Před půlnocí

• USA Before Midnight (více)

Jesse a Céline mají dvojčata Ellu a Ninu a končí jim prázdniny na jižním Peloponésu, kde s nimi byl i Jesseho syn z rozvedeného manželství Hank. Chlapec právě odletěl a dvojici po rozlučkové hostině s tamními přáteli čeká romantický večer v místním hotelu. Ten se však po slibném začátku změní v nelítostně upřímnou diskusi a bilanci, v níž hlavní slovo má výřečná Céline. Oba mají své kostlivce ve skříni, oba mají obavy z budoucnosti a oba se potýkají s realitou všedního dne... (Česká televize)

C0r0ner

Film postavený na kvalitním scénáři je vždy příjemné zpestření, protože tím tvůrci ukazují, že nestaví všechno na "laciných" efektech a za každou cenu se nechtějí zavděčit. Před půlnocí u mě dojelo na to, že se mě to tématem absolutně netýkalo, takže jsem odosobněně sledoval (sice zajímavé, ale jenom) kecy dvojice, které nevedly odnikud nikam. 70% ()

campix

Docela mě fackuje hanba, jelikož jsem až po shlédnutí Před půlnocí zjistil, že se jedná již o završení filmové trilogie. Díky tomu nemohu bohužel film hodnotit tak objektivně při srovnání s předchozími mimo jiné taky velmi dobře hodnocenými filmy. V kontextu by nepochybně vyskakovali různé provázanosti a to by udělalo tento snímek o něco atraktivnějším. I tak ale mohu říci, že Před půlnocí je velmi chytrá konverzační romantika, která si libuje v dlouhých záběrech bez střihu vyplněných více či méně chytrými dialogy. Bohužel sledovat 15 minut konverzaci a při tom koukat na prsa Julie Delpy ( což o to, ale Julie už není nejnovější model). Bohužel jsem se často nudil avšak po shlédnutí předchozích dvou filmů dám filmu Před půlnocí znovu šanci, aby mohl uzavřít trilogii. ()

Juto

Film dokáže byť emocionálne dômyselným a nesmierne príjemným záverom tejto dosť nepravdepodobnej trilógie. 8/10 ()

Fancipal

Chtělo by se říci, že celá série je klenotem ze šperkovnice Woodyho Allena. Břitké a inteligentní dialogy, one man-woman show, upřímný pohled do hlubin lidských vztahů s jasným vědomím, že něco jako absolutní pravda v žádném vztahu neexistuje. Je to symbióza dvou samostatných, ale vzájemně se doplňujících osob. Filosofické úvahy, tápání nad smyslem lidské existence a nakonec nezbytné uvědomění si lidské pomíjivosti. Vždycky jsem považoval slova a z nich vycházející lidské příběhy za největší přednost a doménu literatury pro svou prakticky neomezenou možnost ve stavbě příběhu a života jednotlivých postav. Před Půlnocí mě zase jednou vyvedlo z omylu. Dialogy jsou bezchybné. Každé písmenko, slovo i věta je přesně tam, kde má být. Všechno do sebe zapadá, jako i všechno ostatní v celém filmu. Filmová poezie. P.S. Snad se s Ethanem a Julií uvidíme ještě jednou, a to dříve než za 56 let :). ()

Riley

Oceňuji, že autoři opět vycházeli z reality a řekli naplno, jak to o lásce je. :) Dialogy mě bavili. Zatímco ale jednička je pro mě jedinečná, tohle je pouze průměrný film a nijak extra mne nezasáhl. Škoda, ale kouzlo zůstalo Před úsvitem. 50% ()

nineweh

Hořkosladké. Before Sunrise bylo naivně romantické a následující Before Sunset nám ukázalo, jak špatně takové věci dopadají. Třetí díl nám sice ukazuje, že předchozí film skončil tak, jak jsme si všichni přáli, ale zase nasazuje do hlavy jiné brouky - je vůbec možné udržet si takhle intenzivní vztah? Nebo se všechny vztahy neodvratně rozsypou a jeden z partnerů (tady je to Jesse, protože Celine je z nějakého mně nepochopitelného důvodu až moc agresivní a rozčarovaná na to, že vlastně je skoro všechno po jejím) se musí pokusit o záchranu? A kdy lidem dojde síla na další pokusy? Jednu hvězdu ubírám za těžko uvěřitelnou řeckou babičku, ale možná, až se na film podívám v trochu jiném (méně cynickém) rozpoložení, hodnocení ještě změním. Každopádně by mě skoro zajímalo, jestli se za dalších 9 let dozvíme, jak to teda ve skutečnosti dopadlo... ()

eisha3

Tak jsem bohužel naletěla ČSFD hodnocení a jeho uživatelům. Tyhle konverzačky mě nikdy nebavily a nikdy mě bavit nebudou, ať jsou o čemkoli. Předešlé dva díly Linklaterovy volné trilogie jsem neviděla a asi si je ani nepustím. Hlavní dvojice mi byla chvílemi dost protivná a její problémy nakonec taky. K tomu to, že se film odehrával na třech nebo čtyřech místech a já na ně musela pořád koukat, ničemu nepřidalo. Budete mi říkat, že jsem film nepochopila a jak je hrozně moc super, a já vám budu říkat, že jste ho nepochopili vy a že je podprůměrný. Velké zklamání. ()

markyz.

