží na věku nebo dedikaci filmovému řemeslu. Plus zase ta kravina, kdy máme dlouhý film a střihači se snaží ušetřit deset vteřin z celého filmu z unáhlených střihů. Jo, těch deset vteřin by pro mě bylo fakt zásadních. Díky moc! ()

Jaro.Krafcik

Režisér planéty opíc nam naserviroval kvalitného netopierovho muža. Pattinson ukázal že vie zahrať a už v Tenete bol dobrý. Po niekolkých odkladoch sa nám podarilo stihnúť túto kinopremieru, teda, zmeškali sme pár minút konkrétne asi predstavenie Riddlera. Kvôli spomalenému bufetu. Ale to nevadí. Nového batmana sme si užili. Aj keď bol poriadne dlhý a temný. Pozerať mimo kinosály a za svetla by sa to vôbec neoplatilo. Určite bol lepší ako nový Superman a či ako Nolanovské Batmanovky, to sa ešte uvidí. Priblížil sa im však určite. No aspoň zatiaľ najlepší film tohto roku. 5* ()

blackJag

Svůj stav před premiérou bych označil jako plný očekávání. Trailerům jsem se vyhýbal co to jen šlo, první reakce skoro extatické, no páni, že by opravdu taková pecka? Hovno, hovno, zlatá muško, časově přetažená rádoby komiksová depka, která je skoro trapná, jak se snaží zoufale udržet v úzce rozevřené náruči přípustné přístupnosti... Obsazení v pohodě, Pattinson překvapivě nevadil, bezkonkurenčně nejlepší je Farrellův Tučňák (nejzajímavější herecký výkon i charakterová specifikace), velice se mi líbila náladotvorná kamera, ovšem jinak spíš zklamání, které vedle Nolanovy trilogie ani neleží, a to prosím nejsem bezvýhradný fanóš této franšízy. Keaton's Batman rules, bitches! :-) 60% ()

LizianShaw

Už když jsem viděl první teaser (před dvěma roky!!!) tak jsem věděl, že tomu dám pět hvězd. Samozřejmě nehodnotím film podle traileru, ale bylo poznat, že se nebude jednat o typický superhrdinský film, které jsou nám teď servírovány (bohužel) dennodenně, jak na malých, tak i velkých obrazovkách. S každým dalším rozhovorem s Mattem Reevesem, který popisoval, jak vidí svůj Gotham, či, že hlavní inspirace pro Waynea byl Kurt Cobain (Something in the Way), bylo velmi těžké udržovat svůj hype na uzdě. Když byl reboot oznámen, tak jsem byl značně zkleslý, protože jsem jedním z mála, který hltal každou vteřinu Affleckovo Batmana (který se měl utkat navíc s Deathstrokem... kdo by to nebral). Takže zezačátku jsem byl skeptický, a trochu negativně žbrblal, když obsadili nechvalně známého homo upíra (fandil jsem spíše pro obsazení Taylora-Johnssona, či Nicholase Houlta, ikdyž je pravda, že Pattinson má nejlepší bradu). V jednom ale musím s Reevesem souhlasit - Pattinsona nenávidí lidi, kteří ho znají z Twilightu, a obdivují ho lidi, kteří s ním viděli filmy současné éry (pro mě zazářil v Lighthouse, Devil All the Time, Tenetu, ale slyšel jsem, že je dobrý i v Good Time (kde si ho zamiloval Reeves), jehož shlédnutí musím někdy napravit). Pattinson je boží Batman, a vskutku mě překvapilo, že (alespoň pocitově) je v tomto filmu víc scén s Batmanem, než-li s Brucem Waynem. A to je ráj pro snad každého fanouška Dc komiksů a nestává se to ve filmech moc často. Co zaujmulo nadále je ''detective mode,'' kterým se tento Bat-film může ze všech netopýřích dílů pyšnit nejvíce. Samozřejmě díky Riddlerovi, ale snad se ho dočkáme i příště. Riddlerovo hádanky nebyly špatné, ikdyž jejich rozlousknutí se mi zdálo občas až moc náhodné. Každopádně Riddler byl perfektně pojat (na Paula Dano jsem se ze všech těšil nejvíce, škoda, že spolu s Alfredem neměli moc velký screen time), a vůbec mi nevadí jeho 'Zodiac' pojetí, protože týpek v saku s buřinkou moc nevříská jako nebezpečný (samozřejmě nebezpečí je v jeho mozku, ale zkrátka to jeho vřískání a funění z něj udělaly opravdu nehezké zvíře, což je u Bat-padouchů nejlepší). Zkrátka film nemá chybu, často dokáže překvapit a každá postava má svůj skvělý moment. Vůbec nelituju tří-hodinové stopáže, protože film se ani v jednu chvíli nevlekl. ''If you are justice, please do not lie. What is the price for your blind eye?'' ()

