Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

maddy

Dumb and Dumber To: The Dumbiest Sequel Ever. Americký ekvivalent Babovresk a ich zbytočných pokračovaní. Bratia Farrellyoví mali síce v 90. rokoch pár svetlých momentov, ale teraz je to už len grc nemiestneho a nanajvýš trápneho humoru. Síce ani prvý Dumb and Dumber movie nepovažujem za žiaden komediálny klenot, ale kultový status sa mu nedá uprieť. Keď som mal 7 rokov samozrejme som sa u toho bavil. Bohužiaľ teraz mám už o dobrých 20 rokov viac a na podobné fekálne vtípky nie som absolútne zvedavý. Tento fakt evidentne nepochopil nikto kto na tomto pokračovaní pracoval a tak film iba recykluje staré nápady a za každú cenu sa snaží napodobniť jedničku, avšak takým spôsobom, že už to nie je nijako zábavné a navyše s hercami ktorí sa do podobných úloh už dávno nehodia. Gumový ksicht Jima Carreyho bol v 90. rokoch fajn a dokázal s ním utiahnuť niekoľko solídnych komédii (Ace Ventura, Maska ...), ale pozerať sa na dvoch zvráskavených päťdesiatnikov ako sa pitvoria rovnako ako pred dvadsiatimi rokmi a robia zo seba čo najväčších idiotov ktorí by nenapočítali ani do päť už pôsobí nanajvýš infantilne. Hlavne v podaní Jeffa Danielsa ktorí sa na rozdiel od Careyho za tie roky štylizoval do vážnejších hereckých úloh. Celý film je tak o tom ako si dvaja aktéri majú užívať svoj návrat do najkultovejších úloh dvoch idiotov v preddôchodkovom veku, ehm. Prvá hodina je preto úplne mimo s minimom trefných gagov a celá tá dejová skladba je rovnako idiotská ako aj postavy filmu. V podstate sa film celý čas nepohne z miesta, nijako nerozbehne a len variuje dookola tie isté vtipy. Posledná tretina na vedeckej konferencii síce v pár sekundách trefná, ale to už nijako nedokáže zachrániť demenciu celého filmu. Síce som očakával, že to bude prihlúple, ale takým tým správnym spôsobom prihlúplo zábavne, toto tu však nielenže nie je nijako vtipné, ale ešte aj úplne zbytočné a trápne, kde mi pri niektorých scénach (alebo skôr väčšine scén, napríklad tá s babkou v starobinci) bolo vyslovene ako divákovi trápne, že na to pozerám. Pokiaľ niekomu stačí tento typ humoru kde niekto neustále padá, udiera sa do rozkroku, pchá ruku dôchodkyniam do rozkroku, prdí a podobne je pravdepodobne na správnej adrese, mne tento typ slušne povedané veľmi prízemného humoru v tomto podaní nič nehovorí. Dumb and Dumber To je akurát film, pri ktorom všetci ktorí na ňom pracovali zaspali o 20 rokov dobu a neboli sa za ten čas schopní nikam posunúť, opakuje sa tu to čo v jedničke, akurát s päťdesiatnikmi v hlavných úlohách, bez jediného nápadu alebo jedinej kultovej scény. Ako sa hovorí, opakovaný vtip prestáva byť vtipom ... CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

SaNcHeZ_cz

Pokračování, které nemělo vzniknout. Ubohé plácání se hodinu a třičtvrtě na místě, které recykluje staré nápady a křečovitě se snaží napodobit jedničku takovým způsobem, že i odolnější budou kroutit nakonec hlavou. Tohle není komediální špička, tohle je komediální dno. [30%] ()

JJ.Gibson

Původní Blbý a blbější považuji já osobně za kultovní komedii!!!! Nějaké pokračování jsme sice zažily, ale je lepší se o nich nezmiňovat! O to více jsem byl v očekávání, když se na plac rozhodla vrátit kompletní dvoji hlavních protagonistů. Když to vezmu kolem a kolem, vybavím si všechny odkazy a narážky na první díl, některé šílené situce, které prostě nevymslíš a poskládáme to všechno dohromady + když přimicháme ještě dceru/nedceru Penny, která je svým "hloupým" chovaním absolutně k sežrání (BTW. režiséři Farrellyové spin-off s Penny by nevadil). Tak dostaneme poměrně slušné pokračování! Přece jen bych řekl, že nedosahuje kvalit jedničky, ale s postupem času tento film nejspíše bude zrát jako víno! Aspoň v to doufám ;) Dumb & Dumber Rocks!!! ()

golfoxovox1

Výrazný nadprůměr v žánru komedií, scénáristé mají můj zasloužený obdiv pro nápaditost a udržení dobré nálady diváka a vtipnosti snímku od začátku až do konce, stejně tak jako všichni herci, kteří si své role vyloženě užívali ;-) Pohodový a potřebný film do (ne)časů, kdy nám jde především o relax, srandu a fajn pocity Doporučuji :-) ()