Ta krása v hádkách a usmiřování, ztracenosti a stáleho se hledání na čem vlastně jsme ve vztahu.. Krásné dlouhé záběry, geniální dialogy padnoucí jak hovno na triko, bez střihu, zbytečných efektů.. ()

tom88

Podobne ako predošlý diel je aj tento diel iba jedna intelektuálna spŕška nudných kecov. Najskôr 20 minútový rozhovor v aute. Ďalších 20 minút prázdnych kecov pri stole. Potom dlhá takmer polhodinová ukecaná prechádzka a na záver polhodinová trápna hádka na hoteli. A medzi tým ? Medzi tým kde nič - tu nič. Moje pocity ? Som nasraný. Verdikt - nuda. Hercom hviezdička navyše. 40% ()

andrii

Partnerství ve varu. Když se světla romantického omývání ve stíny každodenního obývání promění. Celine a Jesse potřetí a věřím, že ne naposledy, v hovoru, který je /s/vedl do vztahu souznění i rozepří. P. S. Ethan Hawke je tak nádherně obohacen, oprýskán něžnými i drsnými verši života. Potkal se se vším, co k němu patří. Tu vyrytý nádech snů, tu vrásky z lásky se mu podepsaly na tváři. ()

Susinnon

Skvelé dialógy a atmosféra, ale musím zobrať jednu hviezdičku, lebo mi tá ženská strašne liezla na nervy, nemôžem si pomôcť. ()

Radiq

Tak nějak mi od začátku bylo jasné, že tentokrát to bude směřovat k nějaké hádce. A ta se ukázala jako ústřední motiv filmu. Že už to není ta láska z prvních dvou filmů. Že každá láska směřuje ke stereotypům a nudě, k povinnostem a všedním problémům, prostě k životu. A skončí to tím, čeho se každej milující muž, žena, člověk obecně, nejvíc bojí - podělanou hádkou, která může posrat úplně všechno. Asi to vidím jednostranně z mužského pohledu, ale ta ženská, na jednu stranu strašně chytrá, ale na druhou stranu, strašně pitomá. Lezou z ní strašný kecy někdy. Tentokrát mě ale neoblafnou a tenhle film vidím jako jednu velkou nudu. Mohli to klidně zkrátit zas na těch 80 minut. U hádek prej lidem IQ klesne na polovinu a u tohohle filmu to pro mě platilo taky. Nikdy víc. Doufám, že v roce 2022 nás nečeká další "Před". ()

Estrellita

Nakopat ho do řiti a poslat expresem do pekla, smrada nevěrnýho! Ale jinak film dobrej... Krásné exteriéry, opravdu dobří herci a hlavně geniální dialogy - to jsou tři velké plusy tohohle počinu. Plný počet nedám jenom proto, že mě tam spousta věcí naštvala a s další kupou nesouhlasím. Uznávám ale, že každý člověk je jiný a má jinou náturu, a zatímco jednomu by přišlo odporné nechat se podvádět a ještě poslouchat výčitky, druhý asi pozbývá hrdosti nebo má neuvěřitelnou schopnost odpouštět. Nechápu, ale co nadělám. 80% ()

Sekero

Začátek mě moc neoslovil, ale potom se to velmi slušně rozjelo. Od scény s kamennou vyhlídkou. Je opravdu příjemné sledovat sečtělou společnost lidí diskutující zajímavě o rozličných tématech. Též lehce oťukávají mantinely témat společenské přijatelnosti. Herci jsou uvolnění a scénář verifikují velmi přesvědčivě. Životní pravdy a moudra nepůsobí nepřirozeně. Ale nakonec tolik nezáleží na lásce jedné osoby, zaleží na lásce k životu. Také se později probírá téma vlivu pohádek na vnímání reality, které je víc než pozoruhodné (ve filmu jen naťuklé). Důstojný konec vrací film do realismu, který střídá romantismus z venkovské idýlky. Obligátní zavěrečná hádka, které se v životě asi jen málo kdo vyhne aneb já dělám toho tolik a ty jen…(možná naražka na vypínáni mobilu před sexem! :) ) Závěrečná scéna je fantastická, ale v podaní spisovatele věrohodná. ()

chelseaman22

Ušel jsem tisíce kilometrů, spořádal jsem kvanta točené zmrzliny a filmům jsem věnoval stejně času jako vzdělávání mysli. A přesto jsem byl po 108 minut Before Midnight konsternován z toho, že na tuhle rybu jsem v rybníce ještě nenarazil! Po celou metráž je vám nabídnuto pouze žvatlání. Žvatlání v autě, žvatlání ve Four Seasons, žvatlání u kusu žvance, žvatlání... Prostě všude. Jenže to žvatlání je na také intelektuální a lidské úrovni, že se vám to prostě nemůže nelíbit (i když jste zvyklý především na intriky a kulky do střev). Krajně nestádní! 85% Celosvětový výdělek k 27. 12. 2013: $11,176,469, což je 3,73 násobek budgetu ()

Lachtaan

Není u mě zvykem vidět víc než jeden film denně, příležitost mi ale přihrála vidět v kuse zrovna trilogii, která vám v bezprostřední návaznosti splyne ne v jeden film, ale přímo vás hodí do oné časové linie, jako byste prožili celých 18 let s nimi. Závěr celého příběhu jedné turbulentní lásky mě rozhodně oslovil nejméně, už jen jako nekonfliktního člověka, co se nebude zastávat názoru, že tenhle film nejvěrněji zobrazuje život samotný. Přitom je jen a čistě na nás, abychom nemuseli zažít situace, ke kterým dojde hlavně v druhé půlce filmu. Dost by mě zajímal ženský pohled. Protože tak, jak jsem hlavní hrdinku miloval v prvním snímku, tady jsem ji většinu času nechápal a posléze skoro až nesnášel. [viděno na HBO Max 10.12.2022] ()

Natočí Linklater pokračování trilogie Před?

Natočí Linklater pokračování trilogie Před?

23.03.2020

Oscarové nominace 2014