Skeksis

Film je z väčšej časti krimi, ako akčná komiksová blbosť, čo mi vyhovuje. Keby nebolo napísané, že je to Batman, tak by som si myslela, že je to anemická troska v halloweenskom kostýme. To mi tiež vyhovuje, lebo bol zraniteľný a ľahšie uveriteľný. Na druhej strane mi vadilo takpovediac "vyplakávanie", priveľa sentimentálnej hudby, a že bol pridlhý. A Paul Dano v akomsi rybárskom obleku, ktorý si prerobil na oblek pri chemickom útoku bol tiež fajn. Nakoniec tie tri hodiny nejako prešli bez ujmy vytrhaných vlasov z nudy. ()

ghatos

Byl jsme překvapený, že jsem vlastně dostal takovou částečnou variaci na Temného rytíře . Od Nolana tam toho bylo dost, ale byli tam i vatové pasáže. Patizon ok, Tučňák velmi ok, Catwoman průměr a Hádankář?No, v něm se dá se říct reinkarnoval Ledgerův Joker, akorát nebyl tak herecký silný. Nebyl špatný, ale přehrával a chyběl mu nějaký vyšší rozměr. Hádankář do sebe nasál i patologické jevy současné společnosti, ale měl na víc. Za pár let se možná hodnocení zlepší. 75%. /Kino Pilotů - Růženka dala 65%/ ()

Ementaler86

Na to, jaký je Batman rádoby detektiv, mu v tomto snímku trvá až podezřele dlouho rozluštit, cože je to ta krysa s křídlama. Dokonce i když mu sám tučňák řekne, že je úplně vymletá palice, jestli to nedokáže rozlousknout, tak i tak si nad tím dál láme hlavu, i se svým všudypřítomným dědou, který neprokázal o nic lepší dedukci než jeho zbohatlý páníček. Nezlobte se na mě, ale neměl by Bruce na svém oblečku začít nosit takové zvíře, které dokáže rozpoznat dřív než za dvě a půl hodiny filmu? ()

J.Lajner

Parádní ponurá atmosféra. Batman je konečně tím temným detektivem z komiksových sešitů, nežli superhrdinou, co sestřeluje tanky holou pěstí. Jenže. Strašně se to táhne, je to dost nudný a průměrný příběh nedokáže obhájit tu obludnou stopáž. Těch několik akčních mikro sekvencí je sice fajn, ale tyhle cool momenty výsledný dojem nijak nemění. Škoda. Čekal jsem Sedm v komiksových kulisách. Dostal jsem jen ty kulisy. ()

