Kalvárie

• Irsko Calvary (více)

Irské drama s prvky černého humoru pojednává o knězi, který je sužován zlomyslnými obyvateli svého městečka. Poté, co mu během zpovědi jeden z farníků vyhrožuje smrtí, se musí otec James pustit do boje s všudypřítomnými temnými silami. V hlavní roli irského dramatu prodchnutého černým humorem se představí Brendan Gleeson jako otec James, duchovní z místní venkovské farnosti. Ten se během nedělní zpovědi dozví, že se ho jeden z jeho farníků chystá zavraždit. Neví však, o koho se jedná. Jamesova smrt by pro nešťastného muže byla zadostiučiněním za zneužívání, kterého se na něm v dětství dopouštěl jiný katolický kněz. James, jemuž zbývá pouhých sedm dní na to, aby se v rámci svých příprav na smrt smířil se světem, se vydává na kalvárii napříč malým irským městečkem, setkává se s jeho obyvateli a přitom se snaží vypátrat potenciálního vraha. Na této pouti zjišťuje, že se instituce, které zasvětil svůj život, stává v dnešní době zastaralou, což v něm vzbuzuje pochybnosti o smyslu jeho víry. (Cinemax)

zissou

Krásné překvapení.. hluboký emocemi nabitý malý film. Měl jsem radost s obsazení, které je navíc bezchybné! ()

veverysiak

Ohromne silný príbeh, na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že bude o morálnom odsúdení cirkvi, našťastie to bola len ouvertúra pomáhajúca rozkošatiť dej, pokiaľ sme si doteraz mysleli, že ľudský kokotizmus je typický len pre naše končiny, po zhliadnutí tejto drámy sa zákonite musíme znekľudniť, pretože ľuďom zadrbáva asi všade, perfektné postavy, perfektný strih, perfektná kamera, perfektná réžia, takže 85%. ()

MyFairLady

Pribeh o knazovi, ktory sa obetuje za ciny druhych. McDonagh ukazuje, ake lahke (a lacne) je v dnesnej dobe utocit na katolicku cirkev, a ako tazko sa celi ludom, ktori nezdielaju tu istu vieru a presvedcenie, ale aj napriek obvineniam a kritike od predstavitelov cirkvy ocakavaju pomoc, pochopenie a mozno aj zazraky. Kazda postava do pribehu vnasa ine "typove" crty a spolu vykresluju zlozenie maleho (nie len Irskeho) mestecka, kde sa, namiesto cierno-bielej, vacsina udalosti a vyrovnavanie s nimi, odohrava na sivej skale. Velmi cierny humor, velmi dobry casting. ()

Ag.Sournamek odpad!

že mu nie je hanba, pánu johnovi michaelovi mcdonaghovi - takto balamutiť slušného diváka a tlačiť mu do hlavy kaleráby obrých rozmerov! fuj! ()

carnacv

Chjo to je letos bída. Relativně pěkně natočený i zahraný film. JENŽE od počátečního sdělení k závěrečné realizaci je absolutně o ničem. Zde není téma k zamyšlení, nějaká hodnota či smysl. Ne zde není vůbec nic. Úvodní sdělení s následným dějem nekoresponduje, a tak se prostě film stává nehoráznou nudou s občasným pobavením. Jediné, co mohu vážně vyzdvihnout je prudký přechod od pomalého tempa a děje, kdy se vlastně nic neděje ke krásnému zrychlení a náhlému nabrání událostí na otáčkách. Avšak jak jsem již řekl, to vše bez jakéhokoli smyslu.... Musel jsem pak smutně zajít tuhle bídu zapít. No nic zítra taky den. ()

NiennaTasart

Pro mne poněkud silný film. Nemám slov. Teda krátce: nádherný krajina doplněna úžasnou hudbou, perfektní obsazení a vskutku zajímavý příběh protkaný pro mne velmi silnými scénami (těmi s "hlubší" myšlenkou). Určitě to stojí za to, vidět ještě jednou. ()

mire.k

Po Pomáhat a chránit těžké zklamání. Hra na vážno nevyšla. To co fungovalo v nadsázce o svérázném policajtovi zde selhává. Příliš mnoho rádoby hlubokomyslného filozofování přebité sexuálními úchylkami všeho druhu. Film místy se tvářící jako umění a místy se zdá, že režisér neví co by do svého guláše ještě narval. Chápu, že ne všichni lidé jsou normální, ale zde není z místních normální nikdo. Kdo se chce rochnit ve zkaženosti světa, zde má příležitost si to plně užít. Ale jinak hodně nudy z přeplácanosti. Když se divák u filmu nudí není to pro film nejlepší vizitka. To doporučuji se podívat na zprávy na Nově a máte stejné poselství stravitelnější formou. Škoda promarněné šance, mohl to být výborný film. ()

Nakamura san

Velmi hluboký film ... velmi hluboký název ... Kalvárie dnešního dne,všude kolem Nás ... tak jak je v Krédu " sestoupil do pekel" , tak i tento kněz prochází lidským peklem (myslím,že i u Ježíše to bylo stejné) ... nejdůležitější věta filmu ... " Myslím,že odpuštění je dnes velice podceňováno." ... ()

doogiemus

Ten Gleeson dokáže presvedčivo zahrať čokoľvek. Prekvapilo ma, že vzal aj takúto rolu farára. Silný dej, silné momenty, ktoré nútia zamyslieť sa nad vierou a presvedčením. Mňa tento film len utvrdil v tom, že bez viery je človek chudobnejší, prázdnejší, slabší. Odporúčam všetkým, ktorí majú chuť rozjímať nad duchovnou stránkou života. Fakt dobré. ()

matej.perun

Vazne uvazujem nad 5*, no pravdepodobne si to necham na druhu projekciu. To az sa mi podari stravit vsetky tie temy, ktorych sa tento film dotyka a najma monumentalny vykon Brendana Gleesona. Je mi jasne, ze Oscary sa za ulohy v takychto filmoch nerozdavaju, no o to viac si budem vazit a pamatat jeho kreaciu. Tento film by som pustal v katolickych seminaroch ako povinne citanie. ()

adako

"I think there's too much talk about sins and not enough about virtues". Keď sa do filmu človek ponorí je o čom rozmýšľať. ()

chamonix

"Lidé, co jdou v době míru dobrovolně do armády, jsou psychopati, kteří touží zabíjet. Nebo aspoň ochutnat pocit, jaké by to bylo." - Brendan Gleeson ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu