Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

JimiH

Heist movie s několika památnými momenty, ale napínavé je poskrovnu, protože příběh je místy až ukázkově šablonovitý. ()

Razzor_82

"Musí to zůstat v rodině." Zbožňuju gangsterky ale tahle byla na můj vkus příšerně utahaná a ukecaná. Francouzské herecké esa v dějově průměrné krimi. Chyběla tomu výrazná akce, přestřelky a napětí. Existují daleko lepší perly tohoto žánru. 6/10 ()

Arequipa

Od chvíle, kdy děvčátko nachytá Delona in flagranti, mi byl konec až příliš brzy jasný. Přesto jde o kvalitní kriminálku, kterou táhne hvězdné trio Gabin, Delon, Ventura. Silné tři hvězdy. ()

FireTight

Velmi povedený kriminální příběh, kde mi Jean Gabin konečně ukázal své umění naplno (třeba takový Paša se proti tomuhle filmu může jít zahrabat). Dokonce bych se nebál ani porovnání s legendárním Kmotrem a abych byl upřímný, Sicilský klan mě bavil víc. Možná to je docela zajímavou postavou Alaina Delona, možná poldou Lina Ventury, možná docela zamotaným a zajímavým příběhem. Faktem však zůstane, že se mi podívání na tento film rozhodně vyplatilo. ()

Lupes

Morricone napsal výbornou hudbu; motiv policie vnáší do filmu např. tolik dramatičnosti, že si k němu děj vystačí jen záběrem na přicházející Linovy muže a divákovi běhá po zádech mráz. Skvělý scénář nenabízí žádnou logickou botu (snad jen podiv nad tím, že ti kluci sicilský byli před zákonem naprosto neznámý neviňátka). Pomalé tempo. Pramálo střihů. Nechybí napětí ani překvapení. Inteligentně vymyšlená zápletka... Ostatně, mluví i sám název. Krev není voda. Rodina je víc než zákon. A Sicilana zajímá vždy jen další Sicilan. Ale to žádný Francouz ani Francouzka nepochopí... ()

junxi91

Intelektuálně trochu náročnější krimi film o jednom schopném lupiči, kterému se povede utéct z vězeňského transportu a přidat se k jedné mafiánské rodině. Na začátku filmu je zatčen zloděj šperků Roger Sartet, a během převozu se mu povede dírou v podlaze utéct z transportu s pomocí gangu Manales, malého a dobře organizovaného sicilského klanu. Jeho hlavou je patriarcha Vittorio a dále jsou zde jeho synové a zeť. Sartet se ve vězení seznámil s technikem, který nastavoval zabezpečení na výstavišti v Římě, a předal mu podrobnosti o systému. Na výstavišti bude brzy k vidění velice drahá sbírka šperků. Vittorio se vydává s mafiánem Tonym Nicosiou na výstavu a tam zjistí, že zabezpečení je moc dobré a loupež bude těžká. Další místo výstavy bude v New Yorku a Tony přijde s plánem, jak šperky ukrást během cesty pomoci Jacka, bývalého pilota a alkoholika. V Paříži mezitím komisař Le Godd pronásleduje Sartera, který chladnokrevně zabil dva policisty. Manalese jej umístí do bezpečného domu, kde se o něj stará Jeanne, francouzská manželka Vittoriova staršího syna Alda. On ale odejde a zapíchá si v bordelu, což se mu málem stane osudným, protože jej vypátrá Le Goff. Sarter na poslední chvíli uteče a Le Goff si uvědomí, že bude potřebovat falešné doklady k opuštění země. Začne s vyslýcháním a postupně rozkrývá síť kolem gangu Manalese. Vittorio podniká a vlastní hernu s arkádovými automaty, kam bych osobně chodil dnes a denně. Je to však jenom zástěrka pro jeho nekalé aktivity. Le Goff si do herny nepřijde zahrát, ale vyslýchat Vittoria, a Sartet mezitím vyklouzne z budovy. Sartet se potká na pláži s nahou Jeanne, která se tam opaluje, a on nejprve uloví a zabije úhoře a pak ji opíchá. Ale přeruší je Vittoriův malý vnuk Roberto, a Jeanne jej prosí, aby o tom nikomu neříkal. Gang se stěhuje do Říma a unese také Edwarda Evanse, anglického manažera pojišťovny, který měl dohlížet na převoz klenotů do New Yorku. Sartet zaujme jeho místo mezi úředníky, kteří doprovázejí klenoty na pravidelném letu. Tím se vyhne odhalení na letišti, kde na něj čekají Le Goffovi muži. Mezi cestujícími jsou také Jack, Jeanne, Vittorio a jeho synové, všichni s falešnými doklady. Během mezipřistání ve Francii je Evansova manželka puštěna na palubu letadla pozdravit svého manžela, ale Vittorio se ji snaží přesvědčit, že Evans poletí příští den dalším letem. Evansová zavolá do Říma a zjistí, že její manžel tam nikdy nedorazil a jde na policii. Tam identifikuje toho hajzlíka Sarteta jako jednoho z mužů, kteří byli v letadle. Během sestupu letadla do New Yorku gang unese letadlo, a policie v NY je varována před Sartetovým příletem a čeká na letišti. Pilot Jack ale přistane s letadlem na dálnici, kterou předtím uzavřeli Nicosiovi muži. Na místě jsou vyloženy drahokamy a všichni mafiáni se o ně podělí. Sartet se pak skrývá v New Yorku a čeká na svůj podíl z loupeže... Takže to vypadá na úspěšnou loupež a všichni si přišli na své, že? Sartet si navíc královsky zapíchal a nyní má dostat drahokamy, co více si přát? () (méně) (více)