Bat55

Spokojnosť. Keďže jednotku mám veľmi rád a považujem ju za jednu z najlepších komédií v hereckej kariére Jima Carreyho, tak na dvojku som sa patrične tešil a zároveň som sa jej aj obával. Predsa len návrat po tak dlhej dobe, aj keď pod rovnakým režisérskym vedením, nie je veľká istota. No a bol som milo prekvapený, film chrlí jednu vtipnú a bláznivú scénu za druhou, Jim Carrey a jeho grimasy ma vždy dostanú a Jeff Daniels mu zdatne sekunduje. Síce už to nemá také množstvo vydarených scén (niektoré by vo filme nemuseli ani byť), ale vo výsledku je to dobrá zábava. Škoda len poslednej tretiny, u ktorej akoby už došli nápady. Lloyd a Harry sú späť a mohlo to dopadnúť oveľa horšie. ()

kaylin

Je to hrozná kravina, ale nemůžu si pomoct. Je v tom určitě trocha nostalgie, obliba Jima Carreyho, ale ti dva pitomci mi pořád prostě sednou. To jak blbnou, jak jsou opravdu pitomí a nejsou v tom sami. Penny, která se zde objevuje, je k nim výborným společníkem a skvěle zapadne. Smál jsem se a v to jsem doufal. ()

Tony.cs

Nu, já nevím, ale tohle mě nenadchlo vůůůůbec. Možná jsem jen neměl zrovna tu správnou náladu, ale fakt jsem si to maximálně neužil a ani jsem se nezasmál. ()

esopesokeso

Po veľmi dlhej dobe som si pustil komédiu a smial som sa ako kôň. A hlavne ten trápny humor, čo ináč nemám moc v obľube bol tuna skvelý :D Jim Carrey je skrátka kokot z povolania, ale robí to setsakramentsky dobre. ()

Rakosnicek77

Nechť je zachována věčná sláva oběma dílům, tohoto mozkového výplachu bez špetky filmařiny :-) Tak jak čekám od hororu strach a hrůzu, tak tady bylo očekávání jasné. Šlo jen o prostou a účinou zábavu, které je v tomhle dílku hromada. Nepřemýšlet, nesoudit, vypnout mozek a bavit se :-) Zaručený recept na odreagování... ()

MATADOR

Obstojné pokračování po 20 letech a nutno podotknout, že jak Carrey, tak Daniels jsou snad stejní jako onehdá. Škodou je, že už tam není tolik senzačních vtipáren, jak tehdá. Přesto příjemný nostalgický návrat dvou blbečků :)) ()

salalala

Ve své podstatě asi nešlo čekat ani nic moc jiného. Všichni zúčastnění potřebovali hit, čemuž podřídili úplně všechno. Farrellyovi se vrátili ke své oblíbené značce a neměli důvod uhýbat ze svého zajetého stylu, to tedy pro diváka znamená, že film je sledem více, či méně bizarních scének, které jsou chvílemi vtipné, většinou ale zoufale nenápadité a až trapné. Nechybí tu jejich milovaný fekální humor, takže se dají očekávat i tělesné tekutiny, s tím související fórky a tak dále. Carrey s Danielsem jsou opravdu už dost staří, takže některé vtipy v jejich podání vypadají dost zvláštně a divák si na to bude muset chvíli zvykat. Na druhou stranu je dobře, že Carrey už se tolik nepouští do obličejové komiky a je dost umírněný, takže je výsledek vlastně snesitelný. A to hlavně díky dvěma ústředním představitelům, kteří i ten nejlacinější vtípek dokážou jakž takž prodat a chemie mezi nimi funguje naprosto báječně. Je tedy nutné počítat s tím, že chování postav je uzpůsobeno komediálnímu žánru, takže logiku tu nemůžeme čekat. Škoda jen, že konec je bizarní přespříliš a laciného humoru je tu opravdu až moc. Pokud tedy patříte k milovníkům původního filmu, tenhle se vám asi bude také líbit a z nostalgie nepůjdete pod tři hvězdy. Jinak jsou to klasičtí Farrellyové, kteří nemají soudnost a potřebovali by pořádného dramaturga a pevnou produkční ruku. 40% ()

dom156

Jsou chvíle kdy se dobře zasmějete a těch převažuje. Ale jsou i místa kde na vás utočí bezduchý humor a vy se jen koukáte na plátno a říkáte si sakra tomu se mám smát?? Vtipů je ve filmu přemíry, možná by bylo lepší lehce ubrat z toho strojového tempa narvat do 102 minut co nejvíc vtipů a radši v menší množství. Jinak se film celkově povedl, ale na původní film to samozřejmě nemá. ()