Ludivitto

Lehce zkrátit by tomu docela pomohlo. Každopádně je to hodně sebevědomá autorská vize - nerad používám tenhle filmařskej buzzword, ale tady to sedí. Pokud tenhle tým zůstane spolu a dostanou zelenou na druhý díl, mohl by být kvalitativně podobný TDK, protože tenhle Batman má IMHO hodně společného s Batman Begins. ()

blackkocour

Město Gotham si muselo zažít dost útrap, kor ještě k tomu, když každých coby pět let má jiného Bedmana. Tady se to střídá jak ponožky, a mě jen dokáže udivovat, jaká je to robota na píču. Stejně, nejlepší Batman byl vždycky George Clooney. Dobře, to byl joke, prosím schovejte ty vidle a kamení! A byla očekávání naplněna? Čekal jsem to o trochu horší, a měl jsem vymyšleno spoustu trefných narážek a urážek, a po lapání po dechu bych ani nevěděl, čím začít první. Dostali jsme emo mývala Batmana, co místy svým emo ponurým pohledem na světem, dost někdy znepřijemňoval divákovu orientaci. Pattinson se už probral z toho jiného netopýrka, který mu závratně zkazil kariéru, ale tohle byl tak trochu jako experiment. A pokud máte plný zuby a kaťata těch "nabubřelých" barevných inscenovaných omalovánek od Mrdvelu, tohle se bude jevit jako dynamická kamasutra. Fantasy, co neví jaký styl by chtělo kopírovat, a do jakého režiséra si kousíček rejpnout, tak míchá všechno dohromady jako Babica se Sapíkem. Za chvíli bude potřeba i do Ústí přivolat napasovaného a létajicího bojovníka s kriminalitou a černou menšinou, co nevidět, přeroste to až do Brna! Smrtící stopáž se nejevila zas tolik k posrání, v kině to utíká o něco rychleji než normálně. A je možná fakt, že bych hodnocení přikrášlil o jednoho netopýrka, ale za zkurveně nepohodlné sedačky v kině, které mi mohli zkazit dost velký divácký zážitek, jsem asi ve středu dění, a ničím to neurazí. P.S. - Hodně by mě zklamalo, kdyby se z nového Batmana snažili Wepříci, vydojit to největší sousto, až by z něho zůstal jen suchej cecek. ()

latvar

Tak to byla naprostá pecka, připomínajíc vraždícího maniaka Zodiaca. Měl jsem trošku obavy jestli Pattinsonovi ta role sedne a dopadlo to na jedničku Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale asi nejlepší Batman, co jsem viděl, a že jsem jich viděl. A ještě abych nezapomněl český dabing taky super.  93% ()

jefff

Naprostá pecka! Kam se hrabe soft Marvel. Ponurý krimi thriller s hutnou atmosférou korupčního Gotham city pod deštivým nebem a s hrdiny víc lidskými, než bychom čekali. Nolenův majstrštyk když ne překonám, tak alespoň vyrovnán. ()

Dakken

Nemám rád Nolanovho Batmana a nikdy som nechápal to veľké nadšenie z Temného Rytiera, keďže mňa tie filmy nebavia. Ale The Batman je iná káva. Podmanivo natočený, temný krimi príbeh, ktorý ma uchvátil od začiatku až po koniec. Bál som sa dĺžky stopáže, ale vo výsledku som sa nenudil ani minútu a je až neskutočné, ako tie 3 hodiny utiekli.  Reeves sa skvelo rozhodol vykresliť Batmana realistickejšie s minimom akčných scén a film postavil na drsnom krimi príbehu, ktorý má kurevskú atmosféru. Veľmi slušne rozohral karty k budúcim Batman projektom a ak sa to bude uberať týmto príbehovejším smerom, budem nadšený. Možno by som vytkol jednoduchšiu zápletku, mohlo to byť viac prepletené, mysteriózne, určite by to nebolo na škodu, preto tá hviezda dole. No bez hanby The Batman prekonal Temného Rytiera a oficiálne sa stávam fanúšikom novej adaptácie so skvelou a krásnou Catwoman. ()

greath

Reevesov Batman je presne niekde medzi tým temným Burtonovým a krimi Nolenovým. Má všetko čo Batman má mať a do prvého filmu série nasekať rovno 2-3 záporákov to chce guráž. Pre mňa dosiaľ asi najlepší Batman, ktorého odporúčam pre ucelenie atmosféry výhradne pozerať v tme. ()

