Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

mikinhoo

Opravdu velice stupidní film... Když jsem si to pouštěl, tak jsem měl očekávání, že to bude hloupé, ale tak nějak normálně jako jednička. Tohle svou stupiditou předčilo téměř všechny filmy, co jsem kdy viděl. Návrat blbýho a blbějšího se opravdu neměl konat a nechápu takové vysoké hodnocení. Opravdu ne. ()

applause

Ze začátku jsem si myslela, že to bude lepší, než první díl, ale nakonec to bylo ještě horší, proto takové hodnocení. ()

M.i.k.e

veskrze typická Farrelleyovka,na kterou jsem se hodně těšil a která podle trailerů vypadala opravdu dobře,ale výsledkem není žádný extremní zázrak.Jak již bývá u bratrů zvykem,i tady se najde pár geniálních gagů,ale ty jsou skoro pokaždé zabity něčím co by si mohli režiséři odpustit.Na jednu stranu jde o příjemné nostalgické setkání,ale na tu druhou jdou tvůrci mnohdy až zbytečně na krev a to co se ve filmu děje působí spíš trapně.Z obou hlavních hrdinů je na tom o něco lépe Jim Carrey,který na to pořád má,ale Lloyd je tentokrát mnohem otravnější než v prvním díle a jak na něm,tak na Jeffu Danielsovi je hodně vidět,že věk zastavit nelze...60% ()

Aljak

Sequel s odstupom 20 rokov je naozaj dlhá doba, a tak som dosť pochyboval o tom, či to predsa len nebude príliš veľká prekážka. No úprimne, vôbec by nevadilo keby toto pokračovanie nevzniklo, pretože už ani nepamätám, kedy naposledy som videl horší sequel ako bolo toto (samozrejme, keď nepočítam všetky tie umeliny, kde si skôr len požičali názov slávnejších predchodcov a hrali tam úplne iní herci). Teraz rozmýšľam či to bolo fakt také pod úroveň, alebo som za tie dlhé roky len nadobudol inú predstavu o humore. Asi to však bude sčasti oboje, ale mám taký pocit, že v tomto prípade vsadili Farrellyovci na veľmi plytký humor, často priam úchylne zvrátený. No neviem, nečakal som nič prevratné, ale že to bude až takéto slabé, to je naozaj nemilé prekvapenie... P.S. Dúfam, že "trojku" nechystajú. ()

Joe321

Trošku mě pokračování ve výsledku překvapilo. Čekal jsem daleko horší zážitek. Stylem připomíná spíše Me, Myself & Irene než původní film. Každopádně je zde cítit rekonstrukce atmosféry devadesátých let, což jsem dávno shledal nemožným. Carrey a Daniels vyloženě jen fyzicky zestárli a je na nich znát radost z návratu. Pár vtipů - těch nejodpornějších - mi přišlo naprosto zbytečných, pár jich bylo zbytečně nevtipných, pár zopakovaných nevtipných, pár zopakovaných vtipných. Celá řada věcí mě však upřímně rozesmála, a to se mi u komedie nestalo už safra dlouho. Opět jsem zažil to kouzlo původního dílu, kdy se člověk chechtá pod vousy nad blbinou a říká si, proč se vlastně směje. Takže... bylo to fajn. Bylo fajn si zase uvědomit, že můžu být rád za svůj průměrný itelekt a rád se na To podívám v budoucnosti znova s pivem a bandou kamarádů. Možná časem dokonce uzraje jako původní díl. -"Show us your tits!" ()

Agent006 odpad!

Netřeba komentáře, stačí kouknout na Honest trailer - jeden z nejvíc vystihujících moje pocity při sledování. ()

Rajesh_K.

Tak jistě..je to svým způsobem trapný, ale nasmál jsem se! Bál jsem se, že mi ty jejich gagy omrzí, ale pořad to mělo svou úroveň i když zestárli...né takovou jako v jedničce, ale mělo :-) ..(80%) ()

zdenotvor

Tak konečne očakávaný príchod mojej obľúbenej super dementnej dvojice. Hlášky a vtipy boli miestami až trápne, ale našlo sa aj plno naozaj úsmevných momentov. Ani sklamanie, ani žiadna eufória. Kľudne sa na to pozriem po času znovu. ()

Martin741

No tak mne teda US styl humoru /ten moderny styl/ uz asi nikdy pasovat nebude. Humor je vycpely, a uz pred 20 rokmi, ked sa tocil Blby a Blbejsi bola latka humoru nasadena dost vysoko, no ale tuna ide fakt len o povrchny vyvar, nema to cim zaujat : 30 % ()

Rocky88

Rozjezd byl slabší, ale v momentě, kdy se ty dva chujové vydaj na cestu, tak vše rychle odsejpá a já se překvapivě skoro pořád smál. ()