Belmondicek

Tohle je klasika francouzského kriminálního filmu režírovaná slavným Henri Verneuilem. Gangsterský boss Vittorio Manalese nechá osvobodit mladého gangstera Rogera Sarteta, kterého právě převáží do jiné věznice. Ten se s ním pak vydá na velkou akci, loupež klenotů. Během příprav na akci Sartet poznává Vittoriovu snachu Jeanne. Po přepadení při leteckém převozu klenotů do Ameriky se Vittorio dozví o aféře mezi Sartetem a Jeanne. Avšak celou dobu po nich jde s buldočí vytrvalostí inspektor Le Goff...Těžko říci komu fandit, Alain Delon, Jean Gabin a Lino Ventura dokonale splynuli s rolemi. Snímek klade především důraz na atmosféru, pomalejší tempo, propracovaný scénář, postavy a herecké výkony tří tehdejších superhvězd. Úžasný hudební doprovod složil Ennio Morricone. Nejlepší je původní dabing čst s Čestmírem Řandou, Alfrédem Strejčkem a Josefem Vinklářem. ()

Likan7

Fantastický Jean Gabin a Ennio Morricone. Alain Delon je tu tentokrát na vedlejší koleji, ale Gabin tu rozehrál takový koncert, že to vůbec nevadí. Velká škoda, že tuhle silnou trojku nenásleduje zajímavý a napínavý příběh. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil, ale film mě vlastně nepříjemně často nudil. ()

Looka

Krásná ukázka toho, že ani super hvězdné obsazení nezaručuje unikátní filmový zážitek. Nevznikl nijak zázračný film, ale průměrná kriminálka. ()

kyLuke

Vynikající francouzská kriminálka , která ani po těch letech neztratila nic ze svého půvabu . Z úvodní trojice se mi asi nejvíc líbil Lino Ventura s jeho dokonalým inspektorem , dokonce jsem při filmu fandil jemu , aby dopadl Alaina Delona , než aby mu Delon utekl . Jean Gabin také výborný a Alain Delon postačující . Nicméně film je i výborně natočen a má skvělou hudbu . Souhlasím , že scénář není zrovna nějak moc originální , ale jako celek se hodně drží a vždy je něco , co by film zachránilo . Takže nakonec asi skutečně není co vytknout ! ()

Amonasr

Klasická francouzská kriminálka s hvězdným obsazením, kdy místo hromadných akčních zabíjaček hraje prim důvtip a inteligence, ať už ze strany zločinců nebo policejních vyšetřovatelů. A tak to mám i rád. To byl ještě svět docela v pořádku. ()

Numerobis

Skvělej film a bacha, kdo neviděl, dál nečíst: Krásná gansterka, dokonce s s jednou komédiální scénou - tak krásně naivní přistání letadla jsem ještě neviděl. ()

Kanalizato

Uvodni melodie s neskutecne iritujicim a nepatricnym brnkanim, ktera se bohuzel ve filmu mnohokrat opakuje mne pokazde vyrusila z deje natolik, ze jsem zvazoval, jestli to vubec dokoukat, neco takoveho by se spise hodilo do spagety-westernu, ale ne do krimi. Z dnesniho pohledu naprosto nezajimavy nudny film s francouzkymi herci, ktere ja uz nepamatuju. ()

gicous

Francouzský klan ve složení Delon, Gabin, Ventura provádějí velkou filmovou loupěž. Cíl? Ukrást si celý film pro sebe. A to se jim samozřejmě také daří. A je to vlastně dobře, protože příběh nemá příliš, co nabídnout. Není to velké rodinné gangsterské drama ani správně řízná kriminálka. Bez velkých jmen by se jednalo o průměr, nehodny zapamatování. Díky nim a také díky hudbě Ennia Morricona jde o příjemný výlet do minulosti, při kterém nelze jinak, než neobdivovat charismatické tváře hereckých velikánů v nejlepších letech a samozřejmě také jejich přesvědčivé výkony. 7/10 ()

jolly.rose

45 let starý film, který se nedá snad nikdy okoukat. Skvělé herecké trio doplněné úžasnou hudbou. Samozřejmě, že ženskému zastoupení ke konci možná ukápne slza (Delon je zkrátka Delon), ale ta slza ukápne i proto, že tito Páni herci už nic takového nenatočí. Pokud je repríza, nenechám si ji ujít, ale pro jistotu mám tento film i v PC. ()