Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

prezdivaka

Je smutné vidět, že stačí oblíbený herec a vetšina diváků propuká v nadšení. Ten film je doslova příšerný. Už od začátku, kdy se chová při zatýkání s kolegou jako diletant a když ho vyruší informátor, dívá se za ním, dokud mu gangster nezmizí. pak na něj vystřelí, když uniká v autě a to nesmyslně začne hořet. Správně mělo vybuchnout :-) ale to by byl konec moc brzy. Pak záplava klišé pokračuje malým synkem po mrtvém kolegovi. Belmondo má doma všude jejich fotky. Kluk se ho až po několika letech najednou zeptá, jaký byl vlastně táta. ()

kebom

Neviem či je to chyba dabingu, ale keď komisár už po niekoľký raz "sľuboval" Schneiderovi, ktorý zabil niekoľkých ľudí, iba 20 rokov basy tak mi to prišlo, ako blábol. Chyby radšej nebudem rozpisovať, ale koniec filmu znižuje hodnotenie ešte viac (brokovnica proti autu - zranený zločinec, ale akosi slabo...). ()

Mikino00

Strašná slabota na Belmonda, bez vtipu, bez kaskadérských scén, bez smysluplného děje, postavy se vynořují jen tak z ničeho a hned zase mizí. Tohle se moc nepovedlo. ()

laepus

V belmondovkách to není ta největší palba jako Lovec hlav nebo Profesionál, není to ale v žádném případě nějaký propadák - dnes by tomu možná prospělo trochu prostříhat, ale to už by zkrátka byl jiný film... možná lepší, možná horší... ()

Vesecký

Belmondo stárne, ale stále má dobrou formu. Tehdy mu bylo asi 55... Už to není herec, který si může dovolit lézt po římsách ve dvacátém poschodí nebo dělat provazolezce, jeho kousky nejsou tak krkolomné jako v jeho "Mužích", přesto nic neztrácí na svém umění zaujmout diváka, tady i obyčejným lidstvím ve vztahu ke svému osiřelému kmotřenci. Dávám pět hvězdiček, film rozhodně nenudil. ()

Grafito

Jeden z těch slabších Belmondových filmů.. mezi jeho komisařem Stanem a Walkerem Texasem Rangerem Chucka Norrise je tu rozdíl snad jen v tom, že Stan pobíhá po Paříží a Chuck po Texasu.. ()

Candida

Není to špatné, ale rozhodně se mi to líbilo méně, nežli Profesionál...(hrome, proč to na vydaném DVD prezentují jako Profesionála č.2?!? V Bébelově biografii jsem o takovém záměru nevyčetla ani zmínku...) ()

RadimFišer

Výborně. Herec, u kterého mám pocit že je muž a velmi silný muž. Dokonalá tělesná komunikace sebevědomého a mocného muže, který se s ničím nesere. Tedy kromě syna svého bývalého zavražděného policisty kamaráda. Abych dal více hvězdiček, k tomu mi chybělo hlubší myšlenkový přesah a nějaké poselství. Jinak jsem měl z filmu dobrý pocit. Nějaký čas potom jsem chodil zrovna jako Belmondo. Roztahoval jsem ruce a ukazoval jsem jako on. Je to frajer a vždycky se rád podívám na jeho filmy. Tohle je můj druhý nejlepší film od něj. Ostatním, kteří neznají dílo tohodle zatraceně dobrého herce, doporučuji, aby se podívali na film Nenapravitelný. Je to hrubá narážka za narážkou dotažená do takového kalibru, že vám budou brnět nohy a hruď ještě dva tři dny potom. ()

Gastovski

Kdyby tuto roli nehrál Belmondo, tak ruku na srdce, ale byla by to průměná epizodka nějakého význačného německého krimi seriálu jako např. Siska. ()

mh.mail

60% — Takový Belmondův standard. Jeho protivník Schneider je totální pako, které plní plán zastřelených aspoň na 120% a moc se neohlíží na to, koho vlastně střílí. Tak trochu mi svou nekompromisní brutalitou evokoval jiný francouzský film Víc než pouhý strach. ()

drankeryth

Stare francuzske filmy maju svoje caro a tento film patri medzi ne. Drsnak Belmondo na ceste pomstit svojho partaka. Dej filmu sa dobre vyvija a Belmondove vysetrovacie metody so zlocincami nemaju chybu. ()

Joey(1)

nedoladěné, pořádně nepromyšlené, nepřesvědčivé... ani samotný Belmondo mě ve své roli nezaujal, což hodnotím jako zklamání ()

helloween93

Tvrdá kriminálka z pozdních 80.let z Belmondem, viděl jsem to jako malej kluk a furt sem si pamatoval toho slizkého záporáka. Belmondovská klasika. 4* ()