MrPierc

Pohodička. Dvojka blbců je stále stejně tak natvrdlá a ještě k tomu zestárla. Pokud si někdo myslel, že stáří přináší i moudrost, tak u těchto dvou trotlů je to spíše naopak. Jejich pouť za hříchy mládí je zábavná i nechutná. To mi vůbec nevadilo a je příjemné koukat na dnes již staré tváře, které se zápalem zavzpomínali na své herecké mladí. Z filmu a hlavně z Jima Carreyho je cítit, jak si to užívá a jeho gumové proměny jsou zábavné. Celou dobu film příjemně rozesmívá, ale na konci to drhne, jako ruka Jima Carreyho pod dekou staré babičky. Některé scénky jsou na roztrhání bránice a jiné spíše vyzní doztracena. Málokdy to napíšu, ale těším se na český dabing - k prvnímu dílu to patřilo a s titulky to nyní nebylo ono. Jim Carrey mě ale přesvědčil, že nepatří do starého železa a přál bych si, aby dostal opět nějaký trhák, kde by mohl předvést své mimické chameleonství. Poslední léta byla promrhaná v projektech, které neměly moc velký úspěch a hvězda přestala zářit. Ztřeštěnost devadesátek tady z toho vanula jak teplý vzduch z trouby. Příjemné pokoukání, úsměv i povzdech nad tou nostalgií. ()

Rodriguez

Jejich neotřelý humor se mi nelíbil ani před 20 lety, natož teď. Asi tři silné momenty jsem našel, kdy sem se opravdu neudržel smíchy, ale jinak je to průměrná komedie stavějící na slávě prvního dílu! 50% ()

Streeper

Pro mě to bylo o trochu lepší jak jednička. Bylo tam méně trapných vtipů a i jsem se několikrát ze srdce zasmála. Navíc nové tváře tomu dodali šmrnc. Hlavní herci trochu zestárli, převážně to je vidět na Jimovi, ale nějak to na filmu nevadí. ()

Nach

"Vážená Kathleen Turner, přijměte prosím tuto nabídku na roli hlavního padoucha připravovaného filmu Návrat blbýho a blbějšího. Tato role bude pro vás znamenat výrazný kariérní posun i možného Oscara. Budete v ní hrát ženu, co podvádí svého muže s nájemným zabijákem. Budete mít plno nezapomenutelných scén. Ta nejlepší a nezapomenutelná bude cucání palců u nohou! Chápete? Cucání palců. Prostě úžasná role napsaná přímo pro vás! Blbý a blbější se před mnoha lety stal legendou. Dneska je Jim Carrey a Jeff Daniels před důchodem a zahráli stejný pár primitivů jako kdysi. A celek kupodivu není na pokračování tak špatný. Ve filmu jsem našel celou řadu míst, u nichž jsem se upřímně zasmál. Bohužel je v nich i mnoho částí, které mi přišly nudné. Výsledek je tedy takový průměr. Jednoduše řečeno podruhé vyluhovaný čaj. Furt chutná jako čaj, ale není tak dobrý jako ten první. 65% ()

dubinak

Bála jsem se hodně, jak to dopadne. Už jen kvůli tomu, kolik zbytečností stihli bratři Farrellyovi natočit po svém výborném debutu s Carreym a Danielsem. Bedlivě jsem sledovala po premiéře zdejší hodnocení a pak se to tedy naštěstí vyšvihlo až k 72% a já se rozhodla si na to zajít do kina. Kino řvalo smíchy, ale bohužel asi proto, že humor je tak o sto procent komerčnější, vulgárnější a mnohdy i digitálnější. Pohroma to ale nebyla. Přistoupila jsem k této sprosté hře a projekci si opravdu užila. S divnějším příběhem už musel být asi každý smířen. Jediné co mě opravdu zklamalo bylo, aspoň z mého pohledu, lehké přepsání postavy Lloyda. V prvním díle mi přišel o dost vřelejší, méně škodolibý a citlivější. V druhém díle už je to opravdu jen idiot s bublinou u nosu. Pořád to ale dopadlo nad moje očekávání a to se cení. Po dvaceti letech už se asi nic lepšího s původní dvojicí vycucat nedalo. ()

C0r0ner

Původní verze je plná totálních sraček, které jsou hodně vtipné. Pokračování je plné sraček, které moc vtipné nejsou. To je vlastně jediný rozdíl. O kvalitní filmařině se nedá mluvit ani v jednom případě, scénář je taktéž bídný, takže zbývá opravdu jenom ta vtipnost, které dvojka bohužel moc nepobrala. 55% ()

Wormboy

Absolutna prisernost, ktoru by mozno este ako tak zachranilo skratenie stopaze o minimalne 20 minut. Neuveritelne na co sa dali Carrey s Danielsom nahovorit... ()

PROCESOR

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky, tady platí naprosto spolehlivě. Mam rád komedie a ksichty Carreyho také, ale nemám rád nechutnosti a tady si je užijete. Scéna s pejskem mi rozhodně vtipná nepřišla, která oni tam jsou vlastně 2x...Nemusím koukat na poslintaný ksichty, tam opravdu nic vtipnýho nenacházím. Další "vtipné" scénky mi příjdou zkrátka vyčpělé. . ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)