MartinS96

Řekl bych, že není jen mým pocitem, jak obrovsky ambiciózně se tento projekt od samého počátku prezentoval. Ze všech těch marketingových materiálů, kterým jsem se cíleně, byť některým marně, snažil vyhýbat, jsem měl dojem, že by opravdu mohlo jít o jeden z nejpovedenějších počinů v historii kinematografie. Celá reklamní kampaň na mě působila jako nejlépe zvládnutá od doby, co jsem filmy se zájmem začal sledovat. Jestli bylo tvůrčí ambicí natočit ten nejlépe vypadající film o Batmanovi, tak to se vskutku povedlo, ale je to také to jediné prvenství, které tomu můžu přiřknout. Celý film je natočený hrozně na efekt. Pominu-li, že si vypomáhá atmosférickou berličkou roušky zahalené noci s neustálým deštěm, padajícím z oblohy, vadilo mi zde velké množství efektně přebarvených a přesvícených záběrů, ve kterých zpočátku divák nemůže tušit, co vlastně sleduje, přitom toto tvůřcí rozhodnutí nemá ale hlubší význam. Příběh postrádá silnější strukturu a detektivní zápletka se tváří sofistikovaněji, než doopravdy je, pro mě nečekaně navíc naplněn velkou dávkou předvídatelnosti. Přirovnání k těm nejsurovějším klasickým kriminálkám mi přijde zcestné. Chválený záporák a jeho ztvárnění prvními reakcemi kritiků přehodnocené. Hlavní hudební motiv je sice povedený a velmi nakažlivý, ale opakuje se až příliš často a tím momenty ve kterých je použit ztrácí na jedinečnosti. Jako celek soundtrack nic moc dalšího nenabízí, a tak o srovnání se Zimmerem nemůže být ani řeč. Rozdělím-li akční scény na pěstní souboje a honičky s dopravními prostředky, pochválím jen druhé jmenované. Choreografie ani způsob jakým je combat natočen není nikterak zajímavý a nohy mu podráží zejména volba neprůstřelného obleku hlavního hrdiny. Jízda, i akční honičky nočním městem ale vypadají perfektně a jde o část, která se mi na tomto filmu líbila zdaleka nejvíce. Přestože jsem v předchozích větách mohl působit velmi kriticky, je nutné podotknout, že stále jde o nadprůměrný film, od kterého jsem měl možná až přehnaně velká očekávání. Vcelku snadno jej tak lze označit za nejlepší batmanovský film, na který nesáhl Christopher Nolan, i nejslabšímu snímku, jeho dnes už kultovní trilogie, je ale svou kvalitou na hony vzdálený. „I’m just here to unmask the truth about this cesspool we call a city. You’re part of this, too.“ 7/10  ()

mikulíšek

the Batman je temnější a syrovější, než jsme byli doposud zvyklí a zaujme především hutnou atmosférou. Ponuré detektivní vyprávění a nová stylizace Batmanovi sluší. Vizuálně zajímavý film, má bohužel řadu nedostatků, které celkový dojem kazí. Škoda neúprosné délky filmu - 3 hodiny jsou příliš. Robert Pattinson je přesvědčivý Batman, ale už ne tak dobrý Bruce. Obsazení Alfreda a Seliny také úplně nesedlo. ()

remy

Je to dobrý, ale nevyužilo to do sytosti svůj potenciál. Intenzivní, nervy-drásající jízda se nekoná, byť k ní bylo solidně nakročeno - je tam milión výborných náběhů na to, aby to byl masakr až do konce, ale vždycky tomu spadne řetěz.  A v Riddlerovi jsem prostě necítil onu hrozbu pro Gotham, kterou jsem cítil v Jokerovi v Dark Knightovi. Snad příště. 80% ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023