JohnMiller

Ále čo. Nakoniec s toho bolo celkom milé prekvapenie. Filmu zaručenie pomohli tí istý herci aj tvorcovia. Na gagoch som sa nesmierne zabával. Je to ten istý, starý, známy, Americký fekálni humor ale v podaní Jima Carreyho a Jeffa Danielsa ma to aj tak chytilo za srdce. Jedinú slabosť vidím v príbehu. Ten je veru zo slabšieho súdka a vtipné momenty sú okolo neho iba polepené. Avšak to na vtipnosti vôbec nič neuberá, dávno som sa na Americkej komédií takto dobre nezasmial. 3,5* ()

Duotone28

Zbytočné, zbytočné, zbytočné! Škoda. Jediné pozitívum, že tam bola obsadená aspoň pôvodná dvojka Jim&Jeff. Lebo videl som už aj pár continouse, kedy sa vsadí na úplne nových ksichty:). Ok, pár hlášok bolo skvelých, skoro ako za starých čias. Aleeeee, už to proste nebolo ono:). Moje hodnotenie bude každopádne skôr subjektívnejšie, lebo je pravda že ked som fičal na humore jedničky, bol som ešte malý fagan. Teraz už bicyklujem životom pár cez 30, a latky hodnôt sa zvyknú posúvať:). Mohlo to byť ale ešte aj horšie (napr.jedna frčka), našťastie nebolo:). Každopádne povinnosť splnená, no.2 je za mnou a dúfam že o no.3 sa už pokúšať nebude nikto heh. Nazdar ()

gegina31

Přiznám se, že jediný důvod proč jsem si to pustila byl ten, že jsem neměla nic jinýho. Neviděla jsem ani jedničku, protože mě to tenkrát moc nelákalo. Bála jsem se, že to bude spíše trapně vtipný. Ale hrozně moc mě to překvapilo. Opravdu tam byly scénky, u kterých jsem se upřímně zasmála. Dokonce mě tenhle film přesvědčil, že se podívám i na jedničku, která má o mnoho víc procent. Ale jak vidím, procenta u tohoto filmu pomalu stoupají, takže doufám, že se za čas dostanou na hranici, kterou si ve skutečnosti zaslouží, a to alespoň 75 procent. ()

Dont

Těžko se mi tahle totálně ujetá komedie hodnotí. Některé momenty byly výborné a fakt jsem se bavil. Jenže vzápětí je vystřídaly nepředstavitelné trapnosti a ty největší fekální ujetiny. Strašně nevyvážená komedie, potácím se někde na hranici dvou a tří hvězdiček. Za vidění ale určitě stála Penny v podání Rachel Melvin. :-) ()

stuntmanMIKE

takže asi takto.. Je to podobné ako jednotka ? Áno je... sú tam momenty, ktoré sa dali čakať ? Áno aj to tam je... tlačia dakedy na pílu až zbytočne moc ? Áno tlačia... Napriek tomu je to jedna z najlepších komédií, opakujem komédií, ktorá ma dokázala úprimne rozosmiať a pobaviť. Príbeh až taký silný nie je, ale koho to sere ? Proste tí dvaja magori sú špičkoví. Hlavne Carrey je úplný megachuj, ktorý to v sebe má aj napriek rokom. Daniels mu sekunduje podobne ako v jednotke a celé to má šmrnc a gule. Prečo dávam plný počet ? Pretože dobrú komédiu som nevidel strašne dlho a z tých prijebaných romantických "komédií" ala Kamerun Diaz sa mi už začali scvrkávať gule. Skrátka je to dobré a veľmi podarené pokračovanie. Je pravda, že štyri hviezdy by to vystihli viac a uvedomujem si aj to, že pocity z kina sú obvykle lepšie, ale jebem na odznaky a pálim plný počet... takže prečo ? Lebo kurva môžem :